Andrew Beckett je právník. Mladý, brilantní právník. Homosexuál, infikovaný virem HIV. Svou nemoc dlouho tají, přesvědčen o tom, že s jeho službou klientům nesouvisí. A pak je jednoho dne propuštěn, údajně pro pracovní neschopnost. Ale Andy ví, proč přišel o místo. Připravily ho o ní předsudky, strach, panika a odpor. Diskriminace. Ví, že jeho čas je sečten, ale nevzdává se. Hledá právníka, který by mu pomohl v procesu s jeho mateřskou firmou - a nachází. Černý Joe Miller není tak úspěšný, jako býval Andy, ale jeho vytrvalá víra v právo z něj činí ideálního spojence. Přesto se však zdráhá přijmout Beckettův případ. Stejně jako obžalovaní, jako porota, jako všichni ostatní, i on nemá rád homosexuály, oškliví si je a štítí se AIDS. A snad právě pro svůj odpor nakonec přijímá, přesvědčen o tom, že ve městě, kde byla vyhlášena americká ústava, zaručují rovnost všech, nelze tento boj vzdát. Soudní spor začíná... Inspiraci k natočení filmu bylo údajně onemocnění blízkého přítele režiséra J. Demmeho na AIDS. (Guild)

Parsek

Dnes již klasika, to jistě ano. Zvláště atmosférou tento film vyniká nad ostatní. Apel filmu přirozeně neztrácí na aktuálnosti a tom mu zcela určitě prospívá. A hudba? To je jednoduše jen třešnička na tomhle dortu lidskosti. ()

Trescha

Vynikající Hanks ve vynikajícím dramatu...K tomu ještě ten působivý soundtrack....No chvílema jsem berčekl jak želva...Opravdu velice působivé ()

J.Bourne89

Dojemné, až hrůza. Je zajímavé sledovat nevědomost zúčastněných, kteří se obávají přenosu HIV vzduchem či dotykem. Závěrečné video z právnikova dětství vrhne slzy do očí každému..... ()

epsyn5

Homosexualita. Nejprodiskutovávanější téma konce 20.století. Po smrti Frediho Mercuryho se stalo téměř fenoménem. Tento fil se podle mě v žádném případě nesnaží pusobit přímo na diváka. Je naprosto reálný, nijak si nepřidává a je vážně dojemný, což je zde jak říkám naprosto přirozené. Navíc díky spojení 2 hereckých Legend to jinak než na výbornou dopadnout nemohlo. ()

Paulia

Co k tomuhle napsat? Všichni tento film dobře známe. Film s (opět) precizním Tomem Hanksem v hlavní roli, jakožto HIV pozitivního právníka snažícího se domoci svých práv proti firmě, která ho, dle jeho názoru, propustila právě kvůli jeho nemoci. Je to prostě výbroný film s nádhernou hudbou v podání Bruce Springsteena, který má vše, co by měl správný film mít. ()

Olafa

Tento film mi pomohl pochopit vnímání AIDS v tehdejší době a skvěle ilustruje chování k společnosti k relativně neznámému dnes. Úžasný zážitek. ()

james11

Tento film jsem si vybral jen kvůli tomu, že zde hraje Tom Hanks, kterého velmi obdivuju. Ve filmu předvedl skělý výkon a film sám byl velmi dobrý. Přesto jsem ho celou dobu viděl tak na 4*, ale závěrečná scéna, která me absolutně dostala, přidalal i tu pátou. ()

R-2

Co dodat 5*, víc se tady nedá. A když už film budete mít za sebou, tak muzika, bude to co vás bude provádět dál. ()

Tomulka

Film mně zasáhl hlavně přes slzy a dojetí a myslím si, že herecké výkony nemá smysl komentovat, ale Denzel a Hanks opravdu nářez. ()

Brabíček

Miluji tenhle snímek. Je to můj první film s Tomem Hanksem. Kamarádi mě od toho snímku odrazovali. Hned po prvním shlédnutí jsem nebyl schopen film nějak ohodnotit, protože to, s jakým přehledem se Hanks vypořádal se svou rolí je neskutečné. S jakou precizností dokázal zahrát mladého Gaye, kterého vyhodily z práce kvůli AIDS a také se mi líbil Danzel Washington jako zastupitel hankse, který také předvedl parádní výkon. Na tu dobu, kdy toto téma bylo dost choulostivé dalo by se říci „tabu“ si Johnatan Demme dokázal bravurně poradit . Totálně mě zaskočil konec filmu kdy při poslední scéně hraje prostě jen hudba. Tenhle film jsem zařadil mezi své oblíbené filmy. ()

shinlove

Jeden z nejsilnějších filmů kinnematografie, alespoň pro mě rozhodně! Dvojice Washington a především skvostný Hanks, to je prostě souhra na výbornou a ještě vynikající ústřední píseň B.Springsteena dokreslující smutnou část Andyho života...běhá mi mráz po zádech, jen o tom píšu...5* ()

pazuzu

Tenhle film je totalně citově vydírající doják,nic víc.Hanksova nejodpudivějši role,ovšem i to dokazal zahrat velmi dobře,to se musi nechat..(proto ty 2 hvězdičky)Trapně se režiser snažil nastolit tehdy ještě dost tabuizované problemy(AIDS a homosexualitu) a prave jako pravy hrdy američan to musí pravník Andrew Beckett vyřešit.No a co že je teply a ma AIDS,děje se tu protipravní zaležitost,tak budu bojovat.Patriotismus s toho rovnou teče.Fuj už nikdy víc ()

akneleH

Chápu, že tohle téma není moc často zpracovávané, chápu, že to nebylo snadné natočit, ale nijak silně to na mě nepůsobilo. Nedovedla jsem cítit závažnost toho soudního procesu... zvlášť v situaci, kdy je výsledek pro hlavního hrdinu vlastně nepodstatný... teda aspoň pro mě by byl... ()

mimuzik

Další z řady skvělých dramat ! Výborně obsazený film probírající současný boj s tou nejhorší nemocí na světě. Tvůrcům se tento počin povedl na výbornou a výsledkem je strhující drama plné emocí. ***** zaslouženě ! ()

Esquirol

Co k tomuto filmu dodat. Skvělí scénář, skvěle zrižírovaný Jonathanem Demmem (mmj. Mlčení jehňátek) a skvěle zahraný Tomem Hansksem! Koho tento příběh o diskriminaci, o hledání spravedlnosti a jednom "normálním" muži nedojme, je pro mě úplný bezcita! ()

NinaRicci

3 naj tohto filmu z mojho pohladu: 1. pesnicka od Springsteena 2. herecky vykon Toma Hanksa 3. motiv pravnik potrebuje pravnika Film urcite ma svoje caro, stuchol do veeelmi haklivej a stale aktualnej temy, ale miestami sa mi zdal az prilis takticky a "nenapadne" sa snaziaci vnutit divakovi "spravny" nazor. Chybalo mi tam trosku viac "prava" - osobne by ma viac zaujimali fakty, na zaklade ktorych napokon porota prisla k vysledku, ze je obetou diskriminacie. No to bude tym, ze mam rada filmy z pravnickej a krimi oblasti :) Ale celkovo film uzitocny a potrebny, myslim, ze kazdy, kto si ho pozrie sa aspon sam v sebe zamysli nad tym, aky postoj vlastne ma k homosexualom a diskriminacii s nimi spojenou. ()

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem