Psychiatr František Soukenický nevypadá na první pohled jako nenapravitelný sukničkář, přesto ho zálety připraví o všechno. O zavedenou praxi, když se rozejde s milenkou Ivetou a ona ho udá lékařské komisi, která mu vzápětí odebere licenci. A následně o tolerantní manželku Elišku, která se rozhodne vyměnit ho za advokáta Viktora, jenž je mimochodem Františkův kamarád a rovněž bývalý pacient. Muž je nucen nastěhovat se k laskavé, ale poněkud dotěrné matce a po řadě neúspěšných pokusů získat zaměstnání přijme práci, kterou mu dá nerudný bratr Miloš, majitel autoškoly. Tu ovšem ve skutečnosti vede jeho atraktivní manželka Peggy, věčně flirtující s automechanikem Jardou. Začne flirtovat také s ním, stejně jako žačka autoškoly Natalie, a František, přestože se netají snahou získat zpět těhotnou Elišku, nedokáže svodům žen odolat. Vymlouvá se sice na hormonální poruchu, jenže se kvůli ženám a nedostatku sebekontroly dostává do stále dalších potíží a nakonec za každou chybu zaplatí. (TV Nova)

1945

Nerozumím negativnímu postoji uživatelů csfd k tomuto filmu - vždyť je to sice jednoduché, ale vtipné! Na truc přihodím jednu hvězdu navíc, protože takové hodnocení si film nezaslouží ()

Yoss

Sukničkár Franta mi bol sympatický. Vajcia na termostat sa mi páčili tiež. Nehovorím, že som práve videl vrchol stredoeurópskej a českej kinematografie, ale toto je stokrát lepšie ako všetci snouborďáci a neviem čo dokopy. Zabavil som sa, zasmial a to som aj chcel. ()

Phorbo

Nevěděl jsem, co od filmu čekat, ale tentokrát jsem možná udělal špatně. Čekal jsem víc sexu, víc zvrhlosti a odvahy. Film je ale o tom, že se borcovi hroutí vztah s budoucí exmanželkou. Na to je namotaná sračkoidní omáčka, která dohromady nechutná nijak a do toho se v autě pičuje. "Pičo? Vy jste řekl pičo?" je jediná překvapivá a relativně dobrá hláška, ale zbytek? Polášek se na tu roli nějak nehodí, ale co. On by se tam asi nehodil vůbec nikdo. Na druhou stranu, Hapka je geniální skladatel, ale proč měl vybírat hudbu do filmu? Nebo co tam vlastně dělal? Retro hudba se hodí do retro filmů. Inu neberte mě doslovně. Retro je hold to co bylo a už to tak nějak nefrčí. A hudba vybraná do Františka se rozhodně nehodí. Nejsem fanoušek Hegerový, Zagorový a všelijakých těch dalších dlouhovlasých ikon osmdesátých let, nebo kdo ví kdy prožily největší slávu. Do toho filmu se to prostě nehodilo. A vůbec, ten scénář je hrozná sračka... ()

filipvrbik

František je děvkař, já su panic - takže jsme statisticky průměrní normální chlapi :-) (jenom by mě zajímalo,kde vzali v roce 2008 pojízdné MBéčko) ....70% ()

Pevek2

Tak jsem se bál, že to bude jen bohapustá "řachanda", ale on je to film s pointou a poselstvím a spíše posmutnělá záležitost, než nějaký dryják. No a Čtvrtníček je k nepoznání.... ()

bidja

Františka jsem viděl těsně po Bobulích. A Oba jsou nevyvážené. Hlavní hrdina není ztvárněn tak zcestně, ale něco mu přece jen chybí. Ostatní postavy kromě matky a bratra jsou panoptikum skečů viz Čtvrtníček, Goldflam atd. Opět musím připomenout, že obsazování slovenských hereček (tedy alespoň to tak vypadá) s akcentem ala Bubílková mi vadí. Buď mají mluvit slovensky nebo alespoň hrát přistěhovalce. Celý příběh je poněkud neuvěřitelný ale budiž, jednou se to vidět dá. ()

Oxymoron

Frantisek je devkar, je typicky "Vlakac" - film do vlaku, na dlouhou nudnou cestu. Film, ktery videt nemusite, ale z nudy ho shlednete. Prvni pulhodina celkem jde a prijemne ubiha. Pak zacne ale i ta pomerne kratka stopaz docela nudit. ()

Illy

Ačkoli mám pro Poláška trochu slabost, děvkaře mu nežeru. Nebo jsou troubové tak oblíbení? A děj... čekal jsem nějakou pointu, závěr, nějaký růst postavy a dočkal se titulků. Film vyšumí do ztracena. ()

muoaner

Děvka je maximálně tak producent tohoto filmu, co chtěl, abych zaplatil za promítaní tohoto dílka. Hold, každý jednou naletí nejaký ty děvce, a pak se mu to líbí nebo ne. Já naletěl :( ()

panmroz

Spíš tři a půl. Ale když tady vidím to hodnocení... . Je mi to až hloupé říkat, protože ten pán za to jistě nemůže, ale jediné, co mi opravdu vadilo, byl styl herectví hlavního představitele. V rámci jisté, ovšem i tak minimální stylizace celého světa, ve kterém se film odehrával, byly deklamované repliky hlavního hrdiny o několik světů vedle. Jinak takové střídmé, čisté, vědomé si vlastních možností a sil. A myslím, že si tvůrci s klidným svědomím mohou myslet, že natočili něco úplně perfektního. Jen houšť.. ()

waits

Předpokládám, že to měla být zábavná blbinka na jedno použití. Vtipy nejsou ovšem nijak třeskuté, situace nijak vypointované a Polášek jakoby pořád jen na půl plynu zkoušel, jak to bude na place předvádět, nemluvě o tom, že zájem žen o jím předváděného chlapíka pro mě zůstává tak trochu záhadou. Poslední léta si pravidelně u většiny českých filmů shlédutých v televizi říkám: "To jsem rád, že jsem na to nešel do kina." Tenhle, spíš nudný než zábavný pokus nebyl výjimkou. ()

JM87

Polášek je dobrej, vlastně ten film celej drží nad vodou. Jinak o nic vyjímečnýho nejde, námět a scénař nijak originální není a nijak extra mě to nechytlo. ()

Mortemiss odpad!

František není děvkař, nýbrž absolutní dement k pohledání. Film je sračka jak dělo a nedá se na to koukat! Samý hnusný tlamy před kamerou a ty jejich výrazy.... no tohle je konec! Jsem sice z Česka, ale naše filmy mi připadají čím dál více horší a horší, tenhle patří k těm nejhorším....KRAVINA! A dej te to ode mě dál! ()

krvavamera

hodně českých filmů trpí tím, že se strašně spěchá, prachy prachy, a nedělá se dost jetí, sere se zkrátka na kvalitu na úkor kvantity a to mě hodně bolí. Na tomhle filmu třeba je to vidět hodně - spousta situací není špatná, herci taky nejsou špatní, vlastně nic není špatné, ale přitom to působí děsně - přitom by třeba stačil maličký detail, a scéna by byla naprosto úchvatná, asi tak, jak si ji představoval scenárista. k tomu by se ale musela sjet víckrát, než jednou (nevím, kolikrát se natáčely scény v tomhle filmu, ale evidentně to bylo málo). Taky je snaha narvat do filmů víc informací, než unese, místo, aby se nechaly pořádně doznívat záběry a těžit ze situace. S doznívám Franta problém nemá, ale škrtání by mu hlavně v závěru neublížilo. František by mohl být super film, takhle je jenom celkem dobrý. Snad někdo udělá remake. ()

WinstonS

Plytký film absolutně o ničem, který nezachrání pár relativně povedených gagů. Subjektivní poznámka: Polášek mě začíná nějak srát... ()

IvcaSammet

Něco mezi třema a čtyřma hvězdičkama. Samotný námět sice není nijak zvlášť zajímavý, ale jeho zpracování mě příjemně překvapilo. Herecké výkony byly úžasné, hlavně teda Josef Polášek zvládl svou roli naprosto bravurně. Je ale pravda, že jsem od něj čekala trochu více toho jeho humoru, který mám tak ráda. Přece ale jsem se nakonec u filmu dobře bavila a i když nižší hodnocení ostatních uživatelů chápu, nemohla jsem si odpustit hodnotit jinak. ()