Novomanželé John a Jenny Groganovi se stěhují na Floridu. Oba jsou novináři, přičemž články Jenny vycházejí v listě, který ji zaměstnává, na první stránce, zatímco John začíná u konkurence psaním nekrologů. Jenny začínají tikat biologické hodiny, John se zatím na založení rodiny necítí, a tak jí v útulku vybere roztomilé štěně labradora. Pejsek dostane jméno Marley a brzy se ukáže, že je nezvladatelný, nevytrénovatelný a absolutně pomilováníhodný. Po celý svůj další psí život se od svých pánů neodloučí, a i když působí neustálé potíže, je součástí jejich světa. Sleduje, jak Jenny přijde do jiného stavu a pak potratí, jak si John pomalu buduje kariéru a stává se oblíbeným sloupkařem (Marley je tématem jeho sloupků), jak se narodí první dítě, pak druhé, pak neplánovaně i třetí, jak Jenny vzdává kariéru, aby se mohla plně věnovat dětem, zatímco John dostává nabídku, aby se stal reportérem, po čemž vždycky toužil, a rodina se stěhuje do Pensylvánie. Ale protože psí život je kratší než lidský, Marley stárne, onemocní, a nakonec přichází i to nejsmutnější. Rodina se s ním musí rozloučit. (TV Nova)

hroubek

Tenhle film jde na nás chytře přes psa.V tomhle snímku je snad každé kliše jaké kdy bylo ve filmu se zvířecím hrdinou ale z nějakého prostého jsem ho celou dobu ignoroval až do konce.Aniston a Wilson jako pár působí velmi příjemným dojmen a rapidně zvětšují hodnocení snímku.Přijemná komedie o pořízení psa a ovšech příhodách co vám s ním stanou. ()

Brain-D

Film spíše o psovi než o lidech. O lidech je to jen klasická nevybočující rovina. Pes tu udělá paseku a změní jednomu páru život. Průměrná komedie, která se v druhé půli zvrtne v drama. ()

VanTom

Jup, takhle vypadá život. Aspoň přibližně. Někdy je holt toho trápení / štěstí až příliš naráz. Na někoho s manželkou, psem a dětmi (zdar, brácha!) určitě může zapůsobit tenhle pohodový filmek velmi mocně (koukám, že nemusí :-)), vždyť i já jsem měl knedlík v krku a slzy na krajíčku (pokud tedy závěrečná ždímačka slz hraničící s bezskrupulózním citovým vydíráním už neodradí). ()

Unnamed

No tak to mě podrž, něco takového jsem vážně nečekal. Herecké výkony, hmm, špatné? Nějak mi Owen Wilson ani Jennifer Aniston nesedli. Příběh hrozně slabý, řekl bych i hloupý - zdálo se to všechno jako skeče bez výraznější návaznosti. Mám rád dobrý útok na emoce, ale tohle bylo do očí bijící od momentu jedna až do závěrečných titulků... a ještě k tomu špatně provedené. A to jsem měl zrovna na dojemný film náladu. 2* ()

nevermore

Toťto je přesně ten typ filmu, kterej mě naprosto míjí. Násilně vyvolaný útok na city tím nejlacinějším způsobem. K tomu trochu toho "vděčného" humoru. Závěrečných 20 minut je vyloženě účelových a patetických as hell. Nevermore ()

svobik

Pro pejskaře film destiletí, já zůstávám na střízlivých sedmi, i když jsem měl na konci co dělat, aby nějaká ta slzička neukápla. Výborný výběr písniček. ()

IvyH

Jak může někdo dát romantické komedii/dramatu o pejskovi a jeho páníčcích pět hvězdiček? Nepochopíte, dokud neuvidíte. ()

blackJag

Čekal jsem něco na způsob prvoplánové řachandy a ono to nakonec bylo přirozeně chytré téměř až do konce, kdy už jela ždímačka na plné obrátky, což je filmový trik poněkud omšelý. Na druhou stranu kdo by se dlouze neloučil se psem Marleyho rozměrů (fyzicky i citově). Má přítelka třeba nepokrytě ronila slzy jako želva, protože na rozdíl ode mne si podobnou záležitost sama prožila a určitě bych se nedivil, kdyby sama dala filmu plný "kotel". A to je právě ono, film je natočen a zahrán stylem, že člověk nemá problém promítnout si do něj vlastní prožitky a necítí se ani trapně když to udělá. Pochvala nad pochvaly. 80% ()

zigíš

vizualizácia johnových sloupků je nádherná ..nie som psíčkár, na malé deti nešišlám a plyšákov považujem za kýč ale v závere prišlo aj na slzy, pochopitelne ()

Mr.Dogman

Film, který je na začátku komedie, uprostřed drama a na konci romantický...A ono to funguje, až na ten srdcervoucí přeslazený konec. ()

Ichabod

Když se podívám na plakát se psem vydím jen další zoufalost. Když se podívám na film, tak ten mi zvedne náladu a stále přítomný pes na obrazovce mi spolu s Anistonovou a Wilsonem skvěle padne do noty. Kdo nikdy neměl psa tak asi nepochopí a zcela nedocení kvality tohoto filmu a skoro je mi takových lidí líto. Psi jsou super... Většinou! ()

L_A_D_A_S

Nikdy bych neřekl že mi nějakej blbej film o psovi může takhle dostat....ale omyl ! Tenhle film není ani tak o psovi jako o skvěle ztvárněných postavách tvořenými skvělým Owenem Wilsonem (jeho nejlepší role) a Jennifer Aniston (Zcela jistě nejlepší FILMOVÁ role) které si díky psovi který je sbližuje, rozděluje a nakonec zase sbližuje, uvědomují životní moudra.., tenhle film není vůbec blbej... je skvělej a i když jsem se slzyronícímu konci bránil..neubránil jsem se :) a co.. nestydím se :) ()

Guzo

Za poslední roky jsem viděl poměrně hodně filmů, z nichž mnohé byly dojemné, ale abych vyloženě brečel, se mi stalo až zde. Skoro celou stopáž je Marley & Me vcelku příjemná komedie se sympaťákem Owenem Wilsonem, na kterém se snad čas vůbec nepodepsal, a s "Rachel" Jennifer Aniston (na té je naopak čas znát dost a už jí to tu prostě nesekne, ale hraje docela obstojně). Do páru pak přibude roztomilý Marley a začíná kolotoč plný rozkousaných věcí a bůhvíčeho ještě - to vše natočeno velmi dobře, není to zrovna rodinná komedie typu Beethoven, ale spíš takové pousmání se pro všechny pejskaře. Největší výtku bych měl asi k fejetonovému vyprávění někde v polovině, kdy je všechno hrozně zmatené a nudné. Nicméně, jakmile se film začne ubírat ke konci, musí být každému jasné, jak se to vlastně celé vyvrbí. A tady přichází na řadu pro mě naprostá nezapomenutelnost, protože jak už jsem řekl na začátku, takhle mě nic nedojalo několik let. ()

NoFiction

Pro nás pejskaře docela emotivní záležitost aneb závěrečný pravdivý verdikt : Pes nepotřebuje luxusní auta, ani velké domy ani značkové šaty. Úplně mu stačí klacek nasáklý vodou. Psa nezajímá, jestli jste bohatí nebo chudí, bystří nebo zabednění, chytří nebo natvrdlí. Dejte mu své srdce, a on vám dá to své. ()

D28

Som rada, že som na tom nebola v kine, keďže s opuchnutými očami sa ťažko šoféruje.Lenže tie slzy na záver patrili komu, čomu?Spomienkam na minulosť /áno, aj v mojej sa vyskytoval i jeden štvornohý domáci miláčik/ ? Alebo prítomnosti a uvedomeniu si, že rodinka je podstatná, a to so všetkými starosťami i radosťami? O budúcnosti ani nehovorím, tú je lepšie neriešiť, radšej si pustiť zasa niečo podobne príjemné na zabavenie sa i malé zamyslenie. ()

zajda404

K tomuhle filmu mám zvláštní vztah. Pokaždé mé dokáže dokáže rozveselit, stejně jako mě dokáže rozbrečet. Je to jeden z těch lehce přikořeněných, ale skutečných rodinných příběhů, které vás pobaví a zahřejí na duši. Stejně jako Groganovi, ani já už si nedokážu představit život bez svého mazlíčka... Na druhou stranu ale naprosto chápu, že není pro každého... ()

Kosmik 1

Psa do domu...brrrrr :-) Mno kde začít, byl jsem na tom v kině a souhlasím s názory, že se to moc nehodilo. Těšil jsem se na parádní komedii, že se pořádně zasměju, ale byl jsem trochu zklamán. Zprvu se zdálo, že film nabere neskutečné obrátky a pár vydařených scének tam bylo, ale pak už je to slabší, no a závěr mě zklamal převelice. Nemám moc rád tyhle kombinace, kdy se člověk chvilku směje, pak dlouho nic a závěrečnou scénou nutí slabší povahy probrečet. V tomto případě mi do breku moc nebylo, přišlo mi to takové nucené. Většina z nás už podobnou situaci zažila na vlastní kůži a když pejsek odejde, tak odejde i kousek Vás. Zdálo se mi to až moc přitažené za vlasy v tomto případě. Co se týká hereckých výkonů, tak Owen i Jennifer předvedli průměrný výkon, nic na co bych si po letech vzpoměl, co by mi utkvělo v paměti, nebo čemu bych se někdy později s přáteli u piva zasmál. Prvně jsem hodnotil 4 hvězdami, ale bohužel po dalším shlédnutí musím jednu ubrat. 45% ()

kklepkaa

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Když na něj vzpomínám, vybaví se mi mango, bouřka, jízda autem a běh po pláži... Film na mě působí jako ze života. Není to zbytečně přeslazené. Marley je úžasný. Jestli bych si mohla vybrat povahově psa, byl by to Marley. Hereckému obsazení není co vytknout. Dokonce jsem začala mít raději Owena Wilsona a Jennifer Aniston taktéž zářila. Četla jsem i kousek knihy, podlé které byl film natočen a byla jsem mile překvapena jak jménem autora (John Grogan), tak i obsahem. Některé scény byly mnohem vtipnější než ve filmu. Na závěr si dovolím jednu skoro citaci z knihy: "Hotový festival vůní - tolik genitálií a tak málo času." ()

Siri69

Hezká pohodová komedie pro celou rodinu... Já osobně mám moc rád filmy s pejskama,takže je jasné že se mi tento film líbil... Příjemné výkony Owena Wilsona a Jennifer Aniston... Vůbec mi na konci nevadí ta citová vydíračka,jelikož u tohoto filmu jsem si pobrečel rád !!! :-) 3 a půl hvězdičky za filmový zážitek a půl hvězdičky za toho krásnýho chlupáče !!! 4* ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (více)