Quantum of Solace

• Velká Británie Quantum of Solace (více)

Jehan

Ale jo! Zvykli jsme si na Craiga a jeho styl, smířili jsme se s kámošem nekámošem Matisem v kontejneru. Mathieu Amalric je fakt hnusák pohledání. Bez charismatu, bez imposantního zevnějšku, slizoun jak se patří. Jeho zběsilý řev při extempore s požární sekyrou a následný pochoďák pouští s pixlou oleje jsou nezapomenutelné. Olgu bych oželel, ale holt tam asi být musela. Výborné akční scény v úvodu, skvělá operní scénická avantgarda. Škoda té sympatické zrzečky... První i druhý dojem trochu rozpačitý, ale nakonec to kupuji, a to doslova na DVD. ()

subic

Bondovka s ne tak zajímavým příběhem, ale zase se spoustou akce. Daniel Craig zde výrazně pokročil ve svém buldočím stylu. Padouch Dominic Greene (Mathieu Amalric) pořád mluví o nějaké organizaci, které je členem a která za ním stojí. Že by organizace Spectre? Ano, ale to se divák dozví až v letošním filmu Spectre (2015). ()

0verseer

“They say you're judged by the strength of your enemies.” Sklamanie. Tak sa dá jedným slovom po skvelom Casino Royale nazvať jeho veľmi voľné pokračovanie Quantum of Solace. Veľmi voľné preto, že naň povrchne nadväzuje len v úvode a na samotnom konci. Jeho predchodca bol originálnejší, nápaditejší či záživnejší snáď vo všetkých ohľadoch, počnúc lokáciami pokračujúc bond girl, hlavným záporákom a končiac akciou. QS by možno nebolo tak kritizované, keby šlo "len" o tuctový akčný film, ale na tak veľký a finančne nákladný filmový projekt akým bondovky bezpochyby sú, je prosto až moc priemerná. Chýbajú pamätné scény, ktoré by prinútili k opätovnému vzhliadnutiu, miesto toho prakticky hneď po konci vyprchá celý film takmer okamžite z hlavy. Keby aspoň tá akcia stála za to, ale musím sklamane konštatovať, že ani v tomto ohľade som si film tak úplne neužil. Drží sa totiž až moc pri zemi (napriek tomu, že si James zalietal). Pochvalu si zaslúži snáď len za menšie kopnutie do zahraničnej politiky Amíkov a varovný prst nad naoko ekologickými spasiteľmi. Forster a s ním aj jeho bondovka však v konečnom resumé zvládli zanechať len veľmi rutinérsky pocit... ()

PlayEasy

Craig jakožto Bond dost spoléhá na akci, hypermodernost a na velkolepost.... Protože co si budeme namlouvat, šarm (Connery) ani vtip (Moore) nemá. Bohužel velkolepost tady (jak již napovídá minutáž) chybí.... Takže trošku zbytečný úskok do pozadí, i tak kvalitní podívaná na sobotní večer. 75% ()

Gamekeeper77

Fenomenální rozjezd slibující maximum se zcvrkne "jen" na hodně. Quantum určitě nedosahuje kvalit Casina, ale pořád je to výborná podívaná, která mě hodně bavila. 83%. ()

ACDCKL

Tento díl se asi nemusí líbit tolik jako Casino, avšak mě bavil ten duch toho dílu, že to je vlastně hon za pomstou. Bond tu jde vyloženě přes mrtvoly a Danielu Craigovi to vyloženě sedlo. Za mě jasných 5*. ()

OJan

Po opětovném zhlédnutí musím říct, že některé scény jsou přeplácané, občas je to nuda, ale některé scény (např. honička v letadle) jsou hodně dobře udělané. |65%| ()

Pete

Craig #2 Bondovka může být jen tak dobrá, jak kvalitní je hlavní padouch. Dominic Greene, ekoterorista, měl kšeftíky v Bolívii a se CIA, ale byl to spíš jen takový agent s teplou vodou, slabší článek tajné organizace SPECTRE (pardón, Quantum), pouhý mezistupeň k pořádným superzloduchům. Bourne (pardón, Bond) s ním neměl velkou práci, nakonec ho vysadil uprostřed pouště. ()

Tominni

Sice trochu slabší než Casino Royale, ale pořád dost dobrý. Přiznám se, že mně nový přístup k James Bondovi opravdu sedí. Občas se tedy film vrací ke Casinu Royale, ale jinak drží dobře i samotný příběh. ()

JosefTomas

O proti prvnímu dílu se alespoň stupňuje akce a ta je celkem obstojná, ale na honičku v prvním díle nemá. Jen je škoda, že tvůrci vsadili na akci a úplně zapomněli na zákony fyziky, nejednou se vám proto na tváři vykouzlí úsměv (letadlová honička). Craig je opět fantastický a musím říci, že mu Bond náramně padne. A nebýt občas zběsilejšího střihu, tak se jedná o důstojné pokračování Casina Royale, jenž je povinností vidět (možná i proto, že vám to bude dávat větší smysl). ()

instageek_cz

QoS mělo obrovský pech, protože vznikalo v době, kdy Hollywood ochromila scenáristická stávka. Nedokončený scénář tak přímo během natáčení dopisovali a přepisovali Craig s režisérem Marcem Forsterem. Prý to původně vůbec nemělo být až takhle jednoznačné dějové pokračování Casino Roayale. A to je možná hlavní potíž s QoS. Oproti svému velkolepému předchůdci totiž působí jen jako takové DLC u her, čili dodatečný obsah. Něco kratšího (QoS je o 40 minut kratší než CR) a mnohem méně rozsáhlého (v QoS jsme celou dobu jen v poušti a v zaprášených jihoamerických městečkách). Pro eleganci tu skoro není prostor a vlastně je zázrak, že si tak nebondovský snímek dokáže udržet bondovskou atmosféru. Samozřejmě hodně za to vděčíme Craigovi, který se po vzoru svého hrdiny rozhodl tenhle díl zkrátka urvat silou, dotáhnout ho na ramenou až do výbušného finiše. Za mě se mu to povedlo. QoS je syrové, špinavé, při rychle střihané akci působí až brutálně. Líbil se mi Mathieu Amalric coby záporák Greene. Hlavně když se chopil sekery a pustil ze řetězu toho totálního psychopata v sobě! Super byl i Jeffrey Wright alias americký kámoš Felix Leiter, znechucený tím, čemu musí u svých nadřízených přihlížet. Olga Kurylenko zahrála v sérii ne zas tak často viděný typ soběstačné hrdinky. Škoda toho jednoho zbytečného polibku, tím si bohužel zase stoupla do řady klasických bondgirls. Ale celkově je toho na QaS „klasicky bondovského“ fakt málo, včetně slabého úvodního songu. Přesto mě bavilo. Je to film, kterému jako kdyby chyběl prostředek, má prostě začátek a konec, jenže obojí vám nedá vydechnout. Parádní ohnivé finále mě pak už jen utvrdilo v tom, že tahle bondovka je sice svá, ale vůbec ne špatná. Hodnocení: 8/10    ///    Další recenze a zajímavosti nejen o bondovkách najdete na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

Blazkowicz

Kratší délkou to bylo sice stravitelnější, ale jaksi se nám vytratily kvality. Pořád dobré určitě ano. Jenže první díl byl skoro umělecké dílo a tohle působí jen jako "trochu lepší" akční film. Ke konci jsem se i nudil. 4-* ()

liquuid

Pokračování série, které má velice rušivý element v podobě příliš pohyblivé kamery, kterému se naštěstí všechna pokračování vyhnou. Olga zahrála dobře, ale ten příběh mi nepřijde tak zajímavý. Prostory na můj vkus moc levné, uměle postavené, nepřirozené, nudné. Na druhou stranu dynamicky odsýpající, akce až po půdu a scéna s motorovým olejem na poušti a následně konstátování M je perličkou. Rád bych tomu chtěl dát víc, ale není to Bond. ()

PlysovyMacko

Film začína ako pokračovanie Casino royale, neskôr sa preklopí do vlastnej zápletky o environmentálnom zloduchovi (chýba mu charizma) a jeho nekalých zámeroch a o bond girl túžiacej po pomste. Akčné scény sú vymakané najviac sa mi páčila tá s lietadlom alebo tá na motorových člnoch. Film sa údajne natáčal počas štrajku scenáristov a je to na ňom trochu vidieť. Ale úvodná pesnička sa veľmi vydarila. ()

hrumsrt

Pro někoho sen, pro Marca Fostera asi noční můra.. Po vynikajícím Casino Royale bylo všechno, jak má a další Bodnovka měla nejen jasně rozjetého nového agenta 007, i když se jeho postava tehdy s fanoušky úplně nepotkala, navíc v rukách solidního tvůrce autora vynikajícího Horší už to nebude, Marc Foster měl šanci, ale přišla stávka scénáristů a vše bylo pryč.. Quantum of Solace je nepoznatelné pokračování skvělého restartu série, na které si po letech jen tak někdo ani nevzpomene.. Druhý Bond s Danielem Craigem je jasně nejslabší z celého jeho provedení nejslavnějšího zaměstnance britské MI6 a i napříč celkovou historii značky nakonec působí naprosto zaměnitelně a zapomenutelně a zoufale se upíná k prohloubení příběhu z předchozího filmu.. James Bond tentokrát stojí proti tajemné organizaci ekologů jménem Green Planet, kteří jak se zdá nemají jen environmentalistické plány.. Mix prázdné akce a nikam nemířící prázdný příběh, který sem tam zachrání souboj o bond-girl mezi Olgou Kurylenko a Gemmou Arterton.. Quantum of Solace není zlý, ale vypaří se z paměti zatraceně rychle, že nezbývá žádné nadšení ani zklamání, zkrátka nic. To je i můj vztah k Quantum of Solace obecně - nezájem, a to je na Jamese Bonda zatraceně málo! 55% ()

kafis

Oproti Casinu se jeste víc vytratila bondovská atmosféra. Trochu to vypadá jako kdyby Bond vlezl do jiného filmu. Dokonale natočeného, ale divně sestříhaného filmu. Uvidíme kam se posune "třetí díl". Bude to další Bourne? Nebo snad Jason Statham? Nebo konečně už Bond? ps: Olga i Craig jsou super. ()

DAF1

Úplný opak Casina Royale, pokud Casino vynikalo svou brilantností, režisérskou přesností a napětím, pro Quantum of Solace je dominantní nahodilost, nepřehlednost a syrovost. Craig je lepší bond než Brosnan, ale celý film sám neutáhne, ba naopak "ztratí" se hned v počáteční autmobilové honičce. QoS jako první přímý sequel zklamal, děje se v něm toho tolik, ale když se nad tím opravdu zamyslíte, vše vyznívá spíše doztracena, připravuje půdu pro další možný film. Doufejme tentokrát bez "zmrzlého" F(r)ostera, který nesahá Campbellovi ani po paty. ()

Honzus

Nová bondovka pokračuje tam, kde Casino Royale skončilo, a to nejen dějově, ale i celkovým laděním a střihem. Bohužel, Quantum of Solace zaostává za svým předchůdcem téměř ve všem a nepřináší nic nového navíc. To, že si Bond za celý film ani jednou neobjedná vodku s martini ani nevyřkne legendární "Bond, James Bond, by mi samo o sobě tolik nevadilo (ostatně ani Casino Royale nectilo zdaleka všechna bondovská pravidla), ale tvůrci nedokázali nedostatek "bondovosti" vyvážit nápaditostí v akčních scénách či nečekanými dějovými zvraty. Za tím, že Craig je jeden z nejlepších Bondů si stále stojím, ale koukat na něj hodinu a půl, jak pouze běhá, mlátí, střílí a padá (díky němu jsem zjistli, že padák lze v klidu otevřít i dva metry nad zemí a nic se vám nestane) je nuda. Těch náhlědů do Bondovy duše je méně a už nepůsobí tak emotivně jako v Casinu. Quantum of Solace je zkrátka průměrnou bondovkou a jen lehce nadprůměrným akčním filmem. Alespoň ústřední píseň se po delší době povedla. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter