trigan

Spousta lidí tomuto filmu vytýká, že se první polovinu filmu nic neděje. Je to dáno naší „touhou“ po akci. Je fascinující, že si málokdo zde povšimne výkonu, který předvádí Vladyka v první půli filmu, kde dokáže očima nahradit spoustu vyslovených vět. A ti co pamatují osady a jejich život, najdou v první půlce filmu mnoho vzpomínek. Druhá je klasický „podraz“, který byl mnohokrát v různých obměnách natočen. Česká varianta dodržuje standard a je příjemným zakončením hodinky a půl v kině. No a závěrečné rozhodování o tom, že se s penězi nakonec naloží úplně jinak, než se plánovalo, je jen třešnička na dortu. ()

Petriver

Balancoval jsem na hranici 3-4* a nakonec jsou to trošku slabší 4. Film mě v podstatě nezklamal, ale první půlhodina filmu se táhla jak naložená Avie do kopce. Potom jsem se tak nějak zklidnil a vychutnával jsem si Polívkovi herecké etudy, bez kterých by se dle mého názoru film propadl do stoky podprůměrna. Přiznejme si to otevřeně, bez postavy "varietního umělce ze staré školy" v podání Bolka by to nebylo ani 50%. Ale tahle : "U mě dobrý". ()

funkyshit

Po dlouhé době jsem se opět slušně pobavil u českého filmu. Má to vtip, má to spád - zejména druhá polovina komedie je doslova našlapaná výbornými fórky směřujícími k závěrečné pointě. Z herců musím vyzdvihnout především tradičně výborného Polívku, ale také Vladimíra Javorského, který v roli alkáčského ztroskotance nemá chybu. Jsem rád, že se Hřebejk opět vrátil ke spolupráci s Petrem Šabachem, která mu podle mě svědčí daleko více, než experimenty typu Medvídek. ()

Atron

U mě docela dobrý... mohlo to být i horší, když vezmu většinu letošních českých filmů. Kupodivu mi ani nevadila hodinová předehra, spíš ten přechod k akčnímu závěru byl trochu moc najednou a chvíli mi trvalo, než jsem si zvykl. ()

(=LIFTY=)

Po Medvídkovi jsem myslel, že se z Hřebejka stává český Shyamalan - po dokonalých filmech mu narostl hřebínek a začal točit horší a horší snímky. Není tomu tak... Milý a příjemný film do večerní pohody. ()

Nerajohn

Látka na celý film nestačila. Jak by řekli někteří vedoucí diplomových prací, není to dostatečně nosné téma. První půlka je zdlouhavá a bez děje, potěší ale fanoušky Pupenda, kterému se vyrovná svou obrazností. Druhá část stylově připomínající Podraz je už svižnější, vtipná a i když až moc dobře vše vyšlo, na tohle se koukat dalo. Z herců pochválím Polívku a Formana, naopak Vladyka hraje jen svým obličejem blba a V. Javorský dokáže také víc. Nejlepší scény: jeseter, pěna v koupelně, přednáška o Amway. ()

superzurda

Určitě film, který si získá své diváky až v polovině. Začátek je taková zdlouhavá nuda, která však přesně zobrazuje život mnoha lidí. Jako velice zdařilou vložku do filmu bych označil pracovnici tzv. letadla. Ta je tam úplně úžasná a vím, že těsně po revoluci tohle žralo spousty lidí, do kterých by to člověk nikdy neřek. Takže po pomalém startu se film rozjíždí k trochu hloupému konci. U mě 70%. ()

david666

Přiznám se, že už dlouho jsem se u českého filmu tak nepobavil. Všechny postavičky působí komicky ale pak se nestačíte divit jak rozjedou promyšlenou akci za účelem získání peněz od podvodných skořápkářů. Tady to mělo pomalu nádech britských filmů typu Sbal prachy a vypadni-samozřejmě zasazené do českého porevolučního prostředí. Skvělé hlášky - skvělí herci v čele s "Francovkou" Schmitzerem jehož podání vysloužilého rockera je výborné. ()

Dabing

Tak u mně vážně dobrý. Byl jsem velmi příjemně překvapen, a to zejméne po všech negativních recenzích, které jsem na tento film četl. Pohodová, vtipná a sympatická podívaná, která na rozdíl od Horem pádem či Medvídka bude i za 20 let příjemným zpestřením televizního programu. Herecké výkony odpovídají stylu celého vyprávění, Bolek Polívka sympaticky "hraje s týmem" a nijak zvlášť nevyčuhuje, což je velmi dobře. Za sebe musím dokonce říct, že se mi první polovina (kterou mimochodem považuji pro následné vyústění za velmi důležitou) líbila ještě víc, než samotný "podraz". ()

Vault_13

Po neskutečně debilní Cestě do středu země (2008) byl toto další film, který jsem měl tu čest vidět v autobusu mířícím do Chorvatska. A verdikt? U mě dobrý. A možná i lepší! V době, kdy hodnotím, má tady film 64%, já bych to viděl klidně i na takových 75%. Tenhle Hřebejk se mi líbil a nemám větších námitek. ()

gpx

Začátek, kde film nemá ani hlavu ani patu, je opravdu hodně rozpačitej. Od určité fáze začne hrdinům alspoň o něco jít a tak se "U mě dobrý" stane koukatelným, svým způsobem i zábavným. S ohledem na to, že po 20 minutách přítelkyně usnula a já už šel málem hrát Quaka, to dopadlo dost dobře. ()

Mikec007

Až na to, že zápletka trvala určitě víc než půlku filmu, u mě dobrý:) Hlavně korunku tomu nasadil Bolek Polívka. Vzhledem k tomu, že sám se aktivně věnuji karetní magii, tak jeho výkon mě velmi pobavil a potěšil. Hlavně na konci, jak všem těm podvodníkům sebral ty hodinky:-D:-D ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr