Kocour v botách

Zamilovali jste se do něj ve Shrekovi... Teď máte v šíleně zábavném animovaném filmu možnost zjistit, kde si tenhle jedinečný kočičí frajer získal svou slávu a pár ohromných bot! Milovník, bojovník a psanec Kocour v botách (Antonio Banderas) se vydává na dobrodružství svých devíti životů, když spojuje své síly s Čiči tlapičkou (Salma Hayek) a Valdou Cvaldou (Zach Galifianakis) před závěrečným soubojem s nechvalně proslulými Jackem a Jillem (Billy Bob Thornton, Amy Sedaris). Tohle je skutečný příběh nejslavnější kočky, mýtu a legendy – Kocoura v botách! (Magic Box)

Streeper

Příběh mohl být vymyšlený jinak a lépe, už jen to obrovské mluvící vejce mi přišlo jako šílená blbost. Nicméně jsme se alespoň dozvěděli něco o minulosti Kocoura, takže, bohužel se to moc nepovedlo. ()

enjoi

A jo, proč ne :). Kocour je film/pohádka á la Shrek, to znamená, že dostanete velkou porci narážek na filmová klišé i na dnešní společnost. Film je vyvážený co se akce i vtipných scén týče. Skvělý je také dabing Kocoura v podání Antonia Banderase. Ve výsledku velice pěkný animovaný film. 75 % ()

snob

Kočičí výkal smrdí nejděsivěji. Nad koňským se člověk oklepe slastí, kravské překousne. Ale kočičí ho bez prodlení zahubí. Jak se píše v knize Klub rváčů: můžeš v benzinu rozpouštět podrcený kočičí trus, dokud směs nezhoustne a máš napalm. Stejné je to s tímto filmem. Nadrtit ho do benzínu, udělat z toho cementovou kašičku a hurá do akce. Síla tohoto snímku je v humoru, který téměř chybí. Sexuální třeštění hlavního hrdiny je nedětské (jsme kurde na projekci pohádky, ne?(kocoura pronásleduje coura, jak je v amerických pohádkách zvykem)), citový potenciál se ztratil někde v podchodu, byv pravděpodobně okraden, znásilněn a ve výsledku snad i zavražděn...a tak, bla bla bla a bla bla bla, byla to srajda. Kočičí, takže o to víc páchnoucí. ()

C0r0ner

Scénář byl podle očekávání nijaký, ale to se takovýmhle jednorázovkám musí odpouštět. Na pohled to bylo pěkné, místy vtipné a tak se to dalo docela dobře vydržet, aniž bych zíval a pokukoval po hodinách. Navíc mě potěšil zajímavý konec, takže ve výsledku je z toho nadprůměr. Ze Shrekova univerza mi už ale stačilo. 65% ()

Dannysek4U

Pohledna rutina, chvilema mirne bizarni, ktera si bude cestu k srdci hledat o poznani hur uz jen proto, ze se opira o min znamy pohadky. Bavilo me to, ale na vetvi nesedim. ()

Sammya

Možná jsem od okouzlujícího Kocoura v botách čekala víc, ale byl to takový průměr. Celkem jsem se bavila, ale podle mě tam bylo na dětský film až moc dospělých vtipů a paradoxně neuvěřitelně dětinsky přeložena byla jména (Čiči tlapička? Vážně?). To vejce bylo nechutné, nejen charakterem. Jako celek se mi to moc nelíbilo, spíš mi líbily epizody z filmu. ()

campix

Sice jsem pejskař, ale proti kočkám absolutně nic nemám, tudíž těm filmovým docela i fandím. Ale co si budeme nalhávat Kocour v botách se perfektně řadí po bok několika dalších blockbusterových animáků minulého roku, které bohužel kvalitativně musíme označit jako druhou jakost. Animace je klasicky výborná, dabéři jednotlivých postav vybráni s citem, ale dění na obrazovce před vámi nijak nenadchne. Absolutně jsem nechápal proč je v tomto příběhu obří vejce, o kterém nevíte vůbec co je, jestli člověk, vejce nebo člověkovejce. Nenadchne ani neurazí. ()

Martrix

Pro ty z vás, kteří si myslí, že půjde o naplnění nesporného potenciálu kočkobanderase a čeká vás minimálně stejná bžunda jako ve Shrekovi, mám špatnou zprávu. Sestupná tendence Shrekovských filmů pokračuje Kocourem v botách, který se klidně může zařadit za posledního Shreka. Vlastně to bylo smutné, sledovat našeho milého kocoura trápit se v kostrbatém příběhu, který je jen velmi chatrná parodie Zorra a jinak se motá kolem pohádky o kouzelné fazoli. Těžko říct, pro jaké publikum je Kocour v botách vlastně určen(jistě, pro ty miliony lidí, kteří už odevzdali peníze za Shreky), resp. jaké publikum osloví. Těch pár vtípků je smícháno velmi...jak to říct...ty pro dospělé moc nepobaví a děti si jich nevšimnou a ty pro děti...inu rána do rozkroku zaručeně pobaví i ty nejmenší, ale... . Do toho tady máme nezápletku a nezáporňáka, velmi nežhavé námluvy kocoura...potenciál gulolízala zůstal v tomto ohledu nevyužit...takže vcelku nevýrazný animák, který stojí pouze na zašlé slávě Shrekova kumpána, ale jinak nenabízí nic než nadprůměrnou podívanou na průměrný příběh. ()

pakobylka

Na první pohled je milé a osvěžující, pokud existuje pohádka, v níž se mluvící zvířátka přátelí s obřím (taktéž mluvícím) vejcem - a nikomu to nepřipadá nepatřičné. Jenomže TAHLE pohádka je nadmíru nenasytná: Lapá a polyká každičkou myšlenku, která se nachází v jejím dosahu - a přitom ji mnohdy nedokáže využít tak, aby pro ni byla přínosem. Patrně nechce ztrácet drahocenný čas žádnými hlubokomyslnými úvahami, neboť čas jsou především peníze a ona sebou musí hodit, jelikož peníze potřebuje a práce má až nad hlavu. A tak je ve finále ověšená dobrými i méně dobrými nápady jako vánoční stromeček ... což možná dětský divák ocení. Já bohužel musím přiznat, že šarm a španělský temperament hlavního hrdiny ani Čiči tlapičky si mě nepodmanily, k Valdovi Cvaldovi jsem si cestu nenašla (tady se trochu obávám, že antipatie byly vzájemné) a jejich příběh mě tudíž neohromil. Slabé 3*. P.S.: 1) Z cizokrajných pohádek, které si "Kocour v botách" vypůjčil, jsem rozpoznala pouze tu o Jackovi a kouzelné fazoli, nicméně myslím, že na moje hodnocení to nemělo žádný podstatný vliv; 2) Zdá se, že milému kocourovi se pro tentokrát nepodařilo vystoupit ze stínu dobromyslného zlobra - i když na to měl. ()

Šimpy

Ok, tak co s tím? 3* jsou málo a 4 zase moc, takže dávám 3 a půl. Film je dobrej, svěží, zábavnej, originální, ač některé zápletky jsou odhadnutelné. V originále výborní herci, Salma Hayek je rozhodně velkým přínosem, nicméně takový nářez jako Shrek to není, ale s tím se u spin-offu počítá... ()

Saraswati

Hombre v čižmách naháňajúci sa spolu so svojím pokrvným bratom - vajcom - za zázračnými fazuľami? Áno, áno, áno!!! ()

WolfR

Srovnatelné s posledním Shrekem. Ujetá zábava sázející na animovanou akci a velké dobrodružství. To celé ale postavené na průměrném příběhu a ne zcela originálních vtípcích. Jelikož, je to ale spin-off jedné z nejoblíbenějších postaviček z celé Shrekovy série, Kocoura v botách, a jelikož se tato postavička dokáže dobře prodat, film dopadl víceméně dobře. V rámci možností, to ale mohlo být mnohem lepší, průměrný výsledek, další díl už ale prosím ne, 3 hvězdy. ()

mortak

Puss in boots v univerzu anglosaských pohádek. Poctivě odvedená práce, ale na druhou stranu tu chybí něco zapamatovatelného. Ale je to jen pohádka sestavená z jiných pohádek. ()

bartias

Předvojem Kocoura v botách byla geniální promo kampaň. Každý z reklamních spotů je bohužel mnohonásobně zábavnější než film samotný. Animace je sice znovu špičková, ale jinak není Kocour v botách ničím víc než průměrným spin-offem už tak celkem dost natahované Shrekovy série. ()

tom88

Kocúr v čižmách ako samostatný film dopadol lepšie, ako som predpokladal. Dôvera nebola príliš veľká, no o to lepší som mal celkový dojem a pocit z filmu. Je to pomerne akčné, príjemne vtipné aj milé. Animácia sa mi páčila, postavy tiež, až na to podivné vajce. Bolo mierne cítiť, že scenár zlepili zrejme trocha narýchlo, ale nakoniec som sa výborne bavil a nebolo nudnejších pasáží. Navyše slovenský dabing tradične kvalitný čo sa týka animákov. 75% ()

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Dvojka Kocoura v botách odhalila obsazení

Dvojka Kocoura v botách odhalila obsazení

15.03.2022

Krátce před zveřejněním prvního traileru oznámili tvůrci pokračování animáku Kocour v botách kompletní hlasové obsazení nového filmu. Snímek Puss in Boots: The Last Wish tak představí kromě… (více)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (více)

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)