poster

Vrána

 • USA

  The Crow

 • Slovensko

  Vrana

Akční / Drama / Fantasy / Thriller

USA, 1994, 102 min (Director's cut: 92 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boss321
  ****

  Snímek, který vás dokonale vtáhne a pohltí svou atmosférou, která je neuvěřitelně temná, mrazivá a depresivní. Alex Proyas hned svým prvním celovečerním snímkem dokázal, že se zdrodil doslova vizuální génius (kdo viděl jeho filmy, ví o čem mluvím, jeho zatím vrchol Já, robot budiž tomu důkazem). Brandon Lee, představitel hlavní role, zahrál napsrosto báječně a byl skutečně velkým talentem, který by (kdo ví) možná předčil i svého otce Bruce. Pro každého fanouška komiksů naprostá povinnost. Bohužel v mých očích to na plných 5 hvězdiček není, ale lepší čtyři to jsou více než zasloužené.........(10.6.2008)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Příběh je o pomstě a o tom, že pravá láska je navždy. Film má docela běžnou zápletku, excelentní akční sekvence a velmi obstojné herce. Darebáci odvádí super práci ve své hanebnosti, ale hlavním highlightem filmu je nálada a pocit. Je to odvážné, bezútěšné, depresivní, pochmurné, ale překvapivě povznášející na konci. Vrána je jedna z nejlepších komixových adaptací, co jsem kdy viděl. 80%(28.7.2013)

 • Psema
  ***

  Přeceněná béčková šlichta, která je působivá akorát stylizací a Proyasovou sebejistou režií, která hlavně v akčních scénách sází jednu vizuální perlu za druhou. Jinak nic fascinujícího, úžasného nebo... ehm... kultovního. Lajcky řečeno: "Furt tam někdo hraje na kytaru, zabíjí bezďáky a asi to má být cool... ale není. Bohužel."(14.6.2009)

 • balone
  *****

  Ani nevim, co se mi na tomto filmu líbí, ale svojí atmosférou si mě vždycky získá, ať se na něj podívám kolikrát chci... Charisma Brendona Leeho vždy vystoupí z obrazovky a spolkne mě, z něho si určitě vzal Heath Ledger inspiraci na svého Jokera v Batmanovi. Jinak hudbu k tomuto filmu mam rád, i když nejsem fanouškem rocku, metalu atd. tahle hudba mě baví. A příběh je prostě skvělý. 95%(9.6.2011)

 • genetique
  *****

  Úžasné. Povinnosť pre každého fanúšika komiksov, aj keď sa priznám, že o tomto komikse som ani len netušil. Skvele spracovaný príbeh, málo vídaná inteligentná akčno-psychologická línia je sama jedinečná. Brandon Lee je famózny, veľká škoda jeho tragického osudu. A je len smutné, ako sa ostatné časti chabo pokúšajú o nejaké napodobenie. 100%.(8.6.2006)

 • - Kulka, jíž byl zabit Brandon Lee (Eric Draven), byla úplně poslední, kterou měli z jakékoliv pistole vystřelit. Poté zbývaly už jen 4 dny natáčení, ve kterých se měly natáčet jen flashbacky. Proto se ve filmu nachází jen málo návratů do minulosti. (kinghome)

 • - Bylo natočeno několik scén s Michaelem Berrymanem jako Skull Cowboyem, ale do finální podoby se nevešly. (don corleone)

 • - Vzhledem k relativně nízkému rozpočtu filmu, byly přelety nad městem vytvořeny pomocí přeletů nad jeho kartonovým modelem a s automobily na dálkové ovládání. (JoranProvenzano)