Sirotčinec

• Španělsko El orfanato (více)

Mrtvé děti si chtějí hrát... Laura vyrůstala v sirotčinci na mořském pobřeží a po třiceti letech se spolu s manželem a synem vrací do míst dětství. Ráda by znovu otevřela opuštěný ústav jako domov pro postižené děti. Její syn se však na novém místě začíná chovat zvláštně a Laura se pomalu přesvědčuje, že starý dům má své hrůzostrašné tajemství, o kterém neměla ani potuchy! (oficiální text distributora)

METHOD_

Ó, bravó...aký pekný film sa z toho nakoniec vykľul :-) podobné typy nemusím, ale toto je podarené, udržiava to diváka v napätí, hudba taktiež fajn, a v podstate...ak by sa nejednalo o duchov, dám tomu aj 5* ()

Flopik

Už som si to musel pozrieť a popravde som troška sklamaný.Ducharsky príbeh je to ako skvelý , atmosféra je úžasná akurát tam hrozne chýba nejaké to strašenie a hlavne lakačky.Je to skôr čisto príbehové a atmosferické.Čo by mi nevadilo no ten koniec sa mi ale strašne nepáčil.Celkovo mi skazil dojem z filmu.Ale ako celkom sa nato pozeralo v podstate dobre lepši priemer. ()

Martyr

Zhasnite svetla, pridajte zvuk a ostatne pride samo. Duchariny nevyhladavam, no tentoraz som bol od infarktu na milimentre. Asi starnem ale tak pritazlivu zenu s vraskami ako Belén Rueda som uz dlho nevidel. DO-KO-NA-LE. (skoro) ()

ashtangi

Tak dobrý horor jsem neviděl od dob mého oblíbeného Ti druzí. I když mi Orfanato přišlo v některých ohledech podobné, zanechalo ve mně hluboký dojem. Nejedná se totiž o žádné tuctové "bafání", ale snímek, nad kterým jsem přemýšlel. ()

jorgus

silne tri hvezdy..vyborny ducharsky film ze spanelske horrorove skoly..kde je forma hodne nad obsahem a je zde zrejma dobre odvedena prace ale nic navic..nic cim by Sirotcinec aspon trochu zamichal kartami tooto zanru..jen cisty zastupce ducharske skoly a nebyt trochu mirnejsiho (nudnejsiho) konce byla by i jedna hvezdicka navic:)..p.s. ale scena s Mediem je zatim jednim z mych filmovych zazitku roku:) ()

hobbitko

Slabší 4 hvězdy. Slabší proto, protože i The Others jsem dala 4 a ti se mi líbili víc, a na 3 to zase bylo příliš dobré. Atmosféra funguje, někdy výtečně, někdy míň, některé nápady jsou ne úplně dotažené a člověk má pocit, že variace na něco takového už několikrát předtím viděl. Ale případný nedostatek originality tady příliš nevadí, i přesto to jako celek funguje a obzvláště některé detaily jsou dechberoucí - zvuk, který vydává jeden z duchů, když se v první části filmu blíží k Lauře, nebo pohled na tu rozmlácenou stařenu (a to jsem člověk, kterému se u Sweeney Todda dělalo špatně). ()

melloun

Od hororu bych očekával, že se budu bát nebo se alespoň párkrát leknu. Nevím, zřejmě mám posunutý práh vnímání u strašidelných a lekacích scén, protože za celou dobu jsem se možná jednou zachvěl. Za to nemohl, ale ani tak film jako cukající se spoludívající. Děj byl předvídatelný a snímek poté neměl šanci vystrašit, což by ani tak nevadilo, kdyby se ovšem nevytratila i ta špetka napětí, která se objevila při zmizení Simona. Takže z toho vlastně zůstalo jen podprůměrné drama. ()

P-puma-

Můj styl to není. Atmosfera velmi přehání, takže máte tep 140 už jen z hudby a stejně se nic neděje. Za příjemný konec 3* ()

Ulrich

Spanelske horory jsou mi svym civilnim pojetim a kladenim durazu na prostredi a jistou pohadkovitost o dost sympatictejsi nez metodicti a chladni asijsti hororovi mistri. Ale stejne jako od tech, tak ani zde jsem se nedockal toho, co bych u podobneho filmu povazoval za nejdulezitejsi - napeti a strach. K tomu, aby z toho byl takovy nadzanrovy film, jako Faunuv Labyrint, tak tomu zase chybi vice fantazie, a az prilis se to drzi prave hororoveho ramce, ktery ale moc neoplyva originalitou. Cely film je vlastne takove velke klise s krasnou hudbou, kamerou a vypravou. Cim mene clovek ducharskych filmu videl, tim vice se bude u Sirotcince bavit. ()

bodie66

Jsem nadmíru spokojen zjištěním, že mě ještě dokáže horor nahnat husí kůži a to prakticky bez krve. I když scéna, kdy porazí tu starou chůvu je celkem drsnější. Celková atmosféra byla mrazivá. Oni ty hororový děti mají něco do sebe. Taky jsem kvitoval závěrečnou pointu. Je pravda, že motivy nebyly úplně originální, ale vůbec mi to nevadilo. Co má být, že tvůrci se uchýlili k osvědčeným strachnahánějícím metodám, když pořád fungují. Takže milovníci kvalitních hororů - nesmíte nevidět. Nezapomeňte, ale na to nejdůležitější - na tenhle film si musíte udělat vkusnou atmosféru i doma. Nejlépe sami, v noci a potmě :-) ()

Kesiak

Ukážkový príklad stroskotania filmu na slabom a výsostne neoriginálnom plagiátorskom scenári napriek úžasne atmosférickým (inter)exteriérom a výbornou réžiou. Škoda.. až na tie scenérie. ()

kvileni

Průměrný film, který neurazí, ale bohužel ani nenadchne, jak se tak říká... Místy jsem se i lekla (nejděsivější na filmu mi přišla maska od pytle na brambory) a více než místy jsem se nudila.. zbytečně natahovací... a konec si myslím nepořeboval dodatečné vysvětlení v podobě příchodu manžela do domu.. ()

TaanStari

Ten malej kluk byl jasnej Jason z Pátku třináctého :)) No, jinak je to trocha originality smíchaná s trochou Těch druhých. Napětí i atmosféru to má, ale čekal jsem něco jiného, víc hororového. ()

LordBeeDoO

I když se tento horor, nebo spíše něco mezi 10 % hororem a 20 % psychologickou studií + 70 % prázdnoty, snaží zavalit dusnou a temnou atmosférou sirotčince, bohužel se mi zdá, že většina děsivých a psychologických scén v důsledku vychází příliš naprázdno, některé působí nedotaženě. Film tak v některých okamžicích ztrácí dynamiku a to je škoda. Sice musím ocenit, že film nestojí na hektolitrech krve, ale to bohužel na kvalitní horor, jak se film snaží prezentovat, nestačí. ()

Mania

Jsem zklamaná, všichni mi říkali jaká je tenhle film "pecka" a bohužel musím konstatovat, že tomu tak není. S filmy s tímto žánrem jsem poměrně seznámená a mnoho z nich bylo natočeno lépe než tenhle. Hororové prvky jsme hledala marně. Tři hvězdičky dávám jen za konec, který byl přeci jen obstojný. ()

Luqi

Väčšina divákov tu asi uvidí záblesky z iných podobných filmov, ale filmy s takouto tematikou sa tomu už asi len veľmi ťažko vyhnú. Ale aj napriek tomu si myslím, že to bolo celkom originálne s tou prímesou rozprávky, ktorá je zreteľne cítiť ................. Takmer celý film mrazivá atmosféra, ja som ani nedýchal, samozrejme doplnená skvelou kamerou a skvelou Belén Rueda. Fakt som dúfal, aby to náhodou nepokazil nejaký trápny záver. Našťastie sa tak nestalo. Naopak, ten záver je veľmi krásny a zároveň veľmi smutný, ................... až sa mi núka otázka, či by to nebol vhodnejší záver pre trochu inak pojatý film ako ducharina................... ()

Petrus1

Právě jsem se na to dodívala, takže jde opravdu o momentální pocit! Já do toho šla natěšená, jak nikdy. Čekala jsem nějakej pořádnej horor, u kterýho se budu bát. Zachumlaná do deky. No, a to sem neměla dělat! Neměla jsem se na to těšit jako na horor! Šlo spíš fakt jen o nějaký to mysteriózní drama, nebo kam to zařadit. Pěkně mě sral zvuk. Byť originální divko, tak při mluvení bylo slyšet prd a když jsem to zesílila, tak sem se fakt dvakrát lekla! U hudby. :-) Prvních 20-30 minut jsem se dost nudila. Pak hledání pokladu…to mě docela baví (i když kdyby mi někdo, byť v zápalu „hry“ vlezl do baráku v zapísčených botech, tak ho asi zabiju! :-) Ta maska nebo kápě byla fakt trochu děsivá, ale „nejhorší“ záběr celýho filmu bylo trhání nehtu! To mi fakt dělá zle, tím by mě mohli mučit! :-) Po „sanitce“ jsem se trochu probrala. Taky to byla první a poslední akce hororu. Fáze hypnózy a nahlédnutí do „onoho“ světa…to mám ráda, to mě zajímá a baví…ale pak zas stagnace. Asi bych dala jen tři, ale za ten závěr…dobře jednu přidám (i když se něco podobnýho dalo čekat). No, třeba si to do rána ještě rozmyslím…a teď se jdu ještě podívat, jestli se mi někde neválí nějaká indicie od dětí, který si chtěj hrát…tak třeba už tu zítra nebudu a zůstanou čtyři! ;-) A co o tomhle filmu (slovo horor záměrně vynechávám) říká „moudrá“ kniha? „Sirotčinec je na první pohled rovněž (odkaz na Prince bez království – to se mi mimochodem líbilo víc) politicky laděný (fakt jo???), lze mu rozumět jako potlačované vzpomínce, přičemž předobrazem psychologického potlačení jsou reálné represe frankovského režimu.“ Bože! Proč tak šroubovaně!!! Sem asi blbá, ale frankovský režim!? Tak to sem to asi teda vůbec nepochopila! :-) Sem asi studovala špatnou školu nebo co?! No nic, tyhle „kecy“ jdou mimo mě…nechám je odborníkům…Jeden ze 101 hororů, které musíte vidět, než umřete ()

38. Premios Goya – výsledky

38. Premios Goya – výsledky

11.02.2024

V sobotu 10. února 2024 byly předány výroční španělské filmové ceny Goya. Slavnostní ceremoniál proběhl ve městě Valladolid, předávání cen tak vůbec poprvé probíhalo ve španělském regionu Kastilie a… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze