Až na svatební cestě Eddie zjistil, že našel tu pravou. Dotyčná dáma ale bohužel nebyla jeho novomanželka... Eddiemu (Ben Stiller) je čtyřicet a už pěkných pár let odolává atakům vlastního otce a nejlepšího kámoše, kteří ho usilovně tlačí do ženění. Ne že by Eddie neměl dostatek příležitostí, jenže každá z jeho dosavadních známostí měla nějakou "zásadní" chybu. Vzhledem k tomu, že i on začíná pociťovat, že mu ujíždí vlak, zapomene na ostražitost a svůj nejnovější objev, blonďatou ekoložku Lilu (Malin Akerman), požádá o ruku, aniž si ji oťuká a najde nějaké ty vady na kráse. Skutečnost, že jich má jeho manželka víc, než by bylo zdrávo, bohužel odhalí až na svatební cestě do mexického letoviska, kde se romanticky založená kamarádka do deště promění v nesnesitelnou kreaturu, která mluví jako dlaždič, zbožňuje extrémní sexuální polohy a navíc má velmi temnou minulost. Neštěstí nechodí nikdy samo a v tomto případě ho doprovází krásná Miranda (Michelle Monaghan), která disponuje vším, po čem Eddie ve vztahu touží, a navíc je nezadaná. Protože se i jí Eddie zamlouvá, nemá to srdce přiznat, že on není tak úplně bez závazků. Novopečeného ženáče proto čeká mimořádně nelehký úkol - nenápadně se zbavit příšerné novomanželky a neztratit přitom i dívku svých snů... Komedie Těsně vedle (The Heartbreak Kid) vznikla podle stejnojmenného filmu z roku 1972 s Charlesem Grodinem a Cybill Shepherd, který patří k nejoblíbenějším snímkům bratrů Farrellyových. Tvůrci nezapomenutelných komedií Něco na té Mary je nebo Já, mé druhé já a Irena ho ale předělali dle obrazu svého a vytvořili tak úplně jiný, typicky farrellyovský film, který nemá to nejvybranější vychování. Do hlavní role obsadili poprvé od spolupráce na veleúspěšné Mary velmi populárního komika Bena Stillera. "Nabízeli jsme mu postavy i v jiných našich filmech, ale buď neměl čas nebo se mu nelíbil scénář. Až u Těsně vedle jsme si plácli a jsme strašně rádi, protože Ben je ideální představitel postav, kterým se ve filmu nepřetržitě ubližuje. On umí být neodolatelně hysterický," říká spolurežisér Bobby Farrelly. Je ale klidně možné, že hvězdného Bena Stillera zastíní nepříliš známá herečka švédského původu Malin Akerman, která tu nejnebezpečnější ženskou odrůdu - andělskou mrchu - ztvárnila až mrazivě dokonale. (oficiální text distributora)

togaf

Mám humor bratří F. ráda, ale tohle ne. Ne, ne, ne. Nebylo to vtipné! A to by přece komedie měla být....nebo ne? Aspoň trochu. Tenhle počin (ne film tomu říkat opravdu nebudu) přešel hranici trapnosti a se zvrátceným úšklebkem ji nechal daleko za sebou. ()

Derek

uz len slaby odvar farrellyovskych klasik ako dumb and dumber alebo mary... par ok vtipov sa najde, ale inak nic moc. michelle monaghan je sexy... ()

OG_Swifty

Hodně průměrná komedie, ze který se dalo asi vytěžit i víc... Film obsahuje několik vtipných scén a v drtivě většině v nich účinkuje Malin Akerman, ze který ve filmu udělali sexuálního nenasytnýho vampa, sen každýho chlapa - sexuálního laika :D Většina filmu je ale takový "hm" koukání. Film má alespoň příjemný soundtrack. ()

ilemas

Velice nudná a trapná komedie s mým oblíbeným Gaylordem Jebalem alias Ben Stiller. Poučení: neženit se! Časem se z 90% z každé ženy vyklube kráva. ()

Fíla

Osobně si myslím, je to podhodnocená komedie. Ve skutečnosti je na vyšší úrovni, než nějakých ubohých 40-60%. Viděl jsem už větší hlouposti s vyšším hodnocením, než má Těsně vedle. Jasně, nikdo tady z těch herců v tomhle filmu není dokonalým, přesto se přikláním k lepšímu hodnocení. Celkem zábavná, nikoliv vtipná atmosféra doprovází Bena Stillera v celkem exotickém prostředí. Já neříkám, že je to nějaká úžasná komedie, ale aspoň trochu je to jedna z těch normálnějších, kde je sice humoru skromné množství, přesto upřednostním normální humor před nesmyslem. ()

SallyZen

Ona to je prosťoučká americká trapná komedie, ale má pár světlých míst, kdy jsem se i smál. Hlavně konec mě naprosto dostal. Pak taky Stiller při souloži. A i když těch situací nebylo tolik, jsem rád i za to málo. Přesto je to hovadina a do průměru to nedám. 45% ()

shyster

Fekální humor bratří Farrellových se mi vždycky líbil. I zde mě nejvíc rozesmála scéna s ožehnutím medúzou, ale zbytek je vybředlá sračka. Nechápu záměr scénaristů a režiérů v jednom, že máme hlavního hrdinu litovat za to, že má takovou smůlu na první manželku (co by za to mnoho chlapů dalo, kdyby měli takovou "furii" doma) a přát mu, aby mu to vyšlo s jinou ženou. Tohle chlapci prostě nezvládli. ()

Langy10

Krásnej, vtipnej film Beana Stillera je vidět, že opravdu herci se nemění, ať jsou stří, či mladí... I když musí přiznat, že jsem se bál tohoto filmu, protože Ben už je starej a jeho poslední film, co jsem viděl byl Greenberg a nebyl jsem z toho zrovna dvakrát nadšený :( .... Ale ted se ukázalo, že je to pořád výbornej herec, kterej dokáže fak člověka rozesmát :) .... V tomto filmu to dokázal.Průběh filmu byl pěknej a ten konec z toho jsem nemohl smíchy :D ... Pecka největší .. obsazení nění mi moc známí, ale ostatní mě také bavili :) .. Určitě na odreagování vám tento film doporučuji :) ()

Rodriguez

Musím uznat, že jsem se u tohohle nasmál a neskrývám sympatie, protože se mi to vážně líbilo. Takový nápad jsem dlouho u komedie neviděl (a asi už jen tak neuvidím). Ze začátku to byla idylka, která se po svatbě na líbánkách změnila v peklo! 80% ()

Kwaichi

Takto to vyzerá, keď sa človek uponáhla. Jednak vôbec nechápem ako by si niekto mohol zobrať za ženu kreatúru ako Lilu, ak tak len s čistej lásky alebo zúfalstva. No potom by sa nesprával tak ako Eddie a nenechal by ju samú na hotelovej izbe. Pre mňa celkom sklamanie, neviem ako sa Ben mohol nechať n takýto film nahovoriť. ()

Flynn

Vklídku komedie u které jsem se několika gegům i docela zasmál, Stillera můžu a ani tady mi nepřišel nějak extra špatný jak jsem se zde v pár komentářích dočetl, příběh samozřejmě čitelný, a některé zvraty milionkrát viděné, jeden o voze druhý o koze, ale i tak to bylo vpoho.... ()

necisty

Těžké rozhodování mezi 3 a 4 hvězdami, ale za chvilkami kvalitní vtipy a to závěrečné: 'Do prdele', se přikláním ke 4, ale určitě to není top, i když se herci celkem snažili:). ()

campix

Pro mě docela příjemné překvapení. Přepínám takhle programy a dávají další předvídatelnou romantickou komedii, jenže nějak jsem se nemohl odtrhnout a komedie Těsně vedle mě tak příjemně zaujala. Sice jde o počin bratří Farrellyů jenže v posledních letech již nejsou jejich film to co bývali. Navzdory tomu je Těsně vedle velmi příjemná romantická komedie k odreagování s velmi zajímavým obsazením. Stillera celkově moc nemusím, ale tady se mi líbil ještě k tomu ve spojení s Malin Akerman, která je prostě k sežrání. Škoda, že jde všechno tak, jak čekáte. Prostě průměr, ale hodně příjemný průměr. ()

PROCESOR

Komedie, ze které by se dalo vytřískat víc, kdyby neměla zbytečně vážný téma. Svatební cesta byla dobře našlápnutá, ale pak jí rychle došel dech, ona se spálila na sluníčku a jemu se zapalovala lýtka. Že se vzali po 3x týdnech a zjistěj, že to není pravý ořechový není zrovna k popukání. Rádoby vtipné scény, které přišly, vařily už jen z vody ()

Juto

Aj keď to nie je podľa môjho vkusu tak je tu dostatok humoru, ktorý vás pobaví. Milé prekvapenie v dobrom. 6/10 ()

c.tucker

Někomu to nemusí sedět, ale já se zase pořádně zasmál. Sice ke konci trochu strácí šťávu a sklouzává do trapnosti, ale poslední minuta to vrátí zpět. Taková šílenost s kráskou jménem Michelle Monaghan. P.S. Ta manželka byla naprosto šílená, já bych jí asi zabil. ()