Radiq

No tak kromě toho, že Vladyka tam zas hraje uplně stejnyho ňoumu, jak v Románu pro muže, tak jinak to taky neni žádná sláva. Pozná se Hřebejk vs. Jarchovskej, takže za celej film jenom pár dobrejch okamžiků a jinak docela nuda. Ale jako neřikám, že by mě to nebavilo. V podstatě jde asi o druhej podvodnickej film v českejch dějinách (ten první je Velká sázka o malé pivo, chch) a to se dá ocenit. Taky nezklamalo několik dobrejch vtípků a známé oblíbené tváře ksichtů herců. Průměrnej průměr metený průměrným tempem do průměrného konce. ()

StanislachKo

Asi nie úplne objektívne, ale češi nakrútili príjemne melancholickú komédiu a ľudia čudujte sa, nie je protikomunistická, protinacistická a nie je tam Labuda! Za toto symbolické gesto vytiahnutia si hlavy z rite dávam 4*! ()

sator

Vlak života by měl jet tak pomalu,  aby mohli motýli prolétat svobodně otevřenými okny dovnitř a ven. ()

Decker

Hrebejkovina se Soderberghovym korenim? Jo a vlastne proc ne. Jedna se o velmi vtipny a humorny prurez vykutalenejma devadesatyma letma. Bolek Polivka a jeho skupina jednoznacne exceluje. Avsak! ten Hrebejk ze vsech nejhrebejkovanejsi zustava a v mych ocich uz asi navzdy zustane stejne ten starej, dobrej, vyhratej Pelisek. ()

chelseaman22

Film o tom, kterak se hnědočechům z Ústecka nevyplatí okrádat nebohé občany na podpoře při hře s kuličkou. Naštěstí existuje vrchní karbaník Polívka, který má za ušima stejně jako Andrej při získávání dotací. 62% ()

markuc

Davam jen 2* za velmi slaby film, nejhorsi Hrebejkuv, co jsem videl. Dilo postrada jakykoliv dej, nebo alespon jeho naznak. V podstate jen nesourody sled scenek, postav a vtipu. Nektere napady jsou zajimave, ale dohromady netvori zadny pribeh, ten se vyvrbi az kolem padesate minuty deje. ()

Sfinkter

Pomalé tempo, humor pro odrostlejší a výborná zápletka. Kvalita Pelíšků už nikdy nepřijde, ale i tyto pokusy se počítají. ()

Mrkvič

Tak nám tu vzniklo druhé Rozmarné léto a počeštění Dannyho parťáci. Možná je to trochu zvláštní, ale ta druhá část je lepší. Oproti americkému vzoru neví divák celý plán dopředu, jen náznaky, a na atmosféře je to znát. Pro mě česká verze americkou jasně válcuje a byl jsem při skořápkách napnutý, jakobych je tam hrál s nima. První část je naopak bez děje, pomalu plynoucí. Připomene starší klasiky a hlavně díky výborným hercům se na to taky moc hezky dívá. ()

plechulka

Kdyby měl celý film tempo jako posledních cca 20 minut.... jenomže holt nemá. První z Hřebejkových filmů, u kterého jsem se chvílemi nudila. ()

RabbitX

Film hodnotím třema hvězdama ale, dal bych za čtyry.Film bych rozdělil na dvě části ze začátku žádná sláva a na konci se to rozjelo ()

Kamkon

První polovina filmu prakticky bez spojitosti či návaznosti, prostě jen takové nastřihané náznaky a občas nějaký vtip. Druhá polovina má více vtipu, akčnosti a tempa, prostě všeho a může se to rovnat i jiným filmům s tématem sladké přátelské pomsty. Být takový celý film, tak snadno pro někoho překoná i 4 hvězdy, ale takto je nutno dodat, že pan Hřebejk si s tím už z pohledu svého statusu mohl více pohrát. Velká škoda ()

farmnf

Enšpígl má strach napsat U mě na hovno, že prý by byl moc vtipný. Já se nebojím. U Hřebejka dobrý, u mě na hovno. Česká novodobá filmová kreace je z velké části založena na tom, že režiséři jako Sláma a Hřebejk natočí film pro dementy a o dementech. Je to vtipné, že je hrdina filmu blbec? Je to volič a to je především tragédie. Když si to probereme: Vladyka je idiot, chodí za kominíčka pak o peníze přijde se skořápkaři. Vlasáková naletí na letadlo, protože je úplně blbá. Forman se málem utopí a pak si koupí šampon, neboť je to úplný kretén. Šmitzer je taky kretén ale to by chtělo hlubší rozbor. Je tedy zábavný film mimochodem nudně ubíhající o pitomcích? Mě to spíš děsí a když si k tomu připočtu, s kolik debilama se musím setkávat v pracovním procesu, děsí mě to ještě více, žádné směšnosti nemaje! Kdyby Hřebejk na to měl, natočí něco tak famózního jako Rozmarné léto, figury neobyčejné, inteligentní a především krásné...a mohlo by to být i na Libeňském ostrově. ()

Honzíno

Určitě lepší než Nestyda. Hřebejk zde potvrzuje své nadání a smysl pro jemné vychytávky (intro manželky Vladyky, scéna s háčkem v puse) a mírné kopírování různých jemu blízkých postupů. Uf, po zhlédnutí Nestydy jsem se o něj začínal bát. ()

RonaMidu

celkové nic moc,přestože mi to navodilo trochu nostalgickou vzpomínkovou náladu....ale za tu Lenku Vlasákovou nemůžu míň,než za tři....29.3.2014 - změna....čím víckrát jsem to viděla,tím víc dobrý,některý film je prostě nutno vidět několikrát,aby zabral :-) ()

Lachtaan

Pro mě spíše tragikomicky natočená sonda do pohraničí totality se svobodným žitím, které ale měl Hřebejk již nechat ladem. Ze začátku jsem se domníval, že se nám rozbíhá skvěle obsazené (vyjmo Kokoháka) komediální drama, které mě posléze třeba i zaujme. Když si ovšem uvědomím, že jsem i na oslavované dramatické vyvržence jménem Samotáři byl poměrně přísný, nemůžu U mě dobrý hodnotit nikterak kladně. Konečné “hazardistické” rozuzlení už ani nedokázalo poutat mou pozornost stále k obrazovce. ()

Elví

Původně jsem chtěla vložit komentář čítající dvě slova; "cože" a "proč" doplněný otazníky, aneb ve stručnosti je síla. Nicméně rozhodla jsem se komentář doplnit i nějakou tou story. Byla jednou jedna slečna, deprimovaná studiem, a ta poslala jen tak ze srandy sms do nejmenovaného moravského rádia. A co čert (ne)chtěl, "vyhrála" tři lístky do kina a rozhodla se obvolat všechny své dvě kamarádky a jít. Po neuvěřitelně trapném výstupu paní moderátorky z rádia film započal a... já jsem pochopila, proč ty lístky dávali zadarmo:) ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr