Život Briana

• Česko Monty Python: Život Briana (více)

Kultovní a kontroverzní komedie Život Briana vypráví příběh Briana (Graham Chapman), který se narodil ve stejný den a na stejném místě jako Ježíš. Po sérii absurdních a vtipných okolností je pak s mesiášem zaměňován. Film Terryho Jonese, který se konstantně vysmívá všem a všemu, nechává zazářit v několika rolích každého člena skupiny Monty Python. Přináší tak pohlcující anarchistickou satiru mířenou jak na náboženství, tak na hollywoodské zobrazování všeho biblického. (Pannonia Ent.)

villon17

:DTak já nevim. Možná sem totálně divná, možná mám uplně jinej vkus než ostatní, ale koukali sme na to se třídou a nikomu se to nelíbilo. Včetně mě samozřejmě. Dyť zasmála sem se asi třikrát, furt se to ňák zamotávalo a pak tam přilítli mimozemšťani. Fakt třešnička na dortu. Pardon, ale tohle nikdy neocenim kladně. ()

Bubble74

Pro mě absolutně jedna z nejlepších komedií vůbec. To je prostě mazec nad mazec. „Now, fuck off! “ „How shall we fuck off, O Lord?” ()

jahol

Ve své době satirické dílo naprosto nedostižné a úžasné, ale zdá se mi, že čas se přece jenom projevil, zvlášť když máte ze satiry něco nakoukáno. Už už jsem chtěl dát za silné čtyři, ale pak jsem si připomněl třeba scénu kamenování a uvědomil si, že by to nebylo spravedlivé. Už proto, že tohle je skutečný film, s velmi pěknými exteriéry, a ne pouze nesmírně inteligentní satirický sitcom odehrávající se na menším prostoru. O naprostou výlučnost a TOP1 ale u mne nejde, protože nejlepší britcomy z devadesátých let, které z Života Briana, pokud jde o styl, nepokrytě těží, jsou ve vybraných úsecích ještě lepší. ()

Marek1991

Kedysi to bolo pre mňa urážlivé. Dnes rozmýšľam, či je to múdre si robiť takto srandu alebo nie, no každopádne niektoré momenty tam boli podnetné, aj keď väčšina stála za prd. ()

PauloZ

Nadzvednime zlatou tykev, peskat do pešťalky a spousta dalších stupidních, rádoby zábavných keců. Jo, je tam pár (dva) fóry + neknečná nuda. 58. nejlepší film na čsfd a nejlepší komedie?? Ale notak! Strohý scénář, který absolutně nedrží kostru a nemá ani hlavu ani patu. Nemá pevný příběh a mě jako divákovi nedal vůbec nic. Tohle je s prominutím totální kokotina! Vysoce podprůměrná komedie plná blbostí, trapnosti a nudy zabalená do...hnědého produktu vyměšování. Navíc ta jeho matka-chlap je na facku a pak ten bobr :-D, výsměch kinematografii. Nejdelších a nejnudnějších 94 filmových minut v životě. César je sice krutý (jediný dobrý herec ve filmu), ale ten to fakt nezachrání... Pro mě odpad! 1* dám Césarovi. Jinak kdybych tenhle film našel v top nejhorších shit-piss filmů, tak se nedivím a neřeknu ani bů :). ()

bloom

Život Briana je prostě komediální smršť, jejíž prapůvodní počátek byl v odpovědi Erica Idlea na otázku novinářů, co bude další pythonovský projekt: "Ježíš Kristus: touha po slávě". Každá scéna je tak neuvěřitelně vtipně napsaná (díky skvěle propracovaným postavám), až se mi z toho kroutí hlava. Body navíc u mě má i za krátké vystoupení komediální legendy Spikea Milligana. Ke kontroverzi filmu snad jen tolik: Rowan Atkinson ve svém skeči Vřelé uvítání v pekle jeden čas říkal "Vy co jste viděli Život Briana se zařaďte za právníky." :-) ()

Lokutus

Dokonalá smršť vizuálních i dialogových vtípků.. nových si všímáte i při desátém shlédnutí.. Pravděpodobně jedna z nejlepších komedií, co kdy byla natočena. ()

Cimr

(Autor měl připraven obsáhlý a zasvěcený komentář, ale bohužel ho nemohl dokončit, protože když vzpomínal na výjevy z tohoto filmu, dostal nesnesitelné křeče smíchu do břicha.) ()

themic

Dokonalá animace v úvodních titulcích, znám některé co jí chtěli napodobit, ale nepovedlo se..!:D Na tento film jsem slyšel spoustu negativní kritiky, ale přesto stojí za to se na to podívat, i když je to jenom potrhlá ptákovina svoje kouzlo to má..:) Nevím jestli by napadlo někoho jiného natočit něco tak vtipného jako je Život Briana... Pár lidí by nemuselo pochopit pointu tohoto filmu a právě od nich se ozývá ta špatná kritika!.. Snímek se prostě musí pochopit... ()

ladko

Hraničiace s genialitou, ale ako to už býva - pri toľkom množstve geniálne vtipných situácií sa nájdu aj slabšie a trochu trápnejšie pasáže, čo však ale nič nemení na tom, že Life of Brian si plné hodnotenie bezpochyby zaslúži. Brian: „Excuse me. Are you the Judean People's Front?“ Reg: „Fuck off! We're the People's Front of Judea.“ ()

zdepapepa

Život Briana je jeden z těch filmů, který si myslím, že už jsem viděl, ale možná jsem jen viděl tolik scén z něho, že je to jako bych ho viděl, jen v jakési formě "remixu". Napravuji nyní tedy minimálně to, že mi zde chybělo hodnocení a komentář. Velké díky patří Cinestaru, který film vrátil do kin a taktéž Hudebnímu divadlu Karlín, které do programu nasadilo muzikál Jesus Christ Superstar, který se mi podařilo vidět několik dní před Životem Briana. Program předvelikonoční perfektní. Ale zpět k filmu. Překvapilo mě, jak některé scény byly stále aktuální. Překvapilo mě taky, jak některé scény byly skoro až infantilní v tom, jaký humor podávaly. Naštěstí to však zachraňoval smích lidí v publiku (ještě jednou děkuji, Cinestare). Všechno ostatní bylo kvalitní a mohu to vřele doporučit, zejména v této době. ()

pan.Kaplan

Neexistuje nic lepšího od Monthy Python a možná neexistuje ani nic lepšího z britského humoru. Je to vtipné, trefné a bohovsky dobré. Čuus Pius mě smíchem budí ze sna ještě dnes. Dokonalé. Dokonalé. Dokonalé. ()

phoebess

Nemůžu si pomoct.. v prvních minutách, co jsem tento film sledovala, jsem si myslela, že se jedná o vtip (bylo to moje první setkání s Pythony)... ale jak jsem se koukala dál, nevím přesně, čím si mě ten film získal, ale stal se jedním z mých neoblíbenějších. Skvělé hlášky, ironie - no prostě to, co čekáte od klasické dobré komedie. ()

Zemřel Terry Jones

10.12.2007

Náboženství je opium lidstva

Náboženství je opium lidstva

29.05.2006

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005