Tématem autorské komedie Martina Dolenského je manželský trojúhelník a nevěra, a z nich vyplývající situace, které nikdy nemají jednoznačná a jednoduchá řešení. Michal Goldberg je mladý úspěšný doktor, specializací gynekolog. Má trošku bezvýraznou a plačtivou ženu Janu a dítě, a také atraktivní a sebevědomou milenku Kláru. Doktor proplouvá spokojeně životem do chvíle, kdy za ním přijde milenka s novinkou, že je těhotná. Muž se v této situaci hodlá zachovat tradičně – strčit hlavu do písku. Milenka však zprávu zavolá manželce a ta situaci řeší radikálně. Odstěhuje se k mamince… Třikrát se komedie vrací na tento začátek a třikrát doktor situaci řeší různými způsoby – návratem k manželce, odchodem k milence a nakonec konfrontací obou žen. Humor téhle filmové komedie, která nechce moralizovat ani nabízet řešení, je založen na lidských stereotypech v chování a tomu přispívá obsazení milenky i manželky jednou herečkou – Tatianou Vilhelmovou. V hlavní roli doktora dostal poprvé velkou hereckou příležitost Michal Malátný, známější jako zpěvák skupiny Chinaski, jejíž písně film doprovázejí. (Česká televize)

Jenda

Tahle komedie mi přijde jako vítr, který pro změnu alespoň netáhne ze směru, kde se nachází hnojiště. Po tak dlouhém půstu se tak zdá čerstvý. ()

Bauer odpad!

Tak jak ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntag řekl na Bolka Polívku Leoš Suchařípa: " Ježisi Kriste, co je to za člověka", tak něco podobného jsem si i já řekl po skončení filmy. Film skončil a mně napadlo jen: " Ježisi Kriste, co je to za film"!!!! Naprosto jsem byl zhusený, že jsem tím ztrávil zhruba hodinu a půl něčím tak příšerným. A důležité je zmínit, že hodinu a půl tak nudným, až jsem tomu něvenoval ani pozornost. Žádná vtipná scénka ani hláška čemu by se člověk mohl zasmát. Michal Malátný v hlavní roli je celkem dobrý, ale bude lepší, když se bude držet zpěvu. Nepochopil jsem záměr tvůrců, proč doktorova žena a milenka si byli téměř podobné, takže obsazení do dvojrole krásné Tatiany Vilhelmové je pro mně velkým otazníkem. Nechápu, co v této hovadině dělali takový herci, jako je Iva Janžurová a třeba Luděk Sobota, kteří jsou opravdu kvalitní herci. No celkově příšerný film a aby toho nebylo málo, tak v tom hrála ta písnička Vakuum od Chinaski, který mi rve uši, protože už je přeposlouchaná!!! ()

MáŠa

Příjemně mě to překvapilo, protože sem čekal blbost, ale šlo to. Jen to nepůsobí moc opravdově, je to takový trošičku grotesknější a nepůsobí to jako film určený pro kina, ale spíš rovnou pro televize. ()

Lucasion

Přesně kvůli těmto filmů mám nulový vztah k české filmografii. Tenhle film je tak stupidní a hloupý, že vydržet u něj do konce byla chyba. Přitom já si tohle pustil dobrovolně. Jako fanoušek Chinaski jsem chtěl vidět Malátného jinak než u mikrofonu. A víte co? Ten jeho nevěrný doktůrek mi byl absolutně nesympatický. Ono obecně já nemusím filmy o nevěře a tenhle je jí přímo nasáklý a navíc podaný tak, že mi to vadí. Navíc humor bych těžko pohledal a tak skutečně jediné co mě brání dát filmu odpad je přeci jen Michal Malátný a jeho Vakuum a Klára. Přesto nerozumím, proč kromě pitomého scénáře se musí scény opakovat. Nejenže se opakují dialogy, ale i střih a celé dějství. Opakuje, kopírka. Je to vlastně fuk, tenhle film je skutečně české dno. Bez nápadu, humoru, hereckých výkonů i smysluplných dialogů. (15 %) ()

Lacike

Neskutocne zabavny film tym jak je nepodareny. A pritom chybalo malo a mohol byt dost dobry. Chcelo by to dramaturga, ktory by ten bordel upratal a lepsieho, skusenejsieho rezisera, ktory by tomu dal jednotnu formu, pretoze to vyzera ako filmovy (vlastne vdaka mizernej vyprave skor televizny) debut. 5/10. ()

Mulosz odpad!

Už dlouho jsem si v kině při projekci nekladl po celou dobu trvání filmu otázku "Co tady vlastně dělám?". ()

Jakubisko

LFŠ 2008 ... Proč z toho byli všichni kolem mě tak nadšení? Mně to přišlo jako tak příšerná blbost...ale ne taková ta blbost která je tak blbá, až se člověk směje...tohle byla blbost která mě svou blbostí doslova uspávala. Hvězdičku dám za svou oblíbenkyni...respektive tentokrát oblíbenkyně. :) ()

Marsik

ČT2 HD - Na konci roku 2007 jsem na to zavítal do kina a pamatuji, že jsem to hodnotil jako celkem příjemnou komedii s neotřelým obličejem Michala Malátného na filmovém plátně. Dnes, s odstupem více jak 7 let, je třeba na rovinu říci, že Chyťte doktora je docela slabota. Písničky od Chinaski jsou fajn, ale vtipných momentů je málo, což je u komedie zásadní problém a ani dobře hrající Vilhelmová ve dvojroli, to výrazně nezachránila. 57% ()

Kryton odpad!

O důvod více proč nesnášet Chinaski! Malátný by radši měl zůstat u "oplodňováků" a do hraní se ne*rat! Zbytek kolem jen tak poskakuje a dokazuje v jak odporném septiku se topí dnešní česká kinematografie. ()

Pontius odpad!

Michal Malatný by se měl raději nadále věnovat "zpěvu" a pojídání hamburgerů, které z něj dělají poctivě vypracovanej zpocenej pytel! ()

mysiak

Čakal som horšie...je to dosť normálne oproti ostatným českým komédiam...dá sa pozrieť a Michal Malátný ma prekvapil ()

Praxis

Malatný hodně tragickej, aspoň že Chinaski tam hrajou dost a dost. Nápad s třemi dějovými liniemi zajímavý, stejně tak jako Vilhelmová, která v podobě Kláry Spurné je k sežrání. V celku nenáročná komedie, která rychle vyšumí. Na český průměr - tak akorát. ()

ivishka

Jediným faktorem tohoto veskrze optimistického hodnocení pro mě bylo to, že jsem se občas i pobavila a u filmu jsem neusnula. Zbytek je jen velmi prapodivná a podivně sestříhaná hloupost. Co mě ovšem zaujalo byl Vladimír Javorský oblečen jako řadová zdravotní sestra nebo pár slov, které v pravý čas pronesl Pavel Landovský. Dívat se na smutně strnulý lamčí obličej Tatiany Vilhelmové a její "dvojče" s příšerným účesem mě rozhodně neuspokojovalo. Třešničkou na dortu byla jedině minirolička Kryštofa Hádka, pro kterého mám docela slabost. Ovšem nikdy více podobných záletných mužů - vlastně to ani není můj šálek kávy. ()

sta

je smutné, že po zkušenosti s Crash Roadem člověku k relativnímu štěstí stačí, že to má aspoň některé náležitosti filmu (scény spolu souvisejí, herci mají co hrát a celkem jim to jde...). tři hvězdičky za vskutku skvělou úvodní sekvenci ()

befelemepsvz

Já si nemůžu pomoct, ale navzdory všem špatným kritikám, co jsem četl, se mi tento film strašně líbil. Ještě to umocňovalo to, že jsem čekal hodně příšerný film. Všichni herci jsou skvělé, jednotlivé scény taky, příběh trochu kulhá a nejvíce se mi na filmu líbily ty drobné detaily jako Pavel Bém jako taxikář, naštvaný Marek Vašut, cameo Karla Janáka, a třebo že v každém příběhu j osoba vyhazovaná z domu v různých stádiích sbalení. Takže **** ()

Sandiego

Zezačátku vypadala tahle komedie poněkud mdle, ale když se poté začínalo odznova, konečně začala jaksepatří fungovat. Sice jsem se jen pousmíval, ale i tak film navozuje příjemný pocit svěžesti. Malátný mile překvapil, Vilhelmová mě seděla v roli milenky, její manželka byla až moc uťáplá, Janžurová na malém rozsahu předvádí velmi milý výkon a i malé roličky a camea zaujmou. ()

PKD

Už jen obsazení Malátného,vyvolává řadu závažných,otázek,kdy se divák s alespoň troškou toho vkusu ptá,co se v této zemi co se týče filmů po ´´revoluci´´ podělalo. ()

blackrain

Čekala jsem pořádnou obludnost, která by zapadla mezi některé skvosty dnešní české kinematografie, ale viděla jsem celkem slušný a pohodovy film. Pro mě to byl příjemně strávený čas. Nemusela jsem nad ničím přemýšlet. Michal Malátný mě mile překvapil. ()