Novinář Sidney Young (Simon Pegg), který pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, dostane lákavou nabídku z New Yorku. Záhy však zjistí, že není všechno zlato, co se třpytí.  …aneb jak se neutopit za velkou louží.
Novinář Sidney Young (Simon Pegg) pracuje v Londýně pro nepříliš úspěšný bulvární plátek, který si střílí z celebrit toužících po slávě ve světlech snobských večírků. Na jedné straně je hrdý na svůj satirický nadhled a odstup od prostředí, o němž píše, na straně druhé ho však povrchní svět slávy a krásných lidí láká. Posléze Sidney dostává překvapivou pracovní nabídku od šéfredaktora prestižního newyorského časopisu Sharps a po hlavě se vrhá do víru newyorských večírků. Záhy však zjišťuje, že zdaleka ne vše je takové, jak si představoval. Je zklamaný upjatou atmosférou a stává se z něho rebelant. Neochotu zařadit se do davu a sekat latinu však nečekaně naruší setkání s půvabnou herečkou Sophií, která mu úplně poplete hlavu…
Námětem pro film byla kniha Tobyho Younga z roku 2001, v níž zachytil vlastní zážitky, když koncem 90. let odešel z Londýna pracovat do prestižního časopisu Vanity Fair v New Yorku a ani ne po dvou letech byl odtud vyhozen. Dále hrají Kirsten Dunstová, Jeff Bridges, Gillian Andersonová ad. (oficiální text distributora)

Wlczak

Nemůžu si pomoct, ale bavil jsem se téměř od začátku do konce. Miluju anglickej humor a tady je tak krásně dávkovanej, že ikdyž vím, že pěti hvězdičkami tomu dost přidávám, tak na to kašlu a šoupnu je tam :D ()

lobo87

Príjemná britská komédia. Je až zarážajúce, aký je rozdiel v spracovaní podobných snímok v Británii a USA. Myslím, že len málokedy je problém ich odlíšiť. Pegg je fajn, i keď verím, že niekomu môže liezť na nervy. Potešil Jeff Bridges, či kráska Megan... 65% ()

Stanmi

Sarkastický bulvární novinář Sidney Young (Simon Pegg) dostane navzdory svým uštěpačným článkům šanci pracovat v New Yorku pro renomovaný časopis, brzy však zjistí, že aby byl v této branži úspěšný bude muset poněkud změnit svůj styl...Simona Pegga znám především jako Scottyho ze znovuzrozených Star Treků a tak jsem si řekl, že je načase se podívat také na nějakou jeho sólovku. Bohužel postava Sidneyho je absolutně nevtipná a otravná (věřím, že to byl snad tvůrčí záměr, jinak nevím), naštěstí pak Simon trochu ubere plyn a jeho postava se aspoň stane snesitelnou. Což souvisí také s vyzněním filmu, který se nejdříve tváří jako nevtipná taškařice a později se vyvine do celkem solidní romantické komedie. Film naštěstí nesází jenom na Simona Pegga, ale taky na sympatickou Kirsten Dunst, úlísného Dannyho Hustona, vyčpělého rebela Jeffa Bridgese a nebo na Megan Fox procházející se ve večerních šatech bazénem. No a malém bych zapomněl na sympatické štěky dvou herců z IT Crowd jmenovitě Chrise O´Dowda a Katherine Parkinson. Snímek Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám tak je paradoxně mnohem sympatičtější jako romantický film než jako čistokrevná komedie, což z filmu dělá celkem koukatelnou podívanou. ()

Mikecat

Nevtipna komedia s nevyuzitym potencialom blbecka Sidneyho z oblasti "skrabalov" vecierkov a krasnych zien s moralnym odkazom uprednostnenie skutocnej lasky pred slavou, par vtipnych momentov ako scena s civavou, slapkou s penisom a pripitou Kirsten ako aj vecne sfetovana babika Sophie(Megan Fox) nezachrani snimok ako cely a ruhanie sa matke Tereze z Kalkaty, to si fakt mohli odpustit! ()

Horác

Výčet postřehů: Hlavní hrdina vypadá jako Jimmy Somerville (pamatujete na něj někdo?) míchaný s Petrem Fialou. Zpočátku mi byl dost protivnej. Kirsten je jako vždy úchvatná. Je tam ale i spousta jiných hezkých žen, takových těch modelkovských typů. Některé mají penisy. Najdete tam spoustu citací z jiných filmů (a to nejsem žádný extra znalec). Romantika tam taky probleskne. Láska. Dobrá hudba k tomu. Ale hlavně, hlavně je to sranda - a to je přesně to, co od komedie chci. A taky už si zase chci koupit gramofon. ()

Hrus

Zprvu se mi to moc nelíbilo (vidím pramálo vtipnosti v tom, že se někdo chová neurvale jak prase (zejména k dámám (hmm, vložil jsem závorku do závorky :) (tady to už je vlastně třetí :) ))), ale postupně se to zlepšovalo zejména s tím jak se ten Peggův pisálek stával lidštější a jak dostávala větší prostor Kirsten Dunst, která zde na mě působila velice mile (a to ji nemám nějak zvlášť oblíbenou). Takže nakonec lehce nadprůměrná romantická komedie. Megan Fox v roli vycházející hvězdy tam sedne perfektně! ()

sAreOn

Tak i přesto, že Pegga mám rád, anglický humor mi sedí, tak tenhle film... mi totalně nesedl. Začátek je skvělý, ale postupně film padá do vod klasických hollywoodských komedií. Navíc vyloženě vtipných scének bylo příliš málo, přiznávám, že jsem se dost často i nudil. Nedá se svítit. ()

lisma

Byla by to docela normální americko-britská tříhvězdičková komedie s průměrným příběhem a solidními hereckými výkony. Opět vynikající Simon Pegg ji však posunul o level výš. Hodnocení zní 4 hvězdy. ()

Buraking

Ano, přesně toto byla podprůměrná komedie, ve které mi přišla vtipná snad jediná scéna (upadnutí tuším manželky od šéfa a následné ignorování jejího pádu). Simon Pegg v hlavní roli se mi vážně nelíbil. Dvě hvězdičky, které filmu uděluji patří především Kirsten Dunst a nepřebernému množství nádherných žen, které v tomto filmu dělalo křoví:) ()

david666

Vtipná komedie s výborným hereckým obsazením. Simon Pegg se snad pro role v podobně peprných komediích britského střihu narodil, Megan Fox s Kirsten Dunst to tady pěkně zdobí (a to nejen vizuálně) a "agentka Scullyová" s Jeffem Bridgesem (který je s dlounými šedivými vlasy k nepoznání) dávají filmu nadhled. 110 min uběhne jako voda. ()

Lancer

Komedie místy hraničící až s parodií občas zabředne do těžkého dramatu, což jí ale vůbec ale vůbec nesedí. Ke všemu je scénář prodchlý úděsnými nesmysly ve stylu - Sidney je namol, dokonce sjetej koksem a pokřikuje na večírku "England", padá do křoví, střih, zachraňuje opilou kamarádku, která chtěla nedejbože v opilosti řídit... Všechno korunuje protivný Simon Pegg, kterého bych propříště nerad viděl jinde než ve vedlejší roli. A kdo z vás si dá ke krásné holce nějakýho toho buřta? Vlastně je to celý eckl plný klišé a absurdit. ()

Usir

Taková zvláštní komedie, která mě osobně moc nenadchla, tři hvězdičky dávám jen kvůli Kristen Dunst, která je prostě úžasná. ()

Dexter666

Vcelku nekonvenčná komédia. Vystrájanie hlavného protagonistu mi spočiatku liezlo na nervy a jeho "prerody" boli možno trocha moc náhle a menej uveriteľné. Inak som sa však dobre bavil, škoda, že Bridges nedostal viacej priestoru. Veľmi zdravé 3* ()

Retimo

Chvílemi skvělá komedie...na které se bohužel podepsalo to že není rize britská,USA udělalo své.A sakra chlape,dát přednost Kirsten Dunst před Megan Fox)))))))).......a G.Anderson tu vypadá jak kdyby film vzikl ještě přrd Akty X. ()