Valkýra

• USA Valkyrie (více)
USA / Německo / Itálie / Španělsko / Francie / Japonsko / Velká Británie, 2008, 121 min

Plukovník Stauffenberg bojuje v severní Africe, ale už má Hitlera plné zuby. Poslední kapkou pro něj je, když utrpí vážná zranění v boji, a přijde tak o oko, část pravé ruky a dva prsty na levé ruce. Stauffenberg se kvůli svému zranění vrací do Berlína, kde již existuje skupina důstojníků, která se chce Hitlera zbavit. Žádný z dosud uskutečněných atentátů na Hitlera nebyl úspěšný. Stauffenberg je přizván do protinacistického hnutí a brzy přichází s plánem na převzetí moci. Hitler musí být zabit a pak se musí spustit operace Valkýra, což je povolání záložních vojsk na ochranu Berlína. Stauffenberg přepíše plán operace tak, aby to vyhovovalo jejich spiknutí. Hitler nový plán podepíše a Stauffenbergovi věří. Spiknutí potřebuje nové členy, ale ne každý je pro věc tak nadšený. Stauffenberg spolupracuje hlavně se svým pobočníkem, dále s Olbrichtem, Beckem a dalšími. Všichni jsou to muži na vysokých postech. Do spiknutí se odmítne přidat Fromm, který velí záložním vojskům, ale za Fromma může jednat Olbricht. Ve spiknutí jsou dvě frakce – vojenská a politická. Politická frakce dělá problémy a požaduje, aby s Hitlerem zemřel i Himmler. Kvůli tomu musí Stauffenberg se zabitím Hitlera počkat, i když už měl jednou skvělou příležitost. Stauffenberg nakonec získává volnou ruku a při další příležitosti spáchá atentát. Toho dne ale nejde nic tak, jak by mělo. Stauffenberg bohužel nemůže nastražit obě dvě nálože a schůzka probíhá na jiném místě, takže výbuch nemá takovou sílu. Stauffenberg i tak věří, že uspěl a že je Hitler mrtev. Valkýra je tedy spuštěna... (TV Prima)

negativ

Tak jsem znovu "nedobrovolně" zkouknul operaci Walküre (včera na ARD v němčině, což je pro válečné filmy možná nejlepší) a šel spát až pozdě v noci, ale nedalo se od toho odejít. Dokonalost organizování vojenského puče, přesně dávkované napětí a perfektně zvládnutá filmařina to prostě nedovolila. ()

Kornovec

Souhlas s POMO,super film a Branagh zahral velmi dobre,ale prekvapil me i Cruise,prijemne uveritelne vyrazove herectvi a psychologie jeho postavy me bavila.Vynikajici historicky thriller,na ktery se da kouknout i vickrat. ()

1patas1

Pro mě to byl velký zážitek. I přes to, že film je natočen podle skutečných událostí(konec byl jasný), věřil jsem do poslední chvíle, že se změní. Na konci filmu když jdou zastřelit plukovníka Stauffenberga bušilo mi srdce za něj .. filmu dávám 80 %. A doporučuji. ()

Livto

Valkýra sa mi páčila. Hneď na začiatok ma zaujala bitkou v Afrike. Tú som tam vôbec nečakal. Film bol zaújimavý od začiatku do konca, i keď som vedel ako to dopadne. Človek si skoro hovorí, ako málo by stačilo k tomu, aby im to vyšlo. Podľa historických faktov sa film podaril. K tomu nemôžem mať výhrady. Tom Cruise to zahral veľmi dobre, aj keď verím, že aj iný herec by to tiež zvládol dobre. Hlavnému hrdinovi nešlo nefandiť. Film bol dobre natočený a s dobre rozprávaním dejom. Nešlo to nedopozerať, takže čo sa mňa týka,5* ()

Molerat

Docela škoda že jim ten atentát tenkrát nedopadl, no vlastně jak ve filmu tak v reálu. :) Na to, že na válečné filmy prakticky nekoukám, tak tohle je velice pěkný počin. Jde především o napětí a akci, které je tam poměrně dost. 90 % ()

ferda12

Po dlouhé době jsem viděl válečný film, který stál za to! Je pravda, že si ho vychutnají spíše lidé, co jsou zaměřeni na tuhle tématiku. Já jsem si tento film tedy užíval posledním douškem. Je to takové malé překvapení, jelikož tento film neměl vysoké ambice. Já musím říci, že jsem velmi spokojen. ()

golf78

Problém je, že to je hollywoodská rekonstrukce skutečné události, takže už předem víme, jak to dopadne. Což filmu ubírá na atraktivitě. Možná ale pro historické neználky či analfabety to může být strhující film :-) Jinak oceňuji, že si k tomu filmaři nepřidali moc "hvězd a pruhů", jak tomu bývá ve filmech opírajích se o historická fakta. ()

Sunti

Slavný bohužel nezdařený atentát na Vůdce Třetí říše Adolfa Hitlera. Snímek popisuje děj téměř od začátku války, až do samotného atentátu a krátce i dění po něm. Hlavní role se ujal Tom Cruise a ztvárnil ji úžasně. Doba druhé války, mě vždy fascinovala, naštěstí každý filmový "příznivec" války, v tomto snímku nalezne své zalíbení, ať se jedná o krásně vyobrazené Orlí hnízdo, až po samotný Berlín. Snímek zcela popisuje celou přípravu na atentát, společně i s obavami hlavních organizátorů. ()

zdn

Naprosto genialne zrezirovane, ma to dynamiku a napeti, i kdyz divak vi, jak to skonci...ani ten Cruise tam kupodivu az tak nevadi, i kdyz jsrm si puvodne myslel, ze tam bude, jak pest na oko. ()

andydufrsn

Tohle se povedlo. Cruise vypadá skutečně neskutečně jako skutečnej Stauffenberg a hlavně děj se, až na nepatrné a pro děj bezvýznamné prokotiny, velice věrně drží skutečnosti. Casting ostatních postav mi přišel nedotaženej, protože ostatní postavy mají podobu se svým skutečným protějškem jen opravdu zevrubnou, ale jak píšu výše, děj je skvělý, a protože od začátku víte jak to dopadne můžete v klidu sedět a vychutnávat ()

ragnar1

Jo, zajímavé by bylo říci si, co by bylo, kdyby bylo. Jak by asi válečný vývoj pokračoval dál, kdyby Hitler zahynul? Kolik lidí by nemuselo zemřít? Nebyly by jiné celé evropské dějiny? Ale nyní zpátky. Atentát se nezdařil. Ale tato filmová adaptace, která nám ukazuje události kolem pokusu svrhnout Hitlera se velmi brilantně zdařila. Lépe už to to zrežírovat nešlo. Pozvolné uvedení do děje časem graduje až k velmi napínavému konci. Zkrátka jeden z nejlepších filmů. Škoda jen, že se spyknutí nepodařilo. ()

SeeSaw

Valkýra mě skutečně příjemně překvapila. Ne že bych očekával od spolupráce Singera a Cruise něco podprůměrného, zde se jim ale podařilo převyprávět poměrně dost zapletený příběh s předem určeným koncem dosti atraktivně i pro někoho kdo úplně neprahne po těchto nehezkých příbězích z druhé světové války. Nic mě ale nepotěší po nadšeném zhlédnutí filmu více, než uvědomění si že jsem vlastně celou dobu věděl jak to všechno skončí, a stejně jsem hltal každičký dějový zvrat s nervama na dranc. Přestože mají veškeré filmy podobné tematiky silnou konkurenci, u Valkýry mi příjde, že si jede sólo. Nehraje si na politický velkofilm, ani dech beroucí životopis,...jde spíše o thriller poskládaný ze skutečných událostí, ústící v jeden velmi povedený historický film. 8/10 ()

prasecak_cz

Za mě velkolepý válečně-historický thriller, dodržuje historická fakta, má svoje dramatické chvíle, akční chvíle... Děj je asi průhledný jak výloha (záleží na historické gramotnosti), to už je úloha historických filmů, ale to nikterak nekazí celý film. ()

Iifka

Můj oblíbený,i když smutný filmový příběh hraběte Stauffenberga. Výborně natočené. Tom Cruise v té roli dobrý. Neměli to tenkrát jednoduché, nikdo z nejbližších kolem Hitlera, kteří se mu rozhodli postavit, takže klobouk dolů za tenhle silný příběh přenesený na plátno. ()

topol999

Vynikající akční film z druhé světové války. Postava Stauffenberga mi samosebou byla známá i před tímto filmem. Proto byl jasný konec, ale i přesto jsem mu dal šanci a nelituji ani trochu. Naopak jak moc Cruise nemám rád, tak tohle se mu povedlo. Jen mi vadilo, že některé postavy (herci) se nepodobali originálu. Nejvíc je to vidět na Vůdci, to se jim moc nepovedlo... A ještě se mi vybavil maršál Keitel, který nebyl tlustý prase. A opět Thomas Kretschmann!! 90% ()

m62

Vytáča ma, že sa robia hrdinovia z náckov, ktorí kým Hitler víťazil, tak boli jeho bezvýhradní podporovatelia a keď začal prehrávať, tak zrazu boli proti nemu. A vôbec neboli bojovníci za demokraciu, išlo im len o to, aby si Nemecko zachránilo, čo najviac vojnových ziskov. ()

Maza2222

Včera jsem to viděl. Nikdy jsem nebyl na válečné filmy, ale toto?! To bylo úplně super. Herecké výkony super, příběh zajímavý. Nejvíc se mi líbil Tom Cruise a Hitler. Mohlo být můj nejoblíbenější film, ale SPOILER konec, kdy ho Toma Cruise zastřelí mě nas*al. Ale i tak je to jeden z nejlepších filmů. ()

starr64

Njn prostě kus historie člověka nezabije a zvláště když je tak dobře zpracovaná. Vždy se ráda na něj podívám. ()

Zemřel herec Bernard Hill

30.12.2023

Mission: Impossible nabírá posilu

Mission: Impossible nabírá posilu

07.09.2019

Režisér a scenárista Christopher McQuarrie a herec Tom Cruise v sobě našli společnou zálibu už během práce na snímku Valkýra. Od té doby spolu pracovali na několika dalších projektech, až tahle… (více)

Tom Cruise opět akční

Tom Cruise opět akční

17.06.2011

V Mission Impossible: Ghost Protocol se podle všeho rozloučí s postavou Ethana Hunta. Má ale šanci na další akční sérii. Studio Paramount totiž Toma oslovilo s nabídkou na roli Jacka Reachera. Ten je… (více)