Až na svatební cestě Eddie zjistil, že našel tu pravou. Dotyčná dáma ale bohužel nebyla jeho novomanželka... Eddiemu (Ben Stiller) je čtyřicet a už pěkných pár let odolává atakům vlastního otce a nejlepšího kámoše, kteří ho usilovně tlačí do ženění. Ne že by Eddie neměl dostatek příležitostí, jenže každá z jeho dosavadních známostí měla nějakou "zásadní" chybu. Vzhledem k tomu, že i on začíná pociťovat, že mu ujíždí vlak, zapomene na ostražitost a svůj nejnovější objev, blonďatou ekoložku Lilu (Malin Akerman), požádá o ruku, aniž si ji oťuká a najde nějaké ty vady na kráse. Skutečnost, že jich má jeho manželka víc, než by bylo zdrávo, bohužel odhalí až na svatební cestě do mexického letoviska, kde se romanticky založená kamarádka do deště promění v nesnesitelnou kreaturu, která mluví jako dlaždič, zbožňuje extrémní sexuální polohy a navíc má velmi temnou minulost. Neštěstí nechodí nikdy samo a v tomto případě ho doprovází krásná Miranda (Michelle Monaghan), která disponuje vším, po čem Eddie ve vztahu touží, a navíc je nezadaná. Protože se i jí Eddie zamlouvá, nemá to srdce přiznat, že on není tak úplně bez závazků. Novopečeného ženáče proto čeká mimořádně nelehký úkol - nenápadně se zbavit příšerné novomanželky a neztratit přitom i dívku svých snů... Komedie Těsně vedle (The Heartbreak Kid) vznikla podle stejnojmenného filmu z roku 1972 s Charlesem Grodinem a Cybill Shepherd, který patří k nejoblíbenějším snímkům bratrů Farrellyových. Tvůrci nezapomenutelných komedií Něco na té Mary je nebo Já, mé druhé já a Irena ho ale předělali dle obrazu svého a vytvořili tak úplně jiný, typicky farrellyovský film, který nemá to nejvybranější vychování. Do hlavní role obsadili poprvé od spolupráce na veleúspěšné Mary velmi populárního komika Bena Stillera. "Nabízeli jsme mu postavy i v jiných našich filmech, ale buď neměl čas nebo se mu nelíbil scénář. Až u Těsně vedle jsme si plácli a jsme strašně rádi, protože Ben je ideální představitel postav, kterým se ve filmu nepřetržitě ubližuje. On umí být neodolatelně hysterický," říká spolurežisér Bobby Farrelly. Je ale klidně možné, že hvězdného Bena Stillera zastíní nepříliš známá herečka švédského původu Malin Akerman, která tu nejnebezpečnější ženskou odrůdu - andělskou mrchu - ztvárnila až mrazivě dokonale. (oficiální text distributora)

LihO

Bena Stillera nemám rád, aj v tomto filme mi liezol na nervy. Sex s blondínkou, tak tie scény nemali chybu :D. Koniec filmu bol tiež super, ale aj tak s tým filmom nie som spokojný. Niektoré scény boli fakt otravné, napr. to s tou medúzou na chrbte, to bolo úbohé. Vidím to na 50% :) ()

Falko

Chapem tych, ktori dali nizke hodnotenie. Mozno tam bolo prilis malo humornych scen, alebo tie najlepsie boli videne uz v traileri a bolo tam aj par nechutnych scen, ale Ben Stiller patri uz dlhodobo medzi mojich oblubenych komikov a aj preto mi 110 minut ubehlo ako voda, takze on to bez problemov zachranil az na 4 hviezdicky. 05.12.2007 ()

castor

Humor bratrů Farrellyových mi nevadí, v mnoha případech ho mám hodně rád (samozřejmě hlavně u kultovní Mary), ale že bych na jejich nové přírůstky nemohl dospat, tak to rozhodně ne. Čtyřicetiletý nekňuba ještě pořád nenašel tu pravou. To se ale záhy změní, ožení se, ale na svatební cestě zjistí, že jeho vyvolená není třeba vyholená a ještě k tomu je pěkně pitomá hysterka. A co dělat, když právě na luxusních líbánkách pozná tu skutečně pravou? Jenže když zmíněné režisérské duo tak trochu na druhou kolej odstrčí svůj pověstný nekorektní humor a začne se snažit o sofistikovanou a rádoby citlivou látku (Těžce zamilován, Bratři, jak se patří), tak si divák musí zakrývat oči. Protože soucítit s hrdinou, který si nedokáže urovnat svůj život, není tak úplně snadné. Přesto mi Stiller a jeho další komediální výlet (většinou bez vtipu) poměrně slušně uběhl, nenudil jsem se a za tvůrce jsem se trapně vlastně vůbec necítil (třem hvězdám pomáhá mimo jiné třeba výborný útěk přes hranice nebo úplný závěr).. jen ta přepálená délka!! ()

