Scott Pilgrim proti zbytku světa

Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim proti celému svetu

Akční / Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Kanada / Japonsko, 2010, 108 min

Bravurní převedení rozsáhlé a nápady napěchované předlohy do formátu dvouhodinového filmu. Stylové hračičky s komiksovými SFX a videoherními symboly jsou dynamické, ale také doslovně převzaté z předlohy. V čem však filmový Scott Pilgrim obstojí jako tvůrčí počin je právě to, co ho dělá filmovým. Adaptace nápaditě užívá jumpcutů a elyps jako ekvivalentů vůči komiksovým „střihům“ mezi jednotlivými panely. Hudba, která byla v komiksu vizualizovaná, zde dosazením zvukové dimenze dostává přední úlohu. Přes všechny přednosti snímku je na první pohled pochopitelné, proč toto nemohl být komerční hit. Už samotný koncept alternativně pojaté romance pro alternativní mládež popírá blockbusterový úspěch, ale především je tu fakt, že snímek (ostatně jako komiks) docení především lidé, kterým náct už bylo před mnoha lety (dnešní mládež opravdu nehraje osmibitovky). Přes tento generační paradox je ale Scott Pilgrim sále film o současné generaci náctiletých a jejích postojích k světu (proto je také v základu plytký a sebestředný). Americká floskule "a cult in the making" tento film plně vystihuje. 9/10(26.8.2010)

Bohužel jeden z mnoha finančních propadáků, který si jim nezaslouží být, ale dalo se to čekat... je to veliká škoda, jelikož herecké obsazení, hudba, souboje, dialogy a celkově jakou pozitivní energií je film natočen se jen tak nevidí. Vizuální stránka je parádní, nápaditá a celkově film vypadá na větší rozpočet než uvádí studio. Je škoda, že divácky tato vizuální orgie není tolik atraktivní a stravitelná (i Speed Racer naletěl). Přál bych si, aby Edgar Wright dostal pořádný rozpočet a natočil akčňárnu, jelikož akční sekvence v jeho podání jsou velice líbivé. Mé hodnocení 4 hvězdičky…(15.10.2010)

• verbal

Svět se v prdel obrací! 80 procent???!!! Co si tu všichni pícháte, aniž by jste se podělili s Verbálem o vzorek? Já už jel na lecčem, ale takhle dementní, slaboduchou sračku bych snad nerozdýchal, ani kdybych šňupal čistič odpadů. Já vím, jsem už asi starý a nechápu to, ale je li tohle nový "popkulturní" trend naší mládeže, upřímně lituju, že jsem nepodstoupil vasektomii, když ještě mé děti plavaly v seminálním plazmatu. Jediné, co téhle noční můře nelze upřít, je casting. Poskládat takovou partičku nehezkých retardů by se snad nepodařilo ani vrchní sestře v Jedličkově ústavu a hlavní hrdina téměř dokonale, něžně a citlivě osciluje mezi totální homokládou a občerstvením pro pedofily! Vážená paní Majerová, hluboce se omlouvám, že haním Vaše veledílo, kudy chodím a snad Vás potěší, že si hned zítra přibiju poster polonahého Patyzóna v životní velikosti nad postýlku v mém pokojíčku. ZLATÍ HOMOUPÍŘI !!!(4.11.2010)

GOOD...GOOD...COMBO...PERFECT... Kdo si myslíš, že jsi Pilgrime?..... Takže... o co tam šlo? ,,Nejspíš budeš muset porazit mých 7 ďábelských expřítelů“. Ďábelskej muzikál s prvky karate???!!! Bláznivá magořina, která je tak trhlá, až je zajímavá!(?) Vzduchem lítají písmena, M.Cera, - vlastně lítá kde kdo. Mortal combat s příběhem, u kterýho zůstává rozum stát. Oceňuji zvláštní smysl pro humor, trochu muziky a magorskej příběh, kterej je tak zvláštní, až je vlastně... já nevím.....ALE TŘEBA JEN CHCETE ZAČÍT OD ZNOVA. Prostě šílenost, pro kterou jsou 4* důkazem šílenství., zvlášť když uvážím, že to není určený pro mě. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Můj brácha (nemá prima bráchu, ale..) teplýho kámoše. 2.) Jsem úplně mimo z ,,ujetejch“ filmů. 3.) Miluji M. Ceru! 4.) Jsem členem ligy Ďábelskejch bejvalejch! 5.) Nevím jak naložit se druhým životem. PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ * Víte, že? Ve filmu zazní několik známých songů – třeba od Holy Fuck nebo Rolling Stones? A jestli Vás nebaví film, můžete si koupit knihu?(1.11.2010)

Nápadité a originální. Herci docela fajn. Nejlepší je roztomilá číňanka. Ale prostě mě to moc nebavilo. Úžasné momenty se střídají s vatou a rozhodně se víc pobavim s klukama u Tekkena nebo i u starýho Mortal Kombatu, než u tohoto filmu. Záměr byl chvályhodný a Edgar Wright je megaborec, ale jeho předchozí filmy mám radši.(10.11.2010)