Prokletí domu slunečnic

• USA The Messengers (více)

Rodina Solomonových se přestěhuje na zchátralou slunečnicovou farmu. Jak farma začíná po letech chátrání ožívat, rodina zaznamenává nepříjemné a alarmující změny v chování svého otce. (oficiální text distributora)

Ironhead

Tak tohle se vzane nepovedlo... par slusne atmosferou nasaklych scen zezacatku vystrida postupem casu sim dal casteji nechteny smich a dementni chovani vsech na platne :_) Jedine vetsi plus tenhle film ma v tom, ze je to pro prvni film, kde je Kristen vazne kocka ;) ()

PECHY15

Poměrně slušně uděláná horrorovka, kdy se dokonce upíří buchtě podařilo udělat úsměv a zahrát určitou úroveň jakéhosi zděšení (zřejmě dostatek bičování) ... Samozřejmě vše hbitě pohřbeno tragickým ukončením a zmrvením všeho co se po celou dobu, tak pracně budovalo... ()

Masai

Není to tak špatné, má to zajímavé momenty, začátek ujde, malý je roztomilý, Kristen to rozhodně celé tahá hodně nahoru, ale rozuzlení a ten závěr celý film shazují. A zdejší popisek taky stojí za to. Naprosto mylný, jelikož s otcem se nic zvláštního neděje. Dva a půl. ()

tom05

Ať si říká kdo chce co chce,tohle je přesně druh hororu, který můžu. Atmosféru to má ( pro mě ) slušnou a něčím mě to prostě přitáhlo ( barvy, scény... ) + žádná scéna , při které se zvedá žaludek. I ten český název má v sobě něco zvláštního. Ohánět se klišé je už taková tradice - ano jsou tu,ale s tím u takového filmu počítám. Navíc na Jess se dobře kouká. Sečteno a podtrženo 7/10 a rád si to někdy zopakuji. ()

MartyS

Sice neni to tak dobre, jak ostatni horory, ale da se na to divat.Nektere scenky byly dobre a clovek se i bal.Trosku ten konec mohl byt lepsi,ale jinak jsem spokojen. ()

Naranyan

Ne né. Tak tohle neobstálo ani jako další hororová "zkušenost". Absence atmosféry, gore a lekaček u hororu se neodpouští obzvláště pokud film nemá ani jinak co nabídnout (alespoň fajnové herecké výkony, hudbu sakra nebo cokoli). Viděl jsem Prokletí domu slunečnic s pár skleničkama vynikajicího vína v ruce (i nějáké to promile by se našlo :) ) a to je asi jediný důvod, proč nedám odpad. Takhle by podle mě horory/thrillery vypadat neměly. ()

Mesmeric

Tak takhle mě už konec některého filmu dlouho nezklamal. Docela pěkný horor, s hodně solidníma lekačkama, které já zbožňuji, ale aby celé to tajemno na konec odkrylo pár kousanců od vran a 1 pomocný dělník, ach jo. Prostě 3/4 filmu moc solidní horor a ten konec to je katastrofa. ()

josmart

Podle začátku jsem myslel, že se z toho vyklube nějaká parodie. Bohužel se tak nestalo, film je naprosto stereotypní a navíc nevzbuzuje pocity, které bych u hororu čekal. Skvělá Kristen to nemá šanci zachránit. ()

chatwenna

Lekla jsem se jednou. Měla jsem strach, že ještě není konec. A to já se bojím jít i do sklepa pověsit prádlo. Takové "takyhorory" by měli zakázat. ()

LadyAjva

Miluju horory, ráda se bojím a schovávám pod peřinu, ale tady jaksi nebylo proč... Klasický děj - rodina se přestěhuje do schátralého domu (nechápu proč,do něčeho tak hnusného by mě nikdo nedostal) a chtějí začít nový život, protože se samozřejmě předtím něco stalo. Malý chlapec s hlavní hrdinkou, jak jinak, vidí všechny nadpřirozené věci, rodiče jim, jak jinak, nevěří, a tak se dá hrdinka do opravdu mini pátrání po minulosti domu. Do toho u nich dělá pracovitý muž...u kterého mi už po pěti sekundách bylo jasné, že má s domem spojitost...Žádná inovace, ten chlapeček na stropě mi připomínal Nenávist, zcvoknutí hrdiny zase 3:15 zemřeš, Kristen pro mě už asi navždy zůstane Bellou...A pozor, na konec se stane velmi nečekaná věc-dítko začne mluvit! Tak takový konec hororu jsme tu dlouho neměli...A všichni žili štastně dokud jim kvetly slunečnice... ()

Mark1983

Průměrný horor,takže nic extra nečejte.Nejedná se o přímý odpad,ale i přesto pro některé tento film může být fádní. ()

AmunRa

Zajímavé vidět jednou horor, kde se většina scén odehrává ve dne a s duchy to není tak, jak by člověk znalý desítek duchařských hororů čekal. Proklínaná Kirsten Stewart hraje ve skutečnosti na přijatelné úrovni a dojem nijak nekazí. Pokud už něco dojem kazí, tak je to mizerně budovaná atmosféra - ono vyvolat strach za slunečného dne je těžší než za tmy a nijak zvlášť se to nedaří. ()

Dharmma

Téměř skoro celý film jsem si říkal, jak se to vleče, a že se to může líbit tak maximálně nějaké třináctce, která si z toho ustříkne do kalhotek. Naštěstí to alespoň na dvě hvězdičky vytáhl konec. Co se týče téma pomsty a vran ve filmu, tak se mi nespočetněkrát více líbil film http://www.csfd.cz/film/16745-vrana/prehled/ . ()

flyer.nick

Čekal jsem to horší. Takový béčkový horor kde chybí na konci pořádné strašení a v průběhu postupná gradace, vše se děje z minuty na minutu. Hodinové čekání na vysvětlení rodinných trablů je taky zbytečné. Možná tomu škodí i to, že závěr se děje ve dne, takže není takový prostor si hrát s atmosférou (naproti tomu scéna uprostřed filmu, která ej v noci tu atmošku má daleko lepší než závěrečná). No a PS: Popisek distributora kecá, otec je ten poslední kdo prodělává nějakou změnu v chování... ()

zeleznak

3* za chvilkova napeti. 1 dolu za imbecilni konec, druha za dabing Bohdana Tumy (ten jarmil fakt za chvilku bude dabovat i Columba). ()

korela

OBSAHUJE SPOILERY: V čase prvního shlédnutí tohoto filmu, cca před deseti lety, jsem film považovala za takový hororový průměr. Hranice průměru se ale v tomto žánru už dávno pohybuje někde jinde a teprve když jsem se na něj o dekádu později podívala znovu, připomnělo mi to, jak nevalně na tom byla americká hororová filmová scéna před spásným příchodem Jamese Wanna, který stočil všeobecné směřování vlastních filmů i výtvorů všech jeho následovníků k lepším zítřkům. Z dnešního pohledu The Messengers prostě neobstojí a těžko říct, o kolik lepší to bylo v době jejich vzniku. Film vrství klišé na klišé a napodobuje vše, co jsme i v roce 2007 už viděli tisíckrát - je tu scéna řádícího otce rodiny alá Amityville, rozpadající se opuštěný starý dům, kde straší, přeslazená rodinka, co se do něj nastěhuje a mentálně nevyrovnaná dívka, které nikdo nevěří, ale má pochopitelně pravdu, jako hlavní postava. Kromě toho, že duchové se na scéně objeví asi třikrát a nepostraší snad už ani batole, nedává smysl ani děj, jak je u snímků podobného typu zvykem. Aby zapomněli na trauma způsobené dceřinou autonehodou a ztrátou řeči malého synka, rozhodne se rodina opustit město a začít farmařit na opuštěné rozpadající se farmě, kterou nikdo jiný nechce, zřejmě v naději, že problémy plynoucí z tak razantní změny obživy, s níž nemají zkušenosti, a deprese z temného domu uprostřed nicoty přehluší jejich předchozí trable. Co čert nechtěl, v domě straší, hlavně ve sklepě, kam se před koupí domu zřejmě zapomněli podívat, a rodina se ocitá pod pravidelným útokem agresivního ptactva, což umocní jejich pocit, že na farmě musejí stůj co stůj zůstat, protože je to prostě ideální místo pro výchovu jejich dětí. Naštěstí jim přijde píchnout náhodný kolemjdoucí, co se poflakuje po jejich poli uprostřed ničeho. Nic o něm nevědí a nikdy ho neviděli, nejlogičtější reakcí je tedy svalnatého chlapíka okamžitě zaměstnat a ubytovat pod svou střechou, kde ho klidně můžou nechat na dlouhou dobu, třeba i v noci, samotného pouze s drobnou dospívající dcerkou a odrostlým batoletem. K jejich smůle jim rodinné štěstí pokazí, když si jejich nový kámoš při pohledu na krev vzpomene, že jaksi před lety právě v tomto domě zabil celou svou rodinu, současnost se mu v hlavě smíchá s flashbacky, hrábne mu a vezme na své zaměstnavatele vidle, dokud ho neodrovnají duchové jeho bývalé rodiny. Při závěrečné bitce s rodiči, téměř dospělou dcerou a jejím šamstrem na něj samozřejmě nikdo nemá, přestože jsou protivníci v několikanásobné přesile a na své straně mají hromadu duchů, kteří se ovšem zjevují až na poslední chvíli, aby zachránili situaci jako deux ex machina. Co by to bylo za horor, kdyby všechny postavy s křikem neutíkaly a nečůrali strachy za krabicema, namísto aby něco popadli a bránili se nebo aspoň zavolali policii. Ženské postavy se chovají až směšně nefeministicky, hystericky a nesmyslně, až to vypadá, že tvůrci filmu snad byla parta misogynů, co všechny holky na scéně chtěla ukázat jako co největší idiotky, ale abychom byli fér, jejich mužští kolegové na tom nejsou o moc líp, snad až na to, že tatík se po probodení hráběmi najednou zvedne na nohy a vytáhne dceru ze strašidelné bažiny. Jako pomyslná třešnička na dortu pak působí nechutně přeslazená závěrečná scénka jak z reklamy na ideální rodinku z padesátých let - otec v pracovním úboru na poli u traktoru objímá jednou rukou načančanou ženušku v šatech, která právě přinesla domácí limonádu, zatímco pokorná dcerka chová malého bratříčka a její přítel pomáhá otci na poli - chybí už jen stůl s domácí pečení, krajkové záclonky a šaty ve tvaru A. Jedinou výhodou filmu je asi překvapivá autenticita mladičké Kristen Stewart, která jako otrávená depresivní teenagerka vypadá v tomhle hororu daleko líp než ve Twilightu. Atmosféra babího léta je tu moc fajn, ale druhý díl si teda určitě nepustím. () (méně) (více)