Až na svatební cestě Eddie zjistil, že našel tu pravou. Dotyčná dáma ale bohužel nebyla jeho novomanželka... Eddiemu (Ben Stiller) je čtyřicet a už pěkných pár let odolává atakům vlastního otce a nejlepšího kámoše, kteří ho usilovně tlačí do ženění. Ne že by Eddie neměl dostatek příležitostí, jenže každá z jeho dosavadních známostí měla nějakou "zásadní" chybu. Vzhledem k tomu, že i on začíná pociťovat, že mu ujíždí vlak, zapomene na ostražitost a svůj nejnovější objev, blonďatou ekoložku Lilu (Malin Akerman), požádá o ruku, aniž si ji oťuká a najde nějaké ty vady na kráse. Skutečnost, že jich má jeho manželka víc, než by bylo zdrávo, bohužel odhalí až na svatební cestě do mexického letoviska, kde se romanticky založená kamarádka do deště promění v nesnesitelnou kreaturu, která mluví jako dlaždič, zbožňuje extrémní sexuální polohy a navíc má velmi temnou minulost. Neštěstí nechodí nikdy samo a v tomto případě ho doprovází krásná Miranda (Michelle Monaghan), která disponuje vším, po čem Eddie ve vztahu touží, a navíc je nezadaná. Protože se i jí Eddie zamlouvá, nemá to srdce přiznat, že on není tak úplně bez závazků. Novopečeného ženáče proto čeká mimořádně nelehký úkol - nenápadně se zbavit příšerné novomanželky a neztratit přitom i dívku svých snů... Komedie Těsně vedle (The Heartbreak Kid) vznikla podle stejnojmenného filmu z roku 1972 s Charlesem Grodinem a Cybill Shepherd, který patří k nejoblíbenějším snímkům bratrů Farrellyových. Tvůrci nezapomenutelných komedií Něco na té Mary je nebo Já, mé druhé já a Irena ho ale předělali dle obrazu svého a vytvořili tak úplně jiný, typicky farrellyovský film, který nemá to nejvybranější vychování. Do hlavní role obsadili poprvé od spolupráce na veleúspěšné Mary velmi populárního komika Bena Stillera. "Nabízeli jsme mu postavy i v jiných našich filmech, ale buď neměl čas nebo se mu nelíbil scénář. Až u Těsně vedle jsme si plácli a jsme strašně rádi, protože Ben je ideální představitel postav, kterým se ve filmu nepřetržitě ubližuje. On umí být neodolatelně hysterický," říká spolurežisér Bobby Farrelly. Je ale klidně možné, že hvězdného Bena Stillera zastíní nepříliš známá herečka švédského původu Malin Akerman, která tu nejnebezpečnější ženskou odrůdu - andělskou mrchu - ztvárnila až mrazivě dokonale. (oficiální text distributora)

JaneAusten

Přestože tu hraje můj oblíbený Ben Stiller a od letní oddychovky jsem si toho moc neslibovala, byla jsem rozčarovaná. Nakonec jsem na film jen sem-tam přepnula, jestli to přece jen nechytlo grády, ale bylo to čím dál upocenější. Velké zklamání. Ani jsem nečekala, že to bude mít hodnocení nad padesát. Málokdy hodnotím níže ne bývá průměrné hodnocení, jsem takový vděčný divák, ale tohle jsem nezvládla. ()

zuzulend

Tak tento film byl pěkně šílený.Ani nevím,jak to nazvat.Místy byl pěkně nadržený,což mi docela vadilo,když přes celý obývací pokoje křičela Malin Åkerman : ,,šukej mě".Místy byl ale i vtipný,i když takových míst mnoho nebylo.Děj byl průměrný až podprůměrný.Něco mu chybělo,myslím,že by to šlo natočit určitě lépe.S hereckým obsazením jsem byla spokojena.Byla to poněkud netradiční romantická komedie,ale i přesto byla stejná jako ostatní.Docela ,,zajímavě" to skončilo.Takže abych to shrnula,celý film byl nic moc jen herecké obsazení a špetka humoru ho zachránilo. ()

+sfinx+

Úvod byl velmi slušný a vypadalo to, že jsem našel další koukatelný film této kategorie. V momentě, kdy ale vyměnil (byť trochu spálenou) kočku se sklony k nymfomanii za tu komplikovanou průměrnou holku, zajel film opět do hluboko vyjetých kolejí romantické nudy, slabého vtipu a předvídatelnosti. Jediné, co ještě pobavilo byl úplný závěr. Nic víc. Takže hvězda za poměrně divoký úvod a za poslední vteřiny filmu. To ostatní je romantická blbost na 101. způsob. ()

Shadowrat

U této komedie jde humor ruku v ruce s blbostí a trapností střídajících se situací. Pár hezkých momentů tam je, hlavně, když Eddie zjišťuje, co je jeho manželka zač, ale jinak nic moc. ()

Jumper636

tentokrát se místo hodnocení zeptám na něco na co nečekám a hlavně nechci odpovědět, protože bych se jedině nasral. Jak můžu skrze csfd najít dobrou komedii, když tahle má 56% .. ()

bratr_jezek

Český překlad názvu je přesný. Celou dobu budete mít pocit, že kdyby jste v kině šli "těsně vedle" (do jiného sálu), byl by to menší průšvih, ať už by hráli cokoliv. Námět je slibná romance, zapřísáhlý starý mládenec konečně potká tu pravou a ožení se s ní. Jenže pak je potřeba ukázat hlavní myšlenku - že to nemusí být vždy to pravé štěstí. Takže na pohled sympatická blondýna Lila se najednou ukáže v tom nejhorším světle, ve snaze jí divákovi zprotivit se tlačí na pilu a není to bohužel vtipné, spíš křečovité nebo nechutné. Když už se chcete zvednout ze sedadla, Eddie potká tu druhou, skvělou, černovlasou Mirandu, znovu to mezi nimi jiskří a on se znovu zamiluje. Ze vztahu muž a dvě ženy se dá vytvořit hodně, díky mizernému scénáři se však některé postavy (bratrance Michael, šéf hotelu a bohužel i sám Stiller) chovají jako dementi a místo toho, aby hlavně Eddimu člověk fandil, tak ho začne spíš nesnášet. Závěr filmu je pak velmi nepoveden a sráží film o jednu ligu dolů. ()

Nepl

Nechápu zdejší nízké hodnocení... Ano, je to bláznivá komedie, ke všemu ještě americká....ale to je důvod pro to, že to nemůže být ve své kategorii dobrý film? A tohle je sakra dobrý film! Bláznivých komedií, které těží z tématu svatby, je nepřeberné množství, ale většinou jsou více trapné než vtipné. I zde není každý vtip extra vybroušen a wtf momenty se najdou, ale bavil jsem se náramně. Regulérní 4,5 hvězdy. ()

Oxytocin

První půl hodina je hrozná. Začíná mě to celkem bavit při příjezdu na dovolenou. Může mi někdo říct, proč se v komedii snižují herci na nízkou úroveň podobnou českým filmům, kde je ta šíleně dlouhá a trapná postelová scéna??? Tyto věci do romantické komedie nepatří. ()

gapa466

Tímto se omlouvám českým komediím, když je kritizuji. Tohle opravdu ne. Někdy mi přišlo trapné se na to vůbec koukat. Jedna hvězda, že se člověk cca. 2x zasmál a vydržel k závěrečným titulkům . ()