Spooner

Hřebejk se po strašlivé Krásce a Medvídkovi konečně vzpamatoval, vrátil se k Šabachovi a natočil velmi příjemnou komedii. První půle je sice celá o ničem a chvilkama jsem se u ní nudil, ta druhá půle to mi to ale vynahradila. Celej ten děj okolo toho podvodu byl totiž výbornej, bavil jsem se u něj a nakonec to docela příjemně uteklo. A Bolek Polívka si to tu šíleně užívá a drží to i v té slabší polovině nad vodou. 70% ()

MMR

Tahle komedie se velmi pomalu rozjížděla, první polovina filmu mě naprosto nudila, ale ta druhá to rozjela na výbornou. Přestože Bolka Polívku nemusím, tak tady exceloval a velice se mi líbil. Na českou produkci to je dá se říct v poslední době nadprůměr. ()

pepo

celkom milé, ale kam sa stratill Hřebejk, ktorý natočil pelíšky, pupendo alebo musíme si pomáhať? ()

Xmilden

No u mě dobrý moc ne. Pane Hřebejk co má znamenat ta první polovina filmu? O co tam vlastně má jít? Chápal jsem to trošku jako reklamu na rybaření, McDonalds a cigarety. Opravdu si stačí film pustit v momentě kdy skořápkáři oberou Vladyku. Pak už je k vidění česká odpověď na Dannyho parťáky. S kterou jde ruku v ruce pro mě nostalgie na ty časy, které se již nikdy nevrátí a které uměl Hřebejk podat jak v Pelíškách tak v Pupendu. Mé resumé: První polovina o ničem a druhá strhnující. 65% ()

Arbiter

Víc jak první polovina se táhne v tom typicky českém tragi-komickém duchu, kdy si lidi z okraje společnosti zvykají na nový režim, který mi pomalu leze na nervy. A pak, když už jsem čekal, že tak jak to začalo odnikud tak to nikde i skončí, film nabral obrátky. Taková malá česká tajná operace :-) Film celkově na 3* ale za příjemné překvápko jedna navíc ()

juta

U mě lepší průměr. Škoda nudného začátku, kde se toho moc neděje, ale závěr byl super. Akcička bezvadně naplánovaná, takže mě bavila. Škoda, že v takovém tempu, které bylo od poloviny filmu se už nezačalo od začátku. Jo a prej i mýho tátu takhle natáhli. :D ()

paascha

U mě nakonec taky dobrý. Po vlažné seznamovačce se rozjede víceméně vtipná akce s občasnou hláškou, partička šmejdů z nádraží v čele s Hýbnerem je fakt stylová, snad jen ti fízlové byli moc umělí. Takový kreténi snad ani u VB nedělají. Je fakt, že celý film stojí na Bolkovi, ale bylo i hůř. Lence Vlasákové by opravdu víc slušel z mrdky knír, než kufřík s Amway krámama, Schmitzer je stabilně stejný a Vladyka s Formanem pobavili snad jednou. Takže shrnuto a podtrženo, trochu lepší průměr, tudíž 3. I za tu opravdu stylovou ruskou můziku:-) ()

Pepinec

Závěrečná půhodinka je na naše poměry vážně dobrá. Ale co mělo znamenat to před tím? Pokud šlo o snahu vyjádřit venkovskou nudu a nicnedění, povedlo se vskutku dokonale - málem jsem usnul. U mě to tedy dobrý není, jelikož dobrý školskou terminologií znamená za tři. A na trojku to chce trochu víc než pár dobrých fórků nastrkaných do poslední půlhodinky. Jedině, že by tvůrci počítali s tím, že divák první hodinu prospí a tudíž si z ní nebude nic pamatovat. To potom jo - u mě dobrý...:-) ()

Big Bear

Příjemné retro Jana Hřebejka opět ve spolupráci s Jarchovským. Bylo to příjemné, ale nějak z toho ve mně nic nezůstalo. Snad jen Kohákův zjev .-). Tři skořápky. * * * ()

playboxguest

Film, který mě začal doopravdy bavit asi až hodinu po začátku, kdy začalo jít o skořápky, což není zrovna dobrá vizitka. Za extrémně nudnou prní část slabé 2 hvězdy, za extrémně vydařenou část druhou 4 hvězdy. Takže slušný průměr, u nějž se člověk musí prokousat zdlohavým balastem, aby za odměnu dostal čtyřicet minut nadmíru kvalitní zábavy. (Víceméně souhlasím s komentářem mého oblíbeného uživatele Psemy.) ()

hippyman

jelikož prvních 200 uživatelů ocejchovalo tento film na 65%, moc jsem od něj nečekal, ba co říct, dost jsem se obával, jestli to není střelba vedle... ale ono ejhle, celé kolínské kino burácelo smíchy a já s ním, což nepamatuju od Samotářů... takže u mě jednoznačně víc než dobrý ! - - - update - - - při druhém shlédnutí už musím uznat, že jsem se v první půlce zas tolik nebavil, takže snižuji na 80% ()

Aky

Zdá se mi, že už to nelze znovu opakovat, ale Hřebejk zřejmě svůj problém nevidí a stále se o to pokouší. Klesající kvalita a úspěšnost jeho filmů je podle mne důsledkem stálého opakování typu filmu,v němž absentuje silný příběh, přičemž děj by měly táhnout a utáhnout rozdrobené epizodky a bonmoty, mnohdy navíc s pointami předznamenanými dlouho dopředu. To, co funguje u Pelíšků (protože to hrálo na strunu, která v nás jen jen drnčela; a také proto že to ještě nebylo popáté totéž), v U mě dobý u mě nefunguje. ()

Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Prostředí 3/10/// +ten závěr ala Dannyho parťáci by ukázkovej -celá první hodina se vleče, postavy jsou jeden looser za druhým, mezi herci bych své oblíbené spočítal na prstech jedné ruky (Schmitzer, Somr, Forman) a naopak těch hodně neoblíbených bych se nedopočítál (Polívka-netvrdím, že hrál špatně, Vladyka, Javorský), to prostředí začátku devadesátých let mě vůbec neoslovilo/// Řekli "U mě dobrý" a já říkám u mě ne!/// Celkem 45%/// ()

666teen

U mě teda ne. Vyprávění o strašlivém Podrazu z ještě strašlivějších raných devadesátek se u mě zcela míjí účinkem. ()

Allien.9

Nebýt až přehnaně pomalého rozjezdu, hodnotila bych určitě lépe. Česká variace na "Dannyho parťáky" však funguje naprosto perfektně, a to nejen díky skvělé sestavě herců, ale také díky kvalitně propracovanému scénáři, který obsahuje až podezřele málo nelogičností... Takže nakonec tři a půl hvězdičky, ale i tak je to jeden z nejlepších filmů made in ČR za posledních 5 let.;-) ()

misterz

Panenko skákavá, a to čo bolo? Po obsahovej stránke totálne o ničom, príbeh ma trochu zaujal až svojim záverom kde Bolek Polívka a spol. napálili tých podvodníkov. Inak len urevané, ufňukané, uťahané a s melanchóliou, ktorá tu bola skôr na škodu ako na osoh, keďže príbeh nemal žiaden poriadny zmysel - také veľké nič. Ešte šťastie, že na hercov sa dalo pozerať. Veľmi slabý priemer, ale so zlým svedomím. 50/100 ()

Vančura

Osobně ten film znám už takřka nazpaměť, přesto mě pořád baví a považuji ho za dosti zábavný i při opakovaných zhlédnutích. Líbí se mi na něm třeba to, jak se strefuje do dobových fenoménů, jako byl "Runway" nebo skořápkáři (s odstupem let těžko říct, co byl větší podvod, haha) a že se celkově odehrává v době devadesátek, které jsou dnes tolik populární (byť se do filmu dostalo pár chyb ohledně záběrů na věci, které v té době ještě neexistovaly), potom to má super obsazení (Polívka absolutně bezchybný!) - tedy s výjimkou nesnesitelně hrozné Babčákové, která se tam naštěstí vyskytuje jen v pár scénách, a pak se mi tam třeba líbí i to zasazení do Libně (u Buddyho jsem kdysi jednou byl a byl to super zážitek) a ta celková pohodová atmosféra, kterou je ten film prostoupený, včetně závěrečného hezkého rozuzlení. Mimochodem osobně mám dost problém s tím, litovat Káju, že přišel kvůli podvodníkům na bleším trhu o svoje úspory, protože on sám k těm penězům přišel podvodem, kdy se na svatbách vydával za kominíka a dostával peníze od pověrčivých svatebčanů (gag ne nepodobný falešnému číšníkovi ve Vrchní prchni) - to mi na tom filmu trochu vadí, že jeho chování bagatelizuje. ()

kingik

Česká komedie, kterou na motivy povídek Petra Šabacha a podle scénáře Petra Jarchovského natočil Jan Hřebejk, se odehrává v originálním prostředí zahrádkářské kolonie na libenském ostrově, v přilehlém přístavišti a na velkém bleším trhu. Příběh je zasazen na počátek 90. let. Šest přátel, zahrádkářů a rybářů, se schází v malebné přístavní hospodě u mariáše. Letní idylka však končí ve chvíli, kdy se jeden z nich stane obětí skořápkářů, kteří ho oberou o všechny peníze. Jeho kamarádi vymyslí velkolepý podraz a získají zpět kamarádovy prohrané úspory a navíc při tom prokážou odvahu, mazanost i sílu přátelství. Dannyho parťáci po česku, tak by se dala charakterizovat komedie, která srší nápaditostí i výbornými hereckými výkony v čele s Bolkem Polívkem, má sice pomalejší rozjezd, ale v druhé polovině to bohatě vynahradí. 60% ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr