Max a maxipříšerky

• USA Where the Wild Things Are (více)

Novátorský režisér Spike Jonze spolupracoval se slavným autorem Mauricem Sendakem, aby na filmové plátno přenesl jednu z nejoblíbenějších dětských knih – Max a maxipříšerky – klasický příběh o dětství a místech kam se chodí za poznáním. Film vypráví o devítiletém Maxovi, nespoutaném a citlivém klukovi, kterému připadá, že ho doma nikdo nechápe a tak utíká do svého vlastního světa. Chlapec se ocitá na ostrově, kde potkává podivné příšerky, jejichž emoce jsou stejně divoké a nepředvídatelné jako jejich činy. Příšerky potřebují krále, který by je vedl a Max touží po královsví, kterému by vládl. Během korunovace Max slibuje, že z království udělá místo kde budou všichni šťastní. Ovšem brzy zjišťuje, že vládnout vlastnímu království není vůbec jednoduché. (HBO Europe)

Erinien

Tenhle film svým dětem pustit nechcete! Sami se na něj také dívat nechcete. Celá logika je dost ujetá, snaha o jakýsi filozofický přesah je... filozofický přesah je tak hluboký, že se v něm utopíte a vůbec si nejste jisti co vlastně chtěli příběhem říci. Prý je to natočeno na základě dětské knihy, kdo píše takovéhle knihy pro děti? PS: hlavní hrdina je opravdu maximálně uječený, některé scény jsem prostě proseekovala aby se to dalo vydržet. A děkuji, víckrát ne. ()

arthur.22

Sendakova předloha patří mezi mé nejoblíbenější knížky, proto mi trvalo odvážit se pustit si film. Animovaný kraťas by asi stačil, ale nedopadlo to podle mého nejhůř. Nicméně rozdíl mezi poetičností knížky a filmu je asi jako rozdíl mezi jejich českými názvy - ze souboje "Max a maxipříšerky" a "Tam kde žijí divočiny" mi jako jasný vítěz vychází Divočiny.. ()

Matli

Film vlastně o ničem, ale s dobrou myšlenkou pro vizualizaci příšerek. Hodně dobře udělané (animované nebo hrané?). Ale jinak jednoduchý děj, cesta hlavního hrdiny do jejich světa a zpátky + nějaké to běžné dobrodružství. 49% ()

BathoryMan

Umna prevláda menšie sklamanie pretože od režiséra mena Spike Jonze,ktorý natočil aj moju oblúbenú Adaptáciu,som čakal trochu viac.Malý hrdina my bol síce sympatický ,rovnako ako postavičky z divočiny a to nehovorím o tom geniálnom hudobnom doprovode!Ale tu výpočet pozitív končí!Príbeh nemal nejaký výraznejší dej,hlavne prvá polovička sa trochu vliekla a finále bolo tiež oodfláknuté bez nejakej výraznejšej hlbky.Aj keď hlavne nakonci sa mohol režisér pekne vyšvyhnúť srdcervúcim finále!Ale bohužial nič!Takže nakoniec len taký silnejší priemer niekde medzi 3/4*! ()

hazaba

O dětství, fantazii, samotě, přátelství. O tom všem tenhle film je. Pravda, pobyt na ostrově chvílemi drhne, ale jak začátek tak konec to vynahradí úplně. Skvělá hudba, skvělý Max. Pro děti jako stvořený a i dospěláci s duší dítěte se v něm najdou. ()

FilmWave

Hodně jsem se na nového Jonzeho těšil a je to nakonec zklamání. Především kvůli neskutečně protivnému hlavnímu hrdinovi a velmi prázdnému ději. Vizuálně a hudebně je to ale naprosto kouzelné (možná ale stačí kouknout na trailer). ()

Ydrosten

Tak tohle byl asi ten nedivnější dětský příběh který jsem viděl. Malej spratek co se k matce chová jak ke kusu hadru a jeho fantasmagorická cesta na ostrov příšerek. ::: Masky příšerek, byly udělaný dobře, a určitě se povedly. Jenže zbytek - tedy všechno ostatní - je prostě hroznej. Děj tu prakticky žádný není, Fracek i příšerky se chovají jak retardi po dávce perníku proloženého houbičkovým dezertem. Chvíly jsem si četl komentáře, a moc by mě zajímalo jakou verzi tohoto příběhu viděly všichni ti co hodnotily víc jak 2 hvězdami. Ne vážně, tenhle příběh je hroznej, hnusně podanej a rozhodně ho nedoporučuju dětem. Souboje matky která je psychycky na dně ( ani se nedivím z takovým spratkem na zabití ) a retardovaného kreténa bes smyslu pro realitu, jsou otřesné i pro dospělého. Nevím pro koho přesně byl tento film natočen. Dětem se to určitě nedoporučuje, protože je to psychycky poznamená a dospělí budou kroutit hlavou nad stupiditou a nesmyslností. Není to dětský příběh, není to ani příběh pro dospělé. Odpad nedám, protože maskéři odvedly sakra dobrou práci, ze které by si mohl vzít příklad kdekterý digitální blábol současnosti ( ostatně i ta jedna hvězda za masky je hodně vydřená. Jinak odpad jak vyšitej ) ()

GOREGASM

Spike Jonze nikdy nenaservíruje ordinérní zážitek, kterým by se přejídaly masy a Where the Wild Things Are je na první pohled další podivný film, kterému je těžké přijít na zoubek. Dvojnásob proto, že jde o adaptaci dětské knihy, kterou jsem sice nečetl, ale dle Spikeova zpracování jsem nabyl pocit, že jde o námět, který si originálně a dětskýma očima pohrává s myšlenkou, jak ztracené se právě děti v onom dospělém světě cítí. Únik do vlastní fantazie jsme zažili v dětství většina z nás, Spikea Jonze nevyjímaje a tato exkurze do dětské fantazie, v níž je vše mnohem komplikovanější než by jsme na první dojem čekali, mě i proto docela vrtá hlavou, protože jde o snímek, který podvědomě milujete, ale při sklouzávání prvních závěrečných titulků, mě ještě není úplně jasné proč... Where the Wild Things Are potřebuji vidět podruhé a také proto zatím takto. 70% ()

Verner

Skvěle natočený film o chlapci, který utíká před světem reality do světa fantazie. Moc se mi líbilo propojení mezi těmito světy a výběr Maxe jako hlavního hrdiny byl skvělý tah. Na druhou stranu zase musim uznat, že slabá místa ten film má, ale to vše bylo odpuštěno při závěrečné scéně kdy Max odplouvá zpátky domů. Velká spokojenost. ()

Blaogranas

Maxipříšerky jsou skvělé, roztomilé a sympatické. To se ale bohužel z mého pohledu nedá říct o samotném Maxovi. Vím oč se režisér snažil, co chtěl filmem říci, ale nemůžu se s Maxovým chováním ani tak ztotožnit. 50%. ()

Mata

za český překlad názvu by někdo zasloužil facku, nebo spíš pořádnou hroudou hlíny a pak šlápnout na obličej. Where the Wild Things Are - na ostrově, v dětech, v nás. Nehceme se tak chovat... jsme skutečně tak špatní, jak nám říkají? Proč to kruci nejde v čechách do kin, ještě že je Febio! Pro ty, kterým přijde nevýchvným - první, koho bych na to hnal je to stádo neschopných pedagogů, kteří tvoří v našem dolíku většinu! ()

Petulka88

Tak tuhle celovečerní verzi Kouzelné školky mi hlava nebere.Líbí se mi filmy oslavující dětskou fantazii. Proto mám rád Petera Pana i podobně laděné Hledání Země - Nezemě. Ale nad dítětem vyjícím na skále opravdu slintat nebudu. Kdyby aspoň hlavní hrdina byl normální dítě... Bohužel, on je to regulérní sadistický psychopat, chovající se podle hesla: Znič co můžeš, hlavně, že je prdel. O jeho mentálním zdraví leccos napovídá i jeho záliba ve štěkání. Chápu, že film je určený divákům o dvě až tři generace mladším, ale tohle je na mě moc. Pro zmíněnou Kouzelnou školku mám ještě pochopení, ale Max a maxipříšerky si tu osamocenou hvězdičku plně zaslouží. Navíc celou dobu jsem čekal na Michala s jeho malým Františkem a ono nic... ()

Respex

Velký propadák. Pěrfektní vizuální stránka a hudební doprovod nemohou zachránit film, který (sic vychází z knížky pro děti, kterou jsem četl) neví na koho je primárně cílen a jako celek naprosto selhává. Některé scény jsou dost i pro mě, natož pro dítě. Za mě 2* a výraz nepochopení. ()

milhouse333

Dokonalý útok na všechny dospělé děti. Na všechny kdo se nezaobírají předlohami, logikou ani myšlenkou. Stačí jen neřešit a nechat se pohltit vlastníma vzpomínkama na to, jak jsme viděli kdysi dávno svůj vlastní dětský svět. ()

Zlaté Globy - výsledky

14.07.2008

Každý trhák potřebuje hezkou holku

Každý trhák potřebuje hezkou holku

30.11.2007

Tak to prostě je. Minulý týden jsme psali o obsazení Sienny Miller do akčního G. I. Joe, a dnes tady máme další šťabajzny, které nejen svým hereckým talentem, ale i estetickými kvalitami podpoří… (více)