Max a maxipříšerky

• USA Where the Wild Things Are (více)

Novátorský režisér Spike Jonze spolupracoval se slavným autorem Mauricem Sendakem, aby na filmové plátno přenesl jednu z nejoblíbenějších dětských knih – Max a maxipříšerky – klasický příběh o dětství a místech kam se chodí za poznáním. Film vypráví o devítiletém Maxovi, nespoutaném a citlivém klukovi, kterému připadá, že ho doma nikdo nechápe a tak utíká do svého vlastního světa. Chlapec se ocitá na ostrově, kde potkává podivné příšerky, jejichž emoce jsou stejně divoké a nepředvídatelné jako jejich činy. Příšerky potřebují krále, který by je vedl a Max touží po královsví, kterému by vládl. Během korunovace Max slibuje, že z království udělá místo kde budou všichni šťastní. Ovšem brzy zjišťuje, že vládnout vlastnímu království není vůbec jednoduché. (HBO Europe)

newer_more

Pane Bože, číms mě to potrestal. Těšila jsem se na pohádku- a ona to je jakási fantasmagorie o nevychovaném frackovi, co si hraje na bosse mezi třímetrovými chlupatými potvorami s ústy jako hangár pro nákladní letadlo. Děj nula nula nic, zápletka nic moc...Prostě úplně mimo. Ty dvě hvězdičky jsou jen a jen za ten dojímavý konec, který se mi jako jediný líbil (což je na film, který má hodinu a půl celkem smutné). ()

Euchrid

Tak musím říct, že tohle mě naprosto minulo. Malý Max mě bavil a dokázal být sympatický snad jen prvních 15 minut a s jeho příběhem je to podobné. Potom, co se chová jako debillní mimino doma, se začne chovat jako debilní mimino ve svém imaginárním příběhu, ve kterém mu zdatně sekundují jeho vymyšlení přátelé, poskládaní z kusů jeho podvědomí, takže se chovají nelogicky, zmateně, divoce a dětinsky. Snahu o symboliku vyprávění stejně jako dětsky zmateného pohledu na svět cítím, ale nedotýka se mě a spiš mi v některých momentech připadala jako bad trip. Takže vydržet tu hoďku a půl je jako mít na hlídaní sousedovic kluka, který ať sice má možná rodinné problémy a je zmatený a osamělý, ale stejně je to fracek a je docela utrpení s ním vydržet. Takže pokud bych měl nekdy mít takového vlastního prcka, potřeboval bych zásobu uklidňujících léku a terapie s Malým princem. ()

tucnak

Potřebovala bych slovo nevšednější než "magické", míň patetické než "hluboké" a citlivější než "krásné". All is love. Jen škoda, že jsem to neviděla dřív a tak jak jsem to plánovala. V tu dobu by tam určité momenty fungovaly až absurdně kouzelně. ()

Ronee

Max bol veľmi zlatý chlapec s obrovskou fantáziou a zamilovala som si ho už keď staval iglu a hral sa s imaginárnymi kamarátmi. A potom ešte viac, keď vedel krásne prerozprávať, čo sa mu snívalo. Po hlbšom pochopení filmu a súvislostí musím uznať, že nejde len o obyčajný rodinný film. Dej však napriek tomu nebol pre mňa až tak pútavý, iba postava Maxa a jeho psychológia. Zo začiatku to bolo veľmi vtipné, črtali sa tu nejaké rodinné vzťahy, ktoré však v závere neboli celkom dotiahnuté dokonca. Zápletka začína vo chvíli, kedy Max začal zlostiť a utiekol do nejakej vo svojej mysli vyfabulovanej krajiny. Tu sa už však začala trochu nudná pasáž, s maxipríšerkami, ktoré boli raz veľmi veselé, inokedy veľmi smutné a vlastne celý čas len riešili vzťahy medzi sebou. Mám rada filmy o deťoch, ktoré nie sú tak celkom pre deti, trošku mi to pripomenulo Most do Krajiny Therabitia. Čo by som však ešte mohla vyzdvihnúť v Maxovi, je hudba. Tá bola skvelá, takisto Maxov herecký výkon. Už som sa však veľmi tešila, kedy sa vráti opäť domov a nechá maxipríšerky žiť v ich svete. Tri a pol hviezdičky. ()

Miagy

Film ma nebavil, hoci mám fantasy mimoriadne rád. Nerozumel som presne, čo nám autor chcel povedať. PLUS: pekné príšerky, MINUS: unudený ukecaný dej, bez nejakej akcie, bez emócií, bez vysvetlenia. ()

Scraffy

Film je pekne urobený - hudba, kamera, masky, efekty. Ale príbeh stojí za nič. Je veľmi nudný a miestami zbytočne prehnaný. Správanie chlapca je odporné, aj keď chápem, že také ma byť. Ku koncu som bol pekne znudený a sklamaný, pretože trailer lákal na milú rozprávku. ()

Solverino odpad!

Převeliké utrpení (bohužel jsem nevydržel do konce). Totálně nesympatický, zlý a otravný parchant terorizující okolí. Zabít ho málo! Na to bych opravdu žádné dítě nevzal, mohlo by se začít v noci počůrávat... ()

Bigwave

Porce zábavy, která se vymyká běžnému průměru produkce pro děti. Snaha převézt dětské sny do umění je předem zdánlivě neúspěšné počínání. Tento film je zvláštním příkladem jak paradoxně z dětské fantasy tématiky sklouzneme do dospělého filmu. Nelehká zábava se na tohle dívat. Místy velmi smutné a neuvěřitelně vážné. ()

elishia

chjooooo, poprve jsem u toho dvakrat usnula a pri druhem promitani s casovym odtstupem se na to nejde skoro dodivat... otravny rozmazleny spratek komandujici vytvarne nedotazene velice trapne nesympaticke monstra. happiness a prvoplanovost z toho strika vsema moznyma otvorama takovou merou az se v tom zacinam nechutne topit. ten klucina by proste zaslouzil naflakat petadvacet na zadek a bylo by po priserach... ne ne ne a ne. Spike me tentokrat zklamal... jak to tak sleduju dal, tak ten smrad aspiruje na nejotravnejsiho spratka, ktereho jsem asi kdy ve filmu videla, pochybuju, ze to byl ucel, precejenom by tam nejake sympatie k hlavni postave byt mely... hmmm, ony jdou vsechny ty postavy dost na nervy... a pouceni plyne: smradi, utecte z domu, uzijte si supr prisery nekde v tramtarii a az se vratite, tak nikoho ani nenapadne se zlobit, vsechno spratectvi odpusteno a milujici rodinka zarucena... bleh ()

Kaszos

Strašne rozkošný, milý, film o decku, ktoré mi občas pripomínalo seba samého, no na druhej strane veľmi zvláštne uvažujúceho a konajúceho decka. "Príšerky" mi boli sympatické, strašne zlaté a ich bolesť a trápenie sa ma akosi dotýkalo ale po skončení filmu som sa kolegu opýtal: "A o čom to vlastne bolo?" Toto je pre mňa veľkým sklamaním, že je to možno až príliš zašifrované (ak to vôbec je aspoň zašifrované), že o čom to vlastne je. Ale napriek tomu pekné. (65%) ()

Nathaniell odpad!

Podobný výtvory točí lidi, který nenávidí děti. Protože podle tohodle filmu je běžný strkat si prsty do krku, mlátit se do hlavy a ničit přírodu. ODPAD!!!ODPAD!!!ODPAD!!!ODPAD!!!ODPAD!!!ODPAD!!!ODPAD!!!ODPAD!!!ODPAD!!!ODPAD!!!ODPAD!!!ODPAD!!!ODPAD!!!ODPAD!!!ODPAD!!!ODPAD!!!ODPAD!!!ODPAD!!!ODPAD!!!ODPAD!!!ODPAD!!! ()

yatan

Ak mam byt fer, tak Where the Wild Things Are neni nekvalitny film po technickej stranke a preto nemoze dostat odpad! Ale po obsahovej, vypovednej a filozofickej stranke je to neuveritelny bullshit. Obrovska nuda..silene emocie..silene dialogy..katastrofalny napad ak to ma byt urcene pre deti s fantaziou. Tato "rozpravka" nemala fantazie ani za mak. Obdivujem ako sa tvorcom podarilo vystihnut emocie na tych obrovskych chlpatych tvarach a dat trefny soundtrack, ale ostatne je vsetko odpad! ()

LuckyK

Samotný příběh nic extra, možná je spíše pro děti a zároveň se to tváří jako dospělá psychologie a rozbor jednotlivých sociálních lidksých charakterů. Dítě je evidentně značně asociální s nějakou poruchou a problémy v komunikaci, což je typické pro americké děti. Žije tak klasicky ve své fantazii, ale to už tady bylo v Nekonečném příběhu. Hudba Karen O je nádherná. ()

Might_X

B!shop to skvele vystihnul touto casti: "No nevim, jesli je zrovna nejlepsi napad natocit film o tom, jak se malej kluk chova jak naprostej kreten a utece na ostrov plnej divnejch potvor, ktery se taky chovaj jak kreteni a pak spolu hodinu pobihaj po lesich." ()

Saljack

Cože, tvůrci byli asi sjetý, protože jsem to vůbec nepochopil. Co to bylo za hroznou kravinu a pro koho je to určené (nejspíš pro nikoho). ()

Yin

Kouzelná, vizuálně ohromující filmová adaptace slavného klasického příběhu Maurice Sendaka. ()

Zlaté Globy - výsledky

14.07.2008

Každý trhák potřebuje hezkou holku

Každý trhák potřebuje hezkou holku

30.11.2007

Tak to prostě je. Minulý týden jsme psali o obsazení Sienny Miller do akčního G. I. Joe, a dnes tady máme další šťabajzny, které nejen svým hereckým talentem, ale i estetickými kvalitami podpoří… (více)