V Saúdské Arábii dojde k teroristickému útoku, při kterém zemřou desítky zaměstnanců ropné společnosti. FBI vyšle do akce svůj nejlepší tým, vedený energickým agentem Ronaldem Fleurym. Na vyšetření celé události mají pouze pět dní. Saúdskoarabská realita jim všem ale uštědří tvrdou životní lekci a představu o snadné misi rozbije napadrť. Navzdory tomu, že nechápou kulturu, v níž jsou nuceni dočasně žít, a přes všudypřítomnou nenávist a neochotu úřadů spolupracovat se jim nakonec podaří zdánlivě nepolapitelným teroristům dostat na stopu. Otázkou zůstává, zda nebude tato teroristická buňka pro čtveřici agentů a pár jejich místních kolegů příliš velkým soustem. (TV Nova)

Bragi66

Usáci si tady přihřívají svoji bushovskou protiarabskou polévku. Nějak zapomněli, že co si navařili, to by si teď také měli sníst, neboť podporovali jak hodné, tak i zlé čmoudy. K této problematice vřele doporučuji seriál dokumentů Americké století očima Olivera Stonea (2012-2013). Jinak vizuálně docela slušný akčňák, který je však dost znečištěný epilepticky neposednou kamerou a tím, že málokterý záběr je delší než tři vteřiny. ()

MartinNewman

Výborné, svižné, odsýpající. Peter Berg je zručný borec který akční thrillery umí a tady se mi líbí že je akce vyvážená dějem a vyšetřováním v nezvyklém prostředí. Výběr herců více než dobrý a překvapila mě Jenn Garner v akční roli. Sedí ji to. Dokonce tu není ani mnoho prostoru pro emerický sračkoidní patos a protože jsem se hodně bavil dávám tučných pět. ( Dávat tu komentář pomalu na A4 je úlet) ()

Kritickej

6/10 Lehce nadprůměrné drama o teroristech. Konečně taky trochu s náhledem z arabské strany. Závěrečná akce je dost nad úrovní zbytku filmu. ()

Kivis

Naprosto perfektní akční scény, při nichž se zvedá tep. Jinak ale nic. Scénář poslepovaný tuctovými a zároveň ne příliš uvěřitelnými vztahy. Herci mimo akci nemají moc co hrát a člověk při klidnějších pasážích tlačí očima děj k nějaké další akční scéně a závěrečným titulkům, protože kromě té akce v tomto filmu opravdu není o co stát. ()

PauloGrane

Znáte 10ti sekundové zprávy z rádia "Byl spáchán atentár... počet obětí... přihlásila se..." ? Tak tady ju máte rozebranou na kost. Včetně únosů. ()

Zedus

Klasická americká vymývačka mozků. Vsadim se že po americké premiéře zvedli rozpočet na zbrojení :) ()

Zelickoo

Na jedničku zvládnutá akční podívaná. Osobně nemám rád poselství v podobných filmech. Dřív byli hrdinové běloši a sympatický a obětavý černoch zemřel, teď jsou hrdinové běloši a černoši a umírají obětaví Arabové. ()

Drzy_orel

S odstupem jednoho tejdne si nejsem jistej původně myšleným hodnocením 4 hvězd a dávám nižší. Inteligentní thriller, který rozhodně neurazí, ale mě vyloženě nenadchnul. ()

smalda

Průměrný,ničím nevybočující snímek s "akčním" střihem a kamerou ,což mě zrovna dvakrát nevyhovuje,mám raději syrové záběry bez zbytečně rychlého střihu,vypadá to potom reálněji (jako např. skvělí Gangsteři). Je celkem čitelné,kdo zemře a kdo přežije. Když se na film nebudeme dívat z politického hlediska a hodnotit kdo je "ten hodný" a naopak,nebo kdo vyprovokoval celý Americko-Arabský konflikt,tak je to celkem oddechová podívaná s několika nerealistickými okamžiky,kdy např. Arab z několika metrů mine protitankovou střelou auto hlavních hrdinů atd. ()

bemygirl

Závěrečná část byla nejsilnější,ať co se týká přestřelky,nebo takové jakoby vyhlídky do budoucna,že to b ude pořád do kola oko za oko zub za zub. Shodou okolností mi částečně děj či náladu filmu občas připomínala dva filmy s Harrisonem Fordem a to "Tichý nepřítel" a Vysoká hra patriotů. Za mě čtyři a půl hvězdičky. Kvality jmenovaných snímků tohle opravdu nedosáhlo. ()

Luboss7

Vynikajúci úvod dával šancu predpokladať že nepôjde len o priemerný akčný snímok, ale o parádnu akčnú lahôdku, ktorá vyvrcholí poslednými 15 minútami veľmi realistickej akcie pri ktorej som skoro nedýchal ! ()

kuchtajz

Tomuhle filmu nemam co vytknout,konfrontace politiky západu a východu,napínavé vyšetřování i závěrečná přestřelka,u které jsem lapal po dechu.Myslim,že tenhle snímek je vrchol Bergovi filmařiny a už ted se těšim na jeho další kousek ()

Bow-Z

Jako literární fanda špionážních thrillerů, které se od dob studené války přesunuly k otázkám terorismu, jsem byl hodně spokojenej s tématem a později taky se samotným zpracováním. Napětí v neakční části filmu bylo dostatečně hmatatelné a akce v závěru strhující. Btw mně způsob užití kamery ala Greengrass v Království seděl, dodalo to na autentičnosti. Silné 4* ()

Jrk

Takove to klise, policiste zcizi zeme prijedou vysetrovat a jejich puvodni pruvodce se s nimi dobre skamaradi. Spolecne potom vysetri zlocin. Meni se jenom misto a cas. Tady napriklad vysetruji v saudske Arabii a pouziji aktualni tema terrorismus. Kdyz odhlednu od akcni sceny, musim rict ze polovinu filmu se nic nedeje a dej je dost rozvlacny. Potom americani dostanou sanci a zazari jako hvezdy a behem 15 min maji vse vysetrene v te "odporne cizi zemi". Asi nejlepsi je na filmu konec, kdy nazorne ukazi ze smysleni lidi je v podstate stejne a meni se jenom cile viz. veta "Vsechny je zabijeme". Mozna se nam scenariste snazi i rict ze by lide meli odhlednou od zazitych konvenci a vykorenit celou rodinu, celou bunku, ale plati to na obe strany. Jinak prestrelky ve filmu byly dobre udelane tak ode me par hvezdicek dostal. ()

Boris18

Podle mě toto byla opravdu pecka. Film byl naprosto úžasný a Jamie Foxx je prostě borec. A nejlepší na tom je ten konec a vlastně vůbec celý film. A skvělá režie Berga.5* ()

Vinczent

Kvalitní thriller s dobře zpracovaným teroristickým tématem arabsko-amerických vztahů. Po úvodním masakru se sice zvrhne v detektivku ale pořád vás udrží v napětí, pokud jste u filmů ochotni přemýšlet. Pro ty co k tomu ochotni nejsou je připravena dobře nasnímaná akce na závěr a k tomu ještě mírné poselství. Jsem spokojen...SPOILER: Závěr akce, kde několik lidí umírá někomu v náručí je kulervoucí. ()

Kňour

Začátek i konec jsou skvěle akční, s výbornou kamerou i střihem, jenom ten trochu moc počítačový výbuch mě rozesmál. Oproti tomu prostřední sekvence moc akce nenabídne, což ovšem nevadí, místo toho máme možnost sledovat vývoj postav a vztahu Arabové vs. Američani, stejně tak i arabského šovinismu. Jamie Foxx a obzvláště Chris Cooper jsou skvělí, i když Coopera pořád vidím jen jako Alexe Conklina a to už se asi nezmění. Hvězdy tak ve výsledku filmu ubírá jen obvyklá neprůstřelnost hrdinů , a především lehký oslí můstek v závěru. Což je škoda, protože tuhle hvězdu dolů ani výborná kamerá nevykompenzuje. ()

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Foxx se šťourá v rasových vraždách

Foxx se šťourá v rasových vraždách

30.10.2007

Jamie Foxx se ožehavých témat neleká. Po vyšetřování bombových útoků na Blízkém Východě se opět spojí se scenáristou Království Mattem Carnahanem, aby se tentokrát popasoval s rasovými problémy.… (více)