Spooner

Ćeský název k tomuto filmu sedí absolutně přesně. Je to těsně vedle v komediálním žánru i v tom romantickém. V tom romantickém není absolutně žádná chemie a v tom komediální se kromě pádů a nárazů moc vtipných věcí nedočkáme. A Ben Stiller to sám nezachrání. ()

gogo76

B.Stillerovi sedí presne toto a myslím, že si je toho vedomý a preto sa príliš nehrnie do typovo odlišných úloh. Ksicht má presne stvorený na takýchto smoliarov a týpkov, ktorí majú problémy na rozdávanie. Ako komédia určite pobaví a pre mnohých by mohla byť aj poučná. Najzábavnejšia scéna pre mňa bola, keď sa snažil nelegálne prekročiť hranice s Mexika do USA a dostal pomocnú ruku z vagóna, na ktorý ledva stihol. Po okradnutí a kopancoch do riti ho opäť vyhodili... Život je škola. Film 70%. ()

Xmilden

Nejsem z řad diváků, kteří na Farrellyovy hochy kydají hnůj a jejich filmy šmahem odsoudí ještě než se na ně kouknou. Jejich docela jednoduše primitivní humor mě několikrát v minulosti docela významně pobavil. Ben Stiller má sice svá nejlepší léta také za sebou, ale do podobného tématu sedí jako prdel na hrnec. Docela příjemná zábava pro diváka který nemá zrovna v ten moment umělecké choutky. 70% PS: Scéna s krysou vládne. ()

lesumir

Komedie / Romantický / Drama ... Komedie? Vtipných momentů je hromada, ale většinou jsou křečovité. Jestli sjem se zasmál tak dvakrát nebo tříkrát? Romantika? Jo, snaha byla, jenže jsem nevěřil ani jeden polibek, nic. Špatně vytvořená od začátku a potom se to vezlo. Drama? Pánové z režie se snažili namixovat pořádnej koktejl, ale vyšel z toho blaf největšího kalibru. Od všeho trochu, asi jako smíchat gin s bílým rumem a režnou. To musí být mega sračka. Věřím, že jako tenhle film. Stiller nezklame nikdy, za to "partnerky" hodně nevýrazné a Ben to sám neutáhl. Hvězdička za Longoriu :-) ()

Fiftis

Bratia Farrellyoví opäť celkom slušne zabodovali s touto romantickou netradičnou komédiou plnou životných zvratov. Romantická komédia má vcelku švih. Humorných situácií je tu viac než dosť, romantických taktiež. Aj keď to miestami vyzerá až na šialenú komédiu, nikdy to nepresiahne hranicu prehnanosti. Typická americká komédia s happyendom, ale napriek tomu bol dej zaujímavý, herecké výkony boli veľmi dobré. Čo iné sa dá čakať od Bena Stillera. Ja som sa proste bavil, takže účel tohto snímku bol dosiahnutý. ()

Hunt

Hudba: Bill Ryan, Brendan Ryan, těšil jsem se na svižnou, lehce drsnější komedii, které bratři Farrellové občas umí. Námět se zdál být dostatečně nosný a v první části vcelku splňuje očekávání. Postupně však hlavní hrdina začíná jednat velice nesympaticky, nelogicky a dosti nevtipně, čímž mi celý film dosti otrávil. ()

lamps

Je podivuhodné, kam až může chvílemi klesnout někdo s takovým komediálním potenciálem, jaký má Ben Stiller. Těsně vedle je opravdu slabota, snažící se tvářit jako roztomilá romantická komedie s množstvím inteligentního humoru. Ovšem opak je pravdou, film se nezdráhá použít k rozesmání diváka ty nejburančtější a v druhé polovině také nejtrapnější prostředky, přičemž se schovává za ztrhaný výraz Bena Stillera, kterého mi bylo vskutku velmi líto. Hlavně tedy proto, že svou účastí v takové nehorázné slátanině dává jasně najevo svůj postupný ústup z vrcholné scény. Opravdu o třídu slabší než Sandlerovo Zkus mě rozesmát, tam byla ta romantická a zamilovaná atmosféra dobře skloubená s humorem alespoň cítit, zatímco tady..... ()

JohnnyD

Komédia o nevere mi vtipná nepríde v žiadnom prípade. Je smutné, kde skončili bratia Farrellyovci, kedysi zázrak americkej buranskej komédie. To, že ich filmy sú mäkké, chýba im drsnosť ich prvotín, že je tam stále menej vulgárneho humoru je jedna vec. Ale ešte horšie je, že títo niekdajší skutočne tvorcovia, ktorí si sami vymýšľali námety i písali scenáre, sa začali opakovane uchyľovať k natáčaniu remakov. PS: tradične skvelý farrellyovský soundtrack! ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 8/10/// +Michelle Monaghan, Ben Stiller a Malin Akerman, docela sranda, má to zajímavej scénář -některé části jsou až přehnaně nechutné/// Tohle je o něco sporstější romatická komedie, než sme zvyklí. Možná i proto (a taky z jiných důvodů) je celkem neokoukaná. Je jiná, vyvíjí se jinak a její závěr je taky odlišní od bežných scénáristických postupů. Je to hlavně komedie, ale i jako romantický příběh má co říct. Dobře jsem se bavil, Stillera i obě "dámy" jsem si užíval a konkrétně Michelle byla velmi sympatická. Jsem spokojen, v rámci žánru slušný naprůměr./// Celkem 73%/// ()

Foox

Lehce slabší Stillerovka, která sází hlavně na jeho novomanželku. Několik vtipů a running jouků docela funguje, ale za víc se buď stydíte nebo vyjdou do ztracena. 50% ()

kingik

Perfektně jsem se pobavil. A o to přece u komedií jde, ne? Ben Stiller hraje starého mládence Eddieho, kterému jednoho dne náhoda přivede do cesty atraktivní blondýnu Lilu (Malin Akerman), se kterou se krátce nato ožení. Od té chvíle však bude mít ze života peklo. Na svatební cestě se z ní stane naprosto nesnesitelná ženská, co v noci chrápe, miluje netradiční sex a v minulosti byla drogově závislá. Shodou okolností potká na líbánkách i nezadanou a milou Mirandu ( Michelle Monaghan), která je přesným protipolem jeho manželky. Eddie se zamiluje a náhle přehodnotí vztah s tupou blondýnou a zjistí, že ona pro něj není rozhodně ta pravá a vzít si ji po tak krátké známosti, byl největší omyl jeho života. Potíž je ale v tom, že jedna o druhé neví, a až se jedna o druhé dozví, bude nejspíš konec lásky. Nemá smysl prozrazovat, jak to celé dopadne, protože je to celkem jasné, ale jde o to, že jsem se u společných scén Stillera s Akermanovou skvěle bavil a ani zjištění, že režisérské duo bratrů Farrellyových opět žene film do extrému, nebylo pro mě nijak překvapivé, protože jejich tvorbu dobře znám. Gagy tedy jsou převážně z ranku sexuálních narážek nebo delikátně originálních vtipů a pětice scénáristů s nimi nijak neplýtvá. Film možná není až tak myšlen jako ztřeštěná komedie, ale chtěl zřejmě potvrdit status "hloupé blondýny". To se mu podařilo až tak trochu nebývale zlomyslnou formou. Mé hodnocení: 90% ()

Sobis87

Bratři Farrellyovi se s filmem Těsně vedle opět snaží dostat zpátky na komediální Olymp a opět ztroskotali. Není to sice tak hrozné jako Těžce zamilován, ale do kvalit Blbý a blbější nebo Něco na té Mary je to má zatraceně daleko. Dobrý vtipy byste spočítali na prstech jedné ruky, zbytek je pouze průměrná komediální vata a v některých momentech se dokonce dostavuje těžká nuda. Škoda tak prázdného scénáře, z námětu a hereckého obsazení by se určitě dalo vytřískat o hodně více. 50% ()

Kudly4

No jelikož, mě to donutilo dokoukat ( do půl 2 rána ) i přes ty debilní reklamy v televizi, tak to už je co říct. Příjemná, vtipná komedie se super Stillerem. Konec mě rozsekal =D ()

Smok

Neni to typ komédie, pri ktorej sa budete od úvodného záberu až po koniec od smiechu búchať do kolien, ale v kľude si ju vychutnáte. Proste profesionálna práca, všetko sedí ako má, až mi to niekedy prišlo až moc nalinajkované. Ale v zásade nemám nič proti. Oddychovka ako má byť. ()

AllShallFall

Některé komedie mají zajímavé příběhy a tohle je jedne z nich. Taková láska na první pohled a najednou z vaší drahé polovičky stane monstrum hnusu... Fuj..:-D nechěl bych aby se mi něco takového stalo...A už vůbec bych nechtěl aby mi někdo pochcal záda:-D ()

teutates

Šedivý Ben Stiller ako"vdovec",ktorý hľadá svojú druhú polovičku v bláznivej komédii(tak nejak by mohla znieť upútavka),avšak pravda je úplne niekde inde!Za oponou stoja bratia Farrelly,ktorý nejak neohurujú vtipom ani dobrými výsledkami.Ben je nejaký nesvoj a v hlavných ženských ulohách sa nezišli zrovna nejaké výrazné tváre,ktoré by"dotrepali"tento film o krôčik ďalej!Z mojej strany veľké,nudné sklamanie..! ()