Tématem autorské komedie Martina Dolenského je manželský trojúhelník a nevěra, a z nich vyplývající situace, které nikdy nemají jednoznačná a jednoduchá řešení. Michal Goldberg je mladý úspěšný doktor, specializací gynekolog. Má trošku bezvýraznou a plačtivou ženu Janu a dítě, a také atraktivní a sebevědomou milenku Kláru. Doktor proplouvá spokojeně životem do chvíle, kdy za ním přijde milenka s novinkou, že je těhotná. Muž se v této situaci hodlá zachovat tradičně – strčit hlavu do písku. Milenka však zprávu zavolá manželce a ta situaci řeší radikálně. Odstěhuje se k mamince… Třikrát se komedie vrací na tento začátek a třikrát doktor situaci řeší různými způsoby – návratem k manželce, odchodem k milence a nakonec konfrontací obou žen. Humor téhle filmové komedie, která nechce moralizovat ani nabízet řešení, je založen na lidských stereotypech v chování a tomu přispívá obsazení milenky i manželky jednou herečkou – Tatianou Vilhelmovou. V hlavní roli doktora dostal poprvé velkou hereckou příležitost Michal Malátný, známější jako zpěvák skupiny Chinaski, jejíž písně film doprovázejí. (Česká televize)

MikeCool

Tak si Míša Malátný střihnul i filmovou roli. Na můj vkus to zahrál pěkně (čekal jsem to horší), ovšem vše kazí otřesný scénář (hlavně co se týče dialogů) a režisérská nezkušenost. ()

swamp

Vzhledem k tomu, že mám poslední dobou slabost pro Chinaski, že ve filmu hraje moje spolužačka z gymplu a že to vlastně zas tak špatné nebylo..dávám 3*. :) ()

Sašenka165

No, co říct... je to taková komedie, u níž se člověk (nejednou) zasměje, na niž se docela dobře kouká... ale o to rychleji zapomíná. Neurazí (někoho), ale ani nenadchne. Ale jak říkám: pár opravdu povedených věcí tam je. ()

Fingon

Jakže byla Ježčí píseň stařenky Oggové ze Soudných sester? Píchy, píchy, umřu smíchy... já málem umřel nudou. ()

Marthos odpad!

Vysloveně nicotný produkt současné české kinematografie, který sází na velmi otřepané téma, zde navíc podané tak trapným stylem. Malátný dělá čest svému příjmení a Vilhelmová sehrává jen další lehce šablonovitou variaci své dryáčnické milenky a zakřiknuté manželky. Jediné, co opravdu nepopírá kalné dno celého filmu je herecká etudka Karla Janáka. Smutné, že něco takového zaštiťuje Česká televize. ()

Slarque

Táni Vilhelmové není nikdy dost. To je rozumný předpoklad. Jako castingová blbost se ovšem jeví dát jí za partnera neherce. Malátný stačí tak na videoklipy své kapely, ale v jednom záběru s Vilhelmovou, Janžurovou nebo i Hádkem je to prostě amatér, který se tam jen připletl. Ale nechci to celé házet na něho. Ten film hlavně působí dojmem, že je tam řada scén házena halabala bez jakékoli vnitřní logiky. Celé to na sebe občas navazuje způsobem, který snad ani nedává smysl. Výsledkem je pár dobrých herců v nezvládnuté komedii. Ale nějak strašné to tentokrát není. ()

WANDRWALL

Propagace kapely zpívající trapárnu I Husákovi děti se dožili Kristových let. Husák měl tedy dětí...Myslel jsem, že film bude o chytání doktora cizinou, pro jeho zde nedoceněné kvality. Spletl jsem se. ()

Vitason

Soudce na obžalovaného gynekologa: ,,Můžete nám říct, proč jste tu prostitutku zabil?"-,, Víte, dělám gynekologa už dvacet let a celý den se nedívám na nic jiného a když jdu večer z práce, kde si od toho chci odpočinout, tak na mě bafne, že mi jí za stovku ukáže. No nezabil by jste ji?" Gynekolog Michal Goldberg se zřejmě ještě nevynadíval, takže musí ve třech variantách jednoho dne vyřešit, zda má opustit manželku, zbouchnutou milenku, nebo vyřešit problém úplně jinak. Hlavní role se zhostil zpěvák Michal Malátný, který se sice snaží,ale herec to rozhodně není. Táňa Vilhelmová si zde dokonce střihla dvojroli, kdy póza milenky jí jde o něco hůře, ale alespoň jí to v této rolí sluší. Film je také ozdoben několika pěknými cameo roličkami, kdy mě velice překvapil Karel Janák, co by IT nešika, Pavel Bém jako pražský taxikář a nebo Marek Vašut, který mnohem více pobavil, když se na následné tiskovce vysmál Mirce Spáčilové. Pochválit ještě musím výstup Kryštofa Hádka v roli maminčina mazánka, který jen tak mimochodem dostal do ruky policejní placku. Chyťte doktora je celkem příjemný a svižný snímek, který v záplavě ženských filmů jako jsou Tajnosti či Bestiář působí jako růže v trní. ()

dopitak

Tak tenhle film by zachránila snad jedině vše přehlušující produkce písniček Chinaski, od první do poslední vteřiny téhle "komedie", protože tak stupidní dialogy a vůbec celý film jsem dlouho neviděl. Vůbec první dobrou větu řekla Iva Janžurová o roční sexuální abstinenci až v čase těsně pod 47 minut: "Jani, aby chlap tohle pochopil, to by musel být ženská. Kurva!"----------------------- Jinak lze film charakterizovat jako šílenou popleteninu s ještě příšernějšími hereckými výkony Michala Malátného a (kupodivu také) Tatiany Vilhelmové. Najdeme tu několik kdysi populárních herců v čele s Luďkem Sobotou a Pavlem Landovským, přidejte k tomu garážní štěk Marka Vašuta, primátora Prahy Béma coby taxikáře a otřesný výkon Kryštofa Hádka a Kristiny Frejové (mimochodem, Hádek mi čím dál víc stylem svého hraní a pitvořením hlasu připomíná Luďka Sobotu v dobách jeho největší slávy, ach jo). --- Ještě trochu tak z téhle squadry vybočuje sympaťák Vladimír Javorský, ke kterému řadím další dvě slušné scénky (ale to je všechno, tím to hasne)- za prvé telenovelu na pozadí pokoje, kde spal, než se k němu přišla ohřát Jana Hubinská; a za druhé (a tady jsem se poprvé trochu zasmál) jeho svéráznou oslavu Michalova nemanželského dítěte "Hele, rozvedeš se, oženíš se, všichni to tak děláme". Na tenhle film lepší zapomenout, i když kdyby se na to šlo odjinud... Dagmar Bláhovou - Serafinu a Zuzanu Stivínovou -Marcelu- obě příště místo pozvání do filmu utopit! ()

klerik

Pozerateľné, aj napriek tomu, že moc nemusím Tatianu Vilhelmovú. Je to pomerne živé a pestré, dostatočne šibnuté, že tomu odpustím fakt, že ide len o guláš scénok a kamerových hrátok... ()

Arsenal83

Nebyť Tatiany Vilhelmovej, tak to nenávratne skončí v odpade. Koho napadlo speváka s rozsahom poloktávy a príznačným Malátnym menom angažovať ako herca? A ešte do role gynekológa. Takže bolo od začiatku jasné, že to bude na p... ()

Yardak

Bavil jsem se, sice občas hluché místo, ale celkově a to hlavně kvůli dobré hudbě dávám 4 hvězdu = 71 %. Malátný mě herecky překvapil a klidně ať hraje dál, proč ne :o)). Doufám, že bude! Škoda poslední scény (i když polygynie by byla zajímavá, že?) - to i na mě bylo dost:). ()

lena60

Vůbec nechápu proč se podobné filmy u nás točí. Od poloviny snímku jsem nervózně poposedávala v křesle a těšila se, až bude konec. ()

triatlet

Jako jedna z epizod Soukromých pastí – to by příběh možná na slabší průměr stačil. Ale jako celovečerní nuda, kterou neosvěží ani Malátného neherectví a Vilhelmové dvojrole, je film skutečně téměř na odpad. Jediné, co se mi vybaví, je chování Vilhelmové – milenky – stejné jako chování Vilhelmové – manželky. ()

claudel

Michal Malátný jako zpěvák a ústřední člen kapely Chinaski? Ano, rozhodně ano. Michal Malátný jako herec v hlavní roli celovečerního filmu? Ne, ne, ne a snad už nikdy více. Další česká komediální katastrofa, zasmál jsem se jen jednou, když naše přední česká herečka Janžurová zvolala "kurva", jinak je to děs a hrůza, od odpadu to zachraňuje jen hudba, Tatiana Vilhelmová coby tmavovlasá milenka Klára a sympatický Kryštof Hádek. Nechápu, jestli herci jako Janžurová, Javorský, Hubinská a Stivínová mají zapotřebí hrát v takových nehorázných pičovinách. A že v nich hraje prezidentův patolízal, trapný Sobota a ještě trapnější Landovský chápu velmi dobře. ()