Micky se ve vězení upíná ke své touze po seznámení s úspěšnou zpěvačkou Karin. Poté, co v rádiu zaslechne informaci o konkurzu na chystaný muzikál, kde má dívka ztvárnit hlavní roli, využije příležitosti a v mrazícím voze uprchne z vězení. O pár dnů později se na konkurz přihlásí pod falešným jménem a postoupí do užšího výběru. Dorazí i Karin se žárlivým milencem, bohatým podnikatelem Oskarem, který je současně sponzorem představení. Přestože se autor libreta přimlouvá za obsazení Mickyho do hlavní role, cholerický a bezohledný režisér Palo ho odmítne. Mladíka přece nikdo nezná, a navíc si už Palo vybral populárního zpěváka Frantu. I přesto si Micky vyzvedne u produkčního Mirka text. Objeví se na první zkoušce a všechny přesvědčí, aby ho v souboru nechali jako alternaci pro všechny mužské role. Zatímco se seznamuje se starým hercem Michalem, jízlivou Sylvou či svobodnou matkou Romanou, detektiv Kopecký, který má uprchlého vězně najít, rozjede pátrání. Přestože v souboru zpočátku vládne napětí, začnou se rozvíjet některé vztahy. Romana se sbližuje s Michaelem, Micky občas hlídá její dítě a podaří se mu spřátelit se s Karin. Když režisér jen pár dnů před premiérou vyhodí nedisciplinovaného Frantu, dostane hlavní roli Micky. Večer za ním přijde do divadla Karin, zkoušejí spolu a potom se pomilují. Jenže pak se Mickyho fotka objeví v novinách, což neujde pozornosti policie. (TV Nova)

nudlis odpad!

Do určité míry chápu, že příznivci pana Landy téhle sračce dají povinně aspoň 2 hvězdy, ale ti ho budou adorovat i kdyby nosil na hlavě namazané hovno. Já však jeho příznivce nejsem a tak si můžu dovolit nahlížet na "dílo" jeho ženy poněkud střízlivější optikou. Je to sračka. ()

Zofinka2

Z hereckých výkonů se mi líbil nejvíc Jiří Korn. Jinak podle mého názoru nic moc herecké výkony. Neříkám, že za to mohou herci. Lásku jsem Vondráčkové a Tomsovi nevěřila. Chemie mezi nimi nebyla. Bylo to těžko uvěřitelné všechno. Jinak muzikály nemusím, tak to můj šálek kávy nebyl. Ale koukat se na to dalo. Písničku touha mám ráda. 50%. ()

ondra.p

Viděl jsem ten film asi rok po tom co vyšel. Těsně před koncem školního roku a někoho napadlo tam pustit tuhle zrůdnost. Ale aspoň jsem si u toho zdřímnul, za což uděluji symbolickou jednu hvězdu! ()

slamic5

Viděl jsem to od půlky, po příchodu ze zkoušky našeho amatérského divadla. Po shlédnutí tohohle jsem si řekl, že tací amatéři asi nejsme 😃 ()

Nick321

Skvělý film, člověk se u mnohých hlášek nasmál, celý film doprovází hudba, ze které je patrný typický Landův rukopis. Jen je docela škoda, že v reálu nevznikl mafiánský muzikál Můra a motýl, který ve filmu nacvičují, ten námět byl velice zajímavý. ()

Jasmín

Tohle dílko není pro filmové nadšence, kteří čekají dějově uchvacující téma s potravou k přemýšlení na dlouhou dobu. Je to jednoduché, oddechové, občas vtipné (díky páně Pomajbovi). Hudebně? Klasickej Landa. Po Neofolku a Tajemství ve stejných kolejích, daleko méně hitovej, ale melodie jsou na české poměry i tak lepší nadprůměr (k textům radši pomlčím, protože "touha není zázrak"). Kéž by tu však čas od času vznikl nějaký další a další hudební film ... na druhou stranu, kdo by to do nekonečna platil? Rudla Hrušínský nejml. asi těžko ... ()

J.o.h.n.ny

Tak nějak nevím, co si o tomhle kousku myslet. Takový nelogický paskvil se jen tak nevidí. Ale na druhou starnu hraje skvělá hudba od Dana Landy. Problém je možná v tom, že jsem soundtrack slyšel dříve, než jsem viděl film. ()

ToddB

Mám rád Landu ? Nemám. Mám rád Vondráčkovou ? Ne , proboha ! Mám rád Hrušinského nejml. ? Kristepane ne !!!! Ale jo. Dobrý to bylo. Člověk má rád pohádky. ()

hromdopero

Podle hodnoceni jsem to cekal horsi,nez to bylo.Porad se ukazuje,ze Landa je jen pro urcitou skupinu divaku a kritika si na nem vzdycky smlsne.....3,5* ()

Wlashack

Vezmu to rychle. Na Oskara to není, ale pobaví to dobře. Mám rád hudbu D. Landy, obzváště pak jeho Krysaře, jehož jsem neměl tu čest vidět, ale poslochám ho pořád. Obsazení taky skvělé (perfektní Korn a jen počkej Zajaci :-) plus neurotický režisér). Jako celek opravdu dobré! ()

Bojislav

Po matném začátku se film pomalu rozjíždí, takže určitě stojí za to u něj vydržet. Bohužel je k vidění mnoho průměrných hereckých výkonů, hlavně u některých vedlejších postav. Také je poznat krátká natáčecí doba, jakoby filmu ještě ten poslední krok (ke kvalitě) scházel. Na druhou stranu je k slyšení velmi povedená hudba a to nejdůležitější: poměrně dobře jsem se u toho bavil. ()

Molerat

Zas jeden nový český film za mnou.Celkem se na to dá koukat, ale žádný zázrak se nekoná.Přesně tak, jak jsem čekal. ()