PaSup

Prvních 45 minut se tváří jako naprosto běžný (nudný) český film...možná také jako mírná kopie Rozmarného léta. Když už ztrácíte jakoukoliv naději na originální nápad, film vás náhle mile překvapí. Ano Dannyho parťáci, Podfukáři, Podfuk...takových filmů tu už bylo více, ne ovšem u nás v české produkci! Hřejbejk opravdu zapracoval na každém detailu a nebýt nesmyslně dlouhého úvodu (jeho řečím o zachycení idylky, kterou oblast natáčení skrývá, jen těžko věřím-to je snad ve většině českých filmů), dal bych i čtyři hvězdičky. Takhle pouze za 3! ()

atmen

Film hodnotím s odstupem pár dní a překvapivě budu hodnotit stejně jako po shlédnutí. Je jasné, že Hřebejk, již těžko překoná laťku, kterou si sám nastavil hodně vysoko v podobě famózních Pelíšků (Musíme si pomáhat či Pupendo), ale na druhou stranu, U mě dobrý zas o tolik nazaostává. Osvědčení herci dokázali svým postavám vdechnout život, který nám není lhostejný, byli vloženi do malebného prostředí zahrádkářské kolonie a utvrdí nás v tom, že důležitější než peníze je kamarádství... S hereckého ansáblu mě nejvíce zaujal Vladimír Javorský jako bezdomovec, zlodějíček a alkoholik v jednom, vskutku povedený part... ()

sadlokan

Pro mě nejlepší Hřebejk.A dobrý je na tom i to,že se něco podobnýho mohlo fakt z kraje 90' i stát,policajti byli zmatený jak lesní včely a běžný vopčani zrovna tak.Rozmarný podraz. ()

pospech11

povedená česká předělávka Dannyho parťáků, i když sice nešlo o akční film celkem mě to pobavilo. Bolkův trik na konci kdy sundal jedné dívčině tanga aniž by si toho všimla byl na celém filmu to nej. ()

Mike.mk1

Jako variace na onen slavný Podraz v pořádku, škoda té nudy v první půli, jinak typická "Hřebejkovina", fanoušci nebudou zklamáni. 70% ()

Quipido

U mě slabý. Tenhle film (respektive režisér) má veliký problém a to je totální nezvládnutí toho, čemu se v angličtině říká "pacing" - tempo vyprávění příběhu. Chvíli se to tahá jak nudle a najednou je z toho napínavá detektivka. Celkově hodně nevyrovnaný snímek, který ve výsledku stojí tak akorát za... dvě hvězdy a doporučení strávit večer jinak. ()

Ippolito

Nejdřív se film tvářil, že bude o konfliktu mladé (protikapitalistické) a staré (undergroundové) generace, a nakonec se z něj vyklubala komediální fraška, jejíž hlavním tématem byly skořápky. Neříkám, že jsem se nebavila, ale záměr pana Hřebejka mi trochu unikl. O čem to teda jako mělo být? Možná to ani sám pan režisér nevěděl, anebo si to po nadějném začátku rozmyslel a film strhl úplně jinam (aby se zavděčil masovému divákovi, který se potřebuje za každou cenu pobavit?). Upřímně musím říct, že je to velká škoda, protože konflikty otce, undergroundového "veterána" s bohatou protirežimní minulostí, který teď už pokojně sedí v Mekáči a popíjí svou cocacolu, a syna protestujícího proti konzumní amerikanofilní společnostim slibovaly mnohem víc. A jedna absurdita na závěr - že by současný nonkomformní mladík nepoznal Plastiky? A řekl o nich, že je to sračka? Tady pan Hřebejk současnou mládež poněkud podcenil. ()

char_t

Parádní casting! Polívka a Schmitzer klasicky skvělí, potěšil i Javorský a tradičně perfektní byl Václav Kopta. Příběh už je trochu slabší, ale jako přehlídka jednotlivých hereckých čísel to nebylo špatné. První půlhodinu si ovšem mohli odpustit úplně, o nic bychom nepřišli. ()

Ydrosten

U mě špatný. Mám rád komedie , které mají zajímavý scénář. Bohužel scénář není všechno a tady jsem nějak moc nedržel palce asi nikomu. První polovina filmu je nuda která občas poskočí na nějakém vtípku , a druhá polovina je spíše už o tom kdy celý ten podvod zkončí. Zasmál jsem se cca 4x a proto jen 3* ( možná dobrý na oddechové dopoledne , ale jinak slabota ) ()

Olík

Každou středu se opakující posezení u karet s nadstandardní partou hráčů, ale jinak nic víc. Nemá to šťávu, nemá to grády, nemá to nic navíc. Napíchnout žížaly, nahodit pruty a jenom tiše čekat na kapříka, který se ne a ne nechat napálit. ()

tragos

Videl jsem jen druhou polovinu, a ta prijemne prekvapila. Takoveho na-nic-si-nehrajiciho Hrebejka jsem jeste nevidel. ()

helloween93

Zajímavá sonda do života podivných lidí po revoluci. Skořápkáři v džískách s Mercedesem w123 byla hodně věrohodná dobová rekvizita. :D 3* ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr