Max a maxipříšerky

• USA Where the Wild Things Are (více)

Novátorský režisér Spike Jonze spolupracoval se slavným autorem Mauricem Sendakem, aby na filmové plátno přenesl jednu z nejoblíbenějších dětských knih – Max a maxipříšerky – klasický příběh o dětství a místech kam se chodí za poznáním. Film vypráví o devítiletém Maxovi, nespoutaném a citlivém klukovi, kterému připadá, že ho doma nikdo nechápe a tak utíká do svého vlastního světa. Chlapec se ocitá na ostrově, kde potkává podivné příšerky, jejichž emoce jsou stejně divoké a nepředvídatelné jako jejich činy. Příšerky potřebují krále, který by je vedl a Max touží po královsví, kterému by vládl. Během korunovace Max slibuje, že z království udělá místo kde budou všichni šťastní. Ovšem brzy zjišťuje, že vládnout vlastnímu království není vůbec jednoduché. (HBO Europe)

ELDoctorow

To najhoršie čo som zatiaľ od Jonzea videl. Už niekoľko mesiacov predtým ako som videl film, som si prečítal scenár a nezaujal ma, ale hovoril som si že keď tomu dodá Spike jeho svojský vizuál iste to bude lepšie. Nuž – nie je a nebavilo by ma to ani ako decko, vlastne nechápem prečo je tá kniha taká populárna, keďže mi ten príbeh vôbec nič nedal a to som človek, čo sa aj dnes dokáže zabávať na tých najinfantilnejších detských filmoch. ()

meeow-glee

Další věc, u které je filmového zpracování spíše škoda, protože po téhle reklamě na příběh si tu knížku určitě nepřečtu. Spike Jonze, what the hell??? ()

MyFairLady

"Where the Wild Things Are" rozhodne nie je film pre deti (na to je v nom privela metafor a symboliky), a skor nez o detstve ci dospievani je o dynamike v malej socialnej skupine, a ako sa s nou jednotlivy clenovia vyrovnavaju. Max a jeho okolie sa zrkadli vo svete priser: Carol so svojimi meniacimi sa naladami a castou precitlivostou ako Max, K.W. ktora opusta skupinu aby ostala s novymi priatelmi ako Maxova sestra, Judith (vychovna postava - matka) a Ira (pritelsky, nezny - tak, ako si Max idealizuje svojho zosnuleho otca) ako Maxovi rodicia, a Douglas ako priatel, ktory je vzdy na Maxovej strane (ktoreho ale v "realnom" svete nevidime). Film je mierne ponury a miestami zmatocny, niekedy az prilis znepokojivy, a presne viem, preco sa mnohym nepaci - pocas pozerania som si myslela, ze sa nebude pacit ani mne - ale nakoniec je dojem vcelku pozitivny. ()

exotman

Říkal jsem si že to asi bude horší bratr k Never ending story, ale pravdou je že je dosti odlišný a nedá se srovnávat s ničím jiným co jsem doposud viděl. Nejblíže byl asi k Alence v říši divů. Nezaujme každého ale podle mne dobrá podívaná. ()

Tuvy

WTF? Asi jsem byl málo zfetovaný na to, abych tohle pochopil. Nuda, ukrutná nuda. Pošahané příšerky a vymatlaný rozmazlený Max - nic chytlavého. V podstatě minimální děj bez jakékoliv pointy, poučení, čehokoliv. Naprosto zbytečný film. Jediné, co jej zachraňuje od odpadu je nevšední vizuální stránka a asi tři povedené fóry, jinak to je na úrovni Twilight. ()

lumi1

veľmi, veľmi zlý film. Téma by bola dobrá ale potrebovala by viac rozpracovať a poriadne sa s ňou vyhrať. NO toto...neviem to ani popísať. Pre dospelákov veľmi nudný film a deťom by som to vyslovene zakázala. Pretože by to bol strašne zlý vzor pre naše detváky, ... brutálne rozmaznaný chlapec čo sa nevedel vpratať do kože, hra kto koho trafí kameňom do hlavy, alebo hod zvieraťom, či triafanie sa do nejakého lietajúceho zvieratka... No nie, fakt ma veľmi veľmi rozčuľoval tento film, krv mi vrela v žilách... ale dopozerala som to s tým že hádam ten chlapec zmúdrie a obráti sa to k lepšiemu... Bohužiaľ nestalo sa a ľutujem čas ktorý som obetovala tejto hlúposti :-/ ()

Vilda

No popravdě jsem se docela nudil. Musím říct že fantazy mám rád, ale tohle je zatím asi nejslaší co jsem viděl. Přerostlé plyšové oblůdky jsou super, ale nikdy bych asi tento film nepustil dětem. Už jen kvůli tomu nesmyslnému ničení a násilý. Pro mě je to slabých 35% ()

Yoki

Film sa na nič nehrá.Režiser krásnym,uprimnym a nevtieravým sposobom predstavil destsku dušu,jej krehkosť a zraniteľnosť.Pripomenul ako je to ostať bez kamarátov veľmi príjemným a originálnym sposobom.Animácia je špičková aj bez velkej reklamy.Strašidlá su svojské a milé.Je to,to, co tu už dlho nebolo.Pre mna jednoznačný uspech. ()

JoudaCZ

Varování autora: "Mám nevyčerpatelnou fantazii a nebojím se ji použít!" Velmi hravý film Spikea Jonzeho. Za sebe musím vypíchnout příjemně civilní herecký projev chlupáčů. Obával jsem se tradiční uřvanosti animovaných postav, která se naštěstí nekonala. ()

Suzzie

Za prve musim rict, ze zanr fantasy miluji opravdu v jakekoliv podobe, jenom ne v teto! Uz po 15 minutach jsem tento film zacala nenavidet. Pribeh s prominutim pekne rozmazleneho fakana, ktery utece do sveta fantazie, kde jsou bizarni postavicky, ktere se vyzivaji v niceni predmetu a vytim prekvapive ne na mesic... Nevim, nevim...Zabery, kamera, efekty jsou pekne, soundtrack za zminku stoji take, pribeh (neznam knizni predlohu, ale predpokladam, ze bude stoprocentne alespon o pid lepsi) je pro me absolutne nulovy. Radoby poselstvi oslavy pratelstvi ve me tento film bohuzel nezanechal. Celkove jedna hvezda, protoze vydrzet az do konce byla takrka bitva se vsim vsudy! ()

Beginek87

Normální nevychovanej spratek a nic jinýho....ten jeho imaginární svět je o ničem, ale to jak se chová v reálném světě, ten by zasloužil sesekat prdel tak jak nikdo před ním..... ani koukat se na to nedá, uřvanej spratek...... ()

jarod13

Naprosto famózní film, musel jsem si koupit originál. Je tam tak obrovská podobnost s dnešní společností, až to mrazí. Pro děti trošku strašidelná pohádka, koukají na to s otevřenou pusou. Skvělé herecké výkony. Carol je dokonalý. Je to tak zvláštní, až je to prostě úžasné. Viděl jsem to už asi 7x. a pořád si to užívám ()

tap

Když Spike Jonze vezme knížku od dospělého pro šestileté děti a udělá z ní film pro dospělé o šestiletých dětech. A pak to vezme český ditributor a dá tomu název jak od tříletého dítěte. ()

Zlaté Globy - výsledky

14.07.2008

Každý trhák potřebuje hezkou holku

Každý trhák potřebuje hezkou holku

30.11.2007

Tak to prostě je. Minulý týden jsme psali o obsazení Sienny Miller do akčního G. I. Joe, a dnes tady máme další šťabajzny, které nejen svým hereckým talentem, ale i estetickými kvalitami podpoří… (více)