Dvě slova: moc patosu. Ale jinak, Angelininy výlevy byly celkem pěkné, kapitán Jones sympaťácká svině a velmi potěšil celý, vskutku tísnivě věrohodně působící výstup v místnosti s oprátkou. Čili herecky zvládnuté vesměs výborně, režijně pak už méně - škoda. (3,5*)(17.3.2009)

Clint je výjimečná osobnost. Natočit v jednom roce dva úžasné filmy: Výměnu a Gran Torino, navíc v takovém věku, to je neuvěřitelný výkon. Jako u jiných posledních Clintových filmů i zde se vše opírá o velmi silný a působivý příběh, s nímž režisér zachází nanejvýš citlivě, až jakoby s chladným odstupem - rozhodně netlačí na pilu, aby z diváků dostal více emocí. Skvěle vybraní herci předvádí koncentrované výkony, to jak ti známí (Jolie, Malkovich), tak ti zcela neznámí (např. velmi dobrý výběr dětských rolí).(2.10.2009)

Uff .. co na tenhle silný snímek říct? Tak hezky od začátku. Když jsem kdysi zahlédla nějaké informace a viděla název filmu, hned v první vteřině mi jako první bliklo hlavou, že tam zcela jistě bude hrát Angelina, prostě jen tak kvůli tomu názvu, jenž je velmi podobný jejímu jménu. Vůbec jsem netušila o čem film bude, kdo jej bude režírovat .. čas plynul a zde se začaly objevovat první informace a já stejně nijak více nebyla zaujata, v jednom jsem měla ale jasno - že režie je zárukou kvality. Dnes jsem film shlédla a i když jsem se zprvu chtěla přiklonit ke 4 hvězdám (pozor, ale velmi, velmi silným), tak volím nejvyšší počet, protože s jakou bravurností se tenhle film režírován, to jsem už delší čas neviděla. Angelina hrála výborně, už to nebyla ta nucená póza, jakou mnohokrát ukázala, už to nebyl ten chladný projev, se kterým si i tak získávala sympatie, tohle bylo opravdu nádherné a čisté herectví, které ji sluší a kterým mi po delší době ukázala, že toho Oscara za Narušení si zasloužila a opravdu je to herečka první ligy a klidně by mohla mít dalšího. Clint je režisér beze sporu vynikající, pro mě vždy byl a vždy bude. Co se týče Johna, tak jsem také velmi nadšena, protože své role se ujal velmi galantně a popravdě se mi na něj úžasně koukalo. Malí herečtí představitelé byli výborně vybráni a hráli skvěle, vzbuzovali ve mě jak lítost, tak i nechuť, přesně tak, jak měli. Velmi silný a kvalitní zážitek, tleskám!(21.12.2008)

Kdo by to před nějakými 40 lety řekl, že nejdrsnější pistolník divokého západu bude na stará kolena točit tak jemná emocionální dramata i se špetkou pečlivě zabaleného citového vydírání uvnitř jako je Gran Torino nebo Changeling? Zatímco Gran Torino je lineární, avšak vyzrálé a přímo rozlučkové (co se Eastwooda jako herce týče) drama, Changeling prochází skrz několik žánrů (ovšem stále zůstává čistě mainstreamové a imho ani není podvratné). Kombinuje emocionální prožitek mateřské lásky, navíc postupně obměňované za sílu odhodlání a boje za spravedlnost s historickým dramatem faktu o tristním fungováním policie a navrch s jednou "bolavou" krimi zápletkou, při jejimž rozluštění se zase vracíme zpět k těm emocím. Přechody jsou plynulé a uhlazené, ale snad díky tomu vyhýbání se extrémům není ani celkový požitek... Tolik extrémní. PS: Angelina sice onu pro sebe netypickou polohu předvedla dostatečně procíteně, ale na zlatou sošku to stačit nebude. 8/10(29.12.2008)

Zklamaný určitě nejsem, dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Eastwood ovládá řemeslo spolehlivě a vybral si tak atraktivní námět, že představuje v rámci USA, ale i světové kinematografie tak říkajíc sázku na jistotu. Ztráta dítěte, korupce a neschopnost úřadů, stejně jako šikana policie vůči křehké bezbranné ženě, řádění psychopatického násilníka, občanský aktivismus a očekávané vítězství spravedlnosti a demokracie nad prohnilými jednotlivci. Systém je opět zachráněn, jedeme dál. V první půli, kdy je hrdinka drcená tlakem událostí a člověk se podivuje nad absurditou poměrů v Americe konce 20. let, to funguje velice dobře, a mé hodnocení tomu odpovídalo, jenže poté, co se drama přesune do soudní síně, se z toho stává standardní typicky americká předvídatelná podívaná podle mnohokrát vyzkoušeného vzorce. Celkově je to u mě za 3,5* s tím, že u tak oceňovaného filmu se podle své tradice přikloním k nižšímu hodnocení. Hraje v tom určitou roli i obsazení Angeliny Jolie do hlavní role. Příliš ji totiž nemusím. Celkový dojem: 65 %.(1.3.2013)

• - Ve filmu si zahrála i dcera režiséra Morgan Eastwood, kterou její otec obsadil už ve filmu Million Dollar Baby. (Hejtmy)

• - Scénárista filmu Michael Straczynski napsal scénář podle případu, který objevil v archivu losangeleské radnice. "Chystali se ničit staré záznamy a nabídli mi, jestli se v nich nechci prohrabat, než skončí v peci. Když jsem narazil na tenhle záznam, nevěřil jsem, že se to opravdu přihodilo," řekl. (Hejtmy)

• - Prohlášení policejního šéfa je založeno na jeho původních citacích z novin. (Karlos80)