Drama Nouzový východ se velmi podobá Mendesově oscarové Americké kráse. I tady vidíme, jak nefunkční je ta nejobecnější představa o naplnění Amerického snu, tedy poklidný rodinný život v domku na předměstí. Nicméně trpká zkušenost, kterou prožili Frank a April Wheelerovi, příběhu Americké krásy o pár desítek let předchází. Mladí manželé Frank a Abby sice také žijí nevzrušivým životem americké střední třídy jako jejich sousedé, ale sami cítí, že do tohoto prostředí nepatří. April neláká kariéra ochránkyně domácího krbu a vychovatelky vlastních dětí. Chtěla by se stát herečkou, proto se snaží Franka přemluvit k přestěhování do Paříže, neboť ve městě políbeném múzami pro sebe tuší uplatnění. Ani Frankovi se monotónní kariéra kancelářské krysy nezamlouvá, jenže místo snění o Paříži se oddává alkoholu a vnadné kolegyni. Jak se hroutí jejich společné plány a touhy, upadá i jejich vztah, jenž dospěje až do bodu mrazu. Jedinou cestu zpátky na vrchol představuje radikální řešení, ovšem k tomu by potřebovali najít sílu oba. Bez splnění téhle základní podmínky skončí jejich snažení záhubou. (oficiální text distributora)

kodwin

Brilantní snímek, jehož opravdovost pochopí jenom volnomyšlenkáři. Pro ostatní to bude jen snímek o dětinském snu. Přitom my, co nesnášíme maloměstskou průměrnost, žijeme pro svoji Paříž. Taky jsem ji měl, ale na rozdíl od April jsem odjel a ani na vteřinu nelitoval (už jsou to čtyři roky). Jakkoliv je konec smutný, tak pro April bylo možná dobře, že to tak dopadlo. Trpět může být horší než nežít. Fantastická Winslet i Caprio, ačkoliv právě tři Titanikoví herci mě v úvodu trochu rozčilovali tím, že jsou spojení s potápějícím se kultem. ()

Signore

Mendes natočil vydařenou variaci své Americké krásy z padesátých let, ke které mám jedinou výhradu - hudba Thomase Newmana se až příliš podobá té z Americké krasy, což na mne působilo místy rušivě. ()

gizi

Film měl pár lepších okamžiků, ale to celkově nic nezmění na jeho nudné průměrnosti. Neustále stejná hudba Thomase Newmana to jen potvrzuje. 60%. ()

katakomb

Měl by sloužit jako memento každýmu, kdo se vědomě poští do něčeho, co vi, že není to pravý, co by opravdu chtěl - ať je to nudná práce, kterou děláte, nesprávný partner, kterého si vezmete, děti, které bezmezně milujete, ale víte, že bez nich by váš život třeba mohl ubíhat jinak, nebo místo kam se chystáte přestěhovat, ačkoliv tam nenajdete nic nového. Je špatně o tom nemluvit, je horší si o tom lhát. A je nepříjemné o tom mluvit i to poslouchat. Herecky to stojí a padá na Kate Winslet, to bez pochyb, knižní předlohu jsem nečetl, tak nemůžu porovnávat obsah. Film mohl za mě být klidně o čtvrtinu kratší, ale silné chvíle se vynořovaly vcelku pravidelně a s krásnou gradací, a dějová zápletka nepůsobila nijak ospale. Hudba perfektní, Thomas Newman opět zabodoval - nedoporučuju pouštět si Americkou krásu a hned poté Nouzový východ, skladatelův rukopis je hodně čitelný ;) Pět hvězd nejen za herecký výkon Kate, ale i za malou roli Michaela Shannona coby nemocného syna, ale hlavně za skvělé režijní zpracování poselství a myšlenky. ()

Tezuka

I mean, what the hell are you doing in my house if you hate me so much? Why the hell are you married to me? What the hell are you doing carrying my child? Když jsem poslouchal Lea jak tohle v afektu a se slzami v očích hrnul na Kate, bylo mi ho až líto. Přišlo mi, jako by to říkal doopravdy, protože ta frustrace byla fakt citelná. Sice si oba neměli co vyčítat, ale přišlo mi, že Leo od začátku tahal za kratší konec. Škoda jen, že spolu neskončili i doopravdy, slušelo jim to hezky. ()

KuceraJohny

V životě jsem neviděl takovýhle film. Dlouho jsem neměl o něm co říct, akorát jsem nad ním stále jen přemýšlel, ale nedokázal o něm nic povědět. Nikdy jsem neměl takový pocit z žádného jiného filmu a to co jsem cítil po shlédnutí nedokážu ani popsat. Nouzový východ je film, který se nepodobá žádnému jinému snímku co jsem měl tu čest vidět. Kate Winslet je tu neuvěřitelná a podala nejlepší výkon kariéry. Leo je super jako vždy, ale tentokrát je to Kate co tahá film nahoru. Taky musím zatleskat pro mě neznámému herci Michaelovi Shannonovi. Po Mariňákovi, u kterého jsem měl po shlédnutí asi nejbližší, ačkoliv ne stejný, pocit jako po Nouzovém východu, si začínám myslet že Sam Mendes bude režisér, který natáčí jiné filmy, které pro mě budou vždy emocionálním zážitkem. Vskutku nemám slov a nedokážu říct skoro nic. Ale jedno vím rozhodně doporučuji shlédnout, ale člověk by to měl vnímat všemi smysli. ()

Bogrant

Miernejšia manželská kríza. Mendes vsadil na zohranú dvojicu, ktorá sa veľmi dobre pozná. Kate bola skvelá a popri nej mi Leo pripadal, ako keby bol iba začiatočník. Táto melodramatická, postupne rozvíjajúca sa zápletka je príjemným a zaujímavým, i ťažko emocionálnym snímkom v denníku týchto dvoch hercov a aj režiséra. ()

Janoss98

Hned co film skončil, jsem věděl, že mu chci určitě dát nejvíc hvězd co to jde. Začátek takový nenápadný rozjezd a nakonec z toho vznikne něco tak překvapivého. Musím určitě pozdvyhnout skvělou hudbu od Thomase Newmana, kterou prostě žeru a k tomuto typu filmů se prostě hodí. Nic bych nepřidal a neubral. Krásně mi film nasadil brouka do hlavy a ještě dlouho po skončení jsem si nad ním přemýšelel. Fakt super. 100% ()

HlySh1t

Když jediný, kdo hlavní postavě rozumí je muž, kterého právě pustili z blázince, uvědomíte si, že se nedíváte na jen tak ledajaký film, a skutečně nejedna synopse tomuto filmu nedělá dostatek spravedlnosti. Nouzový východ je mnohem víc, než se na první pohled zdá. Je o té nejniternější touze a strachu, o pravdě, kterou hluboko uvnitř víme a o lži, kterou se obklopujeme. Postavy jsou skvěle vykreslené a přivedené k životu božími herci. S April a Frankem se okamžitě sžijete a budete jim přát to nejlepší. Kate Winslet předvádí jedno z nejuvěřitelnějších zobrazení existenciální deprese jaké jsem kdy viděl a z DiCapriových záchvatů vzteku mě mrazilo. A jak veselé tóny vyzdvihovaly sentimentalitu první poloviny filmu a kontrastovaly se beznadějnou prázdnotou druhé poloviny jsem se s vědomím, že za kamerou sedí Roger Deakins, uvelebil do křesla a užíval si nevšední podívanou. Je proto trochu škoda, že se film hlavně soustředí na kritiku hodnot věků minulých a pradoxně se o ono těžko dosažitelné 'něco víc' narozdíl od našich hrdinů nesnaží. V porovnání s Americkou krásou (ke kterému tu vede nejedna paralala) film nehledá tematické východisko, místo toho se raději utápí ve vlastní depresi. Ve finále se tak z hloubavého psychologického díla stává propracovaná hra na city, kde finální dějství nemá co říct, a místo toho jen předvídatelně směřuje do závěrečné tragédie. ()

pekarekoto

V niečom určite podobný filmu Americká krása. Dokonca aj sound track znie podobne. Na rozdiel od neho sa odohráva v 50s rokoch. Čo sa mi páči. Napriek tomu že je to 70 rokov, ľudia sú stále rovnakí a záleží stále na tých istých veciach. Mení sa len prostredie kde sa dej odohráva. Ten tvorí dobové "kulisy" našich životov. Ako vždy výborný DiCaprio. Winslet a jej dramatické tvrdé črty, nenapodobnitelná charizma a sebaistota. Sú príliš inteligentní na to aby DiCaprio chodil do nudnej dobre platenej práce a vracal sa domov k Winslet a tá zase pobehovala vo velkom dome ako šikovná hospodinka s húfom svojich detí? Vyzerá to tak. Teda nie že by to neskúsili. Ale rýchlo prišli na to ako najivná a obmedzená a obmedzujúca predstava to pre nich je. No a moja oblúbená postava je syn ich známej ktorá im predala dom. Vlastne za neho je moja posledná hviezdička. Film je sice trochu pomalší ale kašlať na to. ()

pee-jay

"I hear you’re a mathematician." " You hear wrong. It’s all gone now. You know what electrical shock treatments are? I’ve had thirty-seven. Supposed to jolt out the Emotional Problems. Just jolted out the mathematics." >>> Kate & Leo po jedenácti letech znovu v jednom filmu... Vypadalo to jako průhledná vábnička do kin... A je to tak. ()

Pattrick

Achjo, tak todle je velká škoda. Velmi těžký film na pochopení, teda alespoň pro mě. Snad jsem dobře pochopil, že šlo o zánik manželství, kdy každý chtěl něco jiného, ale vlastně to samé a nemohli se prostě dohodnout (ve skutečnosti byli oba stejní). Bohužel to ve mě nic nevyvolalo, protože jsem celý film tápal nad tím, o co že to vlastně jde. Jednou tak a podruhé tak až při poslední scéně u snídaně, mi to vlastně došlo, ale to už byl konec filmu, čili jsem zůstal chladným i při posledním okamžiku. Na film jsem se koukl hlavně z důvodu Kate a Lea (famozní dvojka a klape jim to spolu, ale Kate je promiňte ošklivá ženská). Sam Mendes si to zrežíroval pěkně, což o to a hudba také nádherná, ale hlavní bylo pro mě nastolení nějaké té euforie či citu. Jedno z plusů je, že i když jsem film vlastně moc nepochopil, tak některé dialogy mi samozřejmě neunikly, hlavně Michael Shannon co předvádí, to bylo hodně zajímavé sledovat a jeho přirovnání při obědě. Film samozřejmě nezatracuji, to chraň Bůh (protože Americká krása je skvělé dílo). Takže se mu pokusím dát šanci ještě jednou, jak bude čas, teď když už snad tuším co se dělo. PS: pokud se pletu, byl by někdo ochotný a nastínil mi ještě trochu hlavní smysl filmu ()

Tares

Je to dobře zahrané i zrežírované, film má vše co má správné drama mít. Nijak mě však nezasáhl a jak přišel, tak i odešel. Téma, prostředí ani hlavní představitelé mě nedokázaly přinutit abych se nenudil. To je u dramatu a u filmu vůbec zásadní problém. Raději se znovu podívám na Titanic než na toto. " víte kolik bere sekretářka v národní agentuře?" ()

anuki

Když jsem začal sledovat tenhle film, nevěděl jsem co mě čeká a to pro mě bylo to nejlepší co jsem mohl dostat. Leonardo a Kate předváděj hereckej koncert a nominace na oscara je naprosto na místě. Film o dvou lidech, který vzájemně zjišťujou, že jejich na pohled idální vztah nemusí vůbec být tak ideální jak si ostatní myslí. ()

sioned

Film o životě. O páru, který nechtěl zapadnout do zoufalé šedivosti bytí a řídit se všeobecnými pravidly správné šťastné rodiny.. Zjišťují však, že jsou přesně tam, kde nechtěli být a že je těžké najít odvahu se z toho vymanit. "Who made these rules anyway?!" to je otázka kterou často kladu i já sama sobě. Žít nějak jen proto, že se to tak "má" a přitom to většině lidí štěstí nepřináší. Jenom doufám, že nedopadnu jako hlavní hrdinové tohoto filmu. Jednoho rána se probudit se zjištěním, že můj život je prázdný a já jsem nešťastná. ()

gatawa

Je jednodušší nechat život jen tak plynout, místo abychom ho vzali do vlastních rukou. Kate je ÚŽASNÁ! Hudba grandiózní. Po delší době jsem z kina odcházela nejen nezklamána, nýbž nadšena. ()

Pardalozo

Tenhle snímek začíná docela vlažně, děj příliš nenábírá na obrátkách a spíše pozvolna pootvírá charaktery postav, ale v půli se to doleca láme, drama přiostruje, problémy se stupňují a já jako dívak jsem se začínal přiklánět na jednu či druhou stranu, prostě snímek hooodně pravdivě vystihuje normální problémy obyčejných lidí, takové kukátko do skutečných životů. Neodolám srovnání hlavního páru s jejich předchozím společným "velkofilmem" a je vidět že se oba posunuli o dost dál a z titanikovejch postaviček velké mašínérie se z nich staly ústřední postavy s kvalitními výkony bez kýče na kterých si může autor dovolit postavit film... ()

Shtinky

Po spoznaní rodiny Wheelerovcov by si asi každý povedal, čo može takejto rodine chýbať? Podla všetkého nič, až raz príde chvíľa kedy sa April (Kate - úžastná) rozhodne že chce utiecť pred týmto malomeštiackym životom v malom meste, a to rovno do Paríža. V počiatku jej nič nebráni, avšak príde rada skutočností ktoré by jej mohli. Revolutionary Road je v niektorých momentoch dokonalý, Kate a Leo sú úplne dokonalí a záver je dychberúci. ()

Kolty a magie

Kolty a magie