Super drbna

USA, (2007–2012), 84 h 25 min (Minutáž: 39–42 min)

Předloha:

Cecily von Ziegesar (kniha)

Hudba:

Transcenders

Blake Lively, Leighton Meester, Penn Badgley, Chace Crawford, Ed Westwick, Kelly Rutherford, Matthew Settle, Taylor Momsen, Kristen Bell (vypravěč) (více)

Série(6) / Epizody(121)

Do města se vrací Serena van der Woodsenová, která před časem bez rozloučení odjela do internátní školy. Hned po příjezdu začíná tušit, že vše nezůstalo při starém. (oficiální text distributora)

-dRaGoN-

Přiznám se, že přestože mě prvních pár dílů Gossip Girl téměř vůbec nebavilo, pokračoval jsem dál možná z jakési povinnosti nedostatku seriálů tohoto žánru nebo nějakého jiného mě neznámého důvodu, a vyplatilo se to! Zpočátku jsem byl uveden v chaos zkratek jmen několika celkem nezajimavých postav, které se navíc pohybovali oproti podobným seriálům v nezvyklém prostředí (dveře od garaže uprostřed místnosti, hotely, soukromá škola v centru NY atd.), jejichž příběhy do sebe zapadaly až příliš nuceně a zkratkovitě. Proto jsem byl také velmi překvapen, že se po několika epizodách všechno obrátilo o 180 stupňů (samozřejmě až na to prostředí, ale zvykl jsem si :), jakoby prvních pár dílu prostě napsali uplně jiní scénáristé se zcela nejasným cílem a vše začlo být opravdu chuťově a zápletkově velmi zajimavé až po pěti epizodách, jak od romantických částí, tak po dramatičnost příchodu nových postav a několika "skandálních" odhalení. Až na ten začátek je první řada perfektní. XOXO // 1. řada: 90% ()

VittaBella

Uznávám, že je to naprosto povrchní, idylický a ne zrovna příkladový seriál, ale nějak se mu podařilo si mě získat. Hrdinové sice nevypadají a už vůbec se nechovají na 17, spí kde s kým, působí sobecky a jejich životem je luxus a party...tak co je na té Gossip Girl tak úžasného? Především si mě získala postava Chucka Basse (ano, vím, že je to trapné, ale sem už asi miliontá, kdo se do něj zamiloval). Má dokonalé charisma a z špatného chlapce se nakonec vyklube oblíbená postava seriálu. Dvojice Chuck a Blair je naprosto dokonalá kombinace, se kterou se jen tak nesetkáme a prožíváme každý jejich okamžik v seriálu...vlastně se na Gossip Girl dívám jen kvůli nim a 3. série mě přestala tolik bavit právě proto, že už se tahle dvojice celkem usadila. Dalším plusem seriálu je dokonalá móda a jako znalec tohoto oboru musím pochválit výběr šatů. Každá postava má svůj styl. Ten reprezentují ty nejluxusnější světové značky. Zvlášť musím pochválit oblečení Chucka (ano, zase on), u něhož se zázrakem povedla zkombinovat elegance kostýmů s experimentem a někdy se mi nestalo, že bych na plátně tolik sledovala oblečení muže. Jinak chválím šaty Blair i Sereny. A ještě nějaké plus seruálu? Sakra, už mě nic nenapadá, ale opravdu je to po vizuální i dějové stránce chytlavý seriál, i když pro muže je to spíš uspávací záležitostí (až na Serenin dekolt). A ještě musím pochválit Eda Westwicka za dokonalý herecký výkon a jeho americký akcent, kerý se musel britský herec naučit. Nechápu, proč si pořád stěžujete, že neumí hrát... ()

KitFisto

Nikdy bych neřekl, že takovádle na první pohled sračka může být zábavná, chytlavá a napínavá. Season 1 má určitě co říct. Druhá řada už tak uspokojivá není. Jak to nazvat, takový milostný 7úhelník mezi všemi hlavními postavami. ()

geklon odpad!

spoluautor scénáře Hanychová, Kobzanová a Mezsárošová. Samozřejmě že je to mýdlová (o)péra za kterou by měli lidem platit. Tak ubohá reklama pro ty nejslabší(tím myslím lehce zmanipulovatelné jedenáctileté holky a jejich rodinné příslušníky) tu ještě nebyla.....viděl jsem tři díly z každý série jeden a nikde jsem nezaregistroval, že by se někdo snažil o něco než prodat zboží lidí co umožnily toto veledílo poslat na televizní obrazovky natož pak spálit ty kilometry kilokalorií co ty vyhublý krasavky na hrotu nezletilost a fešánkové jak vyřezaní z molitanu, nasdílej do svých těl při záběrech kde se nežere nic jiného něž bonbony, cola a cukrovinky, kdy by taky na to našli čas, když v jednom kuse řeší tak důležité věci jako je vytáhnout telefon a kouknout jestli neprší spíš na internetovou předpověď než z okna....Jistě že i do mekáče se zde chodí v hadrech za sta tisíce a tašky od Vouttona zde slouží jako popelníky na lehké náznaky možného talentového prachu všech zúčastněných......chtěl bych udělat českou verzi...ten kdo by jí mohl sponzorovat..ať se ozve!!! V hlavní roli Ivetka Bartošová....v roli neviditelné vypravěčky.... ()

cubiculla

V Beverly Hills byl aspoň Stýv Sendrs, kterej nic nehrotil, byl v klidu a občas i vtipnej... Na druhou stranu v Gossip Girl jsou baby mnohem vypucovanější, nosej odvážnější hadříky a taky víc souložej než Brenda, Kelly a spol. Takže z hlediska vizuálního je to mnohem koukatelnější... No rozhodně jsem nečekal, že tenhle seriál dokoukám, když jsem si první díl pouštěl jenom tak ze zvědavosti... Ale musim přece taky vokoukat ty balící a randící fígle, který ta mládež z Njů Jorku používá, snad je dokážu s úspěchem aplikovat i na jihočeské městečko... Držte mi palce... ()

sskrblik

O.C. trochu jinak... aneb seriál na který se dívat nebudu, ale bude lepší než příšerné telenovely, takže tímhle by jste mě neumučili k smrti ;-) ()

sheldonka.

Konečně jsem si k tomuto seriálu našla vztah a sama sobě se dost divím, že mě to tak chytlo. Už mám i svoje oblíbené postavy, takže to asi znamená, že u tohoto seriálu nějaký čas ještě strávím. ()

liuk

Jaký byl pilot? Dost děsný, tak na 1,5*. A to snad jen kvůli občas znějícímu krásnému hlasu Kristen Bell jako vypravěčky. Ale jinak je Gossip Girl opravdu tak hnusně holčičím seriálem pro americké roztleskávačky, až to hezké není. A tenhle názor píše člověk, co žere Gilmorky, miluje Veronicu Mars a premiéru 4. sezóny Desperatek bere jako nejočekávánější událost této seriálové sezóny. Scénarista Gossip Girl si asi myslel, jaký je frajer že vymyslel úžasné postavy, a tak hned v pilotu může šaškovat se scénami, které mají nějaký hlubší dopad na celý seriál. Že mám ty pipky a pipany v oblibě hned po 10 minutách, a tak s nimi budu soucítit, když se jim stane něco velkého. Scénaristo, tohle si můžeš dovolit až po pár dílech, takhle je to celé spíš k smíchu a zbytečné. I jinak by ale Gossip Girl byl strašně nafoukaný seriál, stejně jako 80 procent postav, které se v něm ochomýtají. Úplně vidím ty třináctky, které nadšeně koukají na scénu, kde se hlavní postava Serena vysměje klukovi, jaké je prase, aby s ním za minutu šla na jídlo. Pak si třináctka napudruje tvářičky, pustí si 50 Centa a v duchu si řekne, že taková by chtěla jednou být. Kromě výše zmíněných seriálů mám rád i Mean Girls, přesně kvůli výsměchu tomuhle všeljikému kastování. A je s podivem, jak někdo mohl vymyslet seriálové Mean Girls v praxi na druhou a na vážno. A to prosím v prvním díle nebyla ani jedna scéna ze školy. Ta se ukáže asi až v díle příštím, v němž bude každý řešit incidenty na Kiss On The Lips Party z dílu prvního. A možná se na něj ještě mrknu, ti dva sourozenci s tátou, který je vypadá jak jejich starší bratr, nejsou zas tak nejhorší. ()

Ichabod

Teda tolik pěkných hereček a herců pohromadě to se jen tak nevidí (a ty výkony! :-). Naštěstí, ale to nevypadá zas tak povrchně a Jennie opravdu získává sympatie hned na začátku.. Příjemný rozjezd doprovázený nejlepším hlasem, který znám co vtipně doplňuje a komentuje děj je vynikající nápad. Dalším plusem je špičkově vybíraný soundtrack (funkčností a rozmanitostí srovnatelný s Veronicou Mars), který dramatičtějším scénám pomáhá. O.C. mne nezaujalo, Beverly Hills v next generation balení mne rozesmálo a donutilo hned zmáčknout stop, tohle šanci dostane. ()

ferero

Seriál typu Beverly Hills, kde každý chodil s každým. Začal jsem na to koukat kvůli Blake Lively, ale víc jak dvě sezóny se nedaly vydržet. ()

Ferinka

Ano, je to tak. GG je moje 13. komnata, můj kostlivec ve skříni, moje srdeční záležitost. Tenhle seriál mě provázel celou vejškou a patří ke kolorytu mého kolejního života. Nekriticky ho miluju, až je mi to občas trapné. Ale! divíte se mi, když tam Blair se Serenou nosí ty nejhezčí hadry, mají nejhezčí vlasy, a to všechno se odehrává v New Yorku? Navíc jsem touto seriálovou degenerací dospěla k ideálu mužské krásy - Chucku Bassovi, kterýžto parchant a lotr je tou nejromantičtější duší pod sluncem. Konec výlevů, trocha reálu na konec - má to své mouchy a je jasné, že GG lze jen milovat či nenávidět, já v tom mám ale jasno. ()

Fergiinka odpad!

Americka telenovela o vykalech ve zkazenych mozcich bohatych. Tohle neni ani pro zkraceni cesty autobusem. Pro me naprosty bullshit. ()

sidny

Tento seriál byl pro mě bohužel velkým zklamáním. Chybí mu opravdové zápletky, intriky a sympatických herců, tam také opravdu moc není. Nechci se nějak dotknout toho zástupu režisérů, ale mohli tento seriál promyslet mnohem lépe. Třeba se seriálem OC se nemůže vůbec srovnávat, i když vypadá ze začátku podobně (všude plno bohatých perfektně nalíčených puberťáků), každý kdo shlédne pár dílů zjistí, že se jedná o úplně jiný seriál. ()

Sajuska1991

Díky bohu, že už se přestaly řešit hlouposti typu "kdo sedí výš ma schodech" :-) První série nic moc, poslední série jsou pro mě příjemným zážitkem ... Herci jsou krásní, mladí a prachatost jim prostě kouká z očí :-) ()

terin.manka

Na Gossip girl už taky koukám nějákou tu dobu a patří mezi mé nejoblíbenější seriály.A trochu mě mrzí že už dlouho v seriálu nebyla Jenny. Nejvíce mě bavili asi první dvě série, poté jsem si od toho dala chvilku pauzu a začla koukat na třetí a na čtvrtou sérii a taky se mi asi líbili nejvíce. Pátou sérii už mě nebavilo moc stahovat tak jsem také koukala pozvolna a v televizi na Prima LOVE každý víkend a pak mě čeká dostahovat šestou serii a dokoukat celý ten děj konečně. Určitě se mi více líbí seriál s titulkama než s dabingem, ale ten dabing taky není k zahození. Po celou tu dobu nechápu že ikdyž spolu Chuck a Blair nechodí tvoří spolu úžasný pár na veřejnosti, když jsem na seriál začala koukat tak jsem byla hrozně překvapená že se vůbec někdy dali dohromady když se moc nemuseli a také spolu byli hrozně dlouho, hádali se, rozcházeli se, usmiřovali se až je to přestalo bavit a už se Blair vdala za Louiho a taky to netrvalo moc dlouho už byla rozvedená. Na to začala chodit s Danem což mě taky docela překvapilo když na něj měla určité narážky ohledně toho že ho považovali za 'neviditelného' . V páté sérii už mi přijde Blair až moc namyšlená a že skoro hlavní postavou seriálu( což je dobře z jednoho pohledu a má to tak být, ale je to až moc přehnané podle mě). Na to že má každý díl cca 40 minut, někdy bych byla radši kdyby měl víc a stále bych se na to koukala. V jednom díle se toho totiž hrozně moc stane a vždycky se nemůžu dočkat až se kouknu na další. ()

Nová Gossip Girl obsadila hlavní tvář

Nová Gossip Girl obsadila hlavní tvář

02.04.2020

Reboot populárního seriálu Gossip Girl neboli Super drbna od streamovací služby HBO Max konečně odhalil novou představitelku hlavní postavy. Stala se jí mladá začínající herečka Savannah Smith, která… (více)

Carrie Bradshaw: První nákupy

Carrie Bradshaw: První nákupy