poster

Vrána

 • USA

  The Crow

 • Slovensko

  Vrana

Akční / Drama / Fantasy / Thriller

USA, 1994, 102 min (Director's cut: 92 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shakers
  *****

  Perfektný príbeh, ktorý sa odohráva v dokonalej gotickej atmosfére. Vizuálna stránka je skutočne dobre zvládnutá a na film sa dá pozerať aj po niekoľkých rokoch. Herecky je to bravúrne obsadené a okrem fajn príbehu a namaskovaného Brandona Lee, film posúva výšin aj dobrý strih, akcie a hudba Graeme Revella. Obľúbený soundtrack: Rain Forever, Return To The Grave. 90% - 5*(7.11.2013)

 • Enšpígl
  *****

  Temná atmsoféra filmu , temná legenda o Vráně, , spousty temných historek kolem tohoto filmu a vynikající hudba . Je to vše co děla s tohoto filmu mimořádný zážitek .Po skončení filmu máte co dělat odehnat všechny Vrány z parapetu. Ted ,ale vážně ,velmi nejasná smrrt Brandona Lee byla pro mě velkým šokem .(6.6.2006)

 • Tyler
  ****

  Nejpůsobivější adaptace comicsu se od svého předobrazu trochu odchýlila, to však v žádném případě neubírá Proyasovu filmu na kvalitách. Ve svém komentáři to skvěle vystihnul Gemini, proto vás odkážu tam... Mě osobně "Vrána" hluboce zasáhla, a to hlavně prostřednictvím atmosféry, výtvarné stylizace a hudby. "Vrána" není film, který by si člověk mohl pouštět ob měsíc nebo se na něj dokonce dívat s popcornem v ruce. Není to film, který by se dal použít pro ukrácení dlouhého odpoledne... Smiřte se s tíživým přívalem smutku a hněvu (což platí několikanásobně pro knihu Jamese O´Barra) a poslouchejte Vránu promlouvající do hlubin vašeho srdce. Nechme řečí... Chtěl bych jen vzkázat Brandonu Lee, že se podílel na něčem bolestně krásném.(24.1.2003)

 • Tom Hardy
  *****

  Zřejmě jeden z nejsmutnějších filmů historie. Už samotný námět napsal autor komiksu O´Barr podle vlastních zkušeností (po násilné smrti své snoubenky v Detroidu). Následné natáčení se pak potýkalo s mnohými problémy - tesař utrpěl během natáčení těžké popáleniny a tiskový mluvčí filmu měl těžkou dopravní nehodu. Vše vyvrcholilo 30. března, kdy byl nešťastnou náhodou během natáčení postřelen Brandon Lee, který o několik hodin později na následky zranění zemřel. Film byl nakonec dokončen za pomoci dabléra a počítačové techniky. Je to nádherný film, ale za vysokou cenu.(3.4.2003)

 • -bad-mad-wolf-
  *****

  Jedna hvězda za temnodeštné americké město. Jedna za Brandona Leeho. Jedna za krásné fragmenty, jakými jsou například Ericův návrat na místo činu, brokovnice plná prstenů nebo poprava v přístavu s následným zapalováním vrány. Jedna za ten smutný, ale krásný příběh pomsty. A jedna za to, že jsem tam někde hluboko v srdci taky zmalovaná mánička, co miluje gotický smutný obrázky. A když tak zrovna koukám z okna... vážně nemůže pršet pořád?(25.12.2006)

 • - Scéna, při jejímž natáčení zemřel Brandon Lee, se po výstřelu filmovala dále. Až poté, co režisér zakřičel "Stop" a herec se nezvedal, všichni zjistili, co se stalo. (mjkuba)

 • - Autor předlohy James O'Barr se obával reakcí na odkazy na hudební skupiny, které zapracoval do původního stejnojmenného komiksu. Hudebníci mu však za to byli vděční a nakonec se podíleli na veleúspěšném platinovém soundtracku k filmu. (JoranProvenzano)

 • - Brandon Lee nakrútil len zopár filmov pochybnej úrovne. Vrana mala byť jeho vstupenkou do A-čkovej produkcie. Jeho obsadením nebol zo začiatku nadšený ani autor predlohy James O'Barr, no napokon vznikol kult. (Puol)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace