Yes Man

• USA Yes Man (více)

Mkartaylas56

Je pravda, že Yes Man nemá nějak zvlášť originální či složitou zápletku, ale to, co zde (jako snad v každém filmu) předvádí Jim Carrey za komedii se zkrátka cení, já jsem se nadmíru bavil a tudíž se nakonec nebráním hodnotit 80%. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,8/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 46%, Audience Score - 66% | FDb.cz - 76.6% | Carrey je zpět! Po trochu slabších letech se opět vrátil ve výborné formě - hláškuje a dokazuje, že prachy nepobírá zadarmo. K tomu zbytek příjemného obsazení: Zooey Deschanel, Bradley Cooper, Terence Stamp apod., osvěžující scénář a vyjde z toho příjemná komedie, která vás pobaví a zpříjemní vám náladu a od toho komedie jsou, že? 75% ()

ostravak30

Co by byl film Yes Man bez Jima? Asi jen půlka toho co je teď. Jim Carrey těží ve svých rolích hlavně ze své neuvěřitelné plastičnosti. Jako by sám byl napůl Maska, kterou si zahrál o 14 let dříve. Nikdo nedokáže tak dobře pracovat s tělem a obličejem jako on, což dodává jeho hereckému projevu hodně navíc. Tento film se zaměřuje na skutečnost, že Carl chce změnit svůj rezignovaný, odevzdaný a zahořklý život. Neví ale jak. A tu se objeví "sekta", která mu vnukne myšlenku, že to chce na vše říkat ano. Ovšem jak už to tak bývá, i s tím je třeba pracovat, což si ale C. Allen hned neuvědomí. Autor si vzal na paškál, a zcela správně, všechny ty radílky, jak změnit život, jak ho vylepšit, vyspravit apod. Těch se vyrojilo v posledních letech mraky a chlubí se tím, že jen oni mají na život ten správný pohled, který vnuknou i vám, samozřejmě po zaplacení příslušné částky. Radit umí ve všem. V nemocech, ve vztazích, s dětmi atd. Jenže i správná myšlenka se dá zneužít, když se špatně pochopí nebo vezme za nesprávný konec. Jakmile divák přežije úvodní část, přijde ta zábavnější, kdy se J. C. opět vydává ze všeho. Nutno dodat, že velký věkový rozdíl mezi ním a Zooey Deschanel nebyl vidět a i za to patří Carreymu obdiv. Kritikům bych připomněl, že film neříká, jak to dělat správně, ale utahuje si z těch, kteří to dělají. Ostatně, je to komedie a parodie právě toho, co kolegové níže kritizují. ()

liquuid

Naprostá paráda. Chceš umět na kytaru? YES, půjčíš mi na motorku? Nemáš u sebe litra? YES, Hledáš životní lásku? YES. Všechno je o hlavě a pozitivní přístup k věci je velice důležitý. V tomto filmu je mnohem hlubší myšlenka, která se snaží člověku ukázat, že by měl být věcem více otevřený, že žijeme jen jednou a když vše odmítáme, tak o plno věcí, dobrodružství a příběhů přicházíme. Jim je úžasnej, jako vždycky. ()

xSxEx

Místy jsem se od srdce zasmál, ale bylo to velice zřídka. Snad nam Jim nezačíná uvadat - to by znamenalo tragédii. ()

Honzus

Problémem Yes Mana není jenom překvapivě nízké množství vtipu a víceménně totální absence čehokoliv alespoň částečně překvapivého, ale především naprostý tvůrčí zmatek v tom, co nám jeho autoři chtěli sdělit. Nejprve je nám předkládáno, že říkat na všechno "yes" je správná cesta ke spokojenému životu, kteréžto tvrzení je v závěru vyvráceno, čímž se vlastně vracíme znovu na začátek. No zkrátka chaos. Každopádně, být do hlavní role obsazen kdokoliv jiný než Carrey, který dokáže místy táhnout film i tam, kde selhává scénář, dopadl by Yes Man ještě mnohem hůře. ()

Gladi

Už dlho som sa v kine tak dobre nezabavil ako na tejto vydarenej komédii. Jim opäť raz ukázal, že je vynikajúci herec a tento jeho posledný snímok ma príjemne prekvapil. ()

ali-n

Áno! Máme tu jednu pekne divotvornú sektu, a nie že nie. Áno, brať všetko, čo vám príde pod ruku nielen znie ako, ale aj je skutočne superkonzumné. Lenže ja som šiel do kina na komédiu a poviem vám, už dlho som nezažil tak rehotajúce sa diváctvo. Asi sme tam všetci tieto skryté hrozby skrátka nepochopili :-). A i keď zvrat a odtajnenie Car-lovej vnútornej dohody so sebou samým prichádza trochu neprirodzene, v konečnom dôsledku aj tak dochádza na to, že to najdôležitejšie je uvážené rozhodovanie, no zároveň byť otvorený všetkým možnostiam. No a k tomu, ako ma to bavilo: pri scénach ako ráno po RedBull noci, aplikovaná kórejčina či víťazná jazda na motorke ma pekne nadhadzovalo v sedadle. Zatiaľ silné 4, chce to ešte aspoň jedno pozretie. MOJE NAJ - Jim zostarol=dozrel, Zooey je veľmi príjemne šialená a sympatická, obaja boli skvelí. „Could I? Yes! That's a fucking great idea!“ ()

Goodmen

Jim Carry a jeho gumový obličej. Před pár lety by to šlo, ale jeho ksicht, už dnes připomíná spíše vysušené ovoce. ()

Firko

Paradna komedia! : ) Typicke Carreyovske...mam ho celkom rad, komedie proste vie, je to rodeny sasek : ) Pribeh bol fajn, vsetko krasne sedelo,aj koniec bol velmi dobry.Tiez vyborna muzika.Tomuto filmu nemam co vytknut, mozno troska vela reklamy a komercie... ()

Picolo

Toto je film o životnej filozofii. Samozrejme, že všetko je nadnesené, ale myšlienka slova "YES" na všetko je nádherná. Predstave si čo všetko by Vám toto slovo mohlo do života priniesť. Nechceli by ste práve to? Vzrušenie a prežiť život "na plné gule"? Ako film je to milá komédia, ktorá neohúri skvelým príbehom,réžiou ani hereckými výkonmi, avšak veľmi dobre pobaví. ()

Blazis34

Originální téma této trochu romantické komedie se vykrátí s předvídajícím dějem, přesto je Yes Man určitě pěkný kousek k pobavení. Jim Carrey je můj oblíbený herec, ale v této komedii nepředvedl svůj největší klenot a to jsou mimiky v obličeji a pohybové kreace. V jeho podání to byla trochu jiná komedie než např. Ace Ventura atd. Musím pochválit i pár hezkých písniček a vlastně příjemný celý soundtrack. ()

Babulik

Pripadalo mi to ako dosť neohrabaná variácia na Klamára, v ktorej ale Kery pôsobí dojmom hereckého vyhorenia v akútnom štádiu. Miestami svieže, miestami vtipné, treba pozerať a (príliš) nerozmýšľať. Poctivé tri hviezdičky plus jedna za kúzelnú Zooey. ()

Barahir

Film ve kterém se Jim Carrey vrací do rolí, s nimiž se dostal na filmové výsluní. Veskrze pozitivní dílko provádějící nás eskapádami, které jsou důsledkem neustálé kladné odpovědi na všechny možné otázky, ale krom této pozitivnosti film už bohužel nic moc jiného nenabízí. Scénář je naprosto plytký a předvídatelný, režisér také rozhodně nevymyslel nic co by stálo za povšimnutí a hudba padá do naprostého průměru. Světlou stránkou filmu je tedy prakticky jen jeho atmosféra vezoucí nás na pozitivní vlně a sympatické výkony herců, především Carreyho, který má ale podle mého názoru mnohem na víc než na podobné role a je velká škoda, že si toho páni v Holywoodu nevšímají. ()

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

Carrey a McGregor jsou příliš teplí