Život Briana

• Česko Monty Python: Život Briana (více)

Kultovní a kontroverzní komedie Život Briana vypráví příběh Briana (Graham Chapman), který se narodil ve stejný den a na stejném místě jako Ježíš. Po sérii absurdních a vtipných okolností je pak s mesiášem zaměňován. Film Terryho Jonese, který se konstantně vysmívá všem a všemu, nechává zazářit v několika rolích každého člena skupiny Monty Python. Přináší tak pohlcující anarchistickou satiru mířenou jak na náboženství, tak na hollywoodské zobrazování všeho biblického. (Pannonia Ent.)

Dont

Obdivuju odvahu, s kterou se na konci 70. let Pythoni pustili prostřednictvím Brianova života do kritiky církve a všeho, co je pro miliony lidí na téhle planetě svaté. Jako nevěřícího mě většina vtipů pobavila a do páté hvězdy chybělo jen doladit některé pasáže. ()

kajas

Moje první setkání s Monty Pythony nedopadlo zle, ale nadšením taky neskáču. Asi nejvíc mě pobavilo kamenování a smlouvání při nákupu falešných vousů :). ()

marleyy

90% Totálně ujetý film s naprosto nekorektním humorem, kde se vyjebává se samotným Ježíšem. Ale některé scénky a situace jsou fakt boží a nenapodobitelné. Holt Pythoni nejsou pro každého. A hlavně - Always look on the bright side of life. ()

Anglie

Nejlepší film nejvtipnější humoristické skupiny minulého století - nelze hodnotit jinak. Aneb Pythoni ve vrcholné formě. ()

Tygrys

Svatý grál je výborný, ale Život Briana je geniální. Můžu si tuhle komedii pustit kdykoliv a zaručeně nezklame. Je fakt že humor Monty Pythonů není všem vlastní, mě však sedí 100% a Život Briana je podle mě jejich nejlepší počin. Má nejoblíbenější postava... když tak pouvažuju tak je to nejspíš vyléčený leprotik :D ()

Kopik

Muzu k tomu rict jen tohle, pokud mate radi Monty Pythona a radi se zasmejete, muzu jenom doporucit. Hlavne posledni scena s pisnickou je genialni... ()

Huntelaar

Další ukázka pokrytectví a úzkoprsosti jedné nemalé skupiny lidí, pramenící z nepochopení. A jak se i páni v tomto dokumentu shodli, také jejich nejucelenější film, co se vyprávění týče. Určitě moji nejoblíbenější MP, a to nejen troufalostí píchnout si do tak ožehavého tématu, kde jeden týpek na jakémsi kopci byl jen zapomenutelná vedlejší postava. ()

Petfruf

Co k tomuhle filmu dodat? Pro milovníky Pythonů povinnost a dokonalý klenot, pro jejich odpůrce... A víte co? PISS OFF! ()

GILLWANDER

Najlepšia komédia všetkých dôb. Smiechmi som sa doslova pretrhal, každá jedna scéna bola proste tak vtipná, že nešlo sa nezasmiať. Viem, je to paródia na život Ježiša Krista, som veriaci ale toto sa muselo zapáčiť aj samotnému Ježišovi. Život Braina je film takých obrovských rozmerov, že to nie je ani po pravde možné. Poznáte komédiu a ešte k tomu neprekonateľne vtipnú, ktorá by bola ešte aj takto premyslená? Ja popravde nie. Pre mňa top v sekcii komédia. 95% ()

kagemush

Sebevražedné židovské komando,které se samo zlikviduje,(vždyť je sebevražedné) jako poslední možnost záchrany? - Proboha!! ()

Katarine

Uznávám, že zhruba tak 60 minut filmu tvoří skvělá komedie, u které se i v dnešní době dokážou lidi řezat smíchy. Těch zbylých 30 však pro mě hraničilo až s přílišnou trapností. Film je natočen skvěle, herci nemají chybu, ale na mě to bylo, i přesto, že se považuji za ateistu, trochu silné kafe, takto zesměšňovat příběh Ježíše Krista. Omlouvám se, ale já nad 3* prostě nemůžu. ()

GrungeChild

Tento "humor" je mi úplně cizí... trapné, předvídatelné, snaha "být vtipný za každou cenu" je tu znát z každé minuty. Nerozumím tomu vysokému hodnocení. 1* ()

easaque

MontyPythonovská variace nejprofláknutějšího příběhu na světě. Parodie na jedničku. [ PŘÍBĚH: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

honajz2

Jednoznačně to nejlepší, co Monty Python vyprodukovali. Nádherně gradující absurdita spojená s geniální parodií nejen na příběh Ježíše, ale hlavně na fanatické věřící, kteří znamení existence Boha nebo bohů vidí v každé blbosti a slepě tak následují kdejakého chudáka. Zopakovat jsem si to chtěl už nějakou dobu, ale musel jsem to dostat "povinně", aby se tak vůbec stalo - a rozhodně nelituji. Slabých 5* ()

Morloth

Jestli někdo tvrdí, že Monty Pythoni nejsou vtipní, tak ať koukne na toto. Neuvěřitelná hovadina a jak chytrá! Opravdu, věřte nevěřte. Alegorická parodie, dík které bych se být jakýmkoli papežem v hrobě neotočil, ale rozrotoval. A vlastně bych mohl být i rabé. ()

raffspIn

Kdo jiný než Monty Python by si mohl dělat srandu z Ježíše a z Blible a kdo jiný by to udělal na 5*.Není nad odpočinkovou parodii na všechno. Ať si vybavím kteroukoli část filmu, musím se smát.Parodijící ale inteligentní humor těžkého kalibru. ()

balba

Film , který uráží naprosto všechny etnické skupiny a náboženské organizace a obsahuje tuny natroublých vtípků , ze kterých se slabším povahám může udělat špatně od žaludku.Film má velice chytrý scénář , který vás mezi výbuchy smíchu nutí i k zamyšlení.Monty Pythonův Život Briana je prostě zábavná komedie. ()

Zemřel Terry Jones

10.12.2007

Náboženství je opium lidstva

Náboženství je opium lidstva

29.05.2006

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005