V Saúdské Arábii dojde k teroristickému útoku, při kterém zemřou desítky zaměstnanců ropné společnosti. FBI vyšle do akce svůj nejlepší tým, vedený energickým agentem Ronaldem Fleurym. Na vyšetření celé události mají pouze pět dní. Saúdskoarabská realita jim všem ale uštědří tvrdou životní lekci a představu o snadné misi rozbije napadrť. Navzdory tomu, že nechápou kulturu, v níž jsou nuceni dočasně žít, a přes všudypřítomnou nenávist a neochotu úřadů spolupracovat se jim nakonec podaří zdánlivě nepolapitelným teroristům dostat na stopu. Otázkou zůstává, zda nebude tato teroristická buňka pro čtveřici agentů a pár jejich místních kolegů příliš velkým soustem. (TV Nova)

Johny_fork

Mistrně natočený thriller dotýkající se toho nejaktuálnějšího a nejbolestivějšího tématu současnosti. Terorismu na blízkém východě. Peter Berg ukázal nesmírný talent a vše nasnímal s takovou nestranností, která se bohužel v současné americké tvorbě moc nevidí. Třeba lidé i díky tomuto snímku pochopí, že zájmem obyčejného muslima je vést rodiný život v míru, a že teroristické buňky pouze na islámu parazitují a zneužívají ho k ospravedlnění svých činů. Hereckým výkonů nelze opět nic vytknout, zejména arabský průvodce hraje skvěle. Výprava filmu je parádní a velmi realisticky vykresluje atmosféru blízkého východu. A závěrečná půlhodinka filmu je zkrátka dechberoucí a úsek od přepadení na dálnici až po přestřelku v městské čtvrti se dá srovnávat s nejlepším akčním filmem tohoto roku Bournovo Ultimátem. ()

Terva

Skladatel : Danny Elfman. Dirigent : Pete Anthony. Účinkuje : The Hollywood Studio Symphony. Slušnej akční film bez přehnanejch scén. ()

Chermy

Někdy se tak stane, že usednete k filmu a už úvodní hudební vložka vás natolik upoutá, až ucítíte, že se díváte na něco velkého....Království se ale ani trochu neopírá o hudbu...a vůbec to nevadí....úvodní titulky mě přesto dokonale přikovaly k sedačce. Přiznávám se, že toto téma je mé oblíbené, proto mám rád Krvavou volbu, proto je jedním z mých nejoblíbenějších filmů Krvavý diamant a proto jsem nadšeně sledoval každý záběr Království. Ani ta greengrassovská kamera, která se tu tak kritizuje, mi absolutně nevadila, naopak bych řekl, že její aspekty zvládl Berg na jedničku...Takových filmů víc!! ()

JohnCZ

V první půli trochu zbytečně zmatené politické drama, které s blížícím se závěrem přehoupne v akční sci-fi aneb skupinka FBI agentů vystřílí celou četu po zuby ozbrojených arabáků. Celkové zpracování je řemeslně profesionální, ale co se poutavosti týče, tam film trochu hapruje. Režisérsky je to takové standardní, postavy nejsou moc dopodrobna vykreslené a snahu o realistický thriller nabourává nereálná závěrečná přestřelka. Dobré, ale lehko zapomenutelné. ()

Marek1991

Peter Berg je človek, ktorý do veci skrátka vhupne a či už je jeho tvorba nereálna, hlavne že má plno akcie. Avšak je tam z neho cítiť snaha o to, aby jeho filmy neboli naivné a ľudí zaujali. Vo filme Šesť pohrebov a jedna svadba poňal srandu ako čierny humor, ďalej vo filme Hancock zosmiešnil všetky tie filmy o superhrdinoch, kde nadľudský superhrdina bojuje s rovnako silným super záporným nadľudským nepriateľom a ľudia sú štatisti. Natočil aj iné kriminálne a akčné diela, kde nechýba akcia, vojna a tento k ním patrí tiež. Je to jeden z tých amerických režisérov, ktorý majú štýl Paula Verhoevena. Tento film je pre mňa americká propaganda. Chceme im pomôcť, ubližujú nám, my sme nevinní, Al Jazeera robí spravodajstvo proti nám, naša FBI a tajné služby chcú len nájsť teroristov a učiniť spravodlivosť, zabili nám agenta, my im pri obchode s ropou len pomáhame, viete čo, bežte s tým niekam, kde stým nikoho nebude balamutiť. Sú to sračky, vieme, že filmy sú iné ako realita a ohľadom tohto filmu to platí tiež. Jamie Foxx je herec z proamerických, akčných trhákov, plných cynizmu, siláckeho humoru, ktorý sa svojsky našiel s Tarantinom a v Divokom Djangovi z toho urobili presne takýto film a sadli mnohým divákom, lebo mnohí očakávali od toho práve to a hneď sú ospevovaní. Toto ide úplne pomimo mňa. Práve toto vyrába ten namyslený štýl plný pseudohrdinstva a drsniactva. Na zabíjanie to pozerá veľmi ľahkovážne, veľmi to zjednodušuje, vlastne to akoby nič nemení na súčasnom poňatí vojenstva z americkej strany a možno si neuvedomujú, ale aj zo strany iných a najmä v myslení ľudí. Tie naivné multikultúrne kamarátstva v tomto filme a iných ma desia, v skutočnosti k sebe nie sú ľudia tak nenávistní, no raz zasejú zlo jedni, potom iní a hľa máme tu roztočenú akciu zabíjania, kde bývalý spojenec USA Bin Ládin a mnoho iných zabíja navzájom. Realistický pohľad na vec v tomto filme? Z časti áno, vadí mi, že stále niekam idú, stále niečo riešia a pritom to je povrchné, vždy do deja niečo vsunú, čo tam narobí chaos a celkový dojem na konci je, že wow to bol akčný film z Blízkeho východu, ktorý mal gule, akurát že realita je iná. ()

Crazer

Napadá mě jedním slovem - milé překvapení. Nejprve mě začátek filmu upoutal svým rychlým spádem jako byl sebevražedný útok muslimů na americké občany. Pak mě ale skropil svou nudnější částí, kde se řešily samé politické věci a otázky národní bezpečnosti, což nebývá zrovna pro diváka nejzáživnější téma. Pokud se nenecháte odbýt právě touto částí, bude na Vás čekat velmi příjemné překvapení zahrnující detonace, výbuchy a všehopřítomnou munici. Navíc cca 10ti minutová akční scéna s raketomety, granáty a všechno co kolem lítá je opravdu boží. Jen jsem se pořád nemohl ztotožnit s Hollywoodskými hvězdičkami. Viděl bych to spíše, že hlavní postavy budou příslušníci Saudské policie jako byl vynikající Ashraf Barhom. ()

PauloZ

Tento titul jsem měl doma hodně dlouho a pořád jsem se mu vyhýbal. Nedokážu pochopit proč! Ten film mě moc překvapil. Od začátku to jede pěkným tempem a posledních 30 minut je prostě mazec! Já jsem jenom seděl a hleděl. Přepadení auta a unesení jednoho agenta a následná honička o jeho život? What? Totální šleha. Fakt mě tento film bavil, jak už dlouho nic. Berg to pojal velice osobitě a výsledek je velice, velice dobrý. ()

Marsik

** Prvně jsem film viděl cca 2 roky nazpátek, pamatuju, že tenkrát jsem byl z toho strašně nadšenej a pálil jsem hned 5 hvězdiček. Včera jsem na to juknul znova a už jsem rozhodně tak nadšenej nebyl. Na to, že film má téměř 2 hodiny, tak akce je tam málo a to jen v posledních 30-ti minutách. Keců je tam dost, hlavně jak Amíci pořád mektaj, že chtěj vyšetřovat támhle a pak zase támhle, jejich plná huba keců byla všudypřítomná. A do toho ještě ta chaotická kamera. Ale je fakt, že ta závěrečná půlhodinka stojí za to a pohled na Saudskou Arábii a vůbec na život na Středním východě, byl zajímavý. No no,...4 hvězdčiky teda s konečnou platností dám, ale jen tak tak. 70% ()

spaceboyCZ

Divaka neurazi, az na dve tri vychytane sceny ale rovnez nenadchne a uprimne, za rok, za dva si nikdo nevzpomene, ze nejake Kralovstvi tady bylo. Jestli je to rezii, scenarem, kdo vi...rekneme, ze Greengrass umi filmy tohoto razeni tocit o mnoho lepe. ()

themic

Proč ne?.. Je to vysoce nadprůměrný film, se skvěle natočenými akčními scénami. Vážně dobře natočený a kvalitně natočený. Jamie Fox podal vynikající herecký výkon, spolu ostatními. Téma a zápletka filmu je dobře podaná, ani to neni moc o kecání, jak jsem se z počátku bál. Téma týkající se muslimů a teroristů je docela aktuální, bylo mi z nich až špatně. No nakonec z toho vyšel celkem dobrý výsledek. Závěrečné bojové scény jsou opravdu skvostně natočené, dodávají filmu další rozměr. Moje hodnocení je 80% což jsou 4*.. ()

ladko

Začiatok bol štýlový-celý teroristický útok veľmi pekne spracovaný, ale potom to bola už len nuda(vyšetrovanie) avšak koniec(a teraz nemyslím tu všade spomínanú akciu-tá ma extra nedostala), respektíve dve vety na záver film opäť pozdvihli.Začiatok 5, stred 2, koniec 5, celkovo 4 hviezdy. ()

Zayl

Království není špatný počin, ale při jeho sledování jsem si připadal jako na horské dráze. Po dobrém začátku přijde studená sprcha, plná nudného žvanění. Až s poslední třetinou přijdou momenty plné přestřelek a výbuchů, jaké od akčního filmu očekávám. ()

baribal

První hodina se až přílíš babrá v povídání a přibližování postav, které ani postavy nijak nepředstaví s výjimkou foxxe. druhá hodina je už konečně trochu více akční a zábavnější, bohužel film končí v nejlepším a na film brzy zapomenete. ()

agentmiky

Po několikátém zhlédnutí tohoto filmu mu konečně přisuzuji svůj vlastní komentář. Peter Berg podle mě vytvořil jeden z nejlepších filmů odehrávajících se během nějakého vojenského konfliktu. Království patří opravdu mezi mé nejoblíbenější snímky. Ani vlastně nevím, jestli film oplývá nějakou zásadní chybou. Jestli ano,tak jsem si jich nevšiml. Všichni herci zde zahráli skvěle (nejlépe asi Jamie Foxx společně s Ashrafem Barhomem), panuje zde výborná atmosféra s brilantní hudbou přesně zasazenou mezi ty osudové chvíle. Konec byl hodně dojemný. Velkým plusem je, že postavy jsou zde představeny tak, že se s nimi postupně sžíváte a po nějaké době si je i oblíbíte. Závěrečná věta jen potvrzuje, že filmu musím dát bez žádných námitek 95 % ()

verbst

100% Je málo. Berg se převedl v tom nejlepším světle, v jakém mohl. Tenhle film je podstatou akčního filmu jako takového. Tleskám a chci víc ()

snoopik

Neprosto strhující film, kde je jeden naprosto dokonalej okamžik a to nakonci, kdy jedna agentka dá jedné dívce lízátko a ta ji dá kuličku a jí dojde, že to jsou ty kuličky co napočátku byly na místě výbuchu.... a pak jak vůdce říká vnukovi, že je stejně dostanou a to stejné řekne velitel své jedné podřízené. jak paradoxní a přesto pravdivé. Skončí to někdy? ()

Asgy

Jak už tady někdo zmínil, tak poslední věta je výstihuje celý film. Některé scény jsou výborné, ale některé pasáže by ve filmu být vůbec nemuseli, hlavně klasické klišé o amerických hrdinech. Vyzdvihnout ale naopak musím parádní úvodní titulky. ()

Praxis

Jestli někdo umí lépe znázornit mentalitu lidí z blízkého východu, tak mi ho ukažte. Peter Berg je totiž odborník na slovo vzatý. Tenhle spíše vyšetřovací, detektivní thriller totiž naprosto vynikajícím způsobem ukazuje zároveň život pod půlměsícem. Akce je tu spíše v pozadí, ale když už přijde, je to pastva pro oči i uši. Kromě přeslazeného závěru, kdy statečný SalaamAlejkum položí život za chrabré Amíky, je to vřelý, inteligentní thriller, který se neštítí ani občasného vtipného pomrknutí. 80% ()

Ridick

peter berg vie natocit dobru popcornovu akciu s trochu ulysnym sentimentom, ale plati to na mna....celkom zaujimavy pribeh, ked mate precitaneho demagoga m. moora a proste uzasny jamie foxx...stoji to zato, aby ste si rozsirili obzory:) ()

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Foxx se šťourá v rasových vraždách

Foxx se šťourá v rasových vraždách

30.10.2007

Jamie Foxx se ožehavých témat neleká. Po vyšetřování bombových útoků na Blízkém Východě se opět spojí se scenáristou Království Mattem Carnahanem, aby se tentokrát popasoval s rasovými problémy.… (více)