Speed Racer

Akční / Rodinný / Sportovní
USA / Německo / Austrálie, 2008, 135 min

Speed Racer je mladý automobilový závodník, který již odmalička, stejně jako jeho rodina a její firma Racer Motors, žije pouze pro superrychlá auta a svět, který se točí kolem závodních okruhů. Starší bratr Rex ho odmalička tajně brával na závodní dráhu, kde ho učil řídit. Také díky němu se ze Speeda stal jeden z nejlepších současných závodníků, který dokáže s neuvěřitelnou jistotou ovládat vše, co má volant, i v těch největších rychlostech. Pomáhá mu při tom mechanik Sparky a podporuje ho celá rodina včetně přítelkyně Trixie. Svět velkých závodů není jen o rychlosti a dovednostech řidiče. Jak Speed postupně zjišťuje, točí se v něm také velké peníze, odehrávají velké podvody, vydírání, manipulace s výsledky ve prospěch vlivných sponzorů, a dokonce vraždy. Odmítne nabídku vlivného Alberta Roayltona, aby jezdil pro jeho firmu, stejně jako tajemného závodníka Racera X, který pracuje pro detektiva Detectora z oddělení pro hospodářskou kriminalitu a žádá, aby mu pomohl v boji s korupcí a zločinnými praktikami na závodních okruzích. Aby dokázal, že podvody závody nemohou ovlivnit, rozhodne se zúčastnit nebezpečného závodu Casa Cristo, při němž před lety zahynul Rex. Chce závodit za stáj Togokhan Motors stejně jako Racer X a dědic firmy, japonský závodník Taejo Togokhan, který se vzepřel gangsteru Cruncherovi, jenž ho donutil prohrát několik závodů. Závodu se účastní také jeho japonský konkurent Muša, který uzavřel dohodu s Roayltonem, aby mohl získat pod kontrolu oslabenou Taejovu firmu. Speed, Racer X i Taejo vědí, že je čeká nebezpečný závod, v němž půjde o život. (TV Nova)

Lubakus

Bratrské duo Wachowských jsou zřejmě géniové své doby. Přijdou si po delší odmlce a natočí něco, co možná každý nepolkne, ale po jisté době se tento film stane jedním z ukazatelů vývoje filmového umění. Dechberoucí od začátku až do konce. ()

ShotgunED

Abych pravdu řekl,nejsem si tak jist tím co jsem právě viděl. Některé pasáže jsou naprosto skvělé a některé jsou zase naprosto otřesné. Něco je zběsile zmatené a něco zase hodně nádherně přehledné. Vychází mi z toho čistý a naprostý střed. Pocit z filmu mám hruba jako ostatní uživatelé jak tady tak čtu,jen holt záleží na pocitu každého jednotlivce co si z toho vezme a co zavrhne. ()

michaux

brm, brm, brrrm!!! navzdory vrodenemu odporu k autickarskemu a rodinnemu zanru i odpudivemu traileru ma tento film dokazal udrzat v kresle po celu dobu: okamzite vrati cloveka do detstva, napumpuje ho neutichajucim dobrodruzstvom a akciou az do poslednej sceny. vizualizacia je sice vyslovene gycova, precukrikovana a matuca, ale je vyslovene presna. stylizacia obsahuje odvolavky na pribehy z 50tych rokov, charlieho cokoladovu tovaren, track maniu ci need for speed - a je to kazdopadne zazitok, ktory si clovek dopraje pozriet znovu a znovu s malym synkom, ktory sa uz naucil chodit, ale tuzi sa naucit jazdit. ()

matoon97 odpad!

Nechápem ako môžu Wachowski (režiséri veľkolepého Matrixu) natočiť takúto blbosť. A taktiež nechápem, čo sa všetkým na tomto filme tak 3488 ľuďom môže páčiť. Nemenovaný 5 hviezd! Vrchol trápnosti. 5% ()

Chladek

Překvapilo mě, že navzdory (či právě kvůli?) přehnané, přeplácané grafické výpravě bří Wachovských dokázal vyniknout silný příběh. Zdánlivě nic neříkající vyprávění o závodních autech odhaluje dogmata sportu, závodění, korupce, mafiánských praktik, vystihnulo i rodinné pouto a lidské tužby. ()

sirrgulo

Speed Racer = videohra, opravdu mi tak zejména během závodů připadal. Což nebylo vůbec na škodu, spíš naopak. Vizuální stránka plná efektů, bouraček a výbuchu obohacená o spoustu pestrých barev mě od začátku zaujala. Naštěstí ve Speedovi nejde jen o závody, ale i o děj, který je docela solidní. O tom jak se nezávislá rodina Racerů postaví bohaté společnosti ovlivňující závodění proto, že prostě milují závody a nesejde jim na penězích. Navíc ne úplný happy end, který by se dal očekávat mě velmi potěšil. Co vytknout? no něco se možná najde, ale ve srovnání s klady je zbytečné se zmiňovat. Možná jen některé akční scény, třeba s ninjami. Ty mi přišli zbytečné a spíš určené pro mladší publiku. Naštěstí byly asi jen tři a ne moc dlouhé. Teď jen nevím kolik hvězdiček snímku dám. Když uvážím, že jsem se při začátku závěrečných titulků přistihl s úsměvem na tváři plným spokojenosti tak maximální hodnocení bude asi na místě. ()

Dave_ff

Začátek mi připadal nudný, ale postupně film nabírá na obrátkách a v závěru excelentně graduje. Rozzářenost a barevnost tohoto snímku nemusí nadchnout každého - i mě se to zpočátku nelíbilo, ale zvykl jsem si a asi se mi to i začalo líbit... ()

onlyK2

Film naplněný těm nesytějšími barvami a efekty. Po vizuální stránce opravdu bomba. Ten zbytek sem nějak nepochytal, protože jsem přes tu spoustu čar ani neviděl :) Budu si muset dát repete. ()

EggO

Autori asi hodne radi hrali TrackManii, jenom se jim nelibili formule, fyzika a barvy okolo, tak ze zname hry udelali tenhle paskvil, pridali jednoduchej presladkej rodinej pribeh a vzniklo toto co ma propana 68%, tvle on je april? Jestli toto je budoucnost filmu, tak to se radsi vratim ke knizkam, jestli tohle je 22 stoleti, tak to skacu z okna rovnou..!!! :D ()

nikkittka

Napoprvé zmatený úšklebek. Speed Racer je ovšem fantastický studijní materiál. Ať už z hlediska formálního, způsobu, jakým je natočen, či inspiračních zdrojů. Takže má v sobě úžasné podhoubí pro další zhlédnutí, díky kterým jsem jeho specifickému kouzlu přeci jen podlehla. Je zábava sledovat, jak Wachowští matou diváky a užívají blockbusterový rozpočet na absolutně neprodejnou záležitost. ()

S3MIR

Ono je ten film vlastne strasne mila blbina. Od zaciatku do konca si to ide jednu velku,sialene uletenu jazdu, aku vedia dat asi len Wachowski. Speed reacer je naozaj netradicny, ale vo mne zanechal neskutocne prijemny pocit. A az doteraz by som neveril, ake zaujimave mozu byt zaverecne titulky s jednou opicou,ked maju pod sebou fajn hudbu :D ()

Mart2n

Film poskládaný z infantilního humoru a příšerných dialogů připomínající více než cokoliv jiného hnusné komedie 90. let plné dětí a zvířátek. Revoluční vizuál se nekoná a spíše vidíme variaci na Spy Kids. Pro děcka ok, ale pro dospělé nerdy? To jako vážně milí přátelé? {5/10} ()

Bercuss

Ani sourzenci Wachowstí nedokážou zachránit film ze škatulky rodinný. To jsem si myslel ještě čtvrt hodinky po záčátku Speed Racera. Byl jsem ale přemluven dát mu ,po reklamě, ještě poslední šanci. A nestačil jsem se divit, během chviličky si mě tahle šílená audio vizuální jízda tak vtáhla, že těch 135 minut se mi zdálo jako nic. A v roce 2008 to muselo být teprve něco, viděno v roce 2013, už sem byl totiž předpřipraven třeba Madagaskarem 3, nebo třeba Mužem z oceli a jemu podobnýma přebarvenýma a zrychlenýma úletama. Dokonce mi nevadili ani infantilní fórky malého špekounka a jeho opičáka. Je to prostě šílenost jak chceš, je mi úplně jasné, že to vůbec není pro všechny a proto se nedivim žádnému hodnocení od 0 po 100 %. Ale já se bavil, takže cajk. ()

x_ander

Vizuální masakr. Pokud člověk přistoupí na určitou kýčovitost, hledá bradu na zemi po celý film. Je to akční, napínavé a režijně zmáknuté. Od plné palby mě odradil pouze až zbytečně protlačovaný rodinný patos. Být mi 15, tak tu poslední hvězdu beze slova přidám. ()

Špionážní mimozemská invaze

25.12.2008

DiCapriův „japonský Zaklínač“

DiCapriův „japonský Zaklínač“

28.10.2008

Po naprostém (i když pohříchu nezaslouženém) propadu Speed Racera to vypadalo, že vášeň Hollywoodu pro hrané verze slavných anime klasik vychladla. Je podezřele ticho kolem Spielbergova Ghost in the… (více)