Kocour v botách

Zamilovali jste se do něj ve Shrekovi... Teď máte v šíleně zábavném animovaném filmu možnost zjistit, kde si tenhle jedinečný kočičí frajer získal svou slávu a pár ohromných bot! Milovník, bojovník a psanec Kocour v botách (Antonio Banderas) se vydává na dobrodružství svých devíti životů, když spojuje své síly s Čiči tlapičkou (Salma Hayek) a Valdou Cvaldou (Zach Galifianakis) před závěrečným soubojem s nechvalně proslulými Jackem a Jillem (Billy Bob Thornton, Amy Sedaris). Tohle je skutečný příběh nejslavnější kočky, mýtu a legendy – Kocoura v botách! (Magic Box)

SeBig

Od Chrise Millera už jsem nečekal nic jen další né moc vtipnou pohádku která je odvozená od Shreka. Čekal jsem horší průměr a kravinu už podle traileru ale nakonec jsem se teda dost zasmál a musim říct že od Shreka 3 a 4 je tohle pokrok. Kočky pobavily a je to i docela pěkný. ()

Chrustyn

Postava Kocoura v botách, která se poprvé objevil v pokračování hitu "Shrek" přišla někomu natolik zajímavá a zábavná, že se rozhodl o ní natočit celý film. Napsal dobrodružný příběh o ukradených kouzelných fazolích a nacpal do něj řadu méně či více zajímavých postav. Rozhodně nejsem někdo, kdo odsuzuje animáky, které nejsou tak sofistikované jako díla od Pixaru ale pokud se nudím budu tak film hodnotit. A zde jsem se nudil více než sem čekal. ()

korbitch22

Takovej ten příjemnej rodinnej animák,kterej se nesnaží o nějakou hlubší myšlenku jako např. první dva Shrekové nebo Doba Ledová, takže si ho užijí především děti. Nemůžu jít s hodnocením výš, přesto že film rychle a příjemně utíkal , ani jednou jsem se totiž pořádně nezasmál, úsměvných momentů je sice fůra, ale takovej ten nějakej vostrej vtip kdy se málem smíchem přicvknete jako u Shreka prostě chybí a dost mě rušili ty jejich neustálý tanečky, sice chtěli asi využít temperament Antonia a Salmy, ale to mě je k prdu když na to čumim jedině v češtině, protože kocourek je prostě jedinečnej s hlasem Aleše Procházky. Škoda že tvůrci jeli na jistotu a netroufli si být odvážnější, ale Kocourek je moje nejmilejší animovaná postavička poslední doby , takže sem se slušně bavil. 65%. ()

heyda

Popravdě jsem to čekal podle některých hodnocení horší. Ale nadšený taky nejsem. Tvůrci si mohli dovolit vymyslet originální příběh a nemuseli kopírovat pohádku o kouzelných fazolích. 69% ()

Stanislaus

Kocour v botách je vesměs svižná, místy humorná jednohubka, která nepostrádá na akci a vedle shrekovského univerza si půjčuje příběhovou linku z klasické pohádky Jack a stonek fazole. Oproti prvním Shrekům není až zase tolik originální, ale na druhou stranu zase nenudí a neurazí. Je to příběh o přátelství, hledání pravdy, pomstě a odpuštění - v animovaném hávu, za zvuků mexické hudby. Plusový bod za neplošnou postavu Valdy Cvaldy. Ve výsledku lehce nadprůměrný kousek, který měl určitě svoje rezervy, nicméně i tak děj utíkal a člověk se při sledování pobavil. ()

Flego

Rozprávková všehochuť, kde je namixovaných mnoho postáv z rôznych známych aj menej známych rozprávok, je smutným príkladom, že je stále ťažšie vymyslieť originálny príbeh a najjednoduchší spôsob je remix všetkého a ničoho. Pre mňa je Kocúr v čižmách veľkým sklamaním, príbeh je nudný, utápa sa v ničnehovoriacich rečiach a akcie je tiež pomenej. ()

Ilicka

Pohádka nepohádka s žánrovými přesahy k westernu a mariachi, kde si animovaný Antonio Banderas hraje na Zorra a jeho kočičí oči ho vytáhnou z nejednoho srabu. A navzdory mým přirozeným sympatiím k šikovným odzbrojujícím kočkám, jsou mé dojmy přinejmenším rozpačité. Bude to asi řídkou zápletkou a únavným střídáním vynikajících vypointovaných scén s těmi slabšími. (Nehorázně dlouhá retrospektiva) Jako VELKÉ plus beru nebývalé jiskření mezi Banderasem a Hayek a posun k nepohádkovému konci, ale to nic nemění na tom, že se mi zdá, že Miller nevyužil všechen potenciál, který příběh o slavném Shreckově kocourovi nabízel. ()

ARI50

Velmi spokojeny tenhle kocour v botách je fakt šílenec už i ze šhrekem zazářil ale i samostatný animovaný film byl výborný tohle prostě neomrzí zvlášť jeho kukadla. ()

Beastmaster4

Příjemná podívaná, nic, co by mě nějak zklamalo a nějaké nadšení nebylo stejně v očekávání, takže pro mě ucházející animák. Rozhodně lepší samotný tenhle kocour, než poslední díl Shreka. Že je to zas kaše s několika přísadami je jasné, ale už jsem si tak nějak zvyknul. Co mi ale trochu vadilo, bylo to rozsekávání obrazu po obrazovce pro 3D efekty. Osobně mi celý 3D leze už pěkně krkem, díky tomu se filmy ku.ví víc a víc. Vůbec se nekouká na děj, celkový obrazový dojem, ale všechno se točí jen proto, aby se filmaři mohli v pár záběrech pochlubit nějakým “vytříbeným“ 3D efektem :-( a to je hnus velebnosti. Tak nám nezbývá, než našim děckám nasadit pěkně výdobitky moderní doby a nechat je kochat se tím vyumělkovaným pseudo3Dsvětem a nechávat jejich zdraví na pospas podobných filmů. Pryč s 3D, bez něho byly filmy lepší a hezčí!!!! ;). Ne, že by KOCOUR V BOTÁCH byl špatný, on je celkem roztomilý, vtipný a v konkurenci animáků lehce nadprůměrný...to 3D drbu obecně. ()

Chickenka

Pěkný nápad udělat film o jedné z nejoblíbenějších postav ze Shreka. Scény s kocourem jsem si vyloženě užívala, hlavně tu, když byl ještě malé koťátko. Na druhou stranu postava Vajíčka- Valda mě vyloženě štvala., nechápu, co tam dělala. Nebýt něho jdu s hodnocením výše. ()

Morholt

Scénář ze světa béčkových thrillerů přenesený do animované podoby. Jsem zklamán. Nejsem sice žádný animácký fanda, ale třeba Shreka jsem si oblíbil a právě proto jsem se těšil i na na samostatný Kocourův příběh. Bohužel ten nemá zdaleka takový vtip a tempo, jako ta zelená potvora a stejně tak mi chyběly odkazy glosující zaběhnutá žánrová klišé či parodující jjiné produkce. na případné pokračování mrknu, ale doufám, že režisér trošku přitlačí na pilu. 60% ()

ScarPoul

Ono je to vlastne celkom vtipné - Shrek okrem prvého dielu postupne a systematicky padal do bažinatých vôd priemeru a v prípade tretieho dielu až podpriemeru. Ako séria, ktorá ale prinášala dobrodružstvá z rozprávkového sveta na ktorom sme vyrastali, mala svoje čaro. Kocúr v botách, je snahou o pokračovanie príbehov s tohto sveta. Čo povedať. Rozhodne je Kocúr sympatickejšou postavou ako Shrek, alebo Donkey. Film je plný krásne naanimovaných lokácií, premyslených akčných scén, a sympatických postáv. Lenže tam kde prvá polovica filmu funguje dokonale, tam druhá pokryvkáva na príbehu, ktorý začína byť rozťahaný a značne neoriginálny. Všetky tie hodnoty a snaha o vytvorenie pútavého príbehu tak zostali akosi na pol cesty. Finále, ktoré malo byť vyvrcholením som akosi prezýval. Tiež je veľká škoda, že Banderasova životná úloha je Kocúr, ktorý ani spolovice nedosahuje hravosť a pútavosť takej Kung-fu Pandy, alebo minuloročného Ranga. Pre mňa priemerná záležitosť, ku ktorej sa nemám potrebu vracať, ale som rád, že som ju mal možnosť vidieť. ()

maseer2

neuvěřitelně hloupé, dětinské a klišovité, třebaže vtipných a roztomilých momentů bylo požehnaně.. a absolutně nerozumím tomu, co mělo být zač to pos*aný vajíčko alias Valda Cvalda - každá scéna s ním byla utrpení.. ()

BoPo

Vedľajšia postava zo Shreka dostala vlastný film a zaradila sa do načmáraného suterénu. Nudné, bez akýchkoľvek sympatií k postavám, bez zaujímavého zloducha. Najvýraznejšie momenty boli vlastne totálne nevhodné do animáku pre deti, pretože išlo o humor založený na sexuálnych dvojzmysloch a podtextoch. Navyše som zistil, že ešte otravnejšie než spev je animovaný tanec. ()

bouncer

Ano, je to ždímání populárního námětu po x-té, ale určitým způsobem měl Puss in Boots u mě větší úspěch než většina Shreků. Příběh je jednoduchý, ale chytlavý a postavy se drží v únosných mezích vtipnosti/trapnosti. Příjemné překvapení. ()

Terva

CITÁT - Co k tomu říct ? Kočkování bylo moje......... A o co, že tu jde ? O Jacka a Jill a jejich legendární kouzelné fazole. A taky o zlatá vejce. CITÁT - Kde je najdem ?....... Příchod Jacka a Jill do hotelu je boží. DIALOG : RECEPČNÍ - Je mi líto, jsme obsazení. JILL - "vystřelí z pistole". JACK - Jeden pokoj se právě uvolnil......... Kocour je sice ten ze Shrecka, ale film nemá z tím humorem nic společného, má to spíše takovou tu španělskou romantiku. CITÁT - Ty jsi mě vzal po hlavě kytarou ??!!........ Ovšem velice rušivý element je "Pukavec", jako jeden z hrdinů příběhu. To je tak nesedící věc do příběhu, že jsem byl velice zklamán. Bral bych jaké koliv zvíře nebo člověka, ale Valda Alexandr Cvalda je prostě nezapadající věc. CITÁT - Tak jóó, vyklop to.......... Místy je to celkem doják. Jako zbraň je použit i ten známej kocourův kukuč. Ty bláho, ty jedeš, myslím ty...oči. Mimo jiné ve filmu mluví i býci. CITUJI - Bůůůůůů ůůů ů ůůů (Zachránil komandantovu matku !!!). A tady se někde zrodila legenda o kocourovi v botách. Zde totiž dostal legendární boty. Ale základem příběhu jsou stále kouzelné fazole a zlaté vejce. Dobrodružství může začít, legenda je pravdivá. Fazole fungují na něžné slovo. CITÁT - Ahoj kytičko.......... Své slovo dostane i obr - vlastně ten ne, ten je CITUJI - (JACK A FAZOLE KAPITOLA 14) - Obr leží pod drnem.......... Jenže je tu ještě Čirá hrůza, bestie, co chrání zlaté house. Kdo se na ní podívá, zkamení, ale nikdo to neví jistě, nikdo to totiž nepřežil. Napínavé dobrodružství o cti, přátelství, zradě a lásce. 3D projekce tomu moc nepřidala, možná naopak. Komiksové dělení obrazu v některých momentech vyprávění je krásné, tak to mám rád. Leč je ho málo, škoda. Ale ne vše končí tak, jak to vypadá. CITÁT - Někdo tu bude mít den pro kočku......... Jeden klobouk, jeden opasek a teď poteče krev. Přijde i katastrofická stránka příběhu Čirá hrůza bude bránit své Zlaté house, co jste taky čekali ? Nakonec je z toho docela chutná vajíčková pomazánka, ale bacha na pukavce. Tak to byl příběh kocoura, jenž se stal hrdinou. CITÁT - Kočkování to je její........ ()

Dale

Príbeh nulový, humor veškerý žádný, akčné scény sú trápne aj na animovaný film... Aj ten najhorší diel Shreka je lepší ako toto. ()

JohnCZ

Kocour je skvělej, protože pěkná animace a boží Banderas, ale dějově je to podobně slabé, jako poslední Shrekové. Film stojící převážně na akci, opravdu dobrých fórků je minimum. Ale jako celek solidní animák, byť spíše jen na jedno zkouknutí. ()

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Dvojka Kocoura v botách odhalila obsazení

Dvojka Kocoura v botách odhalila obsazení

15.03.2022

Krátce před zveřejněním prvního traileru oznámili tvůrci pokračování animáku Kocour v botách kompletní hlasové obsazení nového filmu. Snímek Puss in Boots: The Last Wish tak představí kromě… (více)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (více)

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)