duklak2

U mě dobrý, aneb "Dannyho parťáci po česku". Ehm. Budu nekompromisní. Co tohle jako mělo být? Na film mě nalákalo hlavně jméno Jan Hřebejk, protože Pelíšky od něj byly vynikající a tak jsem se domníval, že tento film bude na české poměry též dobrý. Jsem nesmírně zklamán. Dějová linie, která se neuvěřitelně vleče mě úplně nudila a když se film pomalými kroky chýlil ke konci, tak se přiznám, že jsem se často díval na hodiny a přál si, ať už je konec. Herec Javorský zde představuje jakéhosi bezdomovce, tedy jestli jsem to dobře pochopil. Tomuto herci sluší jiné role. Polívka ani Schmitzer se moc neukázali. Vladyka hrát nikdy neuměl a Forman? Ten nezklamal. Překvapila mě Simona Babčáková. Dokazuje, že opravdu hrát umí. Vzhledem je nezapomenutelná a každému se hned vryje do paměti. Václav Kopta. Ten měl zústat zmrznutý na horách, kdysi dávno ve Sněženkách a ne tady v mrazáku:-). Nestačím se divit poměrně vysokému hodnocení na CSFD. Já dávám pouhou jednu hvězdičku a nikdo mi to nevymluví. ()

becki_tu

Ze Hřebejka se stal průměrný rutinér, který točí scénáře vyčpělého Jarchovského a jako rukojmí si bere známé herecké tváře, které jen odříkávají prázdné dialogy v neexistujícím příběhu. Ono to totiž chvílemi působí, jako by tvůrci ze Šabachových povídek chtěli udělat něco na styl Dannyho parťáků v českém venkovském prostředí. A podle toho to taky dopadlo. Hřebejk a Jarchovský by měli další podobné scénáře házet rovnou do koše a přijít s něčím, co nebude jen další konzumní komedií v českých kinech. ()

Kimon

Jistě, první polovina (vlastně celých 60 minut) se line děj vcelku nudně a připomíná hořkou, rozpačitou, nezáživnou komedii o jakýchsi životních ztroskotancích. Ovšem s okamžikem potřeby řešení problému okradeného miloučkého Miroslava Vladyky zlodějskými skořápkáři se kolo odvíjení děje roztáčí a mění styl příběhu. Od tohoto okamžiku se stáváme svědky "probuzení" herce Bolka Polívky a začínáme konečně vychutnávat toho nám dobře známého klaunovského Bolka, kterému velmi dobře sekundují Jiří Schmitzer, Petr Forman, Miroslav Vladyka a samozřejmě nezapomenutelný Josef Somr. Není to film, o kterém bych bez jakýchkoliv zábran prohlásil, že se jedná o čistokrevnou oddychovou komedii. V pozadí, především v té první části filmu, jsem cítil jakoby slabou kritiku sociální sítě, která v té těsně porevoluční době (byl rok 1993, tuším) nebyla schopna postarat se o ty, kteří náhlý přechod od "vyspělého" socialismu k demokratickému kapitalismu nezvládli a přitom se nechtěli živit podvodným způsobem jako spousty jiných. Považuji večer strávený s tímto filmem za příjemný. ()

Morholt

První polovina mapuje život v chatařské osadě krátce po revoluci, kde se různorodá skupinka lidí snaží životní stereotyp zabít po svém a také lehce nastiňuje částečný obraz doby, kdy na ulicích vládli skořápkáři a lidé houfně skákali na lep firmám jako je Amway...........pardon - Runway.:D Druhá část pak je "Danniho parťáci po česku". Obě dvě se mi líbily a ani u jedné jsem se nenudil. Herecky to bylo opět vytříbené, ale všem jednoznačně vládl Bolek Polívka. Hřebejk opět nezklamal. 85% ()

Richie666

Celkem dlouho nuda; doufání v děj, který nepřichází; pozornost zaujímá jen málo vtipný, takový ten situačně přívětivý, ale ničím zábavný humoříček a podivně k sobě se hodící stylizace postav a prostředí. Nevím, asi mi tady rok 1993 nepřijde jako dostatečně zajímavé časové období, na čemž mi ovšem film přijde docela zásadně postaven. Jeho impotentní scénář ze sebe sice na poslední chvíli přece jen něco vypotí, ale to je taky asi tak jediné, za co se dají udělit nějaké hvězdičky. Navíc mi tento film dokázal přivodit poměrně slušnou skepsi a nedá se tedy mluvit o nějakém pozitivním zážitku. 50% ()

Handle

U mě nudný! Bohužel. Nevadí mi, když je film pohodový, skoro bez děje, ale nemám rád filmy které vypadají stylem: ''/ ticho... jedna věta... ticho - STŘIH - / další scéna: ticho... úsměv... ticho... dvě věty... ticho... - STŘIH - /''. Vtipy se mi také nelíbily. Možná jsem od toho čekal hodně. Ale pointu jsem vážně nepochopil a tak trochu jsem se těšil až bude konec. Hřebejk je Hřebejk a tenhle film se určitě nepřiřadí ke kultovkám a nebudou z něj známé hlášky ani scény třeba jako se stalo v případě Pelíšků... Mně osobně se to prostě nelíbilo. ()

Grran

Celý film je docela vláčný a najednou proložený adrenalinovou bombou, která pak zas vyšumí do prázdna.. Asi sem po komentářích čekal moc.. Ale Polívka tu ukázal že hrát stále umí.. taky byl jedinej kdo ten film táhnul... ()

ScarPoul

ja som opäť raz milo prekvapený. Hřebejk je známy tým že jeho filmy väčšinou balancujú medzi priemerom a nadpriemerom, občas sa nájde aj ten podpriemer a kedže si myslím že hlavne jarchovský a hřebejk nevedia vložiť do filmu už nič nové, nepredpokladal som že by sa mi tento film páčil. lenže aj keď jarchovský a hřebejk nesklamali a ponúkli nám príbeh, ktorý už dopredu od prvej zápletky vieme ako skončí a je tam patrný určitý druh nadsázsky a pomalosti vo svojej podstate som si pri tom príjemne oddýchol. Malířová kamera dostáva z prostredia maximum a práve toto prostredie zachraňovalo priveľa nezaujímavých pasáži. hudba veľmi príjemná, nevtieravá a celkovo vystihovala tú pohodovú letnú atmosféru. bohužiaľ s načasovaním vtipov to bolo horšie. málokedy som sa zasmial a málokedy pousmial. väčšina vyšla na prázdno a to hlavne preto pretože sa autori snažili silou mocou byť vtipný, lenže takto to nefunguje. lenže aj napriek výtkam, je posledných 40 minút, hútnych, zaujímavých, pôsobivo natočených, a hlavne vystriedali počiatočný romantizmus sa poriadnu dávku zlodejiny a tento prechod je nerušivý a zaujímavý. Vzhľadom na to aký herci sa stretli pri realizácií väčšina ich prejavov sa stratí do prázdna taký Forman tam ani nemal čo robiť. mal len jednu dôležitú scénu a aj tá bola len preto aby sa nepovedalo. takže s hercov najviac vyniká Vladyka, ktorého looser je milý, príjemný a jeho zvláštna tvár na vás pôsobý zároveň odpudzujúco a zároveň zaujímavo a tradične dobrý polívka ktorý keď nekurvuje a nepičuje tak ukazuje správnu dávku herectva a vzhľadom že je vedľajšia postava, drží celý film v nadpriemere. ()

BoPo

Hřebejkovi parťáci, ktorí menia vodu na vodku, a ktorím hrajú okoľnosti až priveľmi do karát. Pardon, do skořápek. Obdivujem producenta, že si zobral na triko kino film, pretože toto je neambiciózna záležitosť určená k arašidovým chrumkám. Hřebejk natočil jeden kultový film a z toho žije, láka až do dnešného dňa. Je fajn, že sa zahraničná móda uchytila aj v českých pomeroch. ()

BigDeal

Presne takto si aj ja pamätám 90-te roky- slnečné dni, bezstarostný život, všade samá zeleň a zopár začínajúcich podnikateľov z ktorých sú už dnes bohaté svine. Možno som mal len idylické detstvo a možno to tak bolo...každopádne je film prvú polhodinu veľmi príjemný, plný zaujímavých postáv a nebyť toho, že v druhej tretine sa dej ťahá a najzábavnejšia časť filmu prichádza až v poslednej tretine, bolo by to snáď aj dokonalé. Takto je to len dobré. ()

bouncer

Další český film, ke kterému jsem přistupoval obezřetně a s obavami, které se v první polovině potvrdily - krásná ukázka bezpříběhového lejna, tak hezky česky obyčejného a nudného. V druhé polovině naštěstí nastal zlom a objevil se děj schopný zaujmout. A Hřebejk s Jarchovským si zkusili Dannyho parťáky po našem a s cikánskými skořápkami. Pár dobrých vtipů potápějící se film nezachrání, ale aspoň to brčko mu podají... 40% ()

Terva

Filmová komedie na motivy povídek Petra Šabacha, podle scénáře Petra Jarchovského. Kamera : Jan Malíř. CHYBA VE FILMU - Při cestě dealerky kosmetiky na Libeňský ostrov, jde přes přemostění na ostrov a zároveň přes protipovodňovou stavbu, která vznikla až po roce 2002. ()

Johny_fork

Nevzpomenu si na jiný snímek, který by zachytil atmosféru raných "devádesatek". Člověk si tak jako mimochodem uvědomí, jak velký skok naše společnost za posledních dvacet let udělala. Líbila se atmosféra mariášové knajpy, sedli mi charaktery a díky skořápkovému závěru posouvám hodnocení nad průměr. ()

moviesfan

Poslední dobou jsem zanedbával českou filmovou tvorbu a rozhodl jsem se, že to musím napravit. Vybral jsem si snímek U mě dobrý. Film je dalším ,,obyčejným" počinem Hřebejka, kde má člověk pocit, že je to absolutně přirozený a reálný. Humor zde opět nechybí a opět jsem zasmál několika situacím. Budu se opakovat a napíšu to, co napsalo už několik jiných uživatelů, takže: u mě dobrý:)) ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr