Earth

(TV film)

V Arktidě se probouzí lední medvědi za svitu prvního jarního slunce. Podaří se jim nalézt jídlo předtím než led roztaje? O tisíce kilometrů daleko sdílí sloni vzácnou vodu se lvy, kdo vyjde ze souboje jako poražený? Ke konci příběhu sledujeme velrybí matku s mláďetem při jejich plavbě k ledům Antarktidy. Na konec se opět střetáváme s medvědy a dnešním ekologickým problémem číslo jedna. (gruvacek)

civrss

Krásný dokument, plný nádherných obrázků zvířat a přírody. Každý by ho měl vidět a zamyslet se, co to tady vlastně děláme. Stále je to ale jen dokument. ()

herr_carter

Ach, ach......něco tak vizuálně překrásného jen tak člověk nevidí. A když se ještě tvůrcům podaří tu nádheru naší planety doprovázet libou hudbou a charismatickým hlasem Patricka Stewarta, pak už chybí k naprosté dokonalosti jenom málo........................moje hodnocení = 9,5 z 10. ()

chef

5* čisto za abnormálne vysokú výpovednú hodnotu. Môžem sa vysrať na filmové parametre, ktoré hodnotím obyčajne, keď tu ide o najvzácnejšie veci na tejto planéte. ()

chmíří

Nejúžasnější dokument co jsem viděl (a to jsem jich viděl spoustu), který musí zasáhnout každého (podle hodnocení asi opravdu ano)! Neskutečně krásné záběry planety ze všech míst ve všech ročník dobách a k tomu naprosto odzbrojující hudba. Věčná škoda je že už i David Atternborough musí prosit lidstvo, aby se nad sebou zamyslelo a opravdu doufám že se nedožiju toho, aby taková krása zůstala už jen na filmovém pásu!!!! 105% ()

Baffer

Určitě nejlepší dokument o naší modré planetě, který se vám může dostat do rukou. Doporučuje sehnat si serial "Planeta Země / Zázračná planeta", ve kterém uvidíte mnohem více než ve filmu. ()

Dánek

záběry jsou opravdu úžasné, ale přece jenom jsem se místy nudil. Klidně by se to dalo o půl hodˇky zkrátit. 75% ()

Seti

Krásně natočené spektakulární přírodní scenérie a výjevy, které však nijak nevyčnívají nad ostatními dokumenty z produkce BBC. Oceňuji především dokonalé sladění obrazové a hudební složky (scéna zpomaleného útoku geparda za zvuků nádherného hudebního motivu hraničila se smyslovou dokonalostí). Nemůžu se však nějak zbavit nepříjemného pocitu, jako by byl tento "film" pouze sestříhán z jiných dokumentů a doplněn zeleným poselstvím... ()

Cracker

Až na pár momentov je tento dokument dokonalosť sama. Neopísateľne krásne zábery na rôzne v prírode tak bežné situácie, no v živote človeka je to niečo čo vidí ešte akoby zalepenými očami. Niektoré momenty ma položili na kolená, slovami neopísateľné pocity zažívate pri každom zábere. Skvostná kamera podáva svet tak krásne že by som si na hociktoré miesto s filmu ľahol a z pokojným svedomím by som tam dokázal ležať hodiny.... K ešte lepšiemu zážitku dopomáha krásna hudba. Do krátkeho dokumentu sa zmestil takmer celý náš veľký svet. ()

klúčik

Naša Zem je fantastická - preto by sme si ju mali chrániť , ako oko v hlave. Film je krásny - krutý , ale taký je život. Hodnotím 85%. ()

BluT

Nejhezčí záběry co jsem snad kdy v dokumentu viděl, ale pořád to je jenom takovej hezky poslepovanej film, ve kterym se moc nestane. A krom toho, že si to můžete kdykoli stopnout a jakejkoli záběr použít instantně jako wallpaper na plochu, vám Earth zas tolik nedá. V konkurenci dokumentů je to jasná špica, ale v konkurenci celé kinematografie trochu slabší. 80 % ()

MilkyA

tak teda od vazby ja a dokument by som taky citovy zazitok necakala ( nie ze by som bola bezcitna, ved kazdy mame radi zvieratka, aspon niektore druhy :D , ale proste dokument je dokument ..) takze brmbolcova ciapka dolu :D ( upozornujem manikov co sa boja velryb ako ja, ze je to len pre silne zaludky! :D ) ()

Lisabellla

Obvyklý dokument. Za co hvězdičky by si zasloužiti měl? Snad za laškovné pohrávání si s barvami? Ale prosím vás :) Kde jsou všichni ti, kteří se snaží točit opravdové filmy? Daleko daleko pod tímto kýčem. ()

Wimy

Je pravda, že obrázky jsou opravdu hezky a možná i poučný, ale že by se mi o tom zdálo, tak to se zatím nestalo. ()