Zklamaný určitě nejsem, dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Eastwood ovládá řemeslo spolehlivě a vybral si tak atraktivní námět, že představuje v rámci USA, ale i světové kinematografie tak říkajíc sázku na jistotu. Ztráta dítěte, korupce a neschopnost úřadů, stejně jako šikana policie vůči křehké bezbranné ženě, řádění psychopatického násilníka, občanský aktivismus a očekávané vítězství spravedlnosti a demokracie nad prohnilými jednotlivci. Systém je opět zachráněn, jedeme dál. V první půli, kdy je hrdinka drcená tlakem událostí a člověk se podivuje nad absurditou poměrů v Americe konce 20. let, to funguje velice dobře, a mé hodnocení tomu odpovídalo, jenže poté, co se drama přesune do soudní síně, se z toho stává standardní typicky americká předvídatelná podívaná podle mnohokrát vyzkoušeného vzorce. Celkově je to u mě za 3,5* s tím, že u tak oceňovaného filmu se podle své tradice přikloním k nižšímu hodnocení. Hraje v tom určitou roli i obsazení Angeliny Jolie do hlavní role. Příliš ji totiž nemusím. Celkový dojem: 65 %.(1.3.2013)

Pre tento snímok do bodky plati skutocnost, ze zivot sam je najlepsi namet pre film. A ked priratame uzasnu kombinaciu Clinta Eastwooda ako rezisera, Malkovicha, Jolie, Donovana a inych hercov, skveleho scenara a spacovanie, nezostava mi nic ine, ako dat plny zasah. Film splnil presne to, co som ocakavala, dokonca este viac. No proste Clint to vie. PS: Scena medzi chlapcom, policajtom a fotkami, uf uf. Najde sa vobec niekto, kto nemal zimomriavky? :)(29.11.2008)

Uff .. co na tenhle silný snímek říct? Tak hezky od začátku. Když jsem kdysi zahlédla nějaké informace a viděla název filmu, hned v první vteřině mi jako první bliklo hlavou, že tam zcela jistě bude hrát Angelina, prostě jen tak kvůli tomu názvu, jenž je velmi podobný jejímu jménu. Vůbec jsem netušila o čem film bude, kdo jej bude režírovat .. čas plynul a zde se začaly objevovat první informace a já stejně nijak více nebyla zaujata, v jednom jsem měla ale jasno - že režie je zárukou kvality. Dnes jsem film shlédla a i když jsem se zprvu chtěla přiklonit ke 4 hvězdám (pozor, ale velmi, velmi silným), tak volím nejvyšší počet, protože s jakou bravurností se tenhle film režírován, to jsem už delší čas neviděla. Angelina hrála výborně, už to nebyla ta nucená póza, jakou mnohokrát ukázala, už to nebyl ten chladný projev, se kterým si i tak získávala sympatie, tohle bylo opravdu nádherné a čisté herectví, které ji sluší a kterým mi po delší době ukázala, že toho Oscara za Narušení si zasloužila a opravdu je to herečka první ligy a klidně by mohla mít dalšího. Clint je režisér beze sporu vynikající, pro mě vždy byl a vždy bude. Co se týče Johna, tak jsem také velmi nadšena, protože své role se ujal velmi galantně a popravdě se mi na něj úžasně koukalo. Malí herečtí představitelé byli výborně vybráni a hráli skvěle, vzbuzovali ve mě jak lítost, tak i nechuť, přesně tak, jak měli. Velmi silný a kvalitní zážitek, tleskám!(21.12.2008)

Formálně vymazlené drama se silným námětem, ale celek bohužel trochu ztrácí na příliš rozmáchlém a nejednotném scénáři. Mrazivé a dechberoucí scény se tak střídají s těmi rozvleklejšími, u nichž jsem si vždycky tak trochu zasteskl, že se radši nepokračuje v takových obrátkách, které byly nastoleny scénou předchozí. Přirovnal bych to k automobilu čekajícímu na semaforech - hned co se rozjede, musí znovu zastavit. A znova. Angelina odvádí solidní, ale nikoliv oscarový výkon (viz Kate Winslet v Revolutionary Road). Za zmínku stojí velmi dobře padnoucí hudba, jež nakonec tvoří poslednímu záběru velmi silné pozadí, což ve výsledku vyvolává podobné účinky jako závěr Gran Torina (kdo viděl, ten ví). Changeling je velmi nadprůměrný film, plné hodnocení mu ale dát nemůžu - protože některé jiné letošní oscarové naděje se mě dotkly víc.(9.1.2009)

Eastwood vie, ako zaťať do živého. 95%.(23.7.2010)

• - Ke konci filmu se dozvíme, že šéf policie James E. Davis byl odvolán ve spojení s případem zmizelého dítěte. Dva roky nato byl nicméně znovuzvolen jako šéf policie Los Angeles, v kteréžto funkci pokračoval do roku 1939. (HellFire)

• - Do některých kin byl film distribuován pod jménem Nomad. (HellFire)

• - New Yorkská premiéra filmu byla pro Angelinu Jolie prvním vystoupením na veřejnosti po narození dvojčat Viviene a Knoxe. (HellFire)