Kocour v botách

Zamilovali jste se do něj ve Shrekovi... Teď máte v šíleně zábavném animovaném filmu možnost zjistit, kde si tenhle jedinečný kočičí frajer získal svou slávu a pár ohromných bot! Milovník, bojovník a psanec Kocour v botách (Antonio Banderas) se vydává na dobrodružství svých devíti životů, když spojuje své síly s Čiči tlapičkou (Salma Hayek) a Valdou Cvaldou (Zach Galifianakis) před závěrečným soubojem s nechvalně proslulými Jackem a Jillem (Billy Bob Thornton, Amy Sedaris). Tohle je skutečný příběh nejslavnější kočky, mýtu a legendy – Kocoura v botách! (Magic Box)

h.madlenka

Pokus DreamWorks vydělat na Shrekovi a jeho kamarádech ještě něco se určitě povede z hlediska počtu diváků v kinech, ale jejich dojmy na cestě domů už možná nebudou tak pozitivní. Kocour v botách je dobrý standard, ale nepřináší nic nového. Největší škoda je, že vtípky, nad kterými se může pobavit i starší generace, se omezily na pár poznámek o Kocourově slabosti pro krásné ženy, a přitom bych neřekla, že malé děti pochopí všechno. Takhle se film zastavil někde mezi. Palec nahoru patří hudbě a flamencu! ()

kacudzde

Líbilo se mi to asi víc, než poslední díly Shreka. Kocour a jeho kukuč, pití panáků mléka, ujetá dvojka Jack a Jill, vejce v elastickém oblečku, vtípky pro dospěláky a některé hodně napínavé scény. Animace opravdu vydařená. Lepší 3*. Viděno v kině 18.12.2011. ()

azulka

Tohle už mi nepřijde originální ani v nejmenším!! Už od začátku mi přišlo jak bych film už někdy viděla a to jsem si zcela jistá že tohle bylo poprvé.Koncová scéna kdy kocour tančí se svou čičí mezi meči a hrozí jim zdánlivé nebezpečí mne naprosto ubezpečila že fantazie vynaložená na tenhle film se rovnala bodu mrazu.Kdyby tento film ztvárnil malíř na své plátno vypadalo by to jako kdyby seděl přímo před obrazy jiných malířů a snažil se zachytit je všechny a smíchal je přitom do jednoho. 2 * dávám za soundtrack který ovšem také moc originální nebyl .Možné je že mám již rozmazlené oči ale animace mě taky nepotěšila. (ale člověk holt nesmí mít srovnání s trailerem na Tomb Raider 9) ()

iL3gAl

Rozhodně lepší než poslední 2 díly Shreka! Již od začátku jsem si nějak nevzpoměl na to že bych se nudil, film slušně odsýpal, místy byl i zábavný ale jako ve většině případů je 3D spíš na škodu. Jako příjemná podívaná to opravdu uspělo. ()

XTrader

Mám pocit, že filmová kultura postupně upadá. Dříve platilo skoro bez výhrady co animák, to paráda. Dnes se jim moc nedaří a ačkoli kocour působí velice dobrým dojmem, vajíčko mne přišlo jako trapas. Děj byl rozevlátý, místy dobré, místy nuda, ale opět to bylo nalajnované a jasné co se bude dít v dalších momentech. Byl to spíše takový průměr, takže za 3 hvězdy. A doufám, že se opět dočkáme animáku na tak špičkové úrovni, jako byl Ratatouille. ()

michalkop

Není to tak strašné. Prostě animák, který ničím nepřekvapí ani nezklame. Nás jako Čechy může iritovat jiný koncept Kocoura v botách, my máme svého Mikeše, že... Jediné, co mi na to filmu nesedělo, bylo grafické zpracování toho vejce. Prostě se mi nelíbilo. Jinak zajímavé prolnutí pohádky o třech fazolích a anglosaském kocourovi v botách. ()

psycho.ta

Film Kocour v botách je odsouzen ke srovnávání s veleúspěšným Shrekem 1 a 2. Očekávání, že bude pokračovat "v jeho stopách", se však nekonalo. Shreka i oslíka nahradila druhá čičina a podivné vejco-stvoření a film si jede podle svojí noty. Ovšem doteď nevím, jestli je to dobře nebo špatně. Podvědomě jsem nějak pořád čekala, kdy konečně začnou ty hlášky a ta akce, kdy se budu smát na celé kolo, jako ve Shrekovi. To se ovšem nestalo. Film nenudil, ale ani příliš nebavil..až na občasné úsměvné scénky. Téma dobré, ale za mě..zpracování nic moc. Prostě nevím, jestli byl dobrý nápad dělat film s kocourem v botách ze Shreka v hlavní roli..3*** ()

cyberMythius

Až neskutečný rozdíl od posledních pár let debilního Shreka. Sympaťák v hlavní roli westernové pohádky, která má spád a vtip. ()

Habansz

Opravdu jsem se nebavil. Po posledních dvou Shrecích (kteří i tak byly zábavnější než Kocour v botách) jsem myslel, že to nemůže být horší a ejhle. Kde jsou hlášky od začátku do konce, narážky na slavné osobnosti nebo dnešní moderní vynálezy v jejich době, ale upravené tak, aby tam zapadali? To všechno Shreka odlišovalo od stovek jinych sobě podobných pohádek. Předvídatelnost byla všudypřítomná. Vejce se vrátilo po x letech, říkám si ten ho zase podrazí - stalo se. Vsadím se, že ten obří terror je máma toho housátka - stalo se. Že Humpty je ve skutečnosti zlaté vejce jsem si uvědomil, když poprvé řekl, že tam nahoru tak nějak patří. Tak by se dalo pokračovat. Toho je více než nedůstojný film o kocourovi v botách. ()

Epco

Znásilňovanie rozprávok za každú cenu tak dobre známe z pokračovaní Shreka tento krát ustúpilo nadhľadu, šarmu a príbehu. Nekoná sa žiadny infantilný prihrávač, žiadne deťom lahodiace barličky či podobné ústupky. Banderas sa vďaka Kocúrovi vracia tam kde v Amerike začínal, do polohy Latino Macha, na pomedzie westernu, seba paródie ale hlavne do filmu, ktorý stojí za to vidieť. ()

teseth

Celkově se to nemůže rovnat se Shrekem I a II ale zase velmi výrazně to převyšuje Shreka III a IV. Ač obsah nijak nepřekvapí a neposadí všechny na zadek tak běžný svižným tempem dopředu a místy je proložen dobrým vtípkem. Jedinou a největší překážkou jsou flashbacky, které jednotlivý hrdinové řeší. Taky mi trochu na konci uniklo co vlastně měli tvůrci s KvB za úmysl. Stvořit Anděla s ďáblem v těle nebo Ďábla s andělem v těle. ()

stepanvaj

Podprůměrný americký animák, kterých jsou stovky. Po půlce filmu jsem nudou usnul, což vypovídá za vše...Kocourovi bez Shreka tak trochu došel dech. ()

karel63

Pěkná pohádka. Kočky honí světýlko jako naše ciciny. Příběh, animace, vtip to vše jsem očekával a dostal. ()

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Dvojka Kocoura v botách odhalila obsazení

Dvojka Kocoura v botách odhalila obsazení

15.03.2022

Krátce před zveřejněním prvního traileru oznámili tvůrci pokračování animáku Kocour v botách kompletní hlasové obsazení nového filmu. Snímek Puss in Boots: The Last Wish tak představí kromě… (více)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (více)

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)