Scott Pilgrim proti zbytku světa

Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim proti celému svetu

Akční / Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Kanada / Japonsko, 2010, 108 min

Hell yeah! Nedokazu si predstavit, ze by to mohlo byt lepsi. Teprve druhy film, u nehoz muzu napsat, ze mam pocit, jako by byl stvoreny primo pro mne. Je to barevne, silene, hrave, vtipne, se strihovou skladbou, ktera predci dokocne i Speed racera... A M.E.Winstead... Asi jsem se zamiloval! :)(19.11.2010)

Gejzír nápadov, sympatickej uletenosti a prehľadnejších "bojových" scén, než aké ponúkajú najvypečenejšie akčné filmy. Na tomto keby ulietavali súčasní teenageri miesto na povrchnostiach typu Twilight, všetko by bolo lepšie.(30.9.2010)

Když má někdo nakoukáno, načteno, naposloucháno, nahráno a ještě k tomu umí točit tak, aby to bylo dokonale zábavné, není co řešit. Během projekce jsem chtěl skandovat a hlasitě fandit, po skončení jsem toužil znovu k pokladně a ještě si to dát nášupem celé znovu. Takový gejzír stylovosti nelze pobrat napoprvé. Letos už druhý film, kde vynalézavá britská filmařina natočila za hollywoodské peníze neskutečnou šlehu.(12.10.2010)

Mnoho levelů, příliš plevelu.(20.10.2010)

„Aký čaj chceš?“ – „Ty máš viac druhov?!“ Nie je to moja šálka kávy, ale páčilo sa mi to. Bol to neporiadok, ale hravý, plný nápadov (jedna pasáž je nakrútená ako sitkom vrátane smiechu publika, v inej sú postave vypípané vulgarizmy) a pôvabných hereckých výkonov. Inteligentný britský režisér akoby dodal väčšiu chuť do života mladým americkým hercom, ktorí ju v Hollywoode stratili. Tentokrát všetci pôsobia dojmom, že ich nakrúcanie bavilo. Najviac sa mi páčil „suchý gay“ Kieran Culkin, ktorý je taký dobrý, až som ochotný pozabudnúť na to, čo stváral Macaulay v STRÁŽCOVI KNÍH. Všetci sú však sympatickí, baby prirodzené, chalani tiež, ich spoločné scény iskria, akcia zaujímavo poňatá, hlášky suché („Ty si kurva, on je hajzel, hodíte sa k sebe.“). I najmenej dôležitá postavička ma bavila (Thomas Jane ako vegánsky policajt), nevraviac o chytľavých zlosynoch (Brandon Routh, Chris Evans). Možno to mohlo byť kratšie a scenár je taký svojrázny, že niektorých divákov vyhodí na začiatku zo sedla a už nevysadnú. Ale tak sa mi zdá, že je to film so srdiečkom. Podobný KICK-ASS sa mi pritom nepáčil (40%)(12.4.2011)