Dvaadvacetiletý Scott Pilgrim je poněkud nevyzrálý mladík, který hraje v rockové kapele Sex Bob-Omb. Zrovna je bez práce a chodí s roztomilou středoškolačkou. Všechno je skvělé, dokud mu do života nevstoupí úžasná a nebezpečná Ramona Flowersová. Po uši se do ní zamiluje a začne plánovat společnou budoucnost. Scott brzy zjišťuje, že jeho vysněná dívka si životem nese velmi neobvyklé břemeno. V cestě ke štěstí mu totiž stojí sedm bývalých Ramoniných partnerů, kteří ovládají její milostný život a udělají cokoli, aby byl okamžitě odstraněn každý další nový nápadník. Pokud chce Scott získat svou lásku, bude muset všechny expartnery zničit dřív, než oni zlikvidují jeho. (TV Nova)

Pajky3

Tohle byla šílenost, ale zároveň taková pocta videohernímu světu. Věřim, že spousta lidí to odsoudí jako blbost a to hlavně časem. Jenže mě to ted pobavilo a to hodně. Povedené nápady, strašně se mi líbili ty detaily. Po vizuální stránce to bylo dokonalý. Strašnej nátěr byl ten konec. Druhej život mě fakt dostal. Zdálo se mi to strašně dlouhý, ne jako časově, ale přišel jsem si, že jsem u toho strávil půl dne a ono to byly necelé dvě hodky. A navíc Ramona je pěkná. ()

magnolia

wrightovy filmy miluju. ale pravděpodobně je musí točit s britama a britsky - jediný, kdo mě tam aspoň vzdáleně bavil, byl culkin. jinak to bylo vyloženě utrpení, po půl hodině jsem to vypla. ()

sulimo

Místy už tak překombinované, až se to dostalo ze stylovosti do kýčovitosti, ale i tak to je.....no....asi nejcáklejší film roku. A kdyby to tvůrci maličko zkrátili, rozhodně by to filmu neublížilo, nebo na takovejhle nářez už nemám dost možná věk. ()

Andre3000

Začátek a konec se mi moc nelíbily. To co bylo mezi tím se mi však zalíbilo převelice. Minulý rok byl přímo prošpikovaný komiksovými ztvárněními. Po Iron Manovi 2 a Kick Ass, které mě docela oslovily, jsem si tohle nemohl nechat ujít. Film nebyl založen na super tricích, ani skvělých výkonech herců. Ne, prostě šlo o zajímavou směsici všehochutě, která dohromady dávala docela dobrý obraz. Oproti Kick Ass mě méně zaujal samotný příběh a akce, ale spíše sem se bavil smrští hlášek a situací, které neměly být přímo k popukání, ale o to víc mě dostaly :-) ()

J0hny5

Bylo to hodně zvláštní a navíc úplně jinak než jsem očekával. Nečekal jsem tam tolik pc efektů, film ve stylu pc hry a nebo komixu. Rozhodně je to originální, ale nejsem si jistý jestli ta pozitiva nějak výrazně převyšují. Je to určitě zajímavý mírný nadprůměr, ale zas ne nějaká bomba. Nejzajímavější na celym filmu je Ramona. 65% ()

Sammya

Tohle byl asi nejdivnější film, co jsem kdy viděla, ale přesto to byl neuvěřitelný zážitek. Kdybych si někdy měla představit, jaké by to bylo, ocitnout se ve videohře a zároveň v oživlém komiksu, myslím, že by to vypadala přesně jako ve filmu Scott Pilgrim vs. the World. Komiksovou předlohu bohužel neznám, ale myslím, že Edgar Wright se toho chopil výborně. Důležitou součástí filmu je skvělá úderná hudba. A vtip. Musím říct, že některé hlášky jsou opravdu originální. Ten humor je tady takový zvláštní, svůj. "Password?" - "Whatever." - "Cool." - "Second password." - "Eeehh." - "Cool." Výborné jsou i efekty a vůbec. Je to taková rocková podívaná mixlá s videohrami a komiksy. Edit: Uvědomuju si, jak slaboduše tenhle kometář zní. Ale tenhle film je tak hustej, že se nedá popsat normálně :D ()

Martrix

Jeden skvělý nápad, který je slušně rozvedený, i velmi dobře zpracovaný. Navíc je film vyzdobený vynikající hudbou. Filmu by prospěla kratší stopáž, víc chytrého humoru a rozumější konec, ale i tak to vydá na velmi dobré hodnocení a hned si jdu stáhnout soundtrack. Pokud někdo ujíždí na videohrách, klidně si může k hodnocení přidat 8-10% ()

Wormboy

Scott Pilgrim vs. the World, alebo ako forma zdecimovala obsah. Vizualne vychytavky su putave, uznavam, ale na to, aby ma bavili cca hodinu a tristvrte, toho treba trosku viac. Tak ako Snyderov Sucker Punch, ani Wrightov Scott Pilgrim preto viac ako 2* odo mna nedostane. ()

Juto

Wright ponorí svojich hrdinov do odbočiek popkultúry, ale neutopí ich. Nemusíte byť filmom oslnení ani pošteklení, ani si nemusíte pochopiť každý žart, aby sa vás tiež dotkol. 7/10 ()

c.tucker

Úžas nad nápaditou hrou obrazového materiálu. Nemohl jsem si během promítání ani jednou vydechnout jak je to plné neuvěřitelných nápadů na jednom místě a přitom mi to nepřišlo roztříštěno na dílčí částečky. ()

Jermann

Jako zapřísáhlý odpůrce všech zvlhlých nadržených "Prcičkáren" musím uznale přikyvovat, že tahle parádní komiksová šílenost je přesně směr, jakým by se teenage komedie mohla a měla směle ubírat. Před deseti lety bych si to užil jistě mnohem víc. To be continued .. ()

campix

Wright umí a filem Scott Pilgrim vs. the World dokázal, že umí i bez ústřední dvojice Pegg-Frost a umí možná ještě lépe. Obsadil mladé a snad krom Cery neokoukané herce a vyplatilo se. Největší devízou je audiovizuální smršť a nehorázné množstvý skrytých vtípku a triků. Perfektní rychlý střih, tempo snímku,neuvěřitelné souboje a úžasná komba. Sdílím zde názor Františka Fuky, že Wright souboje zvládá dokonale a těším se až mu nějaké studio nabídne vysokorozpočtový akční trhák a věřím, že on si s tím poradí. Jedinou malou stížnost bych měl. Zkrátil bych trochu snímek, aby byl ten spád ještě daleko brutálnější a já zavřel svou pusu až po několika dnech a ne hodinách. Přesto jeden z nejoriginálnějších snímků a nejlepších snímků roku. Naprostá blaženost. ()

miciveres

Dobre sa na to pozeralo, malo to originalne prevedenie, vela vtipnych momentov a trefnych hlasok. Cera mi v Juno neskutocne vadil, ale tato rola mu sadla na vybornu. Jeden clovek raz napisal: "Vsetky zeny su krasne a stoji za to za ne bojovat." Suhlasim s tou druhou castou. ()

SHI-SHA

Pokus překonat skvělý Kick-ass se nepodařil. Videoherní pojetí je sice zajímavé, ale brzy začne nudit. EDIT : V obsahu stojí "Scott hraje na baskytaru v mizerné kapele Sex Bob-omb" dovolím si nesouhlasit - soundtrack, zejména pak Scottova kapela je na filmu to nejlepší. ()

Icefist

Tentokrát jen hodně stručně, protože tohle se musí vidět na vlastní oči. Uchvátilo mě to po všech stránkách počínaje tou vizuální, přes parádní humor a geniální přechody scén, až po hudbu. A to zdaleka není vše, to je jen to, co mě napadlo jako první. Zkrátka unikátní a pro takové filmy mám jen jedno hodnocení- 100 %. Oblíbená část- sólové kolo proti Nega Scottovi ()

Rockův táta dostane film

Rockův táta dostane film

12.09.2018

Kanadští filmaři Jonathan a Justin Gajewaski chystají biografický snímek Ring King o otci Dwayna „The Rock“ Johnsona (Mrakodrap). Johnson starší se v mládí živil v Kanadě jako wrestler pod přezdívkou… (více)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (více)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

A spoustu dalších novinek. Ale popořadě – Ant-Man konečně dostal zelenou, dokonce má stanoveno datum premiéry, konkrétně 6. listopadu 2015. Film o hrdinovi, který se dokáže podle potřeby zmenšit na… (více)

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (více)