Tématem autorské komedie Martina Dolenského je manželský trojúhelník a nevěra, a z nich vyplývající situace, které nikdy nemají jednoznačná a jednoduchá řešení. Michal Goldberg je mladý úspěšný doktor, specializací gynekolog. Má trošku bezvýraznou a plačtivou ženu Janu a dítě, a také atraktivní a sebevědomou milenku Kláru. Doktor proplouvá spokojeně životem do chvíle, kdy za ním přijde milenka s novinkou, že je těhotná. Muž se v této situaci hodlá zachovat tradičně – strčit hlavu do písku. Milenka však zprávu zavolá manželce a ta situaci řeší radikálně. Odstěhuje se k mamince… Třikrát se komedie vrací na tento začátek a třikrát doktor situaci řeší různými způsoby – návratem k manželce, odchodem k milence a nakonec konfrontací obou žen. Humor téhle filmové komedie, která nechce moralizovat ani nabízet řešení, je založen na lidských stereotypech v chování a tomu přispívá obsazení milenky i manželky jednou herečkou – Tatianou Vilhelmovou. V hlavní roli doktora dostal poprvé velkou hereckou příležitost Michal Malátný, známější jako zpěvák skupiny Chinaski, jejíž písně film doprovázejí. (Česká televize)

Radko odpad!

Ak má komédia vyvolať úsmev, aspoň vnútorný, tak toto nevyvolalo absolútne nič. Nula. Zbytočná hlúposť. Tematizuje to, čím a ako tu väčšina žije ako niečo skvelé. Niečo s čím sa máme stotožniť. A ak to nevyjde na prvý raz, tak na tretí určite. ()

viperblade

Martin Dolenský zřejmě viděl film Lola rennt a napadlo ho, že tohle dokáže taky, tak vzal zajímavý námět a okleštil ho na naprosté minimum. Kde Lola měla skvělý soundtrack, tempo a příběh, Chyťte doktora má nulový soundtrack (nic, co bych(om) neznal(i) z rádia), nulové tempo (opravdu jsem se dost nudil, až se mi nechtělo věřit, že těch 85 minut ještě neuběhlo) a příběh, který mě naprosto nezajímal, jak dopadne. Nicméně některé klady se zde najdou - vtipná camea Vašuta a Béma, Kristýna Nováková (šikovná holka), Javorský a tradičně skvělá Táňa ve dvojroli. Zato Malátný je takový neherec, až mi místy bylo trapně, že se na něho musím dívat. Navíc film neuměl využít Janžurovou a Landovského, což zamrzí. Zkrátka a dobře, nečekal jsem nic a přesně tohle jsem dostal. Trvat to o pár minut déle, tak jdu ještě níž, takhle kvůli důvodům, které jsem vyjmenoval nahoře, dávám 40 % a silně pochybuju, že bych tohle ještě někdy chtěl vidět. Jednou je možná až dost. ()

castor

Chyťte doktora? Nemělo by to být spíš povalte ho na zem a ještě si do něj kopněte? Blbé scénky střídají ty ještě blbější.. ()

D.Moore odpad!

Michal Malátný sice umí hrát na kytaru, ale hrát neumí. Určitě se však nedá říct, že by za totální nepovedenost Chyťte doktora mohl jen on. Za to můžou víceméně všichni. A Luďka Soboty ani Ivy Janžurové ve filmu nebylo tolik, abych kvůli nim dal alespoň jednu hvězdu.__P.S. Marek Vašut se objeví v další z řady zbytečných a blbých miniroliček, jimiž je proslulý, ovšem tentokrát bohužel nezemře. Škoda. ()

JANARYBA

Všude jinde vynikající Tatiana Vilhelmová ( tady dokonce na druhou) je místy až trapná taky na druhou. K žehlení se to ale dalo přežít, ale chudáci ti, co na to šli do kina. ()

freddy

Komedie, která byla o něco lepší, než jsem čekal, ale pořád se jedná o film, který je velmi podprůměrný. Co mi vadilo nejvíce je to, že chvilku trvalo, než jsem pochopil, že se vlastně pořád dokola opakuje jeden a ten samý den, akorát ten doktor to řeší pokaždé jinak. A než jsem to pochopil, tak jsem se v tom absolutně neorientoval. To je asi to hlavní, co mi na tomto filmu vadilo. Kdyby to byl normální film, bez několikrát se opakujícího jednoho a toho samého dne, určitě by to bylo pro mě srozumitelnější. A pak mi tam docela vadily i některé velmi trapné fóry a naprosto stupidní děj. Ale přesto jsou zde i pozitiva. Předně docela sympatický Luděk Sobota, excelující Iva Janžurová, a potěšilo i cameo Pavla Béma, Marka Vašuta a Pavla Weisse. Za tyto vedlejší postavy tvůrcům děkuji, ty byly fakt dokonalé a neměly chybku. A právě tihle herci zachránili tenhle film od toho, abych mu udělil nějaké z velmi nízkých hodnocení. Jen za tyto herce a za sem tam nějaký podařený vtípek uděluji dvě hvězdy. ()

Hrabka

Šílená, ujetá slátanina s Malátným, který je skvělý zpěvák, ale tady vypadá spíš jako stará baba. Jednou jsem se myslím zasmál, ale jinak to bylo utrpení. Hrozný děj se spoustou trapných situací. Pochválit bych mohl možná Vilhelmovou, která se svojí dvojrole zhostila dobře. 20% ()

paascha

další z řady nevystupující komedie, u které se člověk párkrát zasměje, ale jinak nepřekvapí. výkony průměrné, pobavil mě jen pan primátor ve svém alter ego:-)) ()

ajuska

Docela sympatický pokus o komedii s trojnásobným dějem. Film, který určitě nikoho neurazí a nemusíte se u něj ošívat kvůli ultratrapným rádoby fórům, a to se v českých filmových luzích a hájích počítá. ()

Big Bear

Opravdu nic moc. Pořád čekáte nějaký ten vtip a nakonec zjistíte, že ten jeden už byl.... Palec nahoru Vilhelmové. * ()

Boogeyman

Ze začátku mě to dost bavilo, ale jakmile se Malátnej podruhé probudil nadšení opadlo. Jednak to v druhé a třetí „části“ už nebylo tak zábavný a jednak se zase z obyčejné komedie vyklubal jakýsi rozbor vztahů a chlapů k zamyšlení, aniž by to mělo nějakou hloubku a pointu. Forma tří různých „paralelních“ vesmírů to zkrátka dost pohřbila a nezachránila to ani neobyčejně hvězdná herecká sestava, ani dvojitá porce Tatiany. ()

petaspur

Dlouho jsem ten film nechtěl hodnotit, protože jsem si myslel, že jsem jediný exemplář, kterému se líbil. Až včera jsem svoje rozhodnutí změnil, když jsem na jedné akci potkal skupinu chlápků 30+ (pravděpodobně cílová skupina), kterým se ten film líbil snad ještě víc než mně. Není to žádné filmové umění ani to neřeší problémy světa - film pouze baví jednou drobnou nevěrou korunovanou nechtěným těhotenstvím. Zejména díky zábavným hercům ve vedlejších rolích (Hádek toho eMPíka trefil přesně) film v pohodě plyne a není problém si ho druhý den pro pobavení pustit znovu. Je zábavné, když se diváci u filmu baví, jsou v pohodě a pak ho v hodnocení hodí do odpadu nebo do jeho blízkosti jenom proto, aby nebyli obviněni ze špatného vkusu. To hvězdné nebe v hodnocení je samozřejmě jenom protest. ()

hippyman

já teda nevim, ale mě to prostě fakt bavilo... svižná, vtipná komedie, poměrně originální nápad a hádek jako policajt neměl chybu! :) 70%. ()

salahadin

"Kláro, jak to s tebou vypadá..." anebo "Pohoda, klídek, tabáček"....tak o tomhle se může doktorovi jen zdát, trable se ženskými jsou horší jak pitvanda na operačním sále. Štvanice na doktůrka rozvášněnými divoženkami vyhrožujícími zakulacenými břišními partiemi je děsivá. Vcelku ucházející komedie, u které vás nejvíc pobaví duo Vilhelmová+Vilhelmová a Malátný příjemně překvapí, ačkoli kdovíjaký herec to není (ale mně se líbil). Jestli se budete chtít tak jako já v pátek večer třeba s přítelkyní odreagovat, tak neváhejte. Jak prohlásila jedna divačka: tenhle film je pro chlapy dost nevýchovnej :-D (ehm)...vcelku dobrý pokus. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 7/10/// +Michal Malátný, hudba, vtipné situace a zábavné dialogy -o herectví se tu mluvit nedá, příběh tu pořádně není/// Je mi jasné že kdybych byl kritik, tak tento film musím shodit ze stolu. Jenže já jsem nenáročný divák (někdy úplně nenáročný) a tak se i při takovýchto komediích celkem příjemně bavím. Krásně rychle mi to u tohoto filmu utíkalo, vůbec jsem se nenudil a tak nevidím důvod proč hodnotit záporně. Postavy tu jsou sice dost zvláštní a hercům to nevěříte, ale na to se tu snad nehraje. Potěší Kryštof Hádek, Pavel Landovský a Kristýna Nováková. Prostě příjemná oddychovka./// Celkem 71%/// ()

Ruut

Celkem fajn jednohubka. Po dlouhé době rovněž komedie, která skutečně baví. Jen 3x skoro zopakování toho samého docela dost nudí. ()

kingik

Hudebník Michal Malátný z kapely Chinaski nám ukazuje vtipnou formou těžký život gynekologa. A vlastně si ho tak trochu zkomplikoval sám, protože jako ženáč se nezodpovědně spustil s atraktivní Klárou, které sice do ouška asi nezpíval stejnojmenný hit své domovské kapely, ale za to se mu jí podařilo přivést do jiného stavu. To si ovšem jeho žena nenechá líbit, a tak budeme svědky doktorova běhání od milenky k manželce a od manželky k milence, aby si to u obou vyžehlil, když si to tak nezodpovědně u obou rozházel. Mohla to být bezva legrace, a místy opravdu i je, ale ten scénář je slaboučký a jeho vratké nožičky mu podpírají hlavně herci, Nebudu pátrat, proč Kláru s Janou hraje ve dvojroli Tatiana Vilhelmová. Na její adresu můžu říct, že tuhle podivnost ve scénáři sice zvládla i za cenu mírného přehrávání, ale oddělit od sebe obě ženské role nebyl zrovna lehký úkol. Michalovi Malátnému scénář ponechal ve filmu jeho občanské jméno a asi tak nějak předznamenal, že známý zpěvák svého sympatického gynekologa pojme dost civilně, a tak se i stalo. Z ostatních herců stojí za zmínku policejní strážmistr Kryštofa Hádka, který si svoji roli užívá a scéna s nočním výslechem doktora na policejní stanici je pamětihodná. Se zbytkem filmu už to tak jednoznačné není. Režijně se Martin Dolenský nevytáhl, o jeho scénáři už řeč byla, ale kde jinde uvidíte politika Pavla Béma jako taxikáře, režiséra Karla Janáka jako IT a Marka Vašuta uklouznout v garážích. Tak tímto film rozhodně zabodoval. 40% ()

boshke

Vím, že "nevím, co tím chtěl básník říci" je již poněkud otřepané. Mně se však tato fráze líbí a navíc při sledování některých filmů mi často vytane na mysli. Ano, tento je jedním z nich... Nevím, jestli má mít děj o třech větvích nějaké poselství. Třeba se nám autoři snažili naznačit, že když jsme ženatí a vyrobíme si dítě bokem, můžeme si vybrat buď manželku, nebo milenku, nebo je šoupnout do jedné domácnosti a žít s oběma. Pokud se však snažili pouze pobavit (což bude zřejmě trefa do černého), tak je to dost žalostný pokus... Z herců se mi líbil akorát Hádek a jeho autoritářský fízl a tradičně dobrá Vilhelmová, obzvlášť ta "bílá". Malátný by měl raději zůstat u té muziky, do herectví by kolegům fušovat neměl... 30% ()