Vrána

The Crow

Vrana

Akční / Drama / Fantasy / Thriller

USA, 1994, 102 min (Director's cut: 92 min)

Snímek, který vás dokonale vtáhne a pohltí svou atmosférou, která je neuvěřitelně temná, mrazivá a depresivní. Alex Proyas hned svým prvním celovečerním snímkem dokázal, že se zdrodil doslova vizuální génius (kdo viděl jeho filmy, ví o čem mluvím, jeho zatím vrchol Já, robot budiž tomu důkazem). Brandon Lee, představitel hlavní role, zahrál napsrosto báječně a byl skutečně velkým talentem, který by (kdo ví) možná předčil i svého otce Bruce. Pro každého fanouška komiksů naprostá povinnost. Bohužel v mých očích to na plných 5 hvězdiček není, ale lepší čtyři to jsou více než zasloužené.........(10.6.2008)

Příběh je o pomstě a o tom, že pravá láska je navždy. Film má docela běžnou zápletku, excelentní akční sekvence a velmi obstojné herce. Darebáci odvádí super práci ve své hanebnosti, ale hlavním highlightem filmu je nálada a pocit. Je to odvážné, bezútěšné, depresivní, pochmurné, ale překvapivě povznášející na konci. Vrána je jedna z nejlepších komixových adaptací, co jsem kdy viděl. 80%(28.7.2013)

Přeceněná béčková šlichta, která je působivá akorát stylizací a Proyasovou sebejistou režií, která hlavně v akčních scénách sází jednu vizuální perlu za druhou. Jinak nic fascinujícího, úžasného nebo... ehm... kultovního. Lajcky řečeno: "Furt tam někdo hraje na kytaru, zabíjí bezďáky a asi to má být cool... ale není. Bohužel."(14.6.2009)

Ani nevim, co se mi na tomto filmu líbí, ale svojí atmosférou si mě vždycky získá, ať se na něj podívám kolikrát chci... Charisma Brendona Leeho vždy vystoupí z obrazovky a spolkne mě, z něho si určitě vzal Heath Ledger inspiraci na svého Jokera v Batmanovi. Jinak hudbu k tomuto filmu mam rád, i když nejsem fanouškem rocku, metalu atd. tahle hudba mě baví. A příběh je prostě skvělý. 95%(9.6.2011)

Úžasné. Povinnosť pre každého fanúšika komiksov, aj keď sa priznám, že o tomto komikse som ani len netušil. Skvele spracovaný príbeh, málo vídaná inteligentná akčno-psychologická línia je sama jedinečná. Brandon Lee je famózny, veľká škoda jeho tragického osudu. A je len smutné, ako sa ostatné časti chabo pokúšajú o nejaké napodobenie. 100%.(8.6.2006)

• - Kulka, jíž byl zabit Brandon Lee (Eric Draven), byla úplně poslední, kterou měli z jakékoliv pistole vystřelit. Poté zbývaly už jen 4 dny natáčení, ve kterých se měly natáčet jen flashbacky. Proto se ve filmu nachází jen málo návratů do minulosti. (kinghome)

• - Bylo natočeno několik scén s Michaelem Berrymanem jako Skull Cowboyem, ale do finální podoby se nevešly. (don corleone)

• - Vzhledem k relativně nízkému rozpočtu filmu, byly přelety nad městem vytvořeny pomocí přeletů nad jeho kartonovým modelem a s automobily na dálkové ovládání. (JoranProvenzano)