Loosser

Za me klasika klasik. Pokazde kdyz to vidim, vzdy mi to zvedne naladu. Herecky koncert kazde z figurek..polivka, schmitzer, kopta, javorsky (ozralej u pipy). Podraz pocesku. Do tyhle party na hausbotu s kartama a pivkem bych chtel hned patrit ()

Somewheres

U mě dobrý je skvělá česká komedie s originálním námětem. V první části filmu se seznámíme s hlavními postavami filmu - hospodským Tonym a jeho synem Jáchymem, zlodějem Pepem, bývalým kouzelníkem Mrklasem, moulou Kájou atd. Zjistíme, že žijí stereotypním životem - chodí do práce a z práce a po večerech do hospody, hrají karty a pijí pivo. Moula Kája vymyslí způsob, jak si přivydělat a za našetřené peníze chce vzít svou ženu Jitku k moři. Na tržnici se ale přimotá k profesionálním podvodníkům a hráčům "skořápek" a přijde o všechno. Aby zachránil svoje manželství, svěří se se svým problémem bývalému kouzelníkovi a společně vymyslí plán, jak dostat peníze zpět. Druhá polovina filmu je podstatně zábavnější, skupina štamgastů z Tonyho hospody realizuje svůj plán, jak přelstít podvodníky z tržnice. Námět je skutečně originální - během filmu se dozvídáme, jak hra skořápky funguje a že v ní nikdy nemůžeme vyhrát. Děj odsýpá docela rychle, i když první část by mohla být o něco kratší. Za mě povedená komedie a zaslouží si 3 hvězdy. ()

Jirkacek

K tomu, abych se podíval na snímek U mě dobrý z roku 2008 jsem využil nabídku společnosti NETFLIX a tak se jednoho večera tato česká a lehce hořká komedie objevila na obrazovce naší korejské televize. Na začátku jsme se ocitli v zahrádkářské kolonii na Libeňském ostrově, kde se počátkem 90. let v malé hospůdce U Buddyho scházela parta kamarádů. Bývalý disident Tonda (Jiří Schmitzer), který vedl hospodu se svým synem a pankáčem Jáchymem (Mario Kubaš) a družkou Andulou (Lenka Vlasáková), rybář Láďa (Petr Forman) s kamarádem Frantou (Dalibor Vinklář), nesmělý milovník mariáše Kája (Miroslav Vladyka), Tondův otec Balun (Josef Somr), Jáchymova přítelkyně Bára (Magdalena Zelenková) a bývalý kouzelník Mrkla (Bolek Polívka), jehož přezdívka je zkomoleninou jeho uměleckého jména Mr. Class. Po večerech hrávali desetníkový mariáš, prožívali drobné životní radosti i ústrky, ať už to byla Kájova nepříjemná manželka Jíťa (Simona Babčáková), neochota ostatních hrát karty s Mrklasem nebo Tondovy starosti se zlodějíčkem Pepem (Vladimír Javorský). Všichni se ale jednoho dne spojili, aby pomohli Kájovi, který zabloudil na velký bleší trh a stal se obětí bandy skořápkářů, jež ho obrala o pracně nabyté úspory. Mrklas, kterého nešťastný Kája požádal o pomoc, vymyslel podraz. Potřeboval však pomoc všech štamgastů Tondovy hospůdky. Vysvětlil jim, jak funguje podvod se skořápkami a v čem spočívá jeho plán. Samozvaní mstitelé nadšeně vzali spravedlnost do svých rukou a pustili se do velkého dobrodružství. Nakonec všechno dobře dopadlo, ale ještě půl hodiny po začátku filmu jsem uvažoval, že ho vypnu a budu se dívat na něco jiného. Pak to však začalo být zajímavé, trochu jsem se pousmál nad šikovností Káji, jak vydělat peníze drobným fíglem na svatbách a nakonec vše vyvrcholilo perfektní a napínavou akcí, při které parta od vody obrala gang skořápkářů. Členy podvodnické bandy byli Boris Hybner, Jakub Kohák, Roman Mrázik, Roman Cileček či Andrei Toader, ale také úplatný policista (Štefan Capko). Díky závěrečné akci film získal jednu cípatou navíc a já s nám byl vcelku spokojen. Ještě než ho ohodnotím tak se musím přiznat, že jsem ho dlouho odsouval na druhou nebo spíše třetí kolej, neboť mne kvůli hereckému obsazení vůbec nelákal. Nikdy jsem totiž moc nemusel Lenku Vlasákovou, Jiřího Schmitzera ani Simonu Babčákovou, ale nakonec to bylo i u mě dobrý. Suma sumárum, český film U mě dobrý ode mne obdržel tři dobré hvězdy ***. ()

Savytan

S odstupem několika let musím uznat, že se tato komedie Hřebejkovi velice povedla. Nenudí, je vtipná a vykreslené figury mají odraz ve společnosti. Vždycky rád pustím znovu. ()

Verbudrak odpad!

"Co to pijete, pane vole?" pobavilo, ale jinak u mě slabý. Bohužel znám Šabacha nazpaměť a mám ho rád. Ta původní povídka má úplně jiného ducha. Nic, co tam přidali, nefunguje. ()

Filumena

U mě teda dobrý. Film na mne působí trošku "formanovsky" Syrové postavičky včetně neherců, hudba perfektní, obsazení dobré. U tohoto filmu zjišťuji že na mne působí jako slavné Pelíšky. Stále více si jej vychutnávám díky atmosféře z časů tržnic a skořápek. Pro mne vtipné dialogy. Lenka Vlasáková  nám ukázala že umí zahrát minimalisticky obyčejnou ženskou a pak tu krásnou kometu v síťovaných punčochách. Konec trošku hollywoodský happy End ale u mě O.K. ()

andy60

Nešlo si u toho nevzpomenout, jak jsem sám kdysi naletěl skořápkářům. Nezahučel jsem tam tehdy za 30 000,- jako Vladyka, ale i 3 000,- zabolely. Tak tohle jsem bral jako takovou satisfakci, i když jen filmovou. Alespoň něco. ()

1234Horymir

Léty prověřený zábavný film. Bílé ponožky, silonové (nebo z čeho to bylo) teplákové soupravy z tržnice, peep show, skořápky všude, kde procházelo více lidí, nuzné výplaty, šmelináři ... Ranné devadesátky. ()

Kelinej

Tvorbu Jana Hřebejka jsem přestal pozorněji sledovat, jakmile začal chrlit každý rok nový film, k takovým fabrikám se stavím podezřívavě. Tímto filmem mi ale kápnul do noty. Můžu jej vidět kdykoliv. První půlka je příjemně náladová, druhá přináší svižnou jízdu. Není nouze o hodně vtipné momenty a skvěle hrají i herci, které mám jinak zaškatulkovány coby dřeva. Jedno z nejzajímavějších ohlédnutí do devadesátek. ()

LUIGISde

Veľmi prijemnú dynamiku to naberie niekde od polovice, a začiatok si dá naopak záležať na tom aby sa navodila atmosféra Českej Hospody. V tejto kombináci a s Bolkem Polívkou v ešte dobrej kondícii, výborná vec. Zápletka rozuzlenie a koniec, pre nňa veľmi príjemné a do toho inteligentne posadené vtipné scény. Klobúk dole. Viac takýchto filmov. ()

Dzanecki

Za mě jedna z těch lepších komedií, ale s nerozvinutým potenciálem.  Banda kamarádů se rozhodně ukrást peníze v 90. letech pro svého kamaráda od mužům, kteří jej okradli při skořápkách na tržnici.  PLUSY jsou za mě určitě herci, kteří se chopili rolí na jedničku a snaží se film do nejvýše vyšvihnout.  Scénář je velmi lidový, opravdu odpovídá době a podmínkám.  Moc se mi líbilo i zpracování doby (90. let).  MÍNUS je za mě v tomto případě produkce. Námět na film je suprový, ale chybí mi nejvíce tam důraznější vtip. Některé pasáže jsou suché jako ve filmech z dnešní doby. Z tohoto důvodu dávám jen dvě hvězdy. Film dobrý, ale nikterak skvělý. ()

GrooteLulu

oddechovka a řekl bych, že herecký základ pro pozdější policejní a fotbalový seriály.. vzpomínka nato, jak padal bolševismus, a jak se každý drobný český člověk plný ideálů nechal napálit od svých spoluobčanů a podobných podomních prodejců, do té doby, než jejich praktiky zákonně zakázali.. ale do té doby, bylo vše povoleno - zlatá doba.. Dannyho parťaci po Polívkovsky ()

cyntys

"Mně se ztratil dědeček. To je snad tvůj problém, ne". U mě dobrý, já se bavil. Jasně, není to nic extra náročného, Hřebejk natočil lepší filmy, ale jako oddychovka mi to přišlo vtipné, pohodové. Myslím, že na dvě a míň hvězdiček to rozhodně není. ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr