Novomanželé John a Jenny Groganovi se stěhují na Floridu. Oba jsou novináři, přičemž články Jenny vycházejí v listě, který ji zaměstnává, na první stránce, zatímco John začíná u konkurence psaním nekrologů. Jenny začínají tikat biologické hodiny, John se zatím na založení rodiny necítí, a tak jí v útulku vybere roztomilé štěně labradora. Pejsek dostane jméno Marley a brzy se ukáže, že je nezvladatelný, nevytrénovatelný a absolutně pomilováníhodný. Po celý svůj další psí život se od svých pánů neodloučí, a i když působí neustálé potíže, je součástí jejich světa. Sleduje, jak Jenny přijde do jiného stavu a pak potratí, jak si John pomalu buduje kariéru a stává se oblíbeným sloupkařem (Marley je tématem jeho sloupků), jak se narodí první dítě, pak druhé, pak neplánovaně i třetí, jak Jenny vzdává kariéru, aby se mohla plně věnovat dětem, zatímco John dostává nabídku, aby se stal reportérem, po čemž vždycky toužil, a rodina se stěhuje do Pensylvánie. Ale protože psí život je kratší než lidský, Marley stárne, onemocní, a nakonec přichází i to nejsmutnější. Rodina se s ním musí rozloučit. (TV Nova)

terunka003

Americké, nafouknuté, frustrované, psí. Já vám nevím, hlavní hrdinku nemusím, všechno bylo tak americky úspěšné, až mi z toho bylo na zvracení. A jako ženě mě docela děsí představa, že za pár let budu nucena zůstat uvíznutá doma s dětmi a dvěma hodinama spánku, bez nějaké větší vyhlídky na další kariérní růst. To, že hlavní dějová linie se točí kolem psa je vedlejší. A konec filmu je jasný po prvních pěti minutách. ..ale ten barák na tý vesnici měli fakt pěknej.. ()

lennyd

John (Owen Wilson) chce nějak vyvést novomanželský život s Jenny (Jennifer Aniston) z přicházejícího stereotypu, ale hlavně chce zahnat Jenniny myšlenky na pořízení potomka, a tak - na radu svého kamaráda - pořídí krásné štěňátko labradora. Ale z nádherného štěněte brzy vyroste padesátikilová bestie, jejíž jedinou touhou je rozkousat co nejvíce důležitých součástí domácnosti. I když někdy Marley napíná Johnovy i Jenniny nervy až k prasknutí, stále více si všichni uvědomují, že je to právoplatný člen rodiny... Z textu distributora (a přiznávám, i z hereckého obsazení) jsem očekával trochu přihlouplou romantickou komedii - jenže tento film je hodně o něčem jiném. Jasně, romantiky i trochu té komedie se dočkáme, ale tento film je více o životě, o tom co přináší - a bohužel také odnáší. O tom, co je to rodina, a že všechny problémy se dají překonat, jen když rodina drží pohromadě. Trochu musím autorům vynadat za ten - až přespříliš emotivní - konec. Člověk se po tomto filmu hodně těžko vrací do "obyčejné" reality. Po herecké stránce nemohu filmu nic moc vytknout - těžko si zde představit jinou hereckou dvojici než Owena Wilsona a Jennifer Aniston. K tomu mohu snad jen říct, že Owen herecky hodně dospívá a začínám se čím dál víc těšit na jakýkoliv film s jeho obsazením... ()

Pavlínka9

"Tohle není pes. To je ďábel s tváří psa, který šoustá mojí nohu a močí na koberec!" :D :D Nejlepší hláška z celého filmu, který musí být velkým soustem pro každého majitele psa či alespoň někoho, kdo kdy měl nějaké zvíře :) Film je vynikající komedií, při které jsem poprvé i podruhé potřebovala kapesník, jelikož snad jen lidi s přetvářkou a nebo bez citů, tenhle snímek nemůže rozbrečet. Vynikající. A ta knižní předloha- ještě stokrát lepší :) ()

Maki89

z každého rožku trošku až z toho nakoniec nebolo nič... ale aspoň fajn oddychovka a najlepšou postavou bol jednoznačne Marley... čo je tak trochu smutné, že dvaja komediálni herci nedokážu konkurovať psovi.... 4/10 ()

biglion

Pes nemá zapotřebí rychlá auta, velké domy nebo značkové oblečení. Mokrý klacek bohatě postačí. Psovi je jedno jestli jste bohatí, chudí, chytří, hloupí, oškliví, hezcí. DEJTE MU SRDCE A ON VÁM DÁ SVÉ. O kolika lidech tohle můžete říct? Kolik lidí dokáže, aby jste se cítili vzácní, ryzí a mimořádní? KOLIK LIDÍ DOKÁŽE, ABY JSTE SE CÍTILI VYJÍMEČNÍ? <3 ()

MikyAff

Příběh o lásce mezi člověkem a psem. I když vlastně, ono to napůl bylo o novinářské kariéře, ale to hoďme stranou protože film na člověka zapůsobí z jiných hledisek a je schopný potom nějaký ty kraviny ignorovat. Například to, že za tu dobu se nikdo extra nezmění. Během asi pěti let má holka od sousedů pořád ty samé modré proužky ve vlasech na stejném místě.. Jenže z toho emočního hlediska je to natolik silný! Já se na to moc objektivně koukat nedokážu. Nad štěněcími scénami hrozně rozplývala. Celou dobu jsem to viděla na čtyři hvězdičky, ale ten konec mi natolik dostal, že by mi byla hanba dát jen čtyři. ()

TerezD

Filmy o našich čtyřnohých kamarádech mě vždy citově úplně vyždímají. Marley nebyl výjimkou. Pozorovat život středostavovské rodinky, kterou celou dobu doprovází tento milý společník bylo krásné zpestření sychravého sobotního odpoledne. Od začátku bylo jasné, jak to skončí. Přesto jsem na konci nemohla zamáčknout slzu. ()

Tomatáš

Pohoda, sranda, romantika, nostalgie, smutek....prostě vše, co bych čekal od rodinného filmu s podobným námětem!;) V závěru jsem dokonce uronil slzičku..;) ()

Master19

Byl jsem hodně zaskočený, do jakých hloubek se tento mainstreamový skorodětský film pustil - a najednou z toho bylo mrazivé rozjímání nad ubíhajícím životem rozverného pejska. Je třeba uznat, že závěr je až zbytečně vypjatý (proto hvězdička dolu), ale jinak se mi to líbilo a to jako hodně. Při mnohých scénkách člověk usměvavě pokyvuje hlavou, protože pejsci jsou prostě takoví - zkuste třeba přivázat labradora ke stolečku na zahrádce kavárny... :-) ()

VasaX

Marley a já... je vlastně taková poklidná komedie, nesoucí se na vlně budování rodiny a domova. Není to špatné, ale ani extra úžasné, člověk se nenudí, ale i tak má občas v očích pachuť slabších chvilek. Film je takovou idylickou a v širším slova i happyendovou výpovědí, bez nějakých citelnějších šoků, poklidně si to šine naplánovanou cestou, i přes pár klacků, co scénáristický osud ústřední dvojici mrskne tu či tam pod nohy, od začátku až k uslzenému konci, od mladého, čerstvě oddaného páru, až k početné rodince. Původně jsem chtěl ještě jednu hvězdičku sundat za nenápadné, avšak o to otravněji klišovité popíchnutí významu tradičních hodnot, když se ke konci John potká se Sebastianem, po rozloučení ohlédne a uvědomí si, kdo je vlastně doopravdy úspěšnější a šťastnější. Nic pro mě, ale nakonec tam tu hvězdičku nechám, už jen kvůli motivaci všech těch mladých párů, co by mohly spolu navštívit kino, dojmout se, zasmát se a snad i něco málo pochytit, protože v konečném důsledku přinese Marley a já od každého trochu a dohrmady to dá jeden celek jen tak tak. ()

Brandon

Ano, taky jsem psejčkař a majitel malého bílého medvěda. Až na nechutnej poster s mašlí a přepísklej závěr, docela povedené nakouknutí do obyčejného života střední třídy a rošťáren psího nezbedy. A čtyřicetiletá Aniston vypadá stále fantasticky. ()

SkyHawk

Hodně sympatická a originální romantická komedie. Ač do jisté míry předvídavá, přinesla trochu jiný pohled na hlavní hrdiny, než ten, který je nám většinou znám u snímků tohoto stylu. Konec se mi zdál ale trochu přetažený.. ()

Timak

Asi nejlepší počin, kde se Jennifer a nebo Owen objevili. A hlavně asi jediná komedie v poslední době, kde jsem se opravdu zasmál. Takže ta nálepka komedie sedí. A to asi hlavně díky tomu psovi =) Každopádně moc hezký film a i když dávám 5*, které jsou úplně jiné, než 5* které mají mnou hodnocené filmy, přesto si těch 5* zaslouží, ať si říká každej kdo chce co chce. Ten pes je prostě skvělej ()

dANo

Ako komédia to bolo slabučké, ale ako dráma sa to celkom dobre pozeralo. Oboch hercov hrajúcich hlavných hrdinov doslova neznášam, ale nakoniec som sa nad to povzniesol a film som si pozrel... a musím priznať, že vôbec neľutujem. Príbeh mi do veľkej miery pripomínal moju vlastnú rodinku, ktorá momentálne takmer identicky pozostáva z 1 psa a 2 synov (uvidíme, či sa niekedy podarí ešte tá dcérka, aby to bolo úplne zhodné:), takže som si vedel väčšinu situácií celkom živo predstaviť. Verím tomu, že čítanie knihy (resp. tých pôvodných fejtónov) mohla byť celkom sranda, ale vo filme to až tak vtipne nevyznelo... Zato ten sentimentálny záver sa podaril až príliš, takže nejaká tá slza sa divákovi objaví v oku. Možno tvorcovia nemuseli až tak tlačiť na pílu s tým smutným koncom, ale aj napriek tomu hodnotím tento filmový zážitok pozitívne. ()

zdenny

Ústřední postavou tohoto romantického dramatu s prvky komedie je Labrador Marley skvěle doplňovaný Owenem a Jennifer. Je vidět, že Owen nemusí být hercem výhradně komediálních rolí. Na pozadí rozvíjejícího se vztahu dvou lidských postav je nám představen život Marleyho. Nechápu sice, jak může pes celý život takhle "zlobit", ale budiž. Závěrečné věty o čisté psí lásce vůči člověku byly pravdivé a proto a tím více by se lidé měli snažit zkusit se mít rádi bez přetvářky a falše. Věta o tom, že pes (oproti málokterému člověku) dokáže v člověku probudit sebevědomí a uvědomění si, že je někým, pro koho něco znamená, byla také pravdivá. Naproti tomu většina lidí chce z druhých udělat něco menšího, zesměšnit je, ponížit je... Jo, to je fakt. Film byl pěkný, dojemný. Ale ten průsečík více žánrů mě nutí dát pouze tři hvězdy. Buď bych vynechal drama anebo komedii. Ale i tak pěkný film. ()

Tereza666

Nádherný film plný citů a vzájemné lásky :-) Film na který budu dlouho vzpomínat. Owena známe jako vtipálka, takže jsem si ho v téhle roli nedokázala představit, ale on se předvedl. Jennifer byla krásná mamina a Marley to byl pes jakého by každé malé dítě chtělo. I přes všechny průsery které způsobil. Byl to přeci nejlepší pes na světě. ()

sskrblik

Tak tenhle film na mě udělal velký dojem. Důkaz toho, že ne všechny životní příběhy musejí být pouze o lidech, ale můžou fungovat i o zvířatech. Upřímně jsem celému příběhu věřil a na konci jsem měl co dělat, aby neukápla slza. Marley a já velice roztomile ukazuje, jak je možné natočit film, který nemusí mít obsáhlejší děj, ale stačí z něj něco cítit. A ten upřímný pocit jsem měl v tomhle filmu po celou dobu. Musím vyzdvihnout i sympatický pár Wilson a Anniston. Po druhém shlédnutí opadává počáteční euforie, i přes to je skutečně hezký film. ()

Millanium

Ze začátku nudné, nemastné, neslané. Od první vážnější chvilky a problémů s dětmi či psy film nabral jiný směr, ale spousta scén mi přišlo přitažených za vlasy. Jennifer byla má nejméně oblíbená postava v přátelích a ani zde mi nijak nepřesvědčila. Owen zahrál svůj standart, což je v mých očích také menší podprůměr. Pro mě 60% ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley &amp; Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (více)