chrustie

Tenhle film se mi moc líbil a ještě více se mi líbil herecký výkon p. Vášáryové. Překvapení po tom, kdy mě kamarád ujišťoval, že je to "pěkná blbost" :-) ()

Odino

Mne sa to teda páčilo, Trojan bol výborný, film bol veľmi jemný a nenásilne podaný...Jednu hviezdu naviac dávam za skvelú hudbu... ()

Miloško

Okrem excelenthého I.Trojana a aj E.Vašáryovej,alebo J.Lábusa ma to nenadchlo.Tieto české venkovské filmy o outsideroch,sú robené hlavne na city divákov,a na Českých levov. Ale opakujem: český film je na úrovni,čo potvrdzuje týždeň čo týždeň 6/10 (DVD,04.01.2009) ()

Bilky

Potenciál tu bol obrovský a dovolím si tvrdiť že napriek mnohým neprajníkom ho TROJAN využil. Problém je však v spracovaní a myslím že ani nie tak v scénari ako v réžií. Niektorým scénam totiž chýbal vyslovene dôraz, či iný pohlad kamery. Osobne ma film zaujal ale na druhý deň som si okrem dvoch scén nevedel vybaviť samotný príbeh. Mám rád aj MILKU ale tie jej úlohy matiek už začínajú (nerád to píšem) nudiť. Zato potešil netradične obsadený LABUS aj BUDAŘ. ()

Mr.Shock

Podivný to film, kde se tak nějak 90 minut nic moc neděje, občas někdo mísního pošuka chce zbít, někdo ho lituje, někdo mu vyho... Prostě takový podivný film, kde se 90 minut nic moc neděje. Na druhou stranu Trojan retardovaného vesnického šupáka hraje docela přesvědčivě (čím to je, že mu jde hrát pošuky??) a Emília Vašáryová coby rezignovaná matka vyzařuje ohromnou lásku (i když hlupáčkovi nadržuje, což by se u dětí dělat nemělo :))... Jenom ta paní, co chudáka "masírovala" ve vaně je tak trošku úchylná. (pro ty, kterým se scéna ve vaně zdála emotivní nebo dokonce hluboká, se omlouvám, nicméně mně přišla trošku prvoplánová). ()

sa_kra

Možná chyba, že jsem Václava viděla jen pár dní po Samotářích i Jedna ruka netleská. Každopádně mě to vůbec nezaujalo, ba přímo mě to nudilo a ten příběh "prostého člověka" mi přišel nějaký moc umělý, ohraný, stokrát viděný a vlastně nezajímavý. Jako televiznímu filmu bych přidala, ale hrát si na dementa, shrábnout ceny a hned to valit do kin- tak na tohle nehraju. ()

Adam's

Skvělý Ivan Trojan je hlavní devizou Václava. Celý film žel trpý schizofrenní ambicí autorů zdokumentovat pohnutý osud mentálně zaostalého hlavního hrdiny a přitom se zavděčit českému publiku, navyklému na žánr hořká komedie. Škoda, poslední třetina filmu ukázala, že lze jít i do hloubky jednotlivých charakterů, namísto klouzání po povrchu. Všechny postavy tak tvoří stafáž pro Trojanovu one-man show. Přičemž Jiří Lábus, Emílie Vašáryová a zejména Jan Budař by si zasloužili daleko více prostoru. Ku prospěchu celého snímku... ()

Ahex odpad!

Václav je typický český film - špatný. Není vůbec žádný důvod, aby něco takového existovalo, vůbec žádný. Nikdo se na to nedívejte, je to tak špatný, že je to ještě horší, než ty filmy, které jsou tak špatný, že se jim smějete, protože tomuhle se ani nedá smát. Je to o ničem, nuda. Proč? ()

Idealista

Typický český film snažící se ukázat povahu "obyčejných" lidí. Nejsem názoru že všichni jsme buď blázni či doknce úchyláci. Že podvádíme manželky, udáváme své blízké atd. O filmu: podle skutečnosti je jen to že Václav dostal milost.V reálu napadl řidiče tramvaje, který jel jiným směrem než on chtěl. Velkou slabinou není jen režisér, který natočil televizní hru na film. materiál. Ani scénárista, který nedokázal vytvořit pevnou kostru vyprávění. Tou velkou slabinou je Trojan, chvíli hraje Gumpa, chvíli Otíka, chvíli sociopata, jindy zas neškodného zaostalce. A ani jedno se mu nedá věřit ( jsou to klasické Trojanovské kreace).Bohužel spousta lidí je s toho na větvi, já ne! ()

route60

Ivan Trojan herecky nikdy nezklame a václav je toho dúkazem ostatní herci jako Jan Budař Emília Vašáriova jsou skvělý. Režiser Jirí vejdělek prostě umí jak komedialní scény tak dramatické s lehkostí kterou mnoho filmů prostě postráda. ()

Mustaffa

Je to úplně o ničem a zase ta totalita. Furt dokola. Ivan je sice skvělý, ale podle mě na to režisér spoléhal až moc a diváci nic jiného ani nečekali. Do toho ještě ta asi melancholická hudba do záběrů bez ničeho a máme tady nudu větší než si dovedete představit. Film naprosto zbytečný a je jen ztrátou času. ()

rafix

Řekl bych lepší průměr a dobré herecké výkony, hlavně Ivana Trojana za roli Václava. Mě se to moc líbilo. ()

honzic

Celkem dobré, jen se mi zdá, že scénář je místy takový umělý a Trojan občas zbytečně přehrává. Hodnocení: 55 % ()

Max Q.

Taková více smutnější a méně humornější Vesničko má středisková. Ivan Trojan hraje výborně, jeho běsnění na koncertě nemá chybu. Jak už kdosi tady psal, možná ten film není tak skvělý, ale je dobrý, čímž už vysoko převyšuje ostatní českou produkci. ()

dully

Takových filmů už tu bylo... Absolutně nechápu, proč musí Češi nutně točit to, co už bylo natočeno minimálně 10x a mnohem lépe. ()

HrudkaJ

Docela zklamání. I přes poměrně silný závěr má být ten malý český človíček stejně pohlazen po duši. A to je prostě špatně. ()

Luswani

Po druhém shlédnutí zvyšuji na čtyři hvězdy. Celkově ten film zas až taková pecka není, ale když se v poslední třetině filmu divákovi odhalují charaktery jednotlivých postav, je to velmi zajímavé. Začaly se tak jevit daleko plastičtěji a člověk si uvědomí, že nikdo není jen vyloženě kladná nebo jen záporná postava. Skvělá Emília Vášáryová, zpočátku smířená se svým osudem nemocné matky starající se o retardovaného dospělého syna Václava, které také někdy rupnou nervy a Václava například seřve za to, že neumí jíst příborem a na konci žadonící o podpisy na petici za Václavovo propuštění z vězení. Od jejího syna Františka se dozvídáme, že celý život dávala přednost právě Václavovi... Co se týká Ivana Trojana v roli Václava, nemám moc rád, když známí herci hrají mentálně postižené osoby, já jim to zkrátka nevěřím a cítím z toho snahu tvůrců získat nějakou tu sošku. Ale nechci nikomu křivdit. Ivan Trojan je jeden z mých nejoblíbenějších herců, ale neviděl jsem Václava, viděl jsem Trojana hrajícího Václava. Všechny ty Forresty Gumpy (uznávám, Tom Hanks uvěřitelný byl), Rain Many a Václavy by podle mě měli hrát neznámí herci, aby byli více skuteční. Nemůžu si pomoct, ale já to tak vidím. Ale zpátky k filmu Václav. Střídají se zde okamžiky dojemné i legrační, herecké výkony byly dobré, hudba Jana P. Muchova je opět skvělá. Mně se ten film líbil. 75% ()

Detektiv-2

Výtečné komediální drama. Plný počet by si zasloužil samotný Václav, tedy Ivan Trojan, který se v této roli dosti vyřádil a jeho herecký výkon byl naprosto bravurní. Celý děj je navíc velmi zajímavý a lidský. Příběh je doplněn množstvím Václavova humoru a v kontrastu s tragickým vyvrcholením je to jednoduše skvělá podívaná. Ve vedlejší roli také naprosto skvěle zazářila Emília Vášáryová. Jsem nadšený a nemůžu jinak než hodnotit 5* ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017