Život Briana

• Česko Monty Python: Život Briana (více)

Kultovní a kontroverzní komedie Život Briana vypráví příběh Briana (Graham Chapman), který se narodil ve stejný den a na stejném místě jako Ježíš. Po sérii absurdních a vtipných okolností je pak s mesiášem zaměňován. Film Terryho Jonese, který se konstantně vysmívá všem a všemu, nechává zazářit v několika rolích každého člena skupiny Monty Python. Přináší tak pohlcující anarchistickou satiru mířenou jak na náboženství, tak na hollywoodské zobrazování všeho biblického. (Pannonia Ent.)

Exanimus

Jakožto velký ateista jsem se opravdu bavil a film splnil plně mé očekávní.. Monty Pythoni jsou prostě borci a nic jim není tabu. Pro mě jednoznačně nejlepší komedie vůbec! .. Jejich humor je opravdu na vysoké úrovni a né všem se může líbit.. "Vždy ber život z té lepší stránky" :) ()

Formanovec

Bláznivý fim! U kterého se smějete nahlas ještě dlouho po skončení závěrečných titulek. Opravdu upřímně lituji všechny věříci, kteří viděli byť jen minutu z tohoto filmu. A písnička nakonec? Dokonalost. Biggus Dickus :) ()

zdeci

Velká pecka, zhlédnuto prozatím jedenkrát a určitě ne naposledy! Kvůli tomuto "filmu" jsem si koupil Bibli (samozřejmě že v akci za pár šekelů :-) a ku-po-di-vu o Brianovi ani řádku! V daším díle by mohl vyvést tak hrozně utlačované romské spoluobčany z Varnsdorfa (samozřejmě si dělám legraci) do Janova jako jeho starý známý soukmenovec Mojžíš, když tu partu flákačů vlekl zpátky do Judee. ()

Fugito

Mnoho ľudí može mať problém s týmto humorným poňatím života Briana - Ježiša, a tak ako to bolo podľa Phytonovcov. Človek sa zo začiatku bojí, že čo to bude , no po chvíli zistí, že aj napriek niektorým slabým vtipom, je dosť veľa chvíľ ,keď sa idete roztrhať od smiechu. Neviem z kadiaľ brali nápady, ale boli aj sú dobré a to sa mi na nich páči. ()

shioo

Viděla jsem jej poprvé vloni a konečně tak pochopila nadšení svého vysokoškolského učitele. Po shlédnutí v rámci jednoho předmětu jsem jej pak musela shlédnout znova a píseň Always Look On The Bright Side of Life se mi stala hymnou během špatné nálady. Jedna z nejlepších komedií, které jsem kdy viděla. ()

BBSeeker

Takto som sa na filme snáď ešte ani nepobavila, nie som fanúšik komédie ani paródie, ale toto dalo mojej bránici slušne zabrať. Účinkujúci sú očividne vtipná kopa, výrazy ich tváre na nezaplatenie, humor trefný, skrátka film, ktorý vás ľahko dokope k tomu, aby ste sa pozreli na svetlejšiu stránku života :) ()

BenchPress

Ze začátku hodně vtipné, ale postupem času místy tak šíleně bláznivé až se mi to skoro přestalo líbit. Ale scéna Pijus Čůrus je famózní. Nechci se dotknout fanoušků tohoto filmu, ale nechápu, co tenhle film dělá okolo TOP 100. 2/5. ()

lobo87

Moje prvé stretnutie s Monty Python. Určite je to vtipný film s kopou scenáristických nápadov a výborných fórov, ale ako celok ma to úplne neoslovilo. U mňa priemerný film... 65% ()

chrchel

Mnoho zdejších vtipů hraničí až s opravdovou trapností, ale pozitivní momenty převažují - následování mesiáše či gramatická vsuvka jsou k nezaplacení. Je to zatím jediný film od Monthy Pythonů co jsem viděl, takže nesrovnávám s ostatními. Dokonce mi tentokrát ani nevadilo slabé technické zpracování (já vím, je to přece už jen pořádná doba.) Always look on the bright side of life! ()

alesecek93

Mé původní hodnocení byl odpad, a to z toho důvodu, že je to výsměch náboženství. Ale pak jsem přehodnotil názor, že autoři tím chtějí jaksi poukázat na vrozenou lidskou blbost, jak by řekl F.R.Čech. Je to zvláštní film, satirický, nešetří nadávkami, ale popravdě nejvíc se mi líbil konec- záverečná hudba a její myšlenky. Pak jsem se jen párkrát pousmál u některých scén. Asi tomu humoru nerozumím, byl takový suchý, nebo drsný ( viz kousky těla v aréně ). Rozumím, proč film někteří považují za kultovní- řekl bych tou závěrečnou scénou ( podobně jako M.Monroe s bílými rozevlátými šaty )... No, za skladbu jednu *, za pousmání další *, jinak mě to minulo. Celkem rozporuplné *** hvězdičky. ()

dudo24

Podarená paródia na túto náboženskú dogmu. Pri Cézarovom Biggus Dickus som sa skoro zadusil. Napriek tomu, že komédia bola zakomponovaná v každej scéne, nebola dostatočná na vyššie hodnotenie. Ešte to skúsim povedať inak. Film bol parodicky/komicky zvládnutý na výbornú ale ten humor a zábava zo scénok nebola až taká aby som udelil nadpriemerné hodnotenie. ()

mArtinko5MB

Tak ako Flying Circus, ani toto ma neuchvátilo rovnakou mierou, ako ostatných v stáde. Jednoducho mi ten britský homor nereže. Áno, film má pár trefných gagov (ale na tých sa zasmeje snáď každý), no to na zlepšenie celkového dojmu nestačí. Podľa môjho názoru by tie gagy mali u mňa väčší úspech ako nejaké sekvencie v relácii, takto mi to vo filme neladí. Navyše sú niektoré scény veľmi hrotené a zbytočne nútené. Týmto spôsobom to stráca na komickej dynamike. Hodnotnenie: 60% ()

azhar

zjistila jsem, že nemám smysl pro humor, smutné. A to jsem ateista, ještě ke všemu. Nebo jsem velmi náročný divák. Nebo jsem včera v noci pařila a teď mám kocovinu. Nebo to na mě bylo moc surreálné. Houf šklebících, šišlajících se retardů mne prostě neuspokojil. Sorry ()

Rychloskot

To se nedá. Tenhle film se nedá. Je tak dokonalý, že to snad nemůže být nic jiného, než sen. Začne to tím, že si tři králové spletou Bryana s Ježíšem. Pokračuje scénou "Blahoslaveni budou nosatci", přidá se k Lidové frontě Judee, chtějí unést Pilátovu ženu, rozdělí svět na Tykvisty a Sandálisty, a nakonec skončí na kříži. Závěrečná písnička je skvělá. Miluju jí, stejně jako celý film, už od dětství. Až se mi pletou slova. K tomuhle se nedá říct nic jiného, než Pět hvězdiček je málo!!! 100000000000000000000x ()

Drozdo57

Veľmi dôležitý a výnimočný film. Paródia, ktorá poukazuje na nezmyselnosť základov náboženstva tak elegantne a geniálne, ako by to nezvládlo ani desať Carlinov, Dawkinsov alebo Harrisov. Pri každom pozretí vidím viac a viac geniálnych narážok. Komédia za 6 hviezd. ()

pollstro

Moje první setkání s britskou komediální skupinou Monty Python a zážitek je to vskutku nevšední a nevídaný. Life of Brian se může na první pohled zdát jako velmi kontroverzní záležitost, ale uvnitř je ho velmi vtipná a nádherná satira především na náboženství, ale taktéž na spoustu dalších jiných oblastí. Šest herců hrající 40 různých postav je něco neuvěřitelného a je zábavné je během filmu potkávat v různých jiných rolí. Jednoznačně nezapomenutelné hlášky a scény, na které lze těžko zapomenout, jelikož jejich nevšednost a bizárnost z nich dělá velmi originální a vtipný koncept, který může nabídnout pouze Monty Python. Především závěrečná scéna za doporvodu písničky Always Look On The Bright Side Of Live nadlehčuje celý film a vystihuje pravou podstatu celého filmu. Mimochodem Terry Jones v roli matky je něco neskutečného a zábavného. "I have a vewy gweat fwiend in Wome called 'Biggus Dickus'." ()

Brucey

Film, ktorý som považoval za sračku po zhliadnutí v českom dabingu. Dnes, po pozretí v originálnom znení je to jedna z najlepších komédií ever. ()

Zemřel Terry Jones

10.12.2007

Náboženství je opium lidstva

Náboženství je opium lidstva

29.05.2006

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005