EdaS

Nuda v každém rozměru. Čekal jsem svižný a vtipný animák, dostal stokrát přežvýkané vyprávění plné stokrát přežvýkaných gagů. Ani 3D to nemohlo zachránit. ()

xxmartinxx

Doteď jsem o existenci trojky nevěděl. Bylo to tak dobře. Schematické a klišoidní do posledního detailu, bez jediného nápadu, nudné... Jsem vážně zvědavý, s čím se vytasí čtyřka... UFO? ()

Skejpr

Nedosahuje kouzla jedničky, ani velkoleposti dvojky. Napůl cesty mezi tradičním rodinným animákem, držícím se úzkostlivě v mantinelech rodinné zábavy, a burleskní taškařicí plnou nekorektních momentů (zhulená scéna s héliem). Ve výsledku skrz na skr průměrná nezávadná sranda, ze které čas od času vykoukne příjemný moment a vydařený vtípek. Dějové vzduchoprázdno zachraňuje brilantní letecký souboj, bez něhož by byl film poloviční, a také 3D rozměr, bez kterého by byl třetinový.¨Jako atrakce je to fenomenální, ovšem... John Powell zklamal stejně jako Jablonsky v druhých Transformers... ()

Shit

Trojka vtipností a nápaditostí navazuje na první díl, z druhýho si bere jen to dobrý(vačice, mamutice) a je to zase skvělá zábava plná super povedených fórků, nových i staronových postav a zase dokonalých vsuvek s praveverkou, který jsou opět geniálně vymyšlený a hlavně originální,což je naprosto skvělý na to, kolik toho s ní už bylo natočeno. Výborná zábava ()

Segrestor

Tvůrci očividně popadli druhý dech a z otřesné slátatniny (druhý díl) šikovně vybruslili tím, že vše stočili na dinosaury. Ty zaberou dycinky. Zabrali i teď. Navíc přítomnost Simona Pegga (kterou děcka fakt neocení) posouvá tuto atypickou pohádku zas o kousek dál na žebříčku hodnocení. ()

Dudek

Základní nápad to nemá zrovna špatný, vždyť z té historky s dinosaury se dalo vytřískat poměrně hodně, ale tvůrci s ním příliš dobře nezacházejí. Setkání starých známých s dinosaury („Když byli vyhynulý, měl jsem je mnohem radši.“) totiž od samého prvopočátku vjíždí do již dávno vyjetých a značně omletých kolejí. Již po několika minutách je jasné, že o dinosaury tu až zase tak moc nepůjde a že nástrahy nového světa jsou něčím, na co bude během okamžiku zapomenuto. Nakonec většina komentujících ráda spíše vzpomíná na novou tragikomickou postavu lasičáka, než na roztomilost dinosauřích mláďat či starostlivost jejich matky. Není to dobré zejména, protože to nedokáže nijak překvapit. Ani jednička neměla bůhví jak silný děj, ale to ještě Doba ledová dobře pracovala sama se sebou. Povledlo se jí prodat nejen postavy, ale hlavně nápad (tedy lokaci a dobu). Trojka už je několikrát přežvýkaný recyklát s čím dál větším množstvím moralitek. A tentokrát nepomáhá ani veverka, která byla v jedničce slušným průvodcem. Její naroubování do příběhu je příliš násilné, a i když v jejím případě k jistému ozvláštnění a oživení došlo (přibyla ženská složka), filmu jako celku to chybějící šťávu dodat nedokázalo. ()

robbiee

[imdb: 7.3/10] | me: Každý z Ice Age-ov priniesol niečo nové, ale celkovo vždy poľavil oproti jednotke. Tento diel nie je výnimkou. Ak sa na to pozerám ako detský divák, tak vidím krásnu rozprávku plnú hravých animácii a podnetov na smiech, avšak z môjho ozajstného pohľadu je veľká časť deja príliš obyčajná (čo sa o jednotke povedať nedá), dokonca aj veverica-e (a žaluď ) už nemá v sebe to čo mala predtým. Naštastie sa všetko vylepšuje ku koncu druhej polovice (bohovský Buck) a záver (flight-fight) je dostatočne rýchly, funny a akčný na to, aby dobre pobavil. Napriek dinosaurom, novým motívom a hrdinom je tento diel opäť o čosi slabší (jednoduchší, prostejší),... ale (práve preto) tí najmladši sa však budú určite baviť vynikajúco (a to som nevidel v 3D), možno ešte lepšie ako v predchádzajúcich častiach... Moje hodnotenie sa preto odvíja od toho, čo som videl (a ako som sa bavil) s Ice Age 1. ()

Mertax

Je to nezvyklé, ale přesto je poslední díl ledové trilogie lepší než dvojka a místy celkem zdatně sekunduje jedničce. Lenochod jakožto domnělá studnice vtipů je v tomto díle ale naprosto suchá, otravoval mě více než jindy. Sledovat první mládě Mannyho a Ellie by byla celkem dost nuda, dinosauři ale animák před tupou rodinnou podívanou docela dobře zachraňují. Animace je kvalitní, na rozzuřeného Rudyho a celý dinosauří svět se hezky kouká a zvukaři se docela vyblbli. Nemohla jsem ale přenést přes srdce – respektive ušní bubínky, že malé mamuťáko brečelo jak lidské mimino… To je tak těžké vymyslet nějaký nový zvuk??? ///Scéna veverčího tanga je vtipná a nápaditá. Paralela mezi chováním žen a nové partnerky veveřáka docela funguje (svůdné pohledy, aby získala kořist, stálá nespokojenost s umístěným nábytku…leckterá žena se tady určitě pozná), plus ty její modré oční stíny – to zkrátka pobaví. Při scéně v Propasti smrti/Velké smradlavé puklině sice smíchy neumřete, ale zfetovaní zviřátka mě rozesmála:) Diego i vačičáci Crash a Eddie hrají druhé housle a mnoho nového do dynamiky snímku nepřinášejí. Chcete-li si ale film užít pořádně, doporučuju originální verzi. (3D jsem neviděla, ale jsem si jistá, že některé sekvence musí být více než fajn). Přestože český dabing je dle mého názoru povedený (viz 1 a 2), britský akcent Pegga alias bláznivého Bucka jen tak něco nenahradí. A ano, Rudyho zub je tak malý, že z něj je nůž pro drobného, byť nebojácného lasičáka. K čertu s logikou, tohle je animák a ne Putování s dinosaury! P.S. A kdo by ta malá nevinná tyranosauří mláďátka nechtěl mít v doma v obýváku? 75% ()

TheDarKnig

Úžasňákovi, chodte se zahrabat. Ice Age vám právě sebrala titul nejakčnější animované podívané, jaká kdy vznikla. nejvíc akční, nejvíc přerostlých ještěrů a nejvíc barviček. tolik nebylo ani ve Star Wars 3. Jediné co tomuto dobremu guláši chybí je vtip. A toho povedenho tam opravdu mohlo být trochu víc. Přesto potěšily nové postavy Buck, ta hnusná veverčice, a to roztomilé mamutátko...a taky roztomilí tyranosauříci..No dost zdrobnělin, pro děti opravdu jak terminator 2 pro dospělé a dospívající. Už se nedivím proč to tolik vydělává. V některých momentech sem měl na rozumu: Vždyt to je lepší než jednička, další momenty to vrátily do normálu. Takže Ice Age 1 nej., Ice Age 3 tesne za ní a až daleko za nimi nudný druhý díl PS: A opravdu Scratch je tahoun tehle serie.... ()

TeeAge

Akčný megazážitok v 3D, vychutnateľný s celou rodinou v kine. Pekné, vtipné, metrážovo uhádnuté. Dúfajme, že sa to nezbúra štvrtým dielom, pretože pôvodné čaro jedničky sa už nemyhlo ani z jednej z pokračovaní. Videno v Cinemax Košice, 4.7.2009. ()

genetique

Po skvelom pokračovaní dobrodružstiev partie prehistorických zvierat sa plánovali tvorcovia opäť nabaliť, no tretia časť mala znova čo ponúknuť, takže sa nejednalo len o bezúčelový a prvoplánový výplach našich peňaženiek. Veľmi elegantne sa scenáristi vysporiadali s ústrednou líniu scenára, počet starých známych (animovaných) tvárí sa nezredukoval, práve naopak, pridali k nim ústredného ťahúňa tejto šialenej cesty, ktorým bola postava menom Buck (geniálne prepožičaný hlas od Simon Pegga). Stretnutie a prechod na dejovú líniu, ktorá je jasná už z názvu - stret s dinosaurami a ich tropickou dobou, bol našťastie zvládnutý s veľkým prehľadom. Samozrejme akákoľvek logika, či historické súdy sú tu zbytočné, veď ide o čistokrvnú zábavu, ktorá sa vo veľkých porciách dostavila, tak pre deti, či pre dospelých, všetci dostali dokonca aj dupľu a ja som bol tiež výsostne spokojný. 85%. ()

3DD!3

Pohodová rodinná zábava tentokrát s dinosaury, která si drží svou kvalitu. A díky Powellovi se opět dočkáme kvalitního hudebního podkresu. Třetí rozměr je sice prima, ale jakožto jedinec, který již na očích skla nosí nebyl nápad komponování 3D brýlí do filmů zase tak vítaný. Nos to odnášel celkem dost (dvoje brýle jsou na něj už příliš velká zabíračka), ale alespoň jsem poučen a příprava na promítání AVATARA probíhá podle plánu. Bod číslo 1: dát si kontaktní čočky, brýle nechat doma. ()

Arachneuss

Má to sice pár fakt skvělých vychytávek jako třeba drsnou lasici, stíhací bitvy pterodaktylů či stále frajerského Diega. Ale taky tam je zamilovaná veverka a těhotný mamut, což zas tak moc nemusím. ()

NinadeL

Dinosouři sedli této sérii skvěle, nemám co vytknout, zábavná jízda od a-ž. Včetně hlášek, klišé a rozvíjení životních osudů veverky hnuserky ;) Už aby byla čtverka. ()

akisha

Nečekala jsem po dvojce takovou srandu. Nápad resuscitovat do ledového světa dinosaury se ukázal jako chytrý tah. Sice se mi pořád nejvíc líbí jednička, ale trojka jí šlape na paty. Vedle toho, že se tam "pořád něco děje" tentokrát se to navíc děje i dost vtipně, jako například povedená scénka v propasti s heliem či čím. Všechny ty peripetie našich známých (klasika - přátelství, rodičovství, Diegovo vyměknutí) neruší a vzhledem k všudypřítomné akci na ně naštěstí ani není moc času. Zrovna akční scénky se mimořádně vyvedly, ať už jde o "ještě lepší" Sidův sjezd na kůře nebo skvělou nahánečku na hodném pterodaktylu v závěsu s hejnem zlých pterodaktylů. Nenudila jsem se ani jednou. Rozhodně lepší, než většina posledních animáků. ()

Falko

Nenasiel som na tejto casti nic, co by sa mi nepacilo, alebo mi vadilo. Skor naopak, bola to skvela zabava, ani chvilku som sa nenudil, na mnohych scenach som sa zasmial, cesky dabing bol velmi kvalitny. Mam tieto animaky rad a pokial funguje aj pribeh a aj humorne dialogy, nemozem a nechcem hodnotit inak. ________ Hlasy hercov: Queen Latifah - (Ellie) +++ Denis Leary - (Diego) +++ John Leguizamo - (Sid) +++ Josh Peck - (Eddie) +++ Simon Pegg - (Buck) +++ Ray Romano - (Manny) +++ Sean William Scott - (Crash) +++ Chris Wedge - (Scrat) +++ Produkcia: Lori Forte, Chris Wedge +++ ()

viperblade

Pro animáky mám dost velkou slabost, tak jsem byl zvědav, jak dopadne Doba ledová 3. Předně, tohle byl vůbec první díl z této série, který jsem viděl v originále s titulky. V 3D jsem to sice neviděl, ale i tak jsem si to parádně užil. Jistě, pár chybiček by se našlo, ale kašlu na to a dávám full house. Proč? Možná proto, že pro animáky mám fakticky slabost. A například veverčí tango si budu pamatovat hodně dlouho! ()

Finále Plzeň 2016

Finále Plzeň 2016