Max a maxipříšerky

• USA Where the Wild Things Are (více)

Novátorský režisér Spike Jonze spolupracoval se slavným autorem Mauricem Sendakem, aby na filmové plátno přenesl jednu z nejoblíbenějších dětských knih – Max a maxipříšerky – klasický příběh o dětství a místech kam se chodí za poznáním. Film vypráví o devítiletém Maxovi, nespoutaném a citlivém klukovi, kterému připadá, že ho doma nikdo nechápe a tak utíká do svého vlastního světa. Chlapec se ocitá na ostrově, kde potkává podivné příšerky, jejichž emoce jsou stejně divoké a nepředvídatelné jako jejich činy. Příšerky potřebují krále, který by je vedl a Max touží po královsví, kterému by vládl. Během korunovace Max slibuje, že z království udělá místo kde budou všichni šťastní. Ovšem brzy zjišťuje, že vládnout vlastnímu království není vůbec jednoduché. (HBO Europe)

Miloško

Už dávno som nevidel väčšiu sračku, s otravne hučiacim spratkom.Možno pre deti pekné fantasy,kde v závere hrá režisér S.Jonze účelovo na city. Ale kto pochopil myslienku filmu,nech sa prihlási. 2/10 ()

stool

ano ano, jistě. pokud se nad tím zamyslíte, tak opravdu není jasné, jestli je tam nějaké to vyšší ponaučení, jestli je Mas jen spratek nebo nepochopenej malej kluk, proč příšerky dělají, co dělají a říkají to, co říkají, ale to je pro mé v tomhle filmu vedlejší. Ty obludky jsou prostě roztomilé a děj lze s trochou snahy tak přehlížet, že se mi při předposlední scéně chtělo brečet ()

Nikolas__

Delikátní horor pro děti - tohle je asi vrchol děsivě temných pohádek pro všechny. Vidět to v šesti letech tak je to asi docela síla. Efekty parádní, jeden z nejlepších filmů v roce 2009. ()

kanalek

Tohle rozhodně není pohádka pro děti.Už jenom kvůli ukřičenému Maxovi, kterej by zasloužil většinu filmu pěknejch pár facek.Nejdřív mě to moc nebavilo, ale úžasná animace tvorů z ostrova mě nutila to dokoukat.Čim blíž byl konec filmu, tim smutnější film byl a ke konci už mi bylo obelstěných tvorů fakt líto....divná záležitost. ()

TesterX odpad!

Prezentace choré mysli pro dusevne unikatni jedince. Tohle silene dilko rozhodne nepoustejte rodicum a uz vubec ne jejich detem. Prvni ctvrthodinu tu pobiha rvouci harant a dalsi hodinu banda obrich smradlavych priser, co maj nutkani neustale do neceho bouchat (nejlepe sami do sebe) a poskakovat. Nechapu, jak do takove sragory o uplnem ho*ne nekdo muze narvat 100 milionu dolaru. ()

Davemix

Skvělý efekty, ale to je asi tak všechno. Slibná první polovina filmu, ale bohužel čím více se blíží konec, tím více máte pocit, že se nic zásadní už neodehraje. Bohužel finále je slabý....nicméně tři hvězdy dávám za kvalitní zpracování - 60% ()

JoKKeR

Pěkná Vizualizace ale fakt podivný konec,kde se loučení a pak opětovné shledání ze synem odehraje naprosto bez jednoho slova mě prostě dost zklamaly. mezi 3 / 4* ()

Johnysman

Říkal jsem si, jestli tomuhle klukovi s plyšovým oblečkem, ve kterým uteče na ostrov s bizardními maxipříšerkami, dám čtyři hvězdičky. Místy (především poslední třičtvrtěhodinu) mě tenhle podivný film bavil. Říkal jsem si ,, Jo tohle je dětství...a pěkně subjetivně zabalané" a některé alegorie mi přišly roztomilé. Ale rozvleklost a po většinu filmu jakási neuchopitelnost...a nudnost mě donutila dát hodnocení nižší. Škoda. ()

Orgic

Neskutečná blbost na kterou jsem se dodíval jen proto, že nerad odcházím z kina před koncem. Hlavní postavou tu je rozmazlený frakoun, který by zasloužil naplácat mokrou rukou na holou, a děj je zhruba následující: kluk nasere všechny kolem, uteče v kostýmu králíka, skamarádí se s příšerkama které ho trpí protože nejsou moc chytré, pak nasere i je, pak se usmíří a odjede zpátky domů kde se taky usmíří. To vše bez vysvětlení. Naprostá nesmyslnost a demence, výchovný efekt nulový. Komu je film určen nevím, dětem bych ho určitě nepustil. ()

Hadascz

Z filmařinu, za Maxipříšerky a dobře zvolený soundtrack...Děj filmu lze vyčíst ještě než začne se něco dít s příšerkama. Příšerky jsou sice povedené, akorát jejich záměry mi utíkaly. Výborná fantazie o tom není pochyb. ()

Pilouš

Pohádka pro dospělé (bez nadsázky), jejíž úspěch závisí na pravidlech a na tom, zda na ně přistoupíte nebo ne... Film na 4 hvězdy, ale kvůli emotivnímu finále, které chytne za srdce a velmi nízkému hodnocení na csfd (momentálně 67%) dávám hvězd 5. ()

garten

Na adaptáciu detskej knihy je to podarený kúsok. Miestami nudiaci, avšak dokonale metaforicky vyjadrený príbeh s humorom nie len pre deti ale aj pre celú rodinu. ()

pavont

Tazko hodnotitelny film a hoci by sa naslo spusta dovodov k nizkemu hodnoteniu, musim povedat, ze vo mne tento film zarezonoval. Mozno aj originalitou ci skvelou hudbou. Urcite nieje pre vsetkych a detom by som ho asi nepustil, ale inak. trocha cerstveho vetra. ()

Beawish

Max a maxipříšerky je nudný film pro děti o nesympatickém, uřvaném, surovém spratkovi a několika potvorách v kostýmech a la Teletubbies - to se asi produkce snažila ušetřit za pořádnou počítačovou animaci. Bez děje, bez zápletky, bez pointy. Film není ani dost zábavný, natož výchovný, abych ho nějakému dítěti vůbec chtěl pustit. Where The Wild Things Are je naproti tomu úchvatný psychologický film pro dospělé (s trochou dětské duše). Film o cestě do nitra osamělého kluka, který by rád kraloval tomu zmatku uvnitř sebe, se kterým si neví rady. Výtvarně krásně harmonický snímek, s hudbou, která zůstává v hlavě ještě dlouho poté. Film tak plný emocí, že mi z něj až mrazilo: svět dítěte, viděný dětskýma očima. Přes závěrečnou scénu je to pro mě film bez happyendu - jediným poznáním je, že vztahy jsou složité a přes věškeré naše snahy jim kralovat si jdou svou cestou, která je holt někdy smutná a někdy krutá. A ještě na okraj - přemýšlím, kolik asi dobrých filmů mi uniklo, protože mi je nikdo nedoporučil, protože měly špatné hodnocení na ČSFD nebo proto, že distributor zvolil naprosto příšerný český název? ()

Názorožec

1) až příliš dobře jsem věděl o čem to je. O to víc mě překvapila záplava negativních kritik ve stylu - o ničem a nevýchovné... 2) skvěle zahrané, skvěle natočené, skvělá hudba 3) Nevim co by se stalo, kdyby na konci zaznělo nevyslovené 'promiň' skvělý komentář: Bluntman ()

Zlaté Globy - výsledky

14.07.2008

Každý trhák potřebuje hezkou holku

Každý trhák potřebuje hezkou holku

30.11.2007

Tak to prostě je. Minulý týden jsme psali o obsazení Sienny Miller do akčního G. I. Joe, a dnes tady máme další šťabajzny, které nejen svým hereckým talentem, ale i estetickými kvalitami podpoří… (více)