Speed Racer

Akční / Rodinný / Sportovní
USA / Německo / Austrálie, 2008, 135 min

Speed Racer je mladý automobilový závodník, který již odmalička, stejně jako jeho rodina a její firma Racer Motors, žije pouze pro superrychlá auta a svět, který se točí kolem závodních okruhů. Starší bratr Rex ho odmalička tajně brával na závodní dráhu, kde ho učil řídit. Také díky němu se ze Speeda stal jeden z nejlepších současných závodníků, který dokáže s neuvěřitelnou jistotou ovládat vše, co má volant, i v těch největších rychlostech. Pomáhá mu při tom mechanik Sparky a podporuje ho celá rodina včetně přítelkyně Trixie. Svět velkých závodů není jen o rychlosti a dovednostech řidiče. Jak Speed postupně zjišťuje, točí se v něm také velké peníze, odehrávají velké podvody, vydírání, manipulace s výsledky ve prospěch vlivných sponzorů, a dokonce vraždy. Odmítne nabídku vlivného Alberta Roayltona, aby jezdil pro jeho firmu, stejně jako tajemného závodníka Racera X, který pracuje pro detektiva Detectora z oddělení pro hospodářskou kriminalitu a žádá, aby mu pomohl v boji s korupcí a zločinnými praktikami na závodních okruzích. Aby dokázal, že podvody závody nemohou ovlivnit, rozhodne se zúčastnit nebezpečného závodu Casa Cristo, při němž před lety zahynul Rex. Chce závodit za stáj Togokhan Motors stejně jako Racer X a dědic firmy, japonský závodník Taejo Togokhan, který se vzepřel gangsteru Cruncherovi, jenž ho donutil prohrát několik závodů. Závodu se účastní také jeho japonský konkurent Muša, který uzavřel dohodu s Roayltonem, aby mohl získat pod kontrolu oslabenou Taejovu firmu. Speed, Racer X i Taejo vědí, že je čeká nebezpečný závod, v němž půjde o život. (TV Nova)

Autogram

Farebná prefarbená akčná jazda, v ktorej som sa pri tom všetkom, čo sa hrnulo z obrazovky, nevedel sústrediť na dej. Vlastne komiksy dej veľmi nepotrebujú, ale takýto japonský štýl mi nesadol. ()

KASUGI odpad!

Tipuju, že při natáčení Speed Racera si Laurence Wachowski poprvé uvědomil, že se nechá přeoperovat na ženu a v tomto duševním rozpoložení proto vzniknul tento vizuálně odpudivý film. Autíčka nějak nevědí, jak se chovat ve vzduchu a tak při závodech dopadají moc rychle, nebo moc pomalu. Filmu jsem viděl sotva půlku, páč mám příliš rád svoje oči, než abych je takto trápil. ()

Jaro.Krafcik

Vizuálne celkom nápadité. Ale prišlo mi to príliš pre deti. Veď predsa dodnes mám doma autíčka speed racers od hot wheels. Ale až takú rozprávku od tvorcov matrixu som nečakal. Nevadí, aspoň tie závody im vyšli. ()

Luksa

Neuvěřitelně "natřískaný" film, kvůli kterému už se vyplatí nakoupit pořádnou aparaturu - jedině na ní a v kině je to ta pravá podívaná plná efektů a skvělého zvuku. Speed není dokonalý (v první polovině to občas skřípalo (některé z dění vytrhující wtf momenty)) a už vůbec ne konvenční, ale i tak po většinu času mnohem více strhující, než by člověk od zápletky čekal. Při závěrečných titulcích už jsem se neudržel a řechtal jsem se i tomu šimpanzovi. P.S. Nepamatuji se že bych se na nějaký film s chutí podíval dvakrát po sobě. ()

Ludivitto

Úžasná psychedelická jízda. Ještě lepší než jsem čekal a hlavně doufal. Nechápu jak tohle mohl někdo vyrobit. Po opuštění kina jsem měl na WC ještě trochu mžitky před očima, rozdýchaval jsem to ještě asi hodinu - měl jsem trochu pocity podobné jako Speed Racer ve třídě ze začátku filmu. Dokonce mi ani tak moc nevadil dabing, "týýý vado" je sice hrůza, ale je to rodinný film, tak proč ne. Wzuuuuuum. ()

P1tr

Přestylizované, naprosto přehnané, ale má to své kouzlo. Speed Racer po dobrých trailerech úspěšně dorazil do cíle a rozhodně se nebude líbit každému. Závody jsou boží, herci hrají v rámci únosnosti a pokud přistoupíte na pravidla snímku, jediné, co vás bude rušit bude naprosto dementní a zbytečná dvojka tvořená Speedovým mladším bratrem a jeho nejlepším, a podle chování i jediným kamarádem- opicí. Pokaždé když se objevili na scéně, v duchu jsem si posteskl a chtělo se mi sprostě řvát. Tak otravné duo jsem dlouho neviděl. Až přílišná křečovitost z nich vytřískat nějaký vtip se míjí účinkem. Vystříhat, možná nechat jednu scénu, ať víme že v rodině jsou.....nebo ne, vydědit. ()

deckardx

Vizualne asi jeden z nejlepsich filmu, co sem kdy videl, ale vsechno kolem je strasna pohadka.. Asi je to tak i v comicsu, ale opicak a maly dite skrehotajici pred kamerou mi vazne vadili... Ale kloboucek dolu pred bratry Wachowskymi, protoze neco takoveho vubec vymyslet a zpracovat do takove podoby, jakou to ma, to je za zlatou medaili... ()

BuryGol

Hodně zajímavej snímek. Příběh o závodním jezdci jakýchsi hybridních aut. Ale taky první film u kterýho jsem si musel dělat přestávky, protože tu hroznou barevnost a počítačovou animaci moje oči nezvládaly. Takže pro lidi s citlivějšíma očima jako jsem já doporučuju při sledování mít kapky do očí po ruce. ()

NDroo

Některá scény dokonalé, místy trochu přehnané až skoro nedotažené, ale opravdu jen chvilkami...vizuálně rozhodně dokonalé, oživlo nám tu anime!;) 4x* si rozhodně zaslouží, nebýt pokulhávání, neváhal bych poslední * dodat! ()

Specs

Hlášky: Racerova matka: - "Nepozorný?" učitelka: - "No, to není úplně přesné. Vašeho syna zajímá zřejmě jedno jediné. O ničem jiném nemluví a v hlavě nemá zřejmě nic jiného než automobilové závody." Racerova matka: - "To víte, jeho otec staví závodní auta." učitelka: - "A kde je váš pan manžel?" Racerova matka: - "Pracuje. Proto nemohl přijít." učitelka: - "No. Jablko nepadlo daleko od stromu. Váš manžel se jmenuje Rex?" Racerova matka: - "Ne, Rex je náš starší syn, proč?" učitelka: - "Tuhle písemku odevzdal minulý týden." (Ukáže test. Zaškrtané odpovědi tvoří text 'Jeď, Rexi, jeď.') & (Sprittle a opice si hrají na kung-fu.) Racerova matka: - "No tak, vy dva. Co to vyvádíte?" Sprittle Racer: - "My... nic." Racerova matka: - "Stejně nic, jako když jste mi rozmlátili gauč naposled?" Sprittle Racer: - "Ne. To bylo fakt úplně jiný nic." & E. P. Arnold Royalton: - "Takže myslíš, že bychom to mohli dát třeba dohromady?" Speed Racer: - "Radši bych si to ještě promyslel, jestli to nevadí." E. P. Arnold Royalton: - "Takovou nabídku nedělám zrovna každý den, synku." Speed Racer: - "Ano, je mi to jasný, pane. Takže kdybych vám musel odpovědět hned teď, upřímně řečeno…" E. P. Arnold Royalton: - "Nepospíchej. Máš pravdu. Měl by sis to rozmyslet. Není divu, máš teď všeho plnou hlavu. Měl by sis odpočinout." & Trixie: - "A odkdy je tak důležitý jenom vyhrávat?" Speed Racer: - "Je to důležitý. Musíš vyhrávat, když chceš jezdit. Je to vlastně jediná věc, kterou umím." Trixie: - "To není pravda!" Speed Racer: - "No tak. Bez tvojí pomoci bych nedodělal ani tu střední." Trixie: - "No dobře. Tak to je fakt." & Pops Racer: - "Jestli chtějí boj, tak mají ho mít!" Speed Racer: - "Jak? Co můžeme dělat? Jak se s tím dá bojovat?" Pops Racer: - "Pravda vyjde najevo." Speed Racer: - "Pravda? Nebuď labuť, tati." & Trixie: - "Hoď sebou, Speede, začíná to bejt ošklivý." Speed Racer: - "Dobře. Sundáme rukavičky." & Speed Racer: - "Racere X. Myslím, že dneska jsme byli dost dobrej tým. Jako kdybychom tak jezdili už hodně dávno." Racer X: - "No... když to tak vidíš." & Pops Racer: - "Myslíš, že budeš řídit auto a změníš svět? Takhle to přece vůbec nefunguje!" & Speed Racer: - "Když toho víš tolik, tak mi řekni, proč bych měl jezdit dál." Racer X: - "Promiň, ale na to musíš přijít sám. Já doufám, že až to zjistíš, tak u toho budu." & inspektor Detektor: - "Dokázal to!" Racer X: - "Jo, dokázal." inspektor Detektor: - "Tím by se mohlo změnit všechno." Racer X: - "Už se změnilo." ()

Composter

Na Speed Racera jsem se nehorázně těšil. A nehorázně se zklamal. Miluji kvalitní Anime, do kterého se Speed Racer stylizuje. Toto mne však znudilo tak, že jsem si už ani nedokázal užívat DOKONALÉHO zpracování. Příběh byl tak otravně dětský (včetně hlavních hrdinů, kterým jsem za jejich stupidní naivitu přál dlouhou a bolestnou smrt), že degradoval všechny ty vizuální orgie, které tvoří prakticky celý film. Škoda pro mně - zábavu v kině vystřídalo kontrolování času na hodinkách, kdyže to konečně skončí. Spy Kids byly otřesné, ale pobavily více. ()

iantomasik

Dechberoucí nádhera. Nedoceněný a nepochopený skvost demaskující ignoranci a nepřipravenost filmové kritiky. Tenhle film, bude jednou znovu nalezen a doceněn, stejně jako ranná díla impresionistů. Nejhezčí je, že si z toho "východního" Speed Racer nepůjčuje jen estetiku, ale i zatíženost na hodnotu rodiny a vlastního nacházení smyslu extistence. Formálně skvostný klenot, který by si zasloužil všechny ty pětihvězdové komentáře, co teď visí pod kartou Avatara. Dále si dovolím už jen odkázat na analýzu R.D. Kokše http://www.cinepur.cz/article.php?article=1459, která velmi pěkně postihuje vše, co mě na tomto snímku tolik okouzluje. ()

jenik71

Objektivně konstatuji, že je to opravdová pastva pro oči. Vizuální efekty jsou bezva a celé mi to připomnělo přebarvenou počítačovou hru. Jako celek to ale hodnotím jen mírně nadprůměrně. Prostě oči si přišli na své, ale mozek jsem zapínat nemusel. Jen když jsem si vzpomněl na legendární autíčka Hot Wheels. ()

Pecival

Hodně sem váhal mezi dvěmi a třemi, nakonec díky ujeté barevné stylizaci celého snímku, jsem se rozhodl pro vyšší hodnocení. Protože zbytek je poměrně velká bída - herci otravní, závody mizerné (navíc člověk nic nevidí), pořád se jezdí jakoby na stejné trati a tak jediný zajímavý moment filmu je to rallye. A navíc aby taková ptákovina bez příběhu měla 129 minut, to je fakt moc. ()

IMPAIRED

Zábavná, ZÁBAVNÁ píčoviná. Zároveň prdel a zároveň debilní debilní děj. Ale na závěr, myslim že námrd. Chce to jen ÚPLNĚ vypnout a bavit se. Protože jinak vám vyteče mozek ušima a to co vám v hlavě zbyde se nesmíří s ničím jiným než s odpadem. ()

Špionážní mimozemská invaze

25.12.2008

DiCapriův „japonský Zaklínač“

DiCapriův „japonský Zaklínač“

28.10.2008

Po naprostém (i když pohříchu nezaslouženém) propadu Speed Racera to vypadalo, že vášeň Hollywoodu pro hrané verze slavných anime klasik vychladla. Je podezřele ticho kolem Spielbergova Ghost in the… (více)