Max a maxipříšerky

• USA Where the Wild Things Are (více)

Novátorský režisér Spike Jonze spolupracoval se slavným autorem Mauricem Sendakem, aby na filmové plátno přenesl jednu z nejoblíbenějších dětských knih – Max a maxipříšerky – klasický příběh o dětství a místech kam se chodí za poznáním. Film vypráví o devítiletém Maxovi, nespoutaném a citlivém klukovi, kterému připadá, že ho doma nikdo nechápe a tak utíká do svého vlastního světa. Chlapec se ocitá na ostrově, kde potkává podivné příšerky, jejichž emoce jsou stejně divoké a nepředvídatelné jako jejich činy. Příšerky potřebují krále, který by je vedl a Max touží po královsví, kterému by vládl. Během korunovace Max slibuje, že z království udělá místo kde budou všichni šťastní. Ovšem brzy zjišťuje, že vládnout vlastnímu království není vůbec jednoduché. (HBO Europe)

SpaceOdyseus

Takovy podvratny pribeh a pritom takovy kouzelny film? Bavilo me to moc, je to skvele detske dobrodruzstvi, ktere si v urcite forme a mire prozival snad kazdy. ()

aquiver

Naprostá filmová nádhera a radost z dětské imaginace. Tohle hledání cesty a porozumění rodičům prostřednictvím postmoderního konceptu s fiktivními příšerkami v mysli malého chlapce mi přivodilo skutečné pocity štěstí a katarze z nalezení skrytého filmového pokladu. Kupříkladu scénu po korunování krále a přikázání prvního přání: „Udělejte pořádný kravál!“ a následný běh, mohu hned zařadit mezi ty nejlepší věci, které jsem v rámci fantasy žánru viděl... Podobné filmy: Most do země Terabithia, Divoká stvoření jižních krajin …samozřejmě neprávem podhodnocený snímek. 80 % ()

Crackonosc

Těžko uchopitelný silně pocitový snímek o jednom útěku a nenapravení malého chlapce. V podstatě tu není žádná zápletka ani větší děj, ale jde spíše o složení okamžiků. Milé a hravé scény se tu střídají s takřka hororovými v takové rychlosti a tak nečekaně, že by mě zajímalo, co na něj děti a jejich rodičové, které láká distributor na veselý film s plyšáky, řeknou :) ()

fastum

Velmi pěkně natočená podívaná s překrásnou hudbou, ale i slabšími momenty. Přesto u mě film boduje, nejen proto, že "maxipříšerky" jsou obyčejnými lidmi s mozkem, ale i pro ten překrásný vizuál a celkovou lehkost filmu. ()

kapibara

za prvé: ty příšerky jsem Maxovi strašně záviděla. za druhé: v některých částech filmu jsem se cítila na tenhle žánr moc dospělá a v některých částech zase dostatečně nedospělá - výsledek soukromá zmatenost ze svého psychického věku (ale podle mě je stejně zmatený i Spike Jonze, protože všechny jeho filmy ve mě vyvolávají tenhleten pocit). za třetí: herec, který dostal tak úžasné jméno "Max Records" je velmi velmi talentovaný... ()

KatRi

Slibně se rozvíjející příběh malého kluka, který se cítí tak trochu hodně osamocený, se dostává Maxovým příjezdem na ostrov do dimenzí, které jsou nad moje chápání. Není to ani vtipné, ani to nic nevypovídá. Maxipříšerky připomínají komunitu přestárlých hippíků, kterým chybí už jen dát si nějakého toho jointa. Jejich nicnedělání (respektive poskakování, létání apod.) baví chvíli, pak už se film stává doslova utrpením. A hodláte-li trpět do konce, abyste se dozvěděli nějaké rozuzlení jejich příběhu (či smysl), ušetřete si čas. Nic takového se nekoná. ()

sona123

Dětská fantazie nemá mezí a stejně tak i tenhle film. Naprosto originálně ztvárněné dětské nitro, úžasné dialogy, neskutečně dobře trefená muzika a songy, skvělá vizuální stránka, symbolika na té nejvyšší úrovni, která ne úplně polopatě vysvětluje a připodobňuje, o to je tak ale silnější. Geniální, prostě geniální. ()

kritiklon

Velmi těžce se to hodnotí. Vím co tím chtěl básník říci a také některé scény jsem shledal jako velmi originální, zajímavé či lahodící mému oku. Rozhodně bych to také nenazýval rodinným filmem jak je zde zmíněno. Celý ten film chvilkama vypadá spíše jako nějaké pedagogické promovideo s psychologickým rozborem nevychovaného fracka. A jelikož jsem to takto prostě cítil a dělalo to na mě takový dojem, film mi příliš nesedl. Ani ty masky se mi nelíbily a nepřišly mi vůbec povedené. Na druhou stranu plně chápu když dá někdo 5* stejně jako když dá někdo odpad! Tenhle filmík může působit hodně rozporuplně a rozdílně na širokou škálu lidí to je prostě fakt! Takže za mě říkám že tam byly momenty co se mi líbily a nebylo jich ani nijak málo ale to celkové pojetí a zpracování mi jednoduše nesedlo. 2,5* za 46% ()

panmroz

První film tohoto režiséra, kdy není hlavní atrakcí scénář. A u mě třeba vůbec neva! Navíc vzhledem k obsesi jménem Jackass si myslim, Jonze práci s obludama demolujícíma proutěné koule celkem užil. K srdci mi ten film asi nijak zvlášť nepřiroste, ovšem ten modrej čtvereček mi připadá škoda. Takže za pět ()

Phillo

Je to predvídateľné, ploché a jednoduché. A čo? Príhoda malého chlapca podaná prislúchajúcim štýlom, pri absolútnom stotožnení sa s hlavným charakterom, ktorý koná presne tak, ako by sme v jeho veku konali aj my. Citová zaangažovanosť tak môže kumulovať v lúčení sa s cudzím svetom, ktoré je emocionálne dokonalé a silné. Viac než milé. Najmilšie. Jonze rozpráva, zápletku nekomplikuje (záporná postava v podstate neexistuje) a podáva verziu, ktorej krása spočíva v jej jednoduchosti a postavách. Milý hrdina a prerastení plyšáci. Najkrajší film tohto roka. ()

Gore

Ten kluk byl maxi spratek a celej film mi jeho chování lezlo na nervy. Vlastně celej film jsem tak nějak nemoh pobrat - wtf. ()

nikoletkaa

Když jsme jednou jeli Studentem z Prahy do Brna a zjistili jsme, že nám na cestu pustí film Nuda v Brně, byli jsme zklamané. Film je totiž nudnější než sám název. Ale někdo nás v té chvíli měl opravdu rád, protože dvd se jako zázrakem nespustilo a na řadu přišel tedy Max. Ale jásali jsme předčasně. Film mě bavil jen na začátku, Max totiž rozmazleného spratka ztvárnil dokonale. Konec byl opravdu dojemný a milý a začala jsem film opět vnímat. Ovšem jediné, co mě na filmu zaujalo, byla hudba mého oblíbence. A to je na celovečerní film sakra málo. ()

KOZEL84

Jestli tam mělo být nějaké poselství tak sem ho neodhalil.Kdyby toho spratka hned zestartu někdo vyliskal tak sem se na tenhle nesmyslný blábol o ničem nemusel dívat hodinu a půl.Hudba byla dobrá a to je asi tak všechno. ()

Kvítek

Navnaděna trailerem plným úžasných huňatých stvoření se dlouze těším... a říkám si, když už nic, tak si vystačím s roztomilostí chlupáčů. Nevystačila. I když mi šestý smysl říká, že Maxipříšerky mají něco (hodně?) do sebe a jsou hodně nezvyklým kouskem, výsledek byl takový - půlku filmu jsem přemáhala spaní a rozbolela mě hlava. Ale ta HUDBA!!! TA HUDBA!!! ()

ashtangi

Rozporuplné. Chvilkami se jedná o naprosto úžasný film a jindy mi to zas přišlo velmi špatné. Rozhodně si myslím, že to není film pro děti. ()

Zlaté Globy - výsledky

14.07.2008

Každý trhák potřebuje hezkou holku

Každý trhák potřebuje hezkou holku

30.11.2007

Tak to prostě je. Minulý týden jsme psali o obsazení Sienny Miller do akčního G. I. Joe, a dnes tady máme další šťabajzny, které nejen svým hereckým talentem, ale i estetickými kvalitami podpoří… (více)