kubik 7

Pěkné ztvárnění neprimárně hořkého tématu do groteskně komického rámu. Do první poloviny mě film moc nebral - film mě nedokázal vtáhnout do děje - otázka, jestli vůbec nějaký děj byl... Šlo spíše než o děj o atmosféru. Ve druhé polovině nabral film spád a já jsem si jej začal užívat... Dokonale vykonstruovaná zápletka - téměř nereálně dokonalá - do poslední chvíle se mi odkrývalo několik překvapujících zvratů, které mě bavily. V průběhu filmu jsem se hned několikrát upřímně zasmál při řadě komických scén... Druhá polovina si tedy u mě zlepšila reputaci z počátečního dojmu z filmu. Můj celkový pocit z filmu je příjemný, částečně však rozpačitý... Pokud bych měl ale film U mě dobrý srovnávat s Pelíšky, nebo Pupendem - jak je zde inzerováno - na tyto dva filmy snímek U mě dobrý skutečně nemá... ()

rigby

Podprůměrná komedie, u které se zasměji možná tak dvěma scénám. A na Hřebejka silný podprůměr a velké zklamání. ()

lisma

Pelíšky Hřebejk už nikdy nepřekoná. Musíme si pomáhat je v rámci jeho filmografie na druhém místě. Ostatní tvorba pouze paběrkuje nebo mírně řečeno, stojí za hovno. A protože se mi ještě nedostalo Kawasakiho růže, která by dle hodnocení měla být jeho lepším filmem, usadím na třetí místo U mě dobrý. Uvolněná komedie s dějem zasazeným do odobí těsně po Sametu, s kvalitním obsazením, vtipným námětem, která se nepodbízí, jen si tak pluje na své vlně. Už jenom tento fakt mě osobně naprosto stačí. ()

dzejnyka

V prvej polovici som sa neskutočne nudila a ani neviem, čo ma donútilo pozerať ďalej. Druhá - neporovnateľne akčnejšia - mi dlhé čakanie na dobré výkony a svižnejší dej vynahradila. Celkovo to však vydalo "len" na 3*. Z hercov ma oslnil najmä Bolek (koho by aj nie?) a Lenka Vlasáková. A spomínaná paralela s Dannyho parťákmi ma napadla pochopiteľne tiež :-) ()

MaxQ69

__Filmové chyby:__ |×××| Při záběru na kostel, u kterého postává kominík, je na chodníku vidět letopočet a zároveň svítidla zabudovaná v chodníku, která v roce 1993 ještě nebyla. |×××| Při cestě dealerky kosmetiky na Libeňský ostrov, jde dealerka přes přemostění na ostrov a zároveň přes protipovodňovou stavbu, která vznikla až po roce 2002. |×××| Ke konci filmu je v záběru policejní favorit, který má na střeše zcela nový zábleskový halogenový maják vyraběný od roku 2006, což nekoresponduje s dějem filmu odehrávajícím se v devadesátých letech minulého století. |×××| Jeden z chlapců na tržnici má tričko s motivem japonského seriálu "Pokémon". Ten se však v samotném Japonsku objevil až v roce 1998 - a děj filmu je zasazen do roku 1993. |×××| Ve skořápkářském baru visí cedule zakazující prodej tabáku osobám mladším 18 let. V roce 1993 se ale smělo kouřit už od šestnácti. |×××| V 26. minutě, při pohledu na tržiště, můžete vidět v pravém dolním rohu červenou Škodu Octavii. Jen její koncept vznikl až v roce 1996. ()

rodier

Skvelej film o skorapkach. libi se mi tam ty cigani a hlavne polivka s hybnerem ;-D Jenom nechapu ze je to z 2008 a pritom sou tam stary prachy :-D ()

jopal

Ten zaciatok bola fakt nuda, niektore dialogy dost nezrozumitelne (ako u vacsiny ceskych filmov), ale zaver to tak nejako dorovnal... ()

ToxicAli

Po prvních 15 minutách filmu jsem byl téměř rozhodnut jej vypnout, protože sledovat nudné, fádní a nezajímavé střípky z života několika lidí po pádu komunismu opravdu není to, co by člověk dovedl sledovat nějak moc dlouho. Naštěstí pro mne jsem děsivý start přečkal a poté jsem byl svědkem české variace na Dannyho parťáky a to už tak špatné nebylo, obzvlášť přispěním opět výborného Bolka Polívky. ()

Usir

Docela pěkný film, místy sice nuda, až moc zbytečných dialogů. Zachraňuje to hlavně Bolek Polívka. ()

Scaevola

Jednoduchá, odpočinková komedie, která však kromě výmluvného pohledu zpět (90. léta byla ale jalová doba) nic nenabízí. ()

zigy

Podfukáři po česku:) Sice pomalejší rozjezd, ale asi byl nutný pro seznámení s postavami, které jsou zde velmi originální, přičemž jim kraluje Bolek jako Mrklas alias Mr. Class . Scéna, kdy přijdou falešní policajti a Schmitzer přitom procedí mezi zuby: "Máte starý uniformy." mě shodila ze židle. Závěrečná podfukářská akce plná napětí a humoru (scéna s kalhotkami - "jak tohle udělal?") je bombastická a patří do zlatého fondu českého filmu! ()

jessic

Zábavná česká variace na podfukářské filmy. Svižná a vtipná až od druhé poloviny. V první půlce se odehrává sled scének okolo party z libeňské zahrádkářské kolonie. Postavy jsou ale spíše karikaturami a atmosféra 90. let je nijaká. Podfukářská linie na skořápkáře je ale divácky zábavná. ()

p.a.douch

Pohoda!! Partička mimoňů vs. skořápkáři. Dobrej mač. Na rozjezd seznámení s aktéry a potom vymazlené srovnání skóre s partou zlosynů. Výkony herců perfektní, hudba taky. Je vidět že režisér zúčastněné herce zná a ví jaký výkon umí podat a taky ví jak z nich dostat maximum. Vlastně jsem myslel že dám 4, ale bude to 5. Ten film mě zkrátka baví. ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr