V Saúdské Arábii dojde k teroristickému útoku, při kterém zemřou desítky zaměstnanců ropné společnosti. FBI vyšle do akce svůj nejlepší tým, vedený energickým agentem Ronaldem Fleurym. Na vyšetření celé události mají pouze pět dní. Saúdskoarabská realita jim všem ale uštědří tvrdou životní lekci a představu o snadné misi rozbije napadrť. Navzdory tomu, že nechápou kulturu, v níž jsou nuceni dočasně žít, a přes všudypřítomnou nenávist a neochotu úřadů spolupracovat se jim nakonec podaří zdánlivě nepolapitelným teroristům dostat na stopu. Otázkou zůstává, zda nebude tato teroristická buňka pro čtveřici agentů a pár jejich místních kolegů příliš velkým soustem. (TV Nova)

Loki_Six

"This whole trip is gonna be like deep sea fishing in Florida. You pay seven-hundred bucks for a boat, sit on your can out in the ocean. Crew jumps around, screams, points, throws out fish bait, you catch nothing." ()

Giggs

Celkom svižny akčny film o aktualnych problemoch vo svete, ktory si však neodpušťa tradične moralizovanie. V tomto pripade to však dobrotu nerobi. Nebyť toho, celkovy dojem z filmu by bol isto lepši. Škoda. ()

Rssa

Království je velmi dobrý film, který z části pravdivě ukazuje život a problémy v oblasti Perského zálivu, samozřejmě i zde si museli filmaři trošku vypomoci nějakou tou kličkou. Celý film ubíhá klidným tempem, většinou jako konverzační agitka, ale závěrečná přestřelka dostane každého a celý film posunuje do té TOP třídy. 85 % ()

Ripley

Akční scény jsou zručně natočené,ale to je asi tak vše.Tudíž nářez na začátku a nářez na konci.To co je mezi je jen nudné vyšetřování.Nevadí mi to vyšetřování...nečekal jsem akční film,ale opravdu druhá třetina filmu malinko nudí.Ale abych nezapoměl,nejzajímavější postavou pro mě byl místní voják-důstojník(Ashraf Barhom),pomáhající agentům při vyšetřování a posléze dopadení atentátníků.Myslím že to byla nejlépe zahraná a vůbec nejzajímavější postava z celého filmu.Jo taková Jennifer Garner neměla prakticky co hrát.Pláč,pár vět,pár zastřelených a konec.Mohla to zahrát jakákoliv neznámá herečka i neherečka.Každopádně nemůžu napsat,že film neměl atmosféru.Ano měl a slušnou.Všichni zůčastnění arabští herci i neherci byli dostatečně "reální" a mohu říct že převálcovali americké herce až na J.Foxxe.Takže nakonec to nebylo zase až tak špatné. ()

1860

američani ukazují neschopným saudům jak se vyšetřuje, třesoucí se kamera je často nevhodná a dělá situace nepřehledný, slušnej masakr na konci, kdy ti hodní amíci zase vyhrajou s pár škrábanci, rádoby drsný řeči s ještě drsnější hláškou na konci, která nás měla ohromit, nepovedenej doják, kdy umře otec rodiny.. tohle jsou moje pocity z tohohle filmu, kterej moc nezaujme.. doporučení : podívat se když je nuda.. ()

Holina

Mohlo by to být zajímavé, kdyby to netrvalo tak dlouho. Nebo to nebylo tak rozvláčné. Nebo se tam tolik nekecalo... ()

Najja

Mně se tenhle žánr prostě líbí. A celý film se mi líbil. Zaujala mě téměř absence hudby - snad kromě konce, jinak jsem ji nikde jinde nezaznamenala, ale možná jsem nedávala pozor. Pak musím připomenout otřesný český dabing, který z jinak poměrně dobrých dialogů (a to i těch "všedních" prupovídek postav mezi sebou) dělá něco hrozně trapného, ale to je bohužel dabing, sledovat film s ním je chyba. Jinak technicky není co vytknout. Možná jen to, že když už si Berg vymyslel efektní záběr do obličeje, tak příště ne tak, abych bylo přes půl obrazu sloup, rameno jiné osoby nebo podobě. Je to dnes sice "cool", ale chce to jen náznakem. Možná jsem takhle k ránu hodně vnímavá, ale takových záběrů tam nebylo málo. A pak konec mohl být trochu peprnější, ale rozhodně film vystihuje postoj nepřátel proti sobě. Poslední pasáž je prostě extrémně výmluvná. Jinak jsem úplně spokojená a nečekala jsem, že se z tohohle díla vyklube tak dobrý film. 3.5* ()

divak84

"Všechny je zabijeme" tak zní motto obou nejmocnějších světů. západ a islám. o tom ten film je. ovšem pro mě celkem rozporupln. co jsem nečekal, jsem dostal a co jsem čekal jsem nedostal. Tým vyšetřovatelů nevyšetřuje ale spíš "náhodně hledá". Tajemství kdo a proč zautočil je jasné protože se to všeobecně ví, že v saudské arabii existují buňky al-kajdy. proto nechápu jakoukoli snahu do příběhu dávat nějaky náznak vyšetřování pumových útoků. na druhou stranu jsem nečekal až tak akční průběh. střílečký, honičky a vůbec celé technické zpracování od kamery až po krvavé efekty - bravo. naprostá syrovost a reálnost za 5*. takže jsem tak někde uprostřed. pro mě osobně brilatně udělané uvodní titulky doprovázené pěkným grafickým zpracováním a lá call of duty 5 (hlavně zavěrečná sekvence utoku na dvojčata). co se herců týče: foxxe rád nemám a nikdy nebudu, coopera naopak žeru pro jeho parchantský zjev a pro zěmnu kladná role mu seděla, škoda že nedostal prostor. jennifer mohla ukazat jen odkojené kozy pod tričkem, hnusně tusté rty typu angelina jolie a rádoby drsné pohledy. čtvrtý do party bateman je absolutně k ničemu.film mě zujal tam kde jsem to nečekal a propadl u mě tam kde neměl. proto mírné klamání. čekal jsem vyšetřování, čekal jsem zajímavý twist (ve stylu green zone), čekal jsem zradu, čekal jsem emoce. nic ztoho nepřišlo. vůbec nejsem na krimi filmy ani CSI hovna apod, ale kačních flmů z arabského světa je habaděj, proto jsem doufal v nějakou změnu žánru a uvod filmu k tomu i sváděl a lákal, nedostavilo se však slibované téma. přišly naopak precizní akční sekvence. bohužel ani dialogy nejsou ničím výživné. takové "obyč". ()

Perry-

Příšerná kamera, od 10 minuty zhruba do 90 minuty se děj neuvěřitelně vleče (a klepe). Závěrečná přestřelka je fajn, nicméně se nejedná o nic, co bychom nemohli vidět v každé druhé počítačové hře (kde se navíc netřese blbě kamera, takže z toho člověk má větší zážitek). ()

Mazlik4

Zpracování a technika za 5. Příběh o sympatické partičce super agentů zachraňujících svět a bojujících za vlast i všechny amerikány. Jdoucích na vlastní nebespečí proti bandě fanatických teroristů - z toho je mi víc než na blití! ()

dopita

Film kterej si sám se sebou neví rady. Seriózní politické drama, kriminální thriller nebo akční film? Ani jedno a přitom všechno. ()

ruhebitte2010

Když si tak čtu zdejší komentáře tak nemohu pochopit, proč takové množství zdejších hodnotících vychvaluje jak je to cool akce, ale zcela zpomíná na reálnost akcí a taky smysluplnost dialogů ve filmu. Vždyť je to jen vymývání mozků. Ach jo. ()

Corpsegrinder

Už explozivní úvod dá najevo že tenhle film se s ničim moc nesere. Vedro, prach, všude arábci a neustálej tlak ze všech stran. V závěru filmu lítá tolik raket jak nikde jinde. ()

Haymar

Velké překvapení (v kladném slova smyslu). Výborní herci (v čele s Foxxem, Cooperem, Barhomem a Garnerovou), skvělý příběh a dobře zmáknutá Bergova režie. Nejvíc mě překvapil způsob neutrálího pohledu na stále vážnější problematiku konfliktů "západní" vs. "východní" kultura. Tandem Berg & Mann nenadržují ani jedné straně (na americké filmaře dost progresivní a výjimečné), spíše poukazují na to, že nejsou "dobré" VS. "špatné" strany (USA vs. Východ), jsou jen lidi... otázka stojí: kdo vyhraje a kdo prohraje (viz výborná paralela - závěrečná věta filmu)! To něco málo patosu a parkinsoidní kameru (dnes tolik oblíbený styl ála Greengrass fakt nemusim) vynahrazují perfektně natočené akční sekvence. Takže plný počet... jen tak dál "doktore Bergu"! ()

tadejda

Kingdom ukazuje rozdíl mezi Americkou a Arabskou kulturou, a její následnou konfrontaci. Kamera ve mě občas vyvolávala dojem, že se koukám na dokument. 80% ()

Cassandra

Království - Nic převratného, ale to, jak umí Berg natočit akci (chvílemi máte pocit, že jste na plátně s postavami - i když v situacích, kdy byste o to rozhodně nestáli - a málem přestáváte dýchat) je obdivuhodné, plus ještě závěrečná pointa a na čtyři hvězdičky to stačí. ()

asanakis

Čekal jsem spíše akčňák s protiamerickým nebo s protimuslimským zaměřením, ale dočkal jsem se poměrně solidního thrilleru, kterému nechybí spád, pár akčnějších scén a nemá snahu se zaplétat do politiky a říkat nám, která strana je ta jediná dobrá. ()

ThomasL

Peter Berg natočil výborný thriller zabývající se v současnosti největší problematikou a hrozbou. Jen ta kamera se pořád nemusela houpat jako by ji držel ožralý kameraman. ()

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Foxx se šťourá v rasových vraždách

Foxx se šťourá v rasových vraždách

30.10.2007

Jamie Foxx se ožehavých témat neleká. Po vyšetřování bombových útoků na Blízkém Východě se opět spojí se scenáristou Království Mattem Carnahanem, aby se tentokrát popasoval s rasovými problémy.… (více)