Až na svatební cestě Eddie zjistil, že našel tu pravou. Dotyčná dáma ale bohužel nebyla jeho novomanželka... Eddiemu (Ben Stiller) je čtyřicet a už pěkných pár let odolává atakům vlastního otce a nejlepšího kámoše, kteří ho usilovně tlačí do ženění. Ne že by Eddie neměl dostatek příležitostí, jenže každá z jeho dosavadních známostí měla nějakou "zásadní" chybu. Vzhledem k tomu, že i on začíná pociťovat, že mu ujíždí vlak, zapomene na ostražitost a svůj nejnovější objev, blonďatou ekoložku Lilu (Malin Akerman), požádá o ruku, aniž si ji oťuká a najde nějaké ty vady na kráse. Skutečnost, že jich má jeho manželka víc, než by bylo zdrávo, bohužel odhalí až na svatební cestě do mexického letoviska, kde se romanticky založená kamarádka do deště promění v nesnesitelnou kreaturu, která mluví jako dlaždič, zbožňuje extrémní sexuální polohy a navíc má velmi temnou minulost. Neštěstí nechodí nikdy samo a v tomto případě ho doprovází krásná Miranda (Michelle Monaghan), která disponuje vším, po čem Eddie ve vztahu touží, a navíc je nezadaná. Protože se i jí Eddie zamlouvá, nemá to srdce přiznat, že on není tak úplně bez závazků. Novopečeného ženáče proto čeká mimořádně nelehký úkol - nenápadně se zbavit příšerné novomanželky a neztratit přitom i dívku svých snů... Komedie Těsně vedle (The Heartbreak Kid) vznikla podle stejnojmenného filmu z roku 1972 s Charlesem Grodinem a Cybill Shepherd, který patří k nejoblíbenějším snímkům bratrů Farrellyových. Tvůrci nezapomenutelných komedií Něco na té Mary je nebo Já, mé druhé já a Irena ho ale předělali dle obrazu svého a vytvořili tak úplně jiný, typicky farrellyovský film, který nemá to nejvybranější vychování. Do hlavní role obsadili poprvé od spolupráce na veleúspěšné Mary velmi populárního komika Bena Stillera. "Nabízeli jsme mu postavy i v jiných našich filmech, ale buď neměl čas nebo se mu nelíbil scénář. Až u Těsně vedle jsme si plácli a jsme strašně rádi, protože Ben je ideální představitel postav, kterým se ve filmu nepřetržitě ubližuje. On umí být neodolatelně hysterický," říká spolurežisér Bobby Farrelly. Je ale klidně možné, že hvězdného Bena Stillera zastíní nepříliš známá herečka švédského původu Malin Akerman, která tu nejnebezpečnější ženskou odrůdu - andělskou mrchu - ztvárnila až mrazivě dokonale. (oficiální text distributora)

swamp

Přisprostlá komedie s Benem Stillerem, ke které by se hodilo přísloví "Dvakrát měř, jednou přeřízni." Jedná se o hrozně stupidní záležitost, ale tak nějak se mi to trefilo do nálady. :) "Fuck me like a black guy, Eddie, come on!" ()

mil@n.fanatik

Skvělá a zábavná romantická komedie, u které jsem se ani chviličku nenudil, ba naopak jsem se v ní vyžíval a užíval si jí.Jedna z nejlepších, co jsem za poslední dobu viděl. Výborný Ben Stiller, zahral opravdu bravůrně!!! Pro mě 5*.. ()

predators

Po tom, co jsem se dodíval na film s Charliem, který byl fakt klikař, říkal sem si, že si dám něco lehčího, bez koz a tak:-) A právě jsem se dodíval a řeknu vám. Těsně vedle:-) Naštěstí v menší míře a dokonce jsem se i nasmál. Škoda jen některých hluchých míst. Jinak pokud bych srovnával, tak tohle bylo lepší, takže nejen mexičanům, ale i mně se tato komedie líbila:-)60% ()

Chrustyn

Když se bratři Farrellyové uvedli slavnou komedií "Blbý a blbější" nikdo jim nemohl upřít, že mají komediální talent. Chvilku se jim i dařilo si tento post udržet ale to jen díky komedii "Něco na té Mary je". Teď se opět spojili s Benem Stillerem a natočili další ... nudný film. V posledních letech se zaměřili na žánr romantické komedie a tato bohužel nese všechny aspekty jejich posledních filmů. Není přiliš vtipná ani romantická a je zatraceně zdlouhavá a nudná. Nemá cenu rýpat se v logice ani řešit to proč se z dokonalé krásné ženy stane po svatbě příšerná, nechutná, sadomasochistická, schizofrenní a ještě hnusná fúrie. Daly by se přežít i tuny klišé ale to by musel být film zábavný. Je zde sice pár slušných scén (po pravdě mě teď žádná nenapadá ale párkrát sem se zasmál) a fanoušci možná ocení i fakt, že režiséři po dlouhé době opět trochu přitvrdili (což potvrzují poměrně odvážné postelové scény a pár utržků fekálního humoru) ale není to nic platný, když je výsledný dojem tak křečovitý a zbytečně dlouhý. Film by si vystačil ze stopáží o půl hodiny kratší, protože závěr je opravdu neskutečně roztahaný a zbytečný. Slabota ()

korbitch22

stiller je zoufalý nudař a jeho humor je pro studenty vysoškolské fakulty karlovy.nedotažéné a nevtipné,stiller má prostě strach a jeho filmy jsou horší a horší.jednu hvězdu za dobrou mexickou sérku na svýho tátu a za dobrej konec,kdy potká tu svoji lásku asi po roce,ale má jinou...jen to jeho upřímné do prdele!::-)bravo stillere podařilo se ti mě dvakrát rozesmát! ()

Arsenal83

Farrellyovci od Blbý a blbší nedokázali prekročiť svoj tieň, ale v každom filme sa im podarilo pridať niečo vtipného, že z toho bola aspoň priemerná komédia bez zbytočného preháňania v sexualizácii alebo fekálnosti (samozrejme len podľa dnešných merítok). Presne to je ten prípad v Tesne vedľa. Niečo bolo smiešne, niečo ani nie a celkovo tá romantika taká nemastná neslaná. A vlastne paradoxne založená na rozbití dvoch (či až troch?) manželstiev. Ako by to fakt už točili podľa dekadentného štýlu v Hollywoode. ()

Roman.Ticka

Stiller se Sandlerem tvoří dvojku pošuků, je třeba je brát s rezervou a buď jejich ujetý smysl pro humor brát nebo nebrat. Tady se podařilo úspěšně skloubit trapnost s vtipem, takže nejde než výkony aktérů obdivovat. Blondýna nejenže potvrdila nálepku blbá, ale vysoce ji překonala způsobem, že je na čase známé rčení přehodnotit. Takhle poníženě se ztrapnit, až to zavání skrytou inteligencí, jsem snad ještě neviděla, něco musí být jinak. Pasáž od okamžiku přiznání barvy o manželce, rodiné mely a "úmorné" cesty za vysněnou láskou, jsem přeřehtala hlasitěji než kůň v závěru. Palec nahoru Bene a spol.!! ()

Ivoshek

Škoda, škoda. F&F josu moji oblíbení tvůrci, jejich brutálně-fekálně-hrubozrný humor mám rád. Jen to tu nějak nezafungovalo. Pár fórů se tu najde, třeba "tradiční mexický folklórní stan", kde se souloží s oslem nebo Stillerova snaha dostat se do USA spolu s dalšími imigranty... Ale na 115 minut je toho málo... Vrcholem tvorby je série Kingpin, Blbý a blbější a Něco na té Mary je. S přivřením oka asi i Já, mé druhá já a Irena. Nebýt Movie 43, skoro bych řekl, že kluci už nemají (na krku) koule. ()

honajz

Pokus o porno komedii? Nějak jsem to nepobral. Ale ono tam ani té nahoty, ani těch vtipů moc není, navíc se ten děj vleče tak nudně kupředu, že pozorovat slimáka na přechodu bude akčnější, postavy se chovají jak dementi a ne dospělí lidé. K tak prázdnému filmu se nedá nic víc napsat, ono i filmařsky totiž o nic moc nejde, a z neustálého opakování vět „už sis vrznul“ má člověk brzy leda chuť vstoupit do celibátu. ()

Sofia

Slabý odvar Mary, ale v nedělním odpoledním kině to docela fungovalo :-) I love, love, love, love, love...!!! ()

claudel

Komedie bratří Farrelyů já mám moc rád, jejich humor je někdy drsný a věřím, že pro mnohé lidi nepřijatelný, ale mě si získali už svými prvními kousky, které však zůstávají nadále nepřekonány. Souhlasím se zdejším míněním, že téměř dvě hodiny je příliš dlouhá doba a useknutí o dobrých dvacet minut by určitě neuškodilo. Ben Stiller je tradičně výborný, Michelle Monaghan roztomilá a Malin Akerman bez nosní přepážky vynikající. A u hrajících Mexičanů jsem se smál hodně nahlas. Eva Longoria na závěr ve mně zahladila pocit ohrkaného šťastného konce. Farrelyové z toho vtipně vybruslili. ()

eraserhead666

Ano, tohle je opravdu tak trochu těsně vedle. Jako by Farrellyovým docházel dech. Pár výborných záseků tu je (tradiční mexický lidový tanec, bobr...), ale celé je to takové umolousané, tak nějak citelně dlouhé a korunu všemu tomu nasadí rádobyvtipný závěr. Prostě je to celé takové divné, ne nezábavné, ale na film od Farrellyů divné. ()

Morholt

Hodně vedle. Sice to není typicky stillerovsky uječené, což je plus, ale na druhou stranu je to o ničem. Chlap pozná na svatební cestě opravdovou lásku a zatímco manželka úpí spálená na hotelu, on s tou novou dovádí na pláži. Příběh nula, vtip nikde. Za něco stojí jen Malin Akerman a Michelle Monaghan a to, že se nejedná o vyloženě protivnou komedii, ale to je sakra málo. 30% ()

Fleur6

..a to som pridala jednu hviezdičku za tie geniálne nohavičky s Davidom Bowiem (a za tých pár songov, ktoré tam od neho zazneli - Suffragette City, Ashes to Ashes nachádzajúce sa aj na soundtracku + Queen Bitch, Rebel Rebel, Ziggy Stardust). ()

BoPo

Komédia čo nepriniesla nič. Ani sa nesnažila. Vlastne sa tam deje to čo v každej druhej komédii, ale akosi sa nevie rozhodnúť akou bude. Či bude romantická, plná trápnych situácií alebo paródiou vlastného žánru. Nefungovalo to. Jedinou svetlou stránkou je účasť Michelle Monaghan. ()

Tommassi3

"To nebylo, to co si myslíš !!" - "Co ?? Já nic neslyšel.." - "To je dobře, protože jsem si právě teď prvotřídně prdla.." ;) ()

Johny_fork

Těžko říci jestli je nová Stillerovka spíše vtipnou či trapnou záležitostí. Odpověd není tak jednoznačná, ze začátku mi to celé přišlo dost trapné a nevěřil sem, že vydržím do konce, ovšem pak jsem si zřejmě navykl na netradiční velmi konverzační styl tohoto snímku (některé dialogy jsou možná navíc, jiné vcelku potěší) a místy sem se velmi dobře bavil, místo to bylo trapné až to bylo vtipné, jindy jen trapné, pro Benovi fanoušky povinná záležitost. Můj pocit z filmu: tak napůl:) ()