Scott Pilgrim proti zbytku světa

Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim proti celému svetu

Akční / Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Kanada / Japonsko, 2010, 108 min

90% Absolutně originální pojetí, skvělý Cera a Culkin. Jediné mínus je stopáž (112 min) a fakt, že to místy (ale jen malinko) drhne.(5.1.2011)

Hipsters who hate other hipsters for being hipsters.(8.11.2010)

Soundtrack Nigel Godrich: 1. We Are Sex Bob-Omb - Sex Bob-Omb ,2. Scott Pilgrim - Plumtree ,3. I Heard Ramona Sing - Frank Black ,4. By Your Side - Beachwood Sparks ,5. O Katrina! - Black Lips ,6. I'm So Sad, So Very, Very, Sad - Crash and the Boys ,7. We Hate You Please Die - Crash and the Boys ,8. Garbage Truck - Sex Bob-Omb ,9. Teenage Dream - T. Rex ,10. Sleazy Bed Track - The Bluetones ,11. It's Getting Boring By The Sea - Blood Red Shoes ,12. Black Sheep - Metric ,13. Threshold - Sex Bob-Omb ,14. Anthems For A Seventeen Year Old Gir - Broken Social Scene ,15. Under My - Thumb ,16. Ramona (Acoustic Version) ,17. Ramona - Beck ,18. Summertime - Sex Bob-Omb ,19. Threshold (8 Bit) - Brian Lebarton,(9.5.2011)

Enormní porce nápadů a originálních drobnůstek, vizuální nátěr, prostě přestylizovaná rychlopalba, která se snaží vystihnout život trendy-mládeže. Videohry, comicsy, hudební kluby a láska. Přese všechnu chytlavost mi v hlavě bušila otázka "Proč?". Proč utopit takovou tsunami drobných radostí do banální storky, která má hloubku plošinové gamesy a nestihne strhnout ani během romantických pasáží? Proč Wright plýtvá svou kreativitou na takovou píč... pardon, geekovinu? Pilgrim je líbivá a hravá jednohubka, nic víc. Když už do opulentní a "progresivní" slepé uličky, do které obyčejný lid nechodí, pak se Speed Racerem. Místy už lehce odzívaných 65%.(26.8.2010)

Scénář: Michael Bacall, Edgar Wright .. Mne samotného silně překvapující podívaná a hotová exploze grafických nápadů. No a samozřejmě tu mám Mary Elizabeth Winstead (!) a po ní velice zdařile vtipný Kieran Culkin. Ano, takový "skoro Speed Racer" roku 2010 se všemi jeho klady i negativy. #85$%. _ BlackBox Projekce.(10.10.2010)

• - Vzhledem k tomu, že Edgar Wright poprvé natáčel mimo Velkou Británii, chtěl do filmu obsadit bez výjimky severoamerické herce. Jediný, komu jeho britská příslušnost prošla, byl londýnský herec Satya Bhabha, který postrádal anglický přízvuk. (Othello)

• - Kapela "Clash At Demonhead" je pojmenovaná po první hře na Nintendo, kterou si Brian Lee O´Malley koupil. (ThinkGeek)

• - Když Lucas Lee prohodí Scotta Pilgrima plátnem, které představuje falešný výhled na New York, a divákovi se ukáže výhled na Toronto, je to narážka na fakt, že mnoho amerických filmařů maskuje Toronto za New York. (Othello